Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Dnia 16.08.2008 o 23:11, Piotrbov napisał:

Nie przejmuj się takimi idiotami. W GW nie jest ważne, kto ile ma HP, ale jak kto gra.

Idźcie... z takimi idiotami to nawet nie warto grać. "Nie chcecie mojej pomocy? To nie!" i bęc, Cię nie ma. HP jest potrzebne, ale nie jest najważniejsze... dowiedziałem się o tym dzisiaj, gdy 15 lvl mnichem/mesmerem udało mi się pokonać kolegę z gildii - wojownika 20 lvl. Odpowiedni dobór umiejętności... i nie ma się co martwić czy ma się 500 HP czy 700.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 07:03, L33T napisał:

oj to mój mess suxx i to hard bo mam tylko 495 :/ co ja biedny pocznę :/


Z runkami i upem do broni? Nie wierzę :D.

Ja (jako paragon) mam równe 600hp. Superior vigor, 30hp w moim spearze i runes of vitae.

@ SaraterWarrior

Tak, elite armory są tak raczej na pokaz, mają takie same staty jak max armory nieelitarne. Jeżeli jesteś początkującym graczem nie spiesz się z zakupem elite :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 07:03, L33T napisał:

oj to mój mess suxx i to hard bo mam tylko 495 :/ co ja biedny pocznę :/


To i tak dobrze, że chociaż trochę więcej niż goła postać na 20lvl -.-"
I nie wychodź nim na żadne areny, bo warek nie będzie potrzebował nawet 2sec, żeby ciebie odpalić ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 10:46, vBoguSv napisał:

> oj to mój mess suxx i to hard bo mam tylko 495 :/ co ja biedny pocznę :/

To i tak dobrze, że chociaż trochę więcej niż goła postać na 20lvl -.-"
I nie wychodź nim na żadne areny, bo warek nie będzie potrzebował nawet 2sec, żeby ciebie
odpalić ;p


2 sec? spokojnie mes moze rozwalic takiego warka, czy nawet assasina, wiec nie gadaj glupot. W dodatku, jak trafi sie dobry monk na arenach, mes jest bardzo trudny do pokonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 10:48, Budep napisał:

2 sec? spokojnie mes moze rozwalic takiego warka, czy nawet assasina, wiec nie gadaj
glupot. W dodatku, jak trafi sie dobry monk na arenach, mes jest bardzo trudny do pokonania.


Tak 2sec. Deep wound, powoduje że taka postać ma mniej niż 400hp - czyli evi + executioner wystarczą, żeby zjechać temu meskowi hp poniżej 100. A jeśli jeszcze nie stał w miejscu tylko łaził, to rozpoczynający atak bull''s strike pozwoli go uśmiercić. 3 hity do śmierci ;p Sry, ja będąc monkiem nawet nie próbowałbym takiego leczyć, bo to strata energii, bo nawet jeśli wyleczę go raz czy drugi, to za trzecim, gdy będę przykryty backfrajerem albo leżał na ziemi, to ten mesek i tak zejdzie zanim będę mógł zareagować.

A i mes nie zawsze musi być ciężki do zabicia, empathy guzik zrobi jeśli w 3 hitach da się go zabić - przy ponad 600hp te stracone ~120 jakoś się odżałuje. A nie każdy gra anti-melee na midnight''cie czy ineptitude z clamsi. Tylko że nawet jeśli to np. elek odpali wtedy takiego mesa bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 11:06, vBoguSv napisał:

> 2 sec? spokojnie mes moze rozwalic takiego warka, czy nawet assasina, wiec nie gadaj


Zagraj mesem w PvP i PvE, bo szkoda tego sluchac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjadę do Kintaju i kupie sobie nie-elitka kurzików. Chciałem sobie pofarmić, ale nie wychodzi mi to z obecnym pancerzem. Tengu walą mi czasami po 30 i zdarzają mi się śmierci. Ale z Oakheart wylatują goldy. Ostatnio 2 mi poleciały młot vampiric i jakiś longbow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 11:11, Budep napisał:

Zagraj mesem w PvP i PvE, bo szkoda tego sluchac.


Mam wrażenie, że mesem pvp to ja grałem więcej od ciebie, a pve rządzi się całkiem innymi prawami, bo AI to bezmyślne skrypty.

I to nie ja mówię, że mesek ma zabijać :p Jakbyś nie zauważył, mes nie ma wielu skilli do bezpośredniego zadawania dmg, więc ciężko byłoby mu coś odpalić. Tym bardziej, że jego funkcją zwykle nie jest zadawanie dmg, a wyłączanie przeciwnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 11:18, L33T napisał:

oj a jak będę nie miły i dam degen temu warkowi, i zamiast skupiać się na nim zajmę się
monkiem ?


Myślę, że nawet 10 kresek degenu nie przestraszy człowieka, który ma na czysto prawie150hp więcej od ciebie.
Żeby nie było, nie próbuję przeforsować tezy, że każdy warek odpali mesa w 2 sec. Tu przeciwnik nie ma znaczenia, tak jak nie ma znaczenia profesja którą się gra. Problemem jest ilość hp - grając pvp postacią nie mającą ~600hp stajemy się poważnym osłabieniem drużyny, nie dla tego, że jesteśmy słabi czy bezużyteczni, tylko dlatego, że dużo łatwiej jest nas zabić. Tylko i aż tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra czyli na arenie walczę 1 na 1 tak ? nikt się nie wtrąca ? Przy takim założeniu to właśnie warek leży a nie mes :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 11:28, L33T napisał:

Dobra czyli na arenie walczę 1 na 1 tak ? nikt się nie wtrąca ? Przy takim założeniu
to właśnie warek leży a nie mes :)


Wszystko zależy od szczęścia jeśli chodzi o przeciwników i ludzi w twojej drużynie. Na RA czy TA z łapanki, może zdarzyć się wszystko od 4x 1vs1 do 1vs4 ;] I nie ma się co oszukiwać, że warki padają pierwsze - zwykle to casterzy lądują pierwsi w piachu z jednego prostego względu, dużo mniejszy pancerz ;] A meski mają jeszcze o tyle "dobrze", że ogarnięty monk w przeciwnej drużynie postara się, żeby ten mes został atakowany jako pierwszy, bo potencjalnie stanowi największe zagrożenie. Shatter + backfrajer + leak w veila i przykrycie shamem na schodzący bakcfire potrafią nieźle wkurzyć każdego monka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wez mnie czlowieku nie rozsmieszaj i idz na TA. Nie znajdziesz tam raczej łapanek, wszyscy prawie szukają ludzi z gladem r5+ taka prawda.

na TA czasem zdarzają się takie spajki że te 600hp monk może sobie wsadzić w.. głęboko bo dostaje w ciągu paru sekund damage około 700 jeszcze za te enchy którymi próbuje się leczyć np - testowane. Albo spike 3xMo 1xWar
dostajesz z tych sygnetów itp itd i nie wiesz co się dzieje. Tak jest teraz na TA czasy gdzie było tam dużo noobów minęły bezpowrotnie (no chyba że w czasie weekendów)
a RA jak sama nazwa wskazuje jest baardzo random a i tak liczy się na jaki team trafisz a nie to ile kto ma życia. Po to są runki na inne rzeczy niż życie żeby to sobie rekompensować.
Jak dla Ciebie mes to degen tylko to ja Cię nie skomentuje. Już nie powiem o takim necro który na parę sekund wyłącza monka skillem wail of doom. TA polega właśnie na współpracy 4 osób i to bardzo dobrym bez TSa imo nie ma co nawet próbować jak chce się cokolwiek osiągnąć. Bo napewno nikomu sie nie chce pingać kto na nim siedzi aktualnie na co kto ma co zarzucić... lepiej krzyczeć na Teamspeaku :)))
Kluczem do wygrania TA jest właśnie dobry dmg wspomagany różnym supportem czy degenami właśnie... albo interruptami, kd... wszystkim co jest.
Caster nie ląduje w piachu jak wspomniałeś bo wystarczy że poprosi o guardiana dajmy na to i już jest bezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 12:06, SaraterWarrior napisał:

A ja mam takie pytanko. Na czym polega ten 55monk?


Farmienie monkiem, który ma 55hp. I wclae to nie przeszkadza, tylko tak ma byc. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o atak na monka? Shatter i Backfire? Nakładasz Migraine , jakaś przykrywka i przerywasz mu jakie skille Interuptem dodając dmg (Cry of Frustration) ,albo wyssasając monkowi energy przy pomocy naprzykład Power Leak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 12:06, SaraterWarrior napisał:

A ja mam takie pytanko. Na czym polega ten 55monk?



http://www.pvxwiki.com/wiki/Build:Mo/any_55hp_Solo_Monk

This build is often called a "55 Monk" because of its low health -- only 55 hp. The low health makes Protective Spirit reduce all received damage to 5hp per hit; an amount easily countered by health regeneration (many variations use Shielding Hands or Shield of Absorption to reduce that damage to 0).


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować