Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2007 o 19:58, kamciu609 napisał:

GToB/HA

Great Temple of Balthazar/Heroes Ascent

Dnia 13.07.2007 o 19:58, kamciu609 napisał:

LF

szukam:

Dnia 13.07.2007 o 19:58, kamciu609 napisał:

rt/n

Ritualist/Necromancer

Dnia 13.07.2007 o 19:58, kamciu609 napisał:

spirit spammer

Typ buildu

Dnia 13.07.2007 o 19:58, kamciu609 napisał:

gvg guest

osoba biora udzal w walkach gildii (??)

Dnia 13.07.2007 o 19:58, kamciu609 napisał:

vent

Ventrilo - program do komunikacji glosowej

Dnia 13.07.2007 o 19:58, kamciu609 napisał:

mic req

wymagany mikrofon (razem z Ventrilo ;)

Dnia 13.07.2007 o 19:58, kamciu609 napisał:

min 1,5mln fb

co najmniej 1.5mln Faction Balthazar

Dnia 13.07.2007 o 19:58, kamciu609 napisał:

r6

Rank 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 19:54, Mashivi napisał:

Takie moje zdanie.


No tak. Z tym, że pomijasz jedną kwestię. Wprowadzone język polski nie tylko ot tak żeby zwiększyć sobie sprzedaż produktu, ale również dlatego żeby w przyszłości wprowadzić polskie dystrykty. A to zależy od liczby sprzedanych kopii gry. A polonizacja wspomoże te przedsięwzięcie.
Oczywiście, że język angielski jest podstawą, ale uwierz mi, że juz nie ma takiego boomu jak kiedyś na jego naukę. Teraz ludzie równie często wolą uczyć sie rosyjskiego, francuskiego czy niemieckiego.
Pewnie, że żaden obcokrajowiec nie zwróci uwagi na Polaka przyczącego "Szukam drużyny na xxx". Ale własnie dla takich sytuacji a takze dla ułatwienia handlu wprowadzono prawy crtl. I w chwilkę mozna napisać coś po angielsku.
Fakt, ciężko by było grać w international party osobie, która nie zna jezyka angielskiego. Ale to jest teraz. Wprowadzenie polskiego to ruch perspektywiczny. Kto by nie chciał, aby Polacy doścignęli poziomem resztę świata. Już teraz polskie gildie pokazuja sie w czołówkach (no prawie ;-) rankingów. Sądzę, że wprowadzenie naszego języka moze tylko pomóc. Oczywiście, że nowe tylko polskie gildie nie dogonią starych wyjadaczy. Ale to raczej normalne i nie ma związku z używanym językiem.
Na tym forum chociażby nie uzyskasz wielkiej pomocy jak dasz fotki przedmiotów po polsku prosząc o wycenę. Albo pisząc gdzie jest to a tamto po polsku. Ale po to własnie jest prawy ctrl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 20:05, Piotrek K. napisał:

> gvg guest
osoba biora udzal w walkach gildii (??)


Z tego co wiem, to chodzi o coś takiego - Osoba A ma gildie X a druga osoba B ma gildie Y. Jak osoba B ma w druzynie 7 ludzi i brakuje jedenj (może być więcej ofc) osoby to pisze do swojego znajomego czyli do A czy by zagrał z nimi. Osoba A się zgadza i osoba B wysyła mu questa i grają razem.. później są happi z wygranej lub smutni z przegranej :P.

Mam nadzieję, że jasno to wytłumaczyłem.. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GToB/HA ,(Great Temple of Balthazar/Heroes Ascent) "LF (looking for) rt/n spirit spammer (to jest nazwa konkretnego buildu) - gvg guest (gość gildii na gvg) , vent + mic req (Ventrillo + mikrofon wymagane) , min 1,5mln fb + r6, (wymagane 1,5mln punktów balthazara oraz rank 6)

Dnia 13.07.2007 o 19:58, kamciu609 napisał:

może ktoś mi to przetłumaczyć?

Proszę bardzo.

@Jarzy to znaczy to, że osoba która była zerem z anglika nie mogła grać w ko. Teraz w gw można się rejestrować po polsku, grać itp. Z tego powodu pojawiają się osoby głupsze, mniej umiejące które obniżają poziom...

Nie jestem królem i władcą, tylko po prostu jeszcze w gw gra zbyt mało ludzi by nigdy nie było problemu z znalezieniem party, a kolejne języki tylko pogarszają sprawę. Jeden język oznaczałby jedną wersję gry, a co za tym idzie więcej graczy grałoby wspólnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 20:08, HumanGhost napisał:

No tak. Z tym, że pomijasz jedną kwestię. Wprowadzone język polski nie tylko ot tak żeby zwiększyć
sobie sprzedaż produktu, ale również dlatego żeby w przyszłości wprowadzić polskie dystrykty.
A to zależy od liczby sprzedanych kopii gry. A polonizacja wspomoże te przedsięwzięcie.

Gdyby nie było polonizacji, polskie dystrykty nie byłyby potrzebne ;)

Dnia 13.07.2007 o 20:08, HumanGhost napisał:

Oczywiście, że język angielski jest podstawą, ale uwierz mi, że juz nie ma takiego boomu jak
kiedyś na jego naukę. Teraz ludzie równie często wolą uczyć sie rosyjskiego, francuskiego czy
niemieckiego.

Uczę się zarówno angielskiego, jak rosyjskiego i podstaw japońskiego. Z czystej ciekawości. Niemieckiego również kiedyś się uczyłem. Jedno nie wyklucza drugiego, jak widać.

Dnia 13.07.2007 o 20:08, HumanGhost napisał:

Pewnie, że żaden obcokrajowiec nie zwróci uwagi na Polaka przyczącego "Szukam drużyny na xxx".
Ale własnie dla takich sytuacji a takze dla ułatwienia handlu wprowadzono prawy crtl. I w chwilkę
mozna napisać coś po angielsku.

Można. Ale weź to wytłumacz wspomnianemu 10-latkowi. Albo nawet nie - bo działa to tylko w jedną stronę...

Dnia 13.07.2007 o 20:08, HumanGhost napisał:

Fakt, ciężko by było grać w international party osobie, która nie zna jezyka angielskiego.
Ale to jest teraz. Wprowadzenie polskiego to ruch perspektywiczny. Kto by nie chciał, aby Polacy
doścignęli poziomem resztę świata. Już teraz polskie gildie pokazuja sie w czołówkach (no prawie
;-) rankingów. Sądzę, że wprowadzenie naszego języka moze tylko pomóc. Oczywiście, że nowe
tylko polskie gildie nie dogonią starych wyjadaczy. Ale to raczej normalne i nie ma związku
z używanym językiem.

Ile jest takich gildii? Można na palcach jedne ręki policzyć. Mało, wystarczą 3 palce. A jedna znalazła się tam (znaczy, w czołówce) dzikim fartem - zainteresowani wiedzą o co chodzi ;)

Dnia 13.07.2007 o 20:08, HumanGhost napisał:

Na tym forum chociażby nie uzyskasz wielkiej pomocy jak dasz fotki przedmiotów po polsku prosząc
o wycenę. Albo pisząc gdzie jest to a tamto po polsku. Ale po to własnie jest prawy ctrl.

No właśnie nie po to. Bo działa to tylko w jedną stronę. Gdyby ktoś teraz napisał na forum, że "szuka drużyny na zadanie W poszukiwaniu zagubionego beretu", czy jakiekolwiek inne (przykład wyssany z palca), nie miałbym pojęcia o co chodzi. I Ctrl tu nie pomoże - bo jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, ze nie rozumiem Twojego podejścia. Znaczy się, że co, GW miałoby być grą elitarną? I z minimalnym wiekiem wymaganym? A jakiej racji niby? Żyj i pozwól żyć innym. Idiotą można być będąc polskim 10-latkiem (ten jeszcze ma szansę na poprawę), albo 40-letnim Kanadyjczykiem dajmy na to. Nikt nie zmusza Cię do grania a kimś z kim ochoty grac nie masz. Ja sam gram na polskiej wersji językowej bo rozumiem wtedy wszystko. Ale znam angielskie odpowiedniki nazw. Podejrzewam, ze bardzo wiele osób tak robi.
Można nie znać słowa po angielsku, a być dobrym graczem, bo jedno wcale nie wyklucza drugiego.
Human tłumaczył, że polskie nooby rzucają nam się bardziej w oczy, ale nie brakuje ich na żadnych serwerach.
Naprawdę nie rozumiem takiego podejścia, sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 20:25, kamciu609 napisał:

thx, ale ludzie mają wymagania LoL

To są Twoim zdaniem duże wymagania? xO To są podstawy, po których można uznać że ktoś ma jako-takie pojęcie o grze PvP. Spójrz na wymagania niektórych poważniejszych i bardziej znanych gildii zagranicznych - gwarantuje, będziesz w szoku (chociaż moim zdaniem pomiędzy 2mln a 5mln fb już tak wielkiej różnicy nie ma - ale cóż, niektórzy twierdzą inaczej) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 20:08, HumanGhost napisał:

> Takie moje zdanie.

No tak. Z tym, że pomijasz jedną kwestię. Wprowadzone język polski nie tylko ot tak żeby zwiększyć
sobie sprzedaż produktu, ale również dlatego żeby w przyszłości wprowadzić polskie dystrykty.
A to zależy od liczby sprzedanych kopii gry. A polonizacja wspomoże te przedsięwzięcie.

Wspomoże, ale wątpię by się udało. Już i tak jest wystarczająco dużo pustych disów...

Dnia 13.07.2007 o 20:08, HumanGhost napisał:

Oczywiście, że język angielski jest podstawą, ale uwierz mi, że juz nie ma takiego boomu jak
kiedyś na jego naukę. Teraz ludzie równie często wolą uczyć sie rosyjskiego, francuskiego czy
niemieckiego.

W szkołach dalej jest. W podstawówce miałem francuski + angielski, gimnazjum: angielski + francuski/niemiecki, liceum: angielski + niemiecki/hiszpański. Oczywiście nie w wszystkich szkołach są właśnie te szkoły, ale angielski jest jedynym językiem jaki praktycznie na pewno będziesz mieć w szkole i prawdopodobnie będzie jak główny. Nie muszę chyba wspominać, że dodatkowe kupę osób olewa...

Dnia 13.07.2007 o 20:08, HumanGhost napisał:

Fakt, ciężko by było grać w international party osobie, która nie zna jezyka angielskiego.
Ale to jest teraz. Wprowadzenie polskiego to ruch perspektywiczny. Kto by nie chciał, aby Polacy
doścignęli poziomem resztę świata. Już teraz polskie gildie pokazuja sie w czołówkach (no prawie
;-) rankingów.

Owszem, pokazują się, ale uważasz, że są to gracze którzy doszli wraz z polonizacją gw?

Dnia 13.07.2007 o 20:08, HumanGhost napisał:

Sądzę, że wprowadzenie naszego języka moze tylko pomóc. Oczywiście, że nowe
tylko polskie gildie nie dogonią starych wyjadaczy. Ale to raczej normalne i nie ma związku
z używanym językiem.

Eh... Wyobraźmy sobie taką sytuację:
Mamy inteligentną ale trudną książkę - mało osób ją czyta, ale są to osoby inteligentne. Robimy wersję uproszczoną, dla młodzieży - więcej osób ją czyta, ale ich poziom spada, później robimy książeczkę dla małych dzieci - sukces, siedmiolatki czytają wielkie dzieła, pytanie tylko ile z tego rozumieją... Tak samo jest z polonizacją gw - dochodzą kolejne osoby, ale w większości są to osoby które nie są w stanie nauczyć się żadnego języka, albo 9 latki...


@walgierz - to nie chodzi o to, by gw była grą elitarną, ale o to by grało w nią osoby które reprezentują jakikolwiek poziom...

Co do kretynów znających angielski, to fakt, są, ale kolejne języki po prostu umożliwiają dostęp do gw kolejnym kretynom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyna - jak do tej pory - argumentacja, na którą mam problemy z napisaniem sensownej odpowiedzi, gratuluje ;)

Dnia 13.07.2007 o 20:26, walgierz napisał:

Przyznam szczerze, ze nie rozumiem Twojego podejścia. Znaczy się, że co, GW miałoby być grą
elitarną? I z minimalnym wiekiem wymaganym? A jakiej racji niby? Żyj i pozwól żyć innym. Idiotą
można być będąc polskim 10-latkiem (ten jeszcze ma szansę na poprawę), albo 40-letnim Kanadyjczykiem
dajmy na to. Nikt nie zmusza Cię do grania a kimś z kim ochoty grac nie masz. Ja sam gram na
polskiej wersji językowej bo rozumiem wtedy wszystko. Ale znam angielskie odpowiedniki nazw.
Podejrzewam, ze bardzo wiele osób tak robi.

No i byś się zdziwił. Poczytaj wypowiedzi niektórych osób - grają po polsku i nie obchodzi ich jak dana lokacja nazywa się w innym języku... Ja zresztą również tak mam - gram po angielsku i wiele mnie nie obchodzi jak to jest po polsku czy po francusku, przyznam szczerze ^^''

Dnia 13.07.2007 o 20:26, walgierz napisał:

Można nie znać słowa po angielsku, a być dobrym graczem, bo jedno wcale nie wyklucza drugiego.

Można. Ale tu chodziło mi o coś innego - grając po polsku będziesz miał problemy z porozumieniem się z innymi "dobrymi" graczami.

Dnia 13.07.2007 o 20:26, walgierz napisał:

Human tłumaczył, że polskie nooby rzucają nam się bardziej w oczy, ale nie brakuje ich na żadnych
serwerach.

Co rozumiesz przez wyrażenie "żadnych serwerach"?

Dnia 13.07.2007 o 20:26, walgierz napisał:

Naprawdę nie rozumiem takiego podejścia, sorry.

A ja Wasze podejście całkowicie rozumiem. Ale się z nim nie zgadzam :)

@gothicsheep
Stare i wyjaśnione - po prostu pomylili z grą The Guild ;>
Chociaż dziwne, że do tej pory nikt tego nie naprawił... Było już raportowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 20:44, Mashivi napisał:

No i byś się zdziwił. Poczytaj wypowiedzi niektórych osób - grają po polsku i nie obchodzi ich jak dana lokacja nazywa się w innym języku... Ja zresztą również tak mam - gram po angielsku i wiele mnie nie obchodzi jak to jest po polsku czy po francusku, przyznam szczerze ^^''


Ale ja nie bronię takich osób. Po prostu uważam, że to ich sprawa. A polska wersja umożliwia im zagranie. I to moim zdaniem dobrze.

Dnia 13.07.2007 o 20:44, Mashivi napisał:

Można. Ale tu chodziło mi o coś innego - grając po polsku będziesz miał problemy z porozumieniem się z innymi "dobrymi" graczami.

Owszem, ale nie do końca.
Istnieją polskie gildie. Możesz grać z samymi Polakami, a język angielskie nie jest wtedy potrzebny. Inna sprawa, że nie do końca bez niego da się korzystać ze wszystkich atutów gry.

Dnia 13.07.2007 o 20:44, Mashivi napisał:

Co rozumiesz przez wyrażenie "żadnych serwerach"?

Głupków patentowanych znajdziesz na serwerach europejskich, amerykańskich i międzynarodowych. Na dystryktach angielskich, francuskich, włoskich itd. Głupota nie zna granic. Po prostu Polacy dla nas - Polaków są bardziej widoczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh,można tak gdybać całe życie.Ty nie znasz całego społeczeństwa i ja go nie znam,więc Twoje twierdzenie też jest bezpodstawne.
A skąd wiesz czy ten kolo,o którym pisał Piro,jest głupi?Może po prostu koleś nie uczył sie anglika?Może nie był w stanie sie nauczyć?
Co do PvP i polskiego języka-jak ktoś będzie chciał wymiatać w GW to po prostu sie poduczy czego trzeba i tyle.GW zlokalizowano,żeby WSZYSCY Polacy mogli w to grać a nie tylko Ci co znają angielski.

Piro->podobne plany miał Hitler...tylko w nieco innych kwestiach.

Chętnie ciągnąłbym tę dyskusję dalej,ale musze spadać na 2 dni także wszelkie odpowiedzi dopiero w niedziele :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach,zapomniałbym!Jesli tak Ci przeszkadza polski w GW i taka ilość noobów to zrób sobie sam gre i sam w nią graj.Wymiataj w niej jak przystało na jedynego gracza itd. XD Albo graj w gry singlowe.Widzisz jakie proste rozwiązanie?ALBO napisz do CDP,żeby cofneli polską wersje gry XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 20:49, walgierz napisał:

Ale ja nie bronię takich osób. Po prostu uważam, że to ich sprawa. A polska wersja umożliwia
im zagranie. I to moim zdaniem dobrze.

A ja na nich nie naskakuje. Ja po prostu staram się ich ostrzec ;)

Dnia 13.07.2007 o 20:49, walgierz napisał:

Owszem, ale nie do końca.
Istnieją polskie gildie. Możesz grać z samymi Polakami, a język angielskie nie jest wtedy potrzebny.
Inna sprawa, że nie do końca bez niego da się korzystać ze wszystkich atutów gry.

Już o tym pisałem - kilka postów wyżej. Owszem, są. PvE, friendly-gildie. A ja cały czas mówię o poważej rozgrywce PvP - bo szczerze mówiąc, to tryb PvE obcym mi jest ;)

Dnia 13.07.2007 o 20:49, walgierz napisał:

Głupków patentowanych znajdziesz na serwerach europejskich, amerykańskich i międzynarodowych.
Na dystryktach angielskich, francuskich, włoskich itd. Głupota nie zna granic. Po prostu Polacy
dla nas - Polaków są bardziej widoczni.

Nie przeczę. Ale są. Uważasz, że powinni i wszystko jest w porządku? Owszem, to całkiem normalne, ale - przyznasz - momentami maksymalnie dobijające...

@Jarzy
Owszem, będzie mógł się "poduczyć" - ale będzie mu ciężko. Bardzo ciężko. Przyzwyczajenia i odruchy w końcu robią swoje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 20:34, Mashivi napisał:

> thx, ale ludzie mają wymagania LoL
To są Twoim zdaniem duże wymagania? xO To są podstawy, po których można uznać że ktoś ma jako-takie
pojęcie o grze PvP. Spójrz na wymagania niektórych poważniejszych i bardziej znanych gildii
zagranicznych - gwarantuje, będziesz w szoku (chociaż moim zdaniem pomiędzy 2mln a 5mln fb
już tak wielkiej różnicy nie ma - ale cóż, niektórzy twierdzą inaczej) ;)


ja gram w GW dopiro 2 miechy i jeszcze dużo mam do odkrycia w GW i nauki :) jak narazie to mam 40k fb, i bardziej gram PvE. a mógłbyś pomóc mi przejść HA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 20:39, gothicsheep napisał:

Na rozluźnienie atmosfery, obczajcie to: http://www.idg.pl/ftp/gry_4917/Guild.Wars..Eye.of.the.North.Client..html
:D. I poczytajcie komentarze :P.


Najbardziej mi sie podoba w opisie gry:"Klient rozszerzenia do gry historycznej, w której użytkownik wcieli się ponownie w średniowiecznego rzemieślnika. Na początku rozgrywki wybiera się specjalizację, w której należy się później kształcić"

Producent/Dystrybutor: JoWooD Productions

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Co do linku, było to juz na gw.pl chodzi o źle nazwany klient Guild 2.
PS. Juz 17 razy zdechłem w tej pi#####ej misji Gate of Pain.... kocham ją ide dojechac do 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 21:05, kamciu609 napisał:

ja gram w GW dopiro 2 miechy i jeszcze dużo mam do odkrycia w GW i nauki :) jak narazie to
mam 40k fb, i bardziej gram PvE. a mógłbyś pomóc mi przejść HA?

HA się nie przechodzi. To jest taki tryb gry PvP ;)

@Piotrbow
Napisałem już, wszystko się zgadza - to właśnie JoWooD wyprodukował The Guild, opis też pasuje... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować