Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Dnia 07.10.2008 o 20:53, Vanmati napisał:

Zamierzam kupić sobie GW ale nie wiem którą część mam wybrać jest Factions i Nightfall,które
lepsze??i mam pytanie
czy jak kupię razem z płytą i zainstaluje to czy będę musiał ściągać pliki przy ładowaniu
innych lokacji czy tak jak w trialu??


Na początek Kup sobie Propha (czyt. Prophecies). Bo uczy wielu rzeczy dla nowego gracza. Ja jednak swoją przygodę z GW zaczynałem od Factions, bo jak chciałem propha to nie było :D. A wg. mnie oby dwie są świetne i to już zależy od ciebie, czy chcesz pierwszą swoją kampanie bardziej chińską, czy też Egipską, przynajmniej mnie się tak kojarzą. A i czekac nie będziesz musiał. No i po za tym w factions są klasy: Zabójca, Rytualista, a w Nightfall: Derwisz oraz Patron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 20:53, Vanmati napisał:

Zamierzam kupić sobie GW ale nie wiem którą część mam wybrać jest Factions i Nightfall,które
lepsze??

IMO weź Prophecies. Książek nie czyta się od środka czy od końca.

Dnia 07.10.2008 o 20:53, Vanmati napisał:

czy jak kupię razem z płytą i zainstaluje to czy będę musiał ściągać pliki przy ładowaniu innych lokacji czy tak jak w trialu??

W GW z Platynowej Kolekcji na płycie masz prawie wszystko. Dociągnąć będziesz musiał tylko kilka/kilkanaście MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak mój kolega tak mnie męczy z tym trial keyem żebym mu załatwił.
Prosze o przesłanei na maila : lolnik1@poczta.onet.pl
I nie atakujcie mnie żę spamuje prosze bo na forum guild wars pl się pytałem i nie piszą do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 09:32, Cafel napisał:

Raczej podwójne punkty za oddawanie uznania, trzeba będzie się wziąć za FFF.


Hehe, jeszcze lepiej - FFF wymiata :P Już się cieszę na samą myśl o piątku ;-) Szczególnie, że mam w szkole 5 dni wolnego (piątek-wtorek włącznie) , więc... hehehe ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja postanowiłem znów wrócić do GW i dać szanse polubienia gry od nowa.
Jestem ciekaw czy są gildie dla osób takich jak ja które pracują i nie zawsze mają czas na zagranie itp, bo z ostatniej gildii po małej przerwie od zabawy mnie wywalono....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 19:55, vBoguSv napisał:

1. Nie sposób grać solo bo mechanika nie przewiduje potionów i wyciągania potworków pojedynczo.

W końcu jest to gra multiplayer czy nie? Bo raz dajesz argumenty na tak, a w innym miejscu na nie. :)

Dnia 07.10.2008 o 19:55, vBoguSv napisał:

Trzeba z kimś być w drużynie, nawet jeśli to henchman/hero, bo bez tego nawet nie sposób wymasować poziomu postaci.

Wymaksowanie poziomu postaci? W GW poziom postaci poniżej 20 to nic innego jak samouczek. Zresztą za wyjątkiem propha wyjście z nooblandii oznacza zazwyczaj 20 poziom lub bardzo niewiele do niego.

Dnia 07.10.2008 o 19:55, vBoguSv napisał:

Przynajmniej w rozsądnym, nie mówiąc już o porównywalnym do grania z drużyną, czasie.

Jeżeli gra jest sporo łatwiejsza w kilka osób niż solo lub nawet z najemnikami, to chyba to jest powód do grania w kilka osób, czyli w kierunku multiplayer, a nie przeciwko, prawda?

Dnia 07.10.2008 o 19:55, vBoguSv napisał:

2. Same instancje.

Tak, rzeczywiście ogromna strata... ;)
Porównam to tak - 3 lata grania:
- WoW: ~2000 zł
- GW: ~220 zł
Wiem, że przeliczanie nie/istnienia instancji na kasę nie jest do końca OK. Mi to jednak odpowiada. :)

Dnia 07.10.2008 o 19:55, vBoguSv napisał:

3. Wiąże się to z pt. 2 - brak otwartego pvp.

Otwartego, czyli byle gdzie? Prawda.

Dnia 07.10.2008 o 19:55, vBoguSv napisał:

4. Wyposażenie o maksymalnych statystykach można dostać (nie kupując od innych graczy)
w połowie gry w propie. W gwf i gwn jeszcze szybciej.

Bo w tej grze nie statystyki broni się liczą, ale umiejętności gracza w wykorzystaniu buildu, którego używa. Mnie zawsze wnerwiało w WoWie, że łepek, który nic nie kuma bije wymiatacza, który dopiero leveluje kolejną świeżo utworzoną postać. A może to robić dlatego, że w WoWie liczy się głównie sprzęt i level.

Dnia 07.10.2008 o 19:55, vBoguSv napisał:

5. Nie chce mi się liczyć dokładnie, ale z broni o maksymalnych statystykach można korzystać w pełni sprawnie już na 6-7 poziomie.

Nie. Dopiero od 10-11. Teoretycznie może na 8-9, o ile stanie się jakimś cudem posiadaczem broni q8, która w nooblandii nie ma najmniejszych szans dropnąć.

Dnia 07.10.2008 o 19:55, vBoguSv napisał:

6. Max lvl w 10h? o.O W gwf i gwn bez żadnego problemu.

Najwyraźniej nie rozumiesz, że w GW max level nie oznacza niczego.

Dnia 07.10.2008 o 19:55, vBoguSv napisał:

I tak wyliczać można by jeszcze długo. Ale co z tego, skoro to bardo dobra gra, tyle że to nie MMO.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=41589&pid=10
Tyle ode mnie. Twoja definicja MMORPG oznacza: WoW lub jego klon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 11:33, Olamagato napisał:

Bo w tej grze nie statystyki broni się liczą, ale umiejętności gracza w wykorzystaniu
buildu, którego używa. Mnie zawsze wnerwiało w WoWie, że łepek, który nic nie kuma bije
wymiatacza, który dopiero leveluje kolejną świeżo utworzoną postać. A może to robić dlatego,
że w WoWie liczy się głównie sprzęt i level.

Z tego co wiem, od czasu GW:EN skill = rankX Ursana. Nie mówiąc o tym, że sprzęt w WoWie nic nie da, jeżeli nie wie się, jak i kiedy korzystać ze swoich skilli lub nie wie się, jak ten sprzęt ułożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 12:05, Budo napisał:

Co do hfff---> na ab naby, a nie farmić title.


Na AB? heh, ludzie sie nie znaja na grze wola farmic^^ zreszta niedawno uslyszalem od pewnego czlowieczka ze hfff to pvp O.o N/C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO jak nadarza sie okazja do szybszego wymaksowania danego tytulu, to staram sie to wykorzystac optymalnie. Takze ten weekend rezerwuje w duzej mierze na HFFF. ;] A jezeli gram AB, to o tytule nawet nie mysle, gram by sie odprezyc. Ot, dwojako po prostu postrzegam maksowanie tytulu Kurzikow/Luksonow. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olamagato, nie zrozumiałeś kompletnie o co mi chodzi. Z GW znam się już jakiś czas i nie trzeba mnie przekonywać, że to dobra gra, z masą świetnych rozwiązań, ale nie jest klasycznym przedstawicielem MMO, bo niektóre przyjęte w nim rozwiązania wykluczają się z Massive. A punkty które bynajmniej nie są zarzuty pod adresem samej gry, co przykłady tego czym GW odstaje od innych gier MMO. I choć mogą wygladać na zarzuty pod adresem GW, to większość z tych rozwiązań uważam za świetne i odejście od nich w GW2 byłoby przykrą niespodzianką.

Bo jakim musiałbym być głupkiem, żeby grać przez 3,5 roku w grę w która mi nie pasuje.

Dnia 08.10.2008 o 11:33, Olamagato napisał:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=41589&pid=10
Tyle ode mnie. Twoja definicja MMORPG oznacza: WoW lub jego klon.


Błędnie wyciągnięte wnioski. A wywód pod linkiem mnie nie przekonuje.
Nigdy nie uważałem WoWa za koronny przykład MMORPG, ale nie będę ukrywał, że jest bardziej MMO i RPG (w sensie rozwój postaci, bo jeśli chodzi o inne aspekty łatwej przeprawy z GW nie ma - ale co tu ukrywać, głupio, i imho błędnie, się w świecie przyjęło ów rozwój uważać za synonim cRPGa, ale tak już i jest trzeba z tym życ) od GW. I to że spotykać się w mieście może nawet 250 osób na jednym dystrykcie nie przekonuje mnie do uznania Masive z MMO w kontekście GW. A np. walkie pvp z losowymi przeciwnikami z rożnych krańców świata niczego nie znaczy, bo wtedy to nawet CS byłby bardziej MMO bo idzie tam na jednej mapie zmieścić więcej niż 24 graczy, a w GW standardem co by nie mówić 16. Także możliwość rozmowy z innymi graczami niczego nie determinuje, bo i w CS za pomocą steama można sobie pogadać. A nikt rozsądny CS MMOFPS nie nazwie. Dla mnie GW to taki CS RPGów Online.

Dnia 08.10.2008 o 11:33, Olamagato napisał:

Nie. Dopiero od 10-11. Teoretycznie może na 8-9, o ile stanie się jakimś cudem posiadaczem broni q8, która w nooblandii nie ma najmniejszych szans dropnąć.

Będę się upierał przy swoim. Przyjmując za maks broń standardowy green z q9 który be problemu kupisz w Shing Jea/Kamadanie/Askalonie. Czyli mając odpowiedniego superiora i nakrycie głowy z +1 do atrybutu zostaje konieczność ustawienia atrybutu za AP jedynie na 5. Potrzeba do tego 1+2+3+4+5=15 punktów. A to otrzymujemy już po 3 zgarniętych poziomach, bo do 10 dostaje się za każdy awans 5 takich punktów. Więc mamy możliwość korzystania z jednej perf broni na 4lvl (co dla castera wystarczy). To jeszcze lepiej niż moje przewidywania 6-7 :]

Z resztą to jałowa dyskusja, bo teraz gatunki są tak przemieszane, że nawet jakby się uprzeć nie da się wskazać przykładów wzorcowych. Bo co to za różnica czy to MMO czy nie, ważne że się dobrze w to gra.
A że się wczoraj do tego akurat przeczepiłem. Ot złośliwość losu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować