Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Wiesz co do tej "monczki" . Tak się dziwnie składa że Jarzy ,pare stron wcześniej powiedział mi zebym nie używał nazw angielskich :)

A co do kolorku armora - może czarny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Nie używać nazw angielskich,gdzie jest to sztuczne i zbędne i tam,gdzie zrozumienie posta nie wymaga użycia anglika .Wiadomo,że wycena wymaga anglika,ale określanie,że mam coś na "sell" jest już totalnie sztuczne i błędne(powinno być coś na "sale").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 11:26, Jarzy napisał:

/.../
Nie używać nazw angielskich,gdzie jest to sztuczne i zbędne i tam,gdzie zrozumienie posta
nie wymaga użycia anglika .Wiadomo,że wycena wymaga anglika,ale określanie,że mam coś
na "sell" jest już totalnie sztuczne i błędne(powinno być coś na "sale").


Wiesz, to kwestia dla językoznawców :)
Mnie też wydawało się pretensjonalnym używanie mieszaniny polskiego i angielskiego przy rozmowie o GW. Ale z czasem sam zacząłem tak robić. Infjuzuję zbroję zamiast nasycać, idę na dundżeonik zamiast na loszek, kraftuję armorek a nie tworzę zbroję. Wiem, że to niektórych drażni, ale cóż, chyba trzeba w myśl zasady żyć i pozwolić żyć innym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak bardziej prywatnie, zapytam:

Czy nie masz nic innego do roboty jak upominać o takich rzeczach?

Każdy mówi jak mu się podoba, Tobie powinno wystarczyć że go zrozumiesz.

Więc bez napin proszę, bo to śmieszne się robi. :)

I offtop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 21:02, Farmer Widomo napisał:

Doradźcie bo mam dylemat. Na jaki kolor pomalować Kurzick dla monczki? W tej chwili mam
brązowy i wygląda jako tako. Zastanawiam się też nad białym , ale nie wiem który będzie
wyglądał najlepiej. Jakieś propozycje?

Też miałem ten problem, zastanawiałem się nad białym lub czarnym, ale w końcu wybrałem biały i nie marudze, wygląda IMO bardzo fajnie, a bronie mam bardziej na czarno co daje ładny kontrast ;) Polecam biały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Najpierw naucz sie porządnie własnego języka a nie wplataj co i rusz zbędne wyrażenia z anglika.
Jeśli ktoś co chwila sypie słowami z anglika w miejscach,gdzie da sie spokojnie pisać po polsku,to najwyraźniej ma bardzo ubogie słownictwo i tyle.Gdy ktoś tak robi to mnie to wkurza i nie omieszkam mu tego napomknąć.

Walgierz->napisałem przecież,że tam,gdzie jeśli nie napiszesz po angliku Cie nie zrozumieją,spokojnie można używać zapożyczeń.Infuse i nazwy broni są dobrym przykładem.Armorek i dundżeonik jest już zbędny moim skromnym zdaniem.Trzeba po prostu umieć znaleźć granicę między wypowiadaniem się po polsku i po angliku.

Farmer Widomo->przecież spokojnie sam możesz sprawdzić jaki kolor Ci pasuje,bo pojawia Ci się okienko,w którym możesz mieszać farbki i obczajać co z tego wyjdzie.Chyba,że pomotałem coś i dotyczy to tylko broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 18:42, Jarzy napisał:

/.../
Najpierw naucz sie porządnie własnego języka a nie wplataj co i rusz zbędne wyrażenia
z anglika.
Jeśli ktoś co chwila sypie słowami z anglika w miejscach,gdzie da sie spokojnie pisać
po polsku,to najwyraźniej ma bardzo ubogie słownictwo i tyle.Gdy ktoś tak robi to mnie
to wkurza i nie omieszkam mu tego napomknąć.

Walgierz->napisałem przecież,że tam,gdzie jeśli nie napiszesz po angliku Cie nie zrozumieją,spokojnie
można używać zapożyczeń.Infuse i nazwy broni są dobrym przykładem.Armorek i dundżeonik
jest już zbędny moim skromnym zdaniem.Trzeba po prostu umieć znaleźć granicę między wypowiadaniem
się po polsku i po angliku.


To nazwyklejszy żargon. Gdy ktoś uzywa LOL w grze czy na forum to jest okej, ale jak usłyszę to w bezpośredniej rozmowie, to jest to własnie oznaka małego zasobu słownictwa. Przyda Ci się pewne rozgraniczenie języka internetowego (swoistego żargonu czerpiącego garściami zapożyczenia z anglika) od najzwyklejszego prostactwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:42, walgierz napisał:

Nie wiedziałem gdzie dać posta, to tutaj tylko linkiem rzucę:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=18276
Jeśli ktoś wie co zrobić, to proszę o wskazówki, bo mnie już szlag trafia :)

Hmm, ja też się dziwię bo jak nigdy nie mam lagów czy czegoś w podobie (nie licząc pierwszej walki na danym obszarze która zawsze mi sie na początku tnie) a dzisiaj na AB mnie kilka razy wyrzuciło na szczęście za każdym razem recco działało. Co ciekawe to tylko na AB. W normalnej grze PvE nic takiego mnie nie spotyka.

Podejrzewam że to coś pewnie z kompem, spróbuj reinstalować system i sformatować dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:42, walgierz napisał:

Nie wiedziałem gdzie dać posta, to tutaj tylko linkiem rzucę:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=18276
Jeśli ktoś wie co zrobić, to proszę o wskazówki, bo mnie już szlag trafia :)


Nic nie reinstaluj, nic nie formatuj. To robią tylko zdesperowane dzieciaki co tydzień, bo sobie nie radzą z podstawami obsługi kompa ;)
I tak - wydaje mi się, że aktualizacje nic do tego nie mają (bo trudno, żeby miały ;) System operacyjny to również sprawa podrzędna. Jedyna przyczyna, jak mogła nastąpić, to albo tymczasowe buractwo serwera albo... połączenie sieciowe. Tak mi się przynajmniej wydaje. Zajmij się porządnie swoją sieciówką, zaktualizuj drivery, popatrz na jej konfigurację, sprawdź jakąś inną grę tego typu, przetestuj połączenie. Jeśli Twoja karta sieciowa jest OK, to problem może być gdzieś głębiej, znacznie głębiej ;) A co mi chodzi? A o to, że ostatnio na kompie mojego wujka co parę dni się wysypywał plik systemowy Windy, kasowało błędy na dysku (w tym normalne dane), szalała pamięć i BIOS, a co się okazało? Wtyczka od chłodzenia procesora była wpięta nie do CPU FAN1 tylko do CPU FAN0. I co, zczaił by się tu sam człowiek? ;) Pogrzeb przy połączeniu netowym, upewnij się, że jest tak samo skonfigurowane, jak wcześniej.
A Windowsa nie ruszaj - bo to chyba śmieszne, że tuż po postawieniu sysa od nowa będziesz musiał go kasować ;) Ach, jak ja uwielbiam te porady profesjonalistów: "sformatuj dysk" :P :P
Co do lagów: no ja mam je tylko w głównym mieście, a po wyjściu na PvE gra się płynnie (512 net).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 23:34, patrYX93 napisał:

Podejrzewam że to coś pewnie z kompem,

Genialne, biorąc pod uwagę że na kompie A nie działa podczas gdy na kompie B działa, wysnułes wniosek, że to pewnie coś z kompem A.
Nie ma jak rzeczowa pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:42, walgierz napisał:

Nie wiedziałem gdzie dać posta, to tutaj tylko linkiem rzucę:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=18276
Jeśli ktoś wie co zrobić, to proszę o wskazówki, bo mnie już szlag trafia :)

Gry sie lubią krzaczyć jak np. Ns System z SP 1 gdzie są zainstalowane gry zainstalujesz SP 2 lub (obecnie) SP 3. Pisałes cos o aktualizacjach więc pytanie brzmi czy aktualizowałes przed czy po instalacji GW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 07:19, Jarzy napisał:

/.../
Żargon czy nie -mnie sie nie podoba.


Skoro Ci się nie podoba nie uzywaj takich zwrotów, ale też nie krytykuj innych za ich wplatanie do swoich wypowiedzi. Nie będę tu pisał wierszem. Ma być jasno, możliwie zwięźle i zrozumiale. Rozumiem że "ubawiłeś mnie do łez" lepiej brzmi i wygląda, ale czasami najprościej jest rzucić tym znienawidzonym przeze mnie "lolem". Tak więc dajmy sobie spokój z poprawianiem takich określeń. Lepiej popraw ortografię :)

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ? Ten marazm, brak konkretnych zmian i pustki w GW chyba źle na was działają, bo zamiast kłocić się w ten sposób :

"W xyz się najlepiej farmi !"
"Nie prawda, bo w zyx można solo farmić i w ogóle imba !"

to

"Idziesz na grind ?"
"Nie, ale chętnie zdobędę trochę doświadczenia i przedmiotów"

Mam pytanie z innej beczki. Jakie miejsca do farmu polecacie dla rytualisty/monka, buildy 2 - solo spirit master i vangeful + enchanty monka. Grunt żeby byli warkowie/rangerzy/assassini itd. nie koniecznie plującymi hexami i conditionami. Do tego niech nie ściągają enchantów i mają możliwie mało interruptów.

Obecnie farmię tym w Pongmei Valley i Waijun Bazzar na HM, jakoś idzie ale np. dziś po 2 rundkach zarobiłem tylko 1 k... a wczoraj po jednej 10 k więc strasznie duże rozbieżności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Stwórz sobie 330HP VwK ryta-może farmić praktycznie wszędzie i w dużych ilościach.Sinów znajdziesz w queście Halcyon Job w GWF.Wojaków-na zewnątrz Sardelac Sanitarium-stone elementale.Łucznicy-charry w GWEN.
Farm nie zawsze daje Ci taką samą ilość kasy,więc sie nie łam.Raz wyskoczy Ci przedmiot za 1k a innym razem za 50k.Mnie np.w czasie farmu Byzzyra wyskoczyła Echovald Shield r.9 -5/20 i poszła na guru za 45k.Innym razem nie wypadało mi nic.Kwestia szczęścia.

Boogie->w którym miejscu mam poprawić ortografię? :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy w GW rzadki drop jest normalny czy to po prostu jeden z minusów triala?? w GWN mam zebrać 2 odnża modego termita i zabiem ich chyba z 40 ale wypadł tylko jeden porządany przezemnie item:/ Poza tym czy zmieniający się lvl mobów jest normalny (na tym samym terenie)?? jak pierwszy raz wchodziłem na ten teren przy pierwszym mieście to ibogi miały 5-6lvl (ja 3lvl) a za drógim razem już miały 1, a na kolejnym terenie były na 10lvl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee, ja z kumplem miałem to samo, po jakims czasie normalnej gry. Reinstall, lub czekaj az zadziala. Ja z tego co pamietam reinstalowalem, nie dzialalo przez jakis czas ale potem zaczelo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować