Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2008 o 01:46, Jarzy napisał:

Kurcze,mam nadzieje,że któryś mod pokusi się o bana,bo jesteś zwyczajnym prostakiem.


Popieram. Bo tak go czytam, czytam i mam dość tych bluzgów i bezsensownych wypowiedzi ;/ ( czyt. spamu)

Kolego, jak wolisz grać w jakieśtam 9dragons to załóż sobie topic o tej grze i tam sobie możesz pisać. Tutaj tylko zaśmiecasz wątek i denerwujesz innych. Chętnie bym cię jeszcze pojechał ale skoro Jarzy już to zrobił to nie będę sobie strzępił języka.

Eot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 07:40, RAVvy napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć, na czym polega "skill" w GW, bo np w CS''ie to sprawa prosta, ale w np. w tej grze trudno mi to zdefiniować(pewnie za krótko gram). Chodzi o to, że np. atakuje monka 1., czy co?


Kie?? Skill to po prostu umiejętność. Masz skille zwykłe i elitarne, które zdobywasz w różny sposób w zależności od rozdziału. Możesz je kupić, możesz złapać Sygnetem Przechwycenia czy jak to sie po polsku nazywa lub dostać w nagrodę za questa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra no to jedziem. Guild Wars było budowane bo kontem PvP a nie PvE to że sprzęt i zbroja nie liczą się tak bardzo to duży plus, dlaczego ? Dam ci przykład w WoW-ie żeby iść na niektóre lokacje jest wymagany sprzęt który z kolei leci czasem właśnie w tej lokacji do której nie chce cię nikt zabrać, co prowadzi to śmiesznej sytuacji. Dalej, uwielbiam kombinować z buildem bo to pokazuje jak dobrze gracz opanował grę, chcesz coś gdzie się kombinuje z tym bardziej proszę cię bardzo: Ragnarok Online tam na zwykłego "knajta" jest 6 sposobów doboru umiejętności i cech postaci a to tylko jedna z wielu klas. Questy w MMO i to niestety każdym polegają na zabij/przynieś/prozmawiaj chcesz sporej ilości questów prostych miłych i przyjemnych zapraszam do Lineage 2 lub jak kto woli Grindage 2. Na co dalej żeś płakał aha no tak sklepy online, to że ty z nich nie korzystasz nie oznacza że inni tego nie robią a generalnie takie sklepy mieszają i to ostro w balansie gry ale taki pr0 jak ty to pewnie wie. Reasumując nie podoba ci się to nie graj na chwilę obecną MMO wyskakują jak grzyby po deszczu i jest w czym wybierać oczywiście nie każdy jest f2p.

@RAVvy
Na tym że nie pyta się w kółko jak coś zrobić tylko to robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Human nie umie czytać ze zrozumieniem ^___^
Nie chodziło o skille, ale o skill. Czyli Twój poziom gry ;]

Skill w gw dzieli się imo na dwie sprawy:
- pierwsza to dobór sprzętu i skillbara, cieniak nie zrozumie, że warrior z fire stormem nie zadziała zbyt dobrze, a dobry gracz potrafi tak dobrać pasek umiejętności, żeby być naprawdę zabójczym dpsem, czy sprawnym healem/supportem, czymkolwiek. Do tego dobry gear to kolejna rzecz- runy, insygnia, broń, wszystko zgrane tak, żeby build chodził perfekt.
- druga rzecz to zachowanie w trakcie gry. Przykładowe atakowanie monka jako pierwszego, ale nie tylko, mieści się tu masa trudnych zagrywek jak snare''y, uciszanie wrogów, przerywanie czarów, spike, koordynacja z resztą grupy, słuchanie lidera (czy kogoś kto calluje), dobór właściwego dla siebie celu, czy wreszcie ogólne ogarnięcie co się dzieje.

Można jeszcze dorzucić tutaj ewentualnie dobór hero i znajomość misji/questów/map na pve, ale to już raczej wiedza, a nie umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 10:02, Budo napisał:

Nie chodziło o skille, ale o skill. Czyli Twój poziom gry ;]


Pierwsze widzę aby poziom gry oznaczano jako "skill". Nie umie się poprawnie postawić pytania to sie otrzymuje odpowiednie do tego odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Serio nigdy o tym nie słyszałeś? To zostałeś uświadomiony właśnie, we wszystkich chyba sieciówkach istnieje pojęcie skilla, czy to fps, czy rpg, czy wreszcie rtsy ;]
Spadam na egzamin *_*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 10:26, Budo napisał:

Spadam na egzamin *_*

Powodzenia :D.

@Skill level
Ogólnie zgadzam się, aczkolwiek tak naprawdę PvE ma dość mały "pułap" skillu, Warrior bez Firestormu to nie jest skill, tylko logika (koszt rzucenia, mała skuteczość, niepotrzebne atrybuty), połowa albo więcej graczy jedzie tylko na buildach z PvXwiki, i cały skill pojawia się w wyborze celów (dps), refleksu/pingu (interrupter) czy e-managmentu+refleksu (Monk). "Prawdziwy" skill zaczyna się w PvP, gdzie nie wiesz, jakie przeciwnik ma skille, musisz bez przerwy zwracać uwagę na wszystkie stany/hexy na sobie (w przypadku monków - nawet całego teamu) oraz swojego celu, a leczenie w PvP, gdy siedzi Ci nad głową mesmer i do tego okłada warek, a za chwilę może się zwalić jeszcze 2 jest znacznie bardziej wymagające niż w PvE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 21:19, krzycho250 napisał:

Mam pytanko:
gdzie w nf mogę najwcześniej zdobyc zbroję +70 do armoru??


Rozumiem, że chodzi tu o najlepszą zbroję dla Twojej profesji. Musisz dotrzeć do Consulate Docks. To outpost czwartej misji, po odpowiednim zadaniu (The Time is Nigh) zostaniesz tam przeniesiony, choć można się tam dostać wcześniej dzięki pomocy innych graczy, wykonujących właśnie to zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 22:49, Qetza napisał:

Takie pytanko. Jak zrobię formata to mogę jeszcze raz wykorzystać kod i dalej grać w
GW?

Nie. Tak. Ech. Kod wpisujesz raz, przy okazji zakladania konta. Potem logujesz sie juz normalnie i tak samo bedzie po fromaie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 22:51, gothicsheep napisał:

> Takie pytanko. Jak zrobię formata to mogę jeszcze raz wykorzystać kod i dalej grać
w
> GW?
Nie. Tak. Ech. Kod wpisujesz raz, przy okazji zakladania konta. Potem logujesz sie juz
normalnie i tak samo bedzie po fromaie.

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Chciałbym kupić GW tylko nie wiem czy wybrać Prophecies czy Factions? Co radzicie? I jeszcze jedno, czy jak będe miał np. Prophecies to będe w jakimś stopniu słabszy od tych co mają Nightfalla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 13:18, Gregory47 napisał:

Witam
Chciałbym kupić GW tylko nie wiem czy wybrać Prophecies czy Factions? Co radzicie? I
jeszcze jedno, czy jak będe miał np. Prophecies to będe w jakimś stopniu słabszy od tych
co mają Nightfalla?

Ja bym brał prophesies:
1. Ta część ma najlepsze wprowadzenie do GW.
2. w Faction możesz zrobić dodatkowo zabójcę i rytualistę, ale skille dla innych postaci są tak słabe, że elementalisty nie zrobisz. Jedynie fajne skille dostał rytualista i zabójca (dodatkowe profesje muszą jakoś zacząć) i nekromanta.
3. Zabójcy nie polecam na początek, jest trudny bo może i dobrze wlczy to bez doświadczenia padniesz jak mucha.

>jeszcze jedno, czy jak będe miał np. Prophecies to będe w jakimś stopniu słabszy od tych

Dnia 23.09.2008 o 13:18, Gregory47 napisał:

co mają Nightfalla?

nie, jedyne nie będziesz mógł użyć tych skilli z nightfall, nie będziesz ógł zrobić postaci derwisza ani patrona, ani nie odwiedzisz Elony. Można to nadrobić dokuując do konta nightfall.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 15:25, MasterHeroes napisał:

2. w Faction możesz zrobić dodatkowo zabójcę i rytualistę, ale skille dla innych postaci
są tak słabe, że elementalisty nie zrobisz. Jedynie fajne skille dostał rytualista i
zabójca (dodatkowe profesje muszą jakoś zacząć) i nekromanta.


Od kiedy to ? Osobiście robiłem elemka w factions i używam może z 1 skilla z propa ? :D Na AB tym buildem sam koszę każdy punkt, w PvE też się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 15:25, MasterHeroes napisał:

3. Zabójcy nie polecam na początek, jest trudny bo może i dobrze wlczy to bez doświadczenia
padniesz jak mucha.


Bo ja wiem, czy doświadczeniem można nazwać brak ADHD? Grałem askiem, i powiem, że jeśli nie pchasz się bez teamu jako pierwszy w pierwszą linię, to jest już pół sukcesu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 15:14, loytartoreto napisał:

Dostał ktoś więcej? ;P

Moze za sam Grog tyle nie wzialem, ale swojego czasu gdy gra byla mloda, sprzedawalem kwiaty "Irysy" z Pre-Ascalonu w Post po 120g ea ;] i nikogo nie zmuszalem do zakupu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak niefart :/ W najbliższy weekend podwójne punkty uznania w EotN(czekałem na to całe wakacje) a tymczasem musze wyjechać.Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować