Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

/.../
Nie znam tego sklepu,ale wydaje mi się,że to był zwykły zbieg okoliczności.Wystarczy jeden malutki keylogger i już tracisz hasło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 11:01, Jarzy napisał:

/.../
Nie znam tego sklepu,ale wydaje mi się,że to był zwykły zbieg okoliczności.Wystarczy
jeden malutki keylogger i już tracisz hasło.


no niby racja, ale mam nadzieje ze wszystko bedzie ok z jego kontem, ja już swoje BMP zamówiłem, kasa poszła, pozostaje czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 11:01, Jarzy napisał:

Nie znam tego sklepu,ale wydaje mi się,że to był zwykły zbieg okoliczności.Wystarczy jeden malutki keylogger i już tracisz hasło.

Jeden malutki keylogger i traci się hasło, bankowe konto internetowe = kasę, działanie wielu gier, kasę za dodatkowy prąd za zużytą moc CPU i tysiące powiadomień o wszystkich adresach mailowych i wszystkich jakie są znane programom pocztowym, co oznacza dodatkowe 50 spamowych maili dziennie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA AGITACJA

Wiem, że wątek nazywa się Guild Wars - Temat ogólny, chciałem więc na wstępie przeprosić, że napiszę o innej grze, ze względu jednak na sytuację chciałem skorzystać z tego, że wątek ten jest często odwiedzany i zaapelować o wsparcie. W dalszej części posta postaram się zresztą częściowo wytłumaczyć.

Jak zapewne większość z was się orientuje NCsoft w ostatnich dniach ogłosił decyzję o zamknięciu z końcem lutego serwerów Tabuli Rasy. Otóż powstała inicjatywa mająca na celu ocalenie tej gry, potrzebne jest jednak wsparcie i to nie koniecznie finansowe, wystarczy samo okazanie poparcia. Po więcej szczegółów wysyłam do tego wątku:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=43901&u=2

Dlaczego graczy GW powinien interesować los TR? Powody są dwojakiego rodzaju. Po pierwsze obie te gry mają tego samego wydawcę. Tak więc można powiedzieć, że jadą na jednym wozie. Firma NCsoft tłumaczy decyzję o zamknięciu TR jako przemyślaną, racjonalną decyzję ekonomiczną. Jest to jednak bardzo dalekie od prawdy. Zrażanie do siebie klientów, czy też podkopywanie ich zaufania do siebie nie jest, jak również nie było, ani nigdy nie będzie dobrym posunięciem z ekonomicznego punktu widzenia. Już teraz da się słyszeć głosy osób deklarujących zmianę zamiaru zakupu Aiona, nadchodzącej nowej gry NCsoftu, z którą ta firma wiąże wielkie nadzieje. Sam jestem jedną z takich osób. Do tej pory zastanawiałem się nad zakupem tej gry, teraz wiem, że tego nie zrobię. Czytałem też komentarz gracza, który oświadczył, że wycofuje się z abonamentów dwóch istniejących gier tej firmy, które do tej pory opłacał. Tak więc próba nakłonienia NCS do zmiany decyzji jest w istocie próbą odwiedzenia tej firmy od strzału we własną stopę. Nie twierdzę tutaj, że decydenci z NCS postrzegają GW w tych samych kategoriach co TR i że są tak zaślepieni, że nie zdają sobie sprawy z tego, że zamknięcie serwerów GW byłoby dla firmy strzałem nie tyle w stopę co w skroń i że podjęliby decyzję o zamknięciu GW z równą łatwością jak to zrobili w przypadku TR. Problem jednak w tym, że kondycja NCS aktualnie nie jest najlepsza i jeżeli coś pójdzie nie tak ze sprzedażą Aiona firma może się znaleźć w poważnych tarapatach.
Drugi powód jest taki, że część graczy GW mogłaby odnaleźć w TR propozycję dla siebie. Pomiędzy tymi dwiema grami są oczywiste różnice. Zupełnie inny klimat, SF zamiast fantasy. TR nie jest w całości instancyjny oraz nie ma tego charakterystycznego zagięcia w stronę CCG jakie cechuje GW, jak również nie ma tak silnego nastawienia na PvP. Jednak obie te gry mają elementy zbieżne. Obie, w przeciwieństwie do praktycznie wszystkich innych MMO na rynku nastawione są na fabułę (chociaż w TR jest ona zarysowana delikatniej niż w GW), żadna z nich nie opiera się na grindzie, w obu występuje duża różnorodność questów, w obu leweluje się stosunkowo szybko. Żadna z tych gier nie zmusza gracza do desperackiego poszukiwania lepszego ekwipunku, w żadnej nie ma czegoś takiego jak uber sprzęt, chodzi raczej o to, żeby dobrać właściwy ekwipunek, z właściwymi modyfikacjami do własnego buildu, crafting system w obu grach też jest dość podobny. Znowu w przeciwieństwie do panującego na rynku standardu walka nie polega na wyciąganiu pojedynczych przeciwników z grupy wałęsających się bez celu i nie reagujących w żaden sposób na nasze działania mobów, tylko na walce z grupkami współpracujących ze sobą wrogów. Tak więc ci, których do GW przyciągnął nie klimat fantasy albo konkretne PvP mogą poczuć się zainteresowani również TR. Tak przynajmniej było w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie małe. ale
gra już nie ma abonamentu
kosztuje 20 zł w empikach
Więc widać, że jej zamknięcie i tak już zostało przesądzone.
Gra najwidoczniej się nie udała, NCsoft nie uważa jej za sukces, a trzymanie serwerów na siłę dla garstki* fanów to i tak by im się nie opłacało ze względów finansowych...

*Garstka to jest Ci to co w to grają, widać gra nie jest tak popularna. ;P
Chociaż jeśli NCsoft jednak by zachował Tabulę to może i bym się skusił ;). Gra za 20 zł plus zero abonamentu ;)? A czemu nie ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uwazam ,ze inicjatywa nie ma sensu. TR podzieli losy Auto Assault.
Nie ma sensu robić transfuzji trupowi. Tylko się pozbawimy krwi, która przyda się dla nowych pacjentów ( w domysle dla GW 2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 19:14, garrick napisał:

Takie małe. ale
gra już nie ma abonamentu


Skąd masz informacje, że gra już nie ma abonamentu? Według ogłoszenia NCS abonament ma być zniesiony 10 stycznia i wtedy mają być zwrócone pieniądze za ewentualne nadpłacone z góry abonamenty.

Dnia 05.12.2008 o 19:14, garrick napisał:

kosztuje 20 zł w empikach
Więc widać, że jej zamknięcie i tak już zostało przesądzone.


Cena wcale nie świadczy o przesądzeniu zamknięcia gry. Istnieją nieźle prosperujące gry F2P/F2D. Również NCS nie stwierdził kategorycznie, że gra zostanie zamknięta. Już po ogłoszeniu tej wiadomości jeden z MG w grze przekazał graczom informację, że firma zmieni decyzję jeżeli w najbliższym czasie aktualna baza abonamentów, zostanie podwojona. Inna sprawa czy coś takiego jest realne przy obecnej atmosferze panującej wokół gry, pokazuje to jednak, że NCS nie traktuje tej decyzji jako nieodwołalnej. Tym niemniej jedyna realna szansa na ocalenie gry leży w http://changingwind.org/savetr/news.php dlatego jeszcze raz proszę o rejestrację na stronie w celu okazania poparcia.

Dnia 05.12.2008 o 19:14, garrick napisał:

Gra najwidoczniej się nie udała,


Jest to bardzo dalekie od prawdy. Gdyby tak było tak wielu ludzi nie walczyłoby o jej uratowanie. Zresztą każdy sam morze się przekonać korzystając z siedmiodniowego darmowego triala.
http://eu.plaync.com/eu/trials/rgtr
Faktyczna wina za niepowodzenie projektu leży po stronie, żałosnego marketingu.

Dnia 05.12.2008 o 19:14, garrick napisał:

NCsoft nie uważa jej za sukces, a trzymanie serwerów
na siłę dla garstki* fanów to i tak by im się nie opłacało ze względów finansowych...


Błędnie postrzegasz sytuację. Sytuacja tej gry wcale nie przypomina sytuacji grupy zawodowej której nierentowne zakłady utrzymuje reszta społeczeństwa, żeby ta nie straciła miejsc pracy. Gra wcale nie generuje strat. Daje 2% zysku wypracowywanego przez NCS (dla porównania GW 5%). NCS po prostu uważa, że to zbyt mało i woli przerzucić zasoby do innych projektów. Chodzi o to, że najwidoczniej nie rozumieją, że zyski płynące z uwolnionych mocy przerobowych najprawdopodobniej (i jest to raczej eufemizm) nie wyrównają strat spowodowanych przez utratę reputacji.

Dnia 05.12.2008 o 19:14, garrick napisał:

Chociaż jeśli NCsoft jednak by zachował Tabulę to może i bym się skusił ;). Gra za 20
zł plus zero abonamentu ;)? A czemu nie ;P.


Jeżeli by było tak jak piszesz, to moim zdaniem 3 miesiace gry za 20 zł to dobry interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 19:38, HumanGhost napisał:

Osobiście uwazam ,ze inicjatywa nie ma sensu. TR podzieli losy Auto Assault.
Nie ma sensu robić transfuzji trupowi. Tylko się pozbawimy krwi, która przyda się dla
nowych pacjentów ( w domysle dla GW 2).


Bardzo się mylisz. Właśnie tym posunięciem "pozbawiamy się olbrzymiej ilości krwi". Aion już traci sporo potencjalnych klientów i może się okazać niewypałem w świecie zachodnim, a gdyby się tak stało los GW2 a nawet GW mógłby stanąć pod znakiem zapytania. AA teraz TR. Ludzia zaczynają dostrzegać prawidłowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko to mężne i szlachetne, ale walcz w tej (nie)słusznej sprawie w innym wątku. Guild Wars to Guild Wars, nie jakiś mechaniczny trup, którego już nikt nie kocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o zakończenie tego off - topa.

I jeszcze jedno nie używaj pojęcia zysk gdzie powinno pisać się o przychodach.


Spoiler

W przeciwnym razie możliwe będą konsekwencje zgodne z regulaminem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 20:28, Azrathel napisał:

wszystko to mężne i szlachetne, ale walcz w tej (nie)słusznej sprawie w innym wątku.
Guild Wars to Guild Wars, nie jakiś mechaniczny trup, którego już nikt nie kocha.

Taki mam właśnie zamiar. Nie omieszkam jednak zauważyć, że z tego co piszesz wynika, że niezbyt jesteś zorientowany w sytuacji. To raz. Dwa, to jeszcze stwierdzenie, że dziwi mnie w tym wątku wypowiedź wpisująca się w poetykę wowowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.12.2008 o 20:44, Rzezim napisał:

I jeszcze jedno nie używaj pojęcia zysk gdzie powinno pisać się o przychodach.

Rozumiem różnicę między zyskiem, a przychodem i raczej nie używam ich zamiennie. Po angielsku również potrafię odróżnić income od profit. Jak również wydaje mi się, że wiem który z nich podaje się w publikowanych zestawieniach finansowych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do grających dłużej. Kupiłem dwa tygodnie temu NightFall - gra się spodobała i dzisiaj dokupiłem podstawkę GW. W poradniku jest napisane, że po dodaniu klucza innej kampani, będę mógł się przenieść z Kamadanu do lokacji w świecie Tyrii po wykonaniu misji. Wiadomość taka ma sie wyświetlać każdorazowo po wejściu do Kamadanu. Tymczasem nic takiego się nie dzieje. Dopisałem kod do konta i nic. Jestem w połowie lvl 10. Proszę wytrawnych graczy o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poczytaj tutaj: http://wiki.guildwars.com/wiki/Tyria
bo mniemam, że "podstawka" to Prophecies...

Jakby co Prophecies, Faction i Nightfall to zupełnie osobne kampanie, żadna nie jest podstawką innej, ani tym bardziej dodatkiem. Jedyny dodatek do Guild Wars to Eye of the North.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 19:17, Jabłoński napisał:

Mam pytanko do grających dłużej. Kupiłem dwa tygodnie temu NightFall - gra się spodobała
i dzisiaj dokupiłem podstawkę GW. W poradniku jest napisane, że po dodaniu klucza innej
kampani, będę mógł się przenieść z Kamadanu do lokacji w świecie Tyrii po wykonaniu misji.
Wiadomość taka ma sie wyświetlać każdorazowo po wejściu do Kamadanu. Tymczasem nic takiego
się nie dzieje. Dopisałem kod do konta i nic. Jestem w połowie lvl 10. Proszę wytrawnych
graczy o pomoc


Jeżeli mnie pamięć nie myli, musisz mieć dostęp do Consulate Docs, a patrząc po poziomie, jest na to jeszcze za szybko. Wykonaj wszystkie zadania w Istań, "podpakuj" nieco i pchaj fabułę do przodu. Doki to czwarta misja.

Zupełnie subiektywnie polecam zrobić wszystko, co oferuje Elona nim przeniesiesz się do Tyrii. Skoro tam zacząłeś, warto robić dalej, tym bardziej że Nightfall to przyjemna kampania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 19:17, Jabłoński napisał:

Mam pytanko do grających dłużej.

E tam, wystarczy umieć szukać :P
W Kamadanie bierzesz od Deras Tenderlin quest Terror in Tyria http://wiki.guildwars.com/wiki/Terror_in_Tyria . Jednak by go dostać musisz wczesniej zrobic quest The Time is Night http://wiki.guildwars.com/wiki/The_Time_is_Nigh . Po jego wykonaniu bedziesz mógł przenięść się na kontynent tyryjski :)
Jeżeli grasz na PL wersji to przytrzymaj prawy ctrl aby zmieniły się nazwy na ANG, aby łatwiej ci było dotrzeć do postaci. Czyli ogólnie przejdziesz na tamten kontynent dopiero po osiągnieciu 17 lvl badź rangi "Sunspear captain"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za szybkie i fachowe odpowiedzi. Znalazłem tego gostka Deras Tenderlin, ale on tylko mówi, że mnię błogosławi i żebyme spi#$@%lał, znaczy poszedł ! Więc chyba macie racje. Hmmm... Faction tez kupie, ale jak bede miał 20 lvl heh. Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2008 o 19:28, lordfett napisał:

Zupełnie subiektywnie polecam zrobić wszystko, co oferuje Elona nim przeniesiesz się
do Tyrii. Skoro tam zacząłeś, warto robić dalej, tym bardziej że Nightfall to przyjemna
kampania :)

Z pewnych względów opłaca się dojść do Augury Rock przed założeniem bazy w Kournie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować