Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2008 o 20:08, choper napisał:

Kurcze chciałem zagrać w triala, ale nawet do tego potrzeba jakiegoś kodu ;/ Więc nie
mogę wypróbować GW i tym samym nie chce inwestować w ciemno. Tym bardziej, że to jest
mój sprzęt:
Intel Pentium 4 CPU 3.00GHz 3.01 GHz 256 MB RAM i widząc takie widoki jak na poniższych
obrazkach po prostu boje się, że mój sprzęt tego nie pociągnie i stracę pieniądze.


Włączyć zapewne włączysz, ale bardziej przyjemnie będzie chodzenie po rozgrzanych węgielkach, niż granie w GW ;] Ja kiedyś na 512 MB SDRAM miałem kawał radości z "doczytywania się" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 20:15, walgierz napisał:

Screeny jak screeny, ale buildy wypaśne ^^
Tutaj masz max detale na niższych gra wygląda mniej wypaśnie, ale mniejsze wymagania
ma.

Czyli na niskich detalach nie mam się co obawiać, że mi się będzie ścinać? Nie wliczając oczywiście w to lagów bo to chyba nie od tego zależy.
lordfett ale nie chodzi mi o to ile będzie się wczytywać mapa itp tylko czy będzie dało się normalnie grać? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 20:08, choper napisał:

Kurcze chciałem zagrać w triala, ale nawet do tego potrzeba jakiegoś kodu ;/ Więc nie
mogę wypróbować GW i tym samym nie chce inwestować w ciemno. Tym bardziej, że to jest
mój sprzęt:
Intel Pentium 4 CPU 3.00GHz 3.01 GHz 256 MB RAM i widząc takie widoki jak na poniższych
obrazkach po prostu boje się, że mój sprzęt tego nie pociągnie i stracę pieniądze.

Dokup ramu za 5 dych i nie mecz sie, bo do niczego w grze nie dojdziesz. Wojem gralem tak z rok i nabilem tylko Prota Tyrii (czyt. przeszedlem Propha), zas teraz gdy mam 768 ramu w miech capnalem Kind of Big Deala (5 wymaksowanych tytulow) na monku.

Btw. Build na screenie nr2 jakis znajomy mi sie wydaje: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=62&pid=27193 :>

Ah, te czasy. xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 20:21, gothicsheep napisał:

> Kurcze chciałem zagrać w triala, ale nawet do tego potrzeba jakiegoś kodu ;/ Więc
nie
> mogę wypróbować GW i tym samym nie chce inwestować w ciemno. Tym bardziej, że to
jest
> mój sprzęt:
> Intel Pentium 4 CPU 3.00GHz 3.01 GHz 256 MB RAM i widząc takie widoki jak
na poniższych
> obrazkach po prostu boje się, że mój sprzęt tego nie pociągnie i stracę pieniądze.

Dokup ramu za 5 dych i nie mecz sie, bo do niczego w grze nie dojdziesz. Wojem gralem
tak z rok i nabilem tylko Prota Tyrii (czyt. przeszedlem Propha), zas teraz gdy mam 768
ramu w miech capnalem Kind of Big Deala (5 wymaksowanych tytulow) na monku.

Odwlekałem i odwlekałem, ale jednak w ram muszę zainwestować :P Chyba sobie go sprawie jako prezent świąteczny ;) Bo wciąż gram tylko w jakąś klasykę bo takowe gry mi działają, ale na kontynuacje tych klasyk to już nawet te z 2006 roku co wymagają 512 Ram sobie nie mogę pozwolić. Czas na uprage ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że chociaż mam wszystkie ustawienia graficzne na maxa to jednak niektórych graczy wyświetla mi w słabszych spixelowanych teksturach,niby szkopuł a gryzie w oczy szczególnie że stroje w GW są piękne :). Da się temu jakoś zaradzić czy tak po prostu jest ?

oto przykład

20081211205733

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była mowa o jakimś modzie poprawiającym tekstury u reszty graczy. Mimo, że wszystko elegancko wygląda, to podobno lagi są większe i ogóle gra wolniej chodzi.
Szczerze mówiąc nie polecam takowej modyfikacji gier sieciowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 20:19, choper napisał:

Czyli na niskich detalach nie mam się co obawiać, że mi się będzie ścinać?

Ustalmy jedną rzecz. Jakość grafiki i jej szybkość zależy nawet w GW głównie od karty graficznej. Mimo to gra ta jest bardzo łaskawa dla "nędzarzy sprzętowych" ponieważ pozwala grać nawet na takich starożytnych układach jak GF 6600 lub Radeon 9550/9600 bez większych problemów i z całkiem przyzwoitą grafiką. W większości obszarów wystarcza zupełnie karta ledwie dwa razy mocniejsza (np. Radeon 9800/X800 lub GF 6800 - wciąż dziadki), żeby móc w grze włączyć wszystkie dostępne efekty graficzne i móc spokojnie grać w 25 FPS na prawie wszystkich lokacjach (poza kampanią EotN). Oznacza to, że jakakolwiek współcześnie sprzedawana w sklepach karta graficzna uciągnie GW na max detalach. Dotyczy to również wszystkich laptopów z jakąkolwiek dedykowaną grafiką (GPU ATI lub NVIDII).

Dnia 11.12.2008 o 20:19, choper napisał:

Nie wliczając oczywiście w to lagów bo to chyba nie od tego zależy.

Lagi zależą zarówno od grafiki, użycia pamięci wirtualnej z dysku i połączenie internetowego.
Żeby określić co jest przyczyną cięcia trzeba zrobić kilka prostych testów:

1. Ciągłe odczytywanie dysku - dioda aktywności dysku świeci się cały czas na czerwono lub często i jasno miga nawet jeżeli skierujemy widok na ścianę.
- Usunąć wirusy/robaki oraz wszelkie programy, które uruchamiają się w tle. Dla Windows XP zajęta pamięć fizyczna tuż po starcie systemu nie powinna być większa niż 320 MB. Jeżeli jest, to pamięć jest marnowana i trzeba ją zwolnić. Minimalna pamięć jaką może zajmować system XP SP2/3 z włączonym wciąż antywirusem, to ok. 260 MB.
- Brak fizycznego RAM, którego trzeba dokupić jeżeli objawy występują mimo zmniejszenia pamięciożerności do poniżej 300 MB.

2. FPS stale w granicach 1-10 na najniższych ustawieniach graficznych - nawet kierując widok na ścianę (tak, żeby wypełniła ekran).
- Wyłączyć w sterowniku grafiki wszelkie ustawienia na siłę (przywrócić ustawienia fabryczne). Jeżeli to nie zmieni stanu to:
- W laptopie zrezygnować z grania (grafika zintegrowana o zbyt małej mocy) lub wymienić na nowy ;).
- W stacjonarnym kupić jakąkolwiek kartę graficzną z GPU Nvidia lub ATI (nawet najstarsze jakie istnieją w sklepach obsłużą GW na prawie pełnych detalach).

3. Gwałtowne ścinki przy kierowaniu widoku na postacie innych graczy w mieście/osadzie stojące pod dowolną ścianą; częste teleportacje o kilka metrów w tył do kierunku biegu. częste zatrzymania w miejscu i możliwość jedynie obracania postaci.
- Zbyt wolne łącze internetowe lub łącze z problemami z transmisją (zrywane połączenia). Zmienić dostawcę internetu lub wyłączyć Torrenty lub inne P2P... ;)

4. Gwałtowne ścinki lub spadki FPS przy kierowaniu widoku na pozbawiony innych postaci graczy widok krajobrazu.
- Przywrócić sterownik grafiki do ustawień fabrycznych i obniżyć jakość grafiki w GW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Masz zadziwiającą zdolność pisania długich pstów z których nic nie wynika. W dodatku są nieścisłości.

po pierwsze:
- mam radka 9600xt i na tym wg Ciebie "starożytnym" sprzęcie giera chodzi na max ustawieniach,
- w gw grałem na radku 7000 64mb i to jest naprawdę starożytność,
- lampka w dolnej prawej części ekranu nie zależy od ramu, a od netu bardziej- mam 2gb ramu i dużo też wirtualnego ramu na dyskach oraz kiepski net i często padam ofiara czerwonych lampek i zwolnień,
- reszty nie chcę mi się czytac, albo sprawdzać, ale ogólnie za dużo filozujesz Olo ;]

Ja powiem krótko- sprzęt jaki mam teraz wystarcza do komfortowej gry, czyli sempron 2600+, 2gb ramu, radeon 9600xt 256mb. Ramu nawet 512 spokojnie wystarczy.

Ale grałem też w gw na duronie 1,2, 256mb ramu i radeonie 7000 64mb i łączu 128. I się dało grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 22:55, Budo napisał:

Masz zadziwiającą zdolność pisania długich pstów z których nic nie wynika.

Skoro dla Ciebie nie wynika, to najwyraźniej nie czytasz uważnie. :P

Dnia 11.12.2008 o 22:55, Budo napisał:

- mam radka 9600xt i na tym wg Ciebie "starożytnym" sprzęcie giera chodzi na max ustawieniach

Chodzi, ale tylko w Pre-Askalonie i było to dawno. Ta karta nie pociągnie za chiny ludowe AAx4 + pełnego postprocessing - szczególnie po aktualizacjach do EotN. Aczkolwiek 2 lata temu miałbyś rację. Gra rzeczywiście tak działała.

Dnia 11.12.2008 o 22:55, Budo napisał:

- w gw grałem na radku 7000 64mb i to jest naprawdę starożytność

Ja też, i to na Radku 64-bit, co jeszcze większą starożytnością. Ale to było dawno i dzisiaj już nie jest to aktualne. Na tych kartach jest niskie FPS nawet na najstarszych lokacjach (a nie wyglądają wcale lepiej). GW nie tnie się jednak z powodu grafiki już na 11 FPS.

Dnia 11.12.2008 o 22:55, Budo napisał:

- lampka w dolnej prawej części ekranu nie zależy od ramu

OMG. Lampka aktywności twardego dysku. Budo, ja naprawdę wiem co mówię bo zarabiam w tej branży.

Dnia 11.12.2008 o 22:55, Budo napisał:

a od netu bardziej- mam 2gb ramu i dużo też wirtualnego ramu na dyskach

Możesz je całkowicie wyłączyć. Marnują tylko miejsce. Żadna aplikacja nie skorzysta więcej niż z 2 GB RAM (za wyjątkiem Visty i systemów 64-bit)

Dnia 11.12.2008 o 22:55, Budo napisał:

często padam ofiara czerwonych lampek i zwolnień

Może za dużo siedzisz na dystryktach USA? :)
Zanim pakiet zawędruje do Kaliforni i z powrotem, to 300 ms zrobi.

Dnia 11.12.2008 o 22:55, Budo napisał:

- reszty nie chcę mi się czytac, albo sprawdzać, ale ogólnie za dużo filozujesz Olo ;]

No i w tym jest problem. Post nie był jednak skierowany do Ciebie. :)

Dnia 11.12.2008 o 22:55, Budo napisał:

Ja powiem krótko- sprzęt jaki mam teraz wystarcza do komfortowej gry, czyli sempron 2600+, 2gb ramu, radeon 9600xt 256mb. Ramu nawet 512 spokojnie wystarczy.

Ja tez krótko. Duron 1600/1800 lub dowolny Celek 2 GHz, 512 MB RAM, GF 7600 lub Radek X800, ISDN lub stałe 128 i też pójdzie wszystko. Ale *naprawdę wszystko* w GW.

Dnia 11.12.2008 o 22:55, Budo napisał:

Ale grałem też w gw na duronie 1,2, 256mb ramu i radeonie 7000 64mb i łączu 128. I się dało grać.

Czas przeszły jest tu istotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 20:57, Deto napisał:

Zauważyłem że chociaż mam wszystkie ustawienia graficzne na maxa

Nie masz na maksa. GW jest sprytnie napisanym programem. Chowa i wyłącza opcje graficzne, których karta w ogóle nie obsługuje. Dlatego wiele osób dziwi się gdy zobaczy włączone na maksa GW na słabym komputerze i na nowszym sprzęcie. Obraz wyraźnie się różni. Na obu jednak wydawać się będzie, że jest włączone wszystko co możliwe.
Po prostu jakość oprogramowania zawartego w GW przerasta zdolności pojmowania niektórych graczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to skoro twoje zdolności pojmowania przerastają moje to może znasz skuteczny sposób na ominięcie tego sznytu i cieszenie się w pełni grafiką gry ? :)

Mój sprzęt to
- Geforce 8600 GT
- Intel Pentium (R) D CPU 2.66Ghz x 2
- 2048 MB RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 23:49, Deto napisał:

może znasz skuteczny sposób na ominięcie tego sznytu i cieszenie się w pełni grafiką gry ? :)
Mój sprzęt to
- Geforce 8600 GT
- Intel Pentium (R) D CPU 2.66Ghz x 2
- 2048 MB RAM

Faktycznie powinieneś mieć maks. obraz. Skoro więc nie masz, to znaczy, że GW odczytuje Twój sterownik jakby to był jakiś stary kapeć.
Zmieniałeś coś w ustawieniach sterownika grafiki dla trybu 3D? Jaka wersja? Ile pamięci na karcie? Jaki OEM (producent) tej karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się doszukiwać problemów w sprzęcie z powodu niskiej jakości tekstur armorów innych osób, bo to jest normalne i jest to celowy zabieg twórców gry ;) Można to ominąć jednak stosując moda o nazwie "ksmod".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 00:39, cinus` napisał:

bo to jest normalne i jest to celowy zabieg twórców gry ;) Można to ominąć jednak stosując moda o nazwie "ksmod".

Najwyraźniej masz rację. Tak jest na wszystkich kartach.

20081212004933

20081212004942

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C2D 1,6 GB , 1GB Ram (DDR2), intel family expres 945GM 128 MB i GW śmiga. Lagi to wina Anet i/lub słabego łącza przy czym ostatnio to pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 19:16, kamil E napisał:

Jest może gdzieś taka opcja, że 2 konta scalać w jedno?


Pewnie ^_^ Pod tym względem support AN jest cudny, kilka dni i po krzyku. Musisz napisać do nich podanie (po ang. oczywiscie) z wytłumaczeniem, że pomyliłeś email przy chęci dodania Factions do starego konta ( ;) ) . Do tego dorzucasz screeny kart z kodami, dane adresowe itp. Jeśli jesteś nadal zainteresowany, to może za tydzień miałbym czas, aby powysylać ci gotowe "wzory" takich maili i ogólnie pomóc :)

Pozdrawiam,
M.

Ps. Tak, miałem taką samą sytuacje, jak ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam parę pytań, które gnębią mnie od dłuższego czasu, a mianowicie:
1. Jakie istnieją powiązania między moimi postaciami? tzn. czy wszystkie pracują tak jakby na jedno konto, czy każda na swoje.
2. Bardziej opłacalne i ciekawsze jest prowadzenie postaci PVP czy fabularnej. Ciągle mnie to gryzie. innymi słowy, czy postacią fabularną da się zrobić postać od "wszystkiego"?

Na razie to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 13:47, junior35 napisał:

1. Jakie istnieją powiązania między moimi postaciami? tzn. czy wszystkie pracują tak
jakby na jedno konto, czy każda na swoje.

Postacie są powiązane kilkoma titlami dopasowanymi do calego konta oraz skrzynką xunlai :)

Dnia 12.12.2008 o 13:47, junior35 napisał:

2. Bardziej opłacalne i ciekawsze jest prowadzenie postaci PVP czy fabularnej. Ciągle
mnie to gryzie. innymi słowy, czy postacią fabularną da się zrobić postać od "wszystkiego"?

Jak kto woli. Jak wolisz walkę z ludźmi to wybierz tryp PVP, zaś jeśli bardziej podoba Ci się robienie misji fabularnów, questów pobocznych, itp to wybierz tryb PVE ;)
A co do ostaniego pytania to postać PVE może brać swobodnie udział w trybie PVP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 13:47, junior35 napisał:

1. Jakie istnieją powiązania między moimi postaciami? tzn. czy wszystkie pracują tak
jakby na jedno konto, czy każda na swoje.


Tia. Tytuły Poszukiwacza Skarbów (skrzynki) i Wiedzy (identyfikowanie goldów) oraz wszystkie tytuły PvP, razem z Zaishenem i Lux/Kurz, są na konto, nie na postać. Xunlai też jest na konto.

Dnia 12.12.2008 o 13:47, junior35 napisał:

2. Bardziej opłacalne i ciekawsze jest prowadzenie postaci PVP czy fabularnej. Ciągle
mnie to gryzie. innymi słowy, czy postacią fabularną da się zrobić postać od "wszystkiego"?


Postać PvE może gracz w PvP bez przeszkód, tryb jest od 20 lv, ale przydaje się doświadczenie w walkach z graczami, choćby z aren np. Arena Słonecznych Włóczni. Generalnie postacie PvE są prowadzone do PvE i odwrotnie, ale wielu graczy gra na obu trybach tą samą.

EDIT-->Arrgh, za późno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować