Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2008 o 21:15, Azrathel napisał:

hmm, pytanie z tych trudniejszych.
nabicie 20 lvl zajmuje kilkanaście godzin spokojnej gry. na dobrą sprawę da się też w
mniej niż 5h.
co do drugiej części pytania - swoim warkiem gram już ponad 1000 godzin, a jeszcze cała
masa rzeczy do zrobienia przede mną. więcej chyba nie muszę mówić ;]


Czyli chodzi o to, że ten 20level to po prostu takie wejście w pełnoletniość, czyli prawdziwe życie i dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa gra i łowy, o to chodzi? ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech najpierw zacznę od tego:
Budo - wcześniej cos napisałeś, że masz postacią 5 setów... taa... 5? Nie zabrakło jakiejś cyferki przed tą piąteczką...

Ale nie tak ogólnie to nie oto mi chodziło:
Mam problem, tzn. "problem" i tak nie za bardzo wiedziałem czy napisać na temacie o problemach z kompem, czy tu, ale pisze tu. Otóż kiedy włączam GW to od razu SAMO włącza się "Windows Media Center", jak wyłączam to tak samo, da się to jakoś wyłączyć?

A i jeszcze dość noobowskie pytanie: Gdzie można dużo kasy zarobić, bo ostatnio coś cinko z tą kasą. I jeszcze coś: Nie mogę się zdecydować: grać wojem, derwem czy hunterem? Wszystkie na 20 lvlu, ale coś derwem mi nie idzie, nie wiem jakim grac stylem(nie wiem jak to inaczej określić), bo wojem mam prosto: wpieprzam (przepraszam za wyrażenie, ale nie da sie tego łagodzniej określić) sie w tłum ludzi, healer mnie leczy i wszystkich zabijam, a derwem coś tak nie wychodzi nic, może build słaby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 21:47, trutututu napisał:

Ech najpierw zacznę od tego:
Budo - wcześniej cos napisałeś, że masz postacią 5 setów... taa... 5? Nie zabrakło
jakiejś cyferki przed tą piąteczką...

sam mam 5 elite armorów, orunowane na każdą okazję, do tego różne podpasowane pod buildy sety... nie wiem, co w tym dziwnego.

Dnia 12.12.2008 o 21:47, trutututu napisał:

A i jeszcze dość noobowskie pytanie: Gdzie można dużo kasy zarobić, bo ostatnio coś cinko
z tą kasą.

Xunlai Tournament House, ele w Rata Sum (farm raptorów), Sin na Chaos Plains (choć ostatnio SF znowu dostał po pupie).

Dnia 12.12.2008 o 21:47, trutututu napisał:

I jeszcze coś: Nie mogę się zdecydować: grać wojem, derwem czy hunterem? Wszystkie
na 20 lvlu, ale coś derwem mi nie idzie, nie wiem jakim grac stylem(nie wiem jak to inaczej
określić), bo wojem mam prosto: wpieprzam (przepraszam za wyrażenie, ale nie da sie tego
łagodzniej określić) sie w tłum ludzi, healer mnie leczy i wszystkich zabijam, a derwem
coś tak nie wychodzi nic, może build słaby...

bywa. ja mówię - nie graj wojem. ktoś, kto uważa, że to po prostu wbieganie w tłum wrogów nie jest godzien grać tak wspaniałą profesją.

Ancient Lord -> yep. GW to specyficzna gra, gracz, który ciśnie tydzień ma takie same szanse jak ten, który naparza od trzech lat. sprzęt z maksymalnymi statystykami można mieć w pierwszej godzinie gry, jakiś build też da się złożyć. minimum wysiłku, maksimum przyjemności. nie musisz mieć 80. levela i z trudem wyfarmionych przedmiotów, żeby świetnie się bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2008 o 21:17, Ancient Lord napisał:


Czyli chodzi o to, że ten 20level to po prostu takie wejście w pełnoletniość, czyli prawdziwe
życie i dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa gra i łowy, o to chodzi? ;))


Widzę że tu też próbujesz swoich sił... osobiście ze swojej strony polecam GW, dłużej tu zabawiłem i bardziej zżyłem się z tym światem, szczególnie jak masz dobrą gildię i znajomych (mi się akurat trafiło i to jeszcze pełno swoich z gramu :]) aczkolwiek WoW''a tez możesz spróbować bo widzę że i tam się udzielasz... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 22:02, Ashakel napisał:


>
> Czyli chodzi o to, że ten 20level to po prostu takie wejście w pełnoletniość, czyli
prawdziwe
> życie i dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa gra i łowy, o to chodzi? ;))

Widzę że tu też próbujesz swoich sił... osobiście ze swojej strony polecam GW, dłużej
tu zabawiłem i bardziej zżyłem się z tym światem, szczególnie jak masz dobrą gildię i
znajomych (mi się akurat trafiło i to jeszcze pełno swoich z gramu :]) aczkolwiek WoW''a
tez możesz spróbować bo widzę że i tam się udzielasz... :)



wiesz, rozmawiałem dużo z kumplami, którzy pykają na pirackich servach. u kumpla nawet popatrzyłem sobie jak gra. W World of Warcraft zakochałem się od razu. I tylko czekam aż wpadnie kasa, by od razu zakupić Battlechesta z dodatkiem Wrath of the Lich King. A dziś kupiłem GW Prophieces - właśnie instaluje ;)

Podobno w GW cała kampania jest wielką instą, a z innymi graczami widzimy się tylko w miećcie - to prawda?
I czy jest tam dużo przedmiotów do zdobycia nawet jeśli osiągniemy 20lvl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2008 o 21:54, Azrathel napisał:

bywa. ja mówię - nie graj wojem. ktoś, kto uważa, że to po prostu wbieganie w tłum wrogów
nie jest godzien grać tak wspaniałą profesją.


No dobra, przesadziłem trochę, bo znowu takim tankiem nie jestem... ale nie mówię, ze tak czasem nie robię na AB, jak sie zdenerwuję. Ale wcale tak nie uważam, że wbieganie w tłum jest dobrą taktyką i, że to tak fajnie, bo za bardzo tego nie lubię robić, bo często monk sie buntuje, a to już wtedy ułamki sekund jak jest sie otoczonym przez 5 kolesi, ale nie tylko dlatego, ogólnie jakieś takie tankowanie mnie nie ciągnie. A z tym wbieganiem w tłum to był taki przykład, że wojem to właściwie wszystko można :)

A to z tymi armorami Budo to chodzi mi o to, że chyba tam jakąś dwójkę przed tą piątką powinien mieć. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2008 o 22:08, Ancient Lord napisał:


wiesz, rozmawiałem dużo z kumplami, którzy pykają na pirackich servach. u kumpla nawet
popatrzyłem sobie jak gra. W World of Warcraft zakochałem się od razu. I tylko czekam
aż wpadnie kasa, by od razu zakupić Battlechesta z dodatkiem Wrath of the Lich King.
A dziś kupiłem GW Prophieces - właśnie instaluje ;)


Osobiście wolę GW (a Propha najbardziej :P) bo jak napisał Azra masz tu 100% przyjemności bez jakiegoś szalonego expa. WoW''a tez lubię, ale GW to mój dom... i jeśli miałbym wybierać to zdecydowanie GW :]

Dnia 12.12.2008 o 22:08, Ancient Lord napisał:

Podobno w GW cała kampania jest wielką instą, a z innymi graczami widzimy się tylko w
miećcie - to prawda?


Tak własnie jest (i jest to całkiem przemyślany system) , aczkolwiek w 2 ma się to zmienić... :]

Dnia 12.12.2008 o 22:08, Ancient Lord napisał:

I czy jest tam dużo przedmiotów do zdobycia nawet jeśli osiągniemy 20lvl?


Ooooj tak, sam przecież wiesz że od 20 zaczyna się gra...przed 20 cieżko ci będzie zdobyć coś dobrego, potem dopiero się zaczyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 22:13, Ashakel napisał:


>
> wiesz, rozmawiałem dużo z kumplami, którzy pykają na pirackich servach. u kumpla
nawet
> popatrzyłem sobie jak gra. W World of Warcraft zakochałem się od razu. I tylko czekam

> aż wpadnie kasa, by od razu zakupić Battlechesta z dodatkiem Wrath of the Lich King.

> A dziś kupiłem GW Prophieces - właśnie instaluje ;)

Osobiście wolę GW (a Propha najbardziej :P) bo jak napisał Azra masz tu 100% przyjemności
bez jakiegoś szalonego expa. WoW''a tez lubię, ale GW to mój dom... i jeśli miałbym wybierać
to zdecydowanie GW :]


właśnie uruchomiłem GW - pierwszy rzut oka? Jest dobry i nie żałuję wydanych pieniędzy. Co prawda opóźni on trochę zakup WoWa, ale co ma być to będzie ;)

Dnia 12.12.2008 o 22:13, Ashakel napisał:


> Podobno w GW cała kampania jest wielką instą, a z innymi graczami widzimy się tylko
w
> miećcie - to prawda?

Tak własnie jest (i jest to całkiem przemyślany system) , aczkolwiek w 2 ma się to zmienić...
:]

> I czy jest tam dużo przedmiotów do zdobycia nawet jeśli osiągniemy 20lvl?

Ooooj tak, sam przecież wiesz że od 20 zaczyna się gra...przed 20 cieżko ci będzie zdobyć
coś dobrego, potem dopiero się zaczyna :)


ooo, to świetnie , bo to właśnie lubię ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 21:47, trutututu napisał:

Budo - wcześniej cos napisałeś, że masz postacią 5 setów... taa... 5? Nie zabrakło
jakiejś cyferki przed tą piąteczką...


Elite Luxon, Elite Templar, Premivial, Elite Sunspear, Asuran Armor jeszcze jakieś ciekawe pytania ?

Dnia 12.12.2008 o 21:47, trutututu napisał:

Ale nie tak ogólnie to nie oto mi chodziło:
Mam problem, tzn. "problem" i tak nie za bardzo wiedziałem czy napisać na temacie o problemach
z kompem, czy tu, ale pisze tu. Otóż kiedy włączam GW to od razu SAMO włącza się "Windows
Media Center", jak wyłączam to tak samo, da się to jakoś wyłączyć?

Zobacz co jest dodane do skrótu.

Dnia 12.12.2008 o 21:47, trutututu napisał:

A i jeszcze dość noobowskie pytanie: Gdzie można dużo kasy zarobić, bo ostatnio coś cinko
z tą kasą. I jeszcze coś: Nie mogę się zdecydować: grać wojem, derwem czy hunterem? Wszystkie
na 20 lvlu, ale coś derwem mi nie idzie, nie wiem jakim grac stylem(nie wiem jak to inaczej
określić), bo wojem mam prosto: wpieprzam (przepraszam za wyrażenie, ale nie da sie tego
łagodzniej określić) sie w tłum ludzi, healer mnie leczy i wszystkich zabijam, a derwem
coś tak nie wychodzi nic, może build słaby...

Granie na AB != Granie PvE przy twoim graniu warek i derv odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 00:19, The Assassin napisał:

jak to bedzie z tym polar bear w tym roku, tak jak ostatnio czy cos nowego ?


To samo co rok temu. Sposób zdobycia ten sam, szansa na drop tez ta sama. Należy się spodziewać nieznacznego spadku cen tego mini peta, bo drop rate wprawiał już rok temu ludzi we wściekłość. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 07:39, L33T napisał:

Elite Luxon, Elite Templar, Premivial, Elite Sunspear, Asuran Armor jeszcze jakieś ciekawe
pytania ?


Po pierwsze to się nie czepiajcie chłopaka, bo już napisał o co chodzi, a po drugie to chcę sprostować, bo wymieniasz te zbroje jakby były moje, a ja bym nigdy takich paskudztw nie kupił O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 22:11, trutututu napisał:

No dobra, przesadziłem trochę, bo znowu takim tankiem nie jestem... ale nie mówię, ze
tak czasem nie robię na AB, jak sie zdenerwuję. Ale wcale tak nie uważam, że wbieganie
w tłum jest dobrą taktyką i, że to tak fajnie, bo za bardzo tego nie lubię robić, bo
często monk sie buntuje, a to już wtedy ułamki sekund jak jest sie otoczonym przez 5
kolesi, ale nie tylko dlatego, ogólnie jakieś takie tankowanie mnie nie ciągnie. A z
tym wbieganiem w tłum to był taki przykład, że wojem to właściwie wszystko można :)


Wbieganie w tłumek to owszem, opis gry warkiem ale uproszczony. Bo najważniejsza jest współpraca na linii monk-warek (monk wrzuca przed taką szarżą jakieś ochronne skille, pozwalając warkowi przeżyć początkowy napór, do czasu aż skupi na sobie wrogów - mowa o pvp oczywiście), oraz reszta drużyny - warek (nie wchodzą w agro, czekają, aż się brzydale na warku skupią). Tyle, że zadaniem warka jest też odpowiednie wybieranie miejsca walki, przeciwników, lurowanie, kontrolowanie na radarze, czy nie dojdzie do zagrowania kolejnych grup podczas walki.
Może to brzmieć skomplikowanie, ale prawdę mówiąc jak się trochę pogra warkiem, to wszystko wychodzi niemal automatycznie.
Gra z h/h to inna bajka, choć moim zdaniem warek jest uprzywilejowany w tej kwestii. Można być cały czas z przodu, co za tym idzie h/h pięknie sobie poczynają. No i ten dreszczyk emocji - czy nie postawiłem za daleko monków, gdy zbieram na siebie razy :D
Na sam koniec tego przydługiego wywodu - z pełnym przekonaniem twierdzę, że w 70-80% terenów na NM nie ma większego sensu bawić się w takie szachy. Z dobrze dobranymi h/h idzie się jak rozgrzany nóż przez masło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 09:18, The Assassin napisał:

mhm.. mi się to podoba


Wiesz, z jednej strony trochę szkoda, że drop rate jest taki mały. Ale z drugiej strony to w końcu ma być rzadki pet. Jak z greenami - 95% jest bez wartości, bo są przefarmione. Gdyby nie było do zdobycia czegoś naprawdę rzadkiego to wiele osób już by nie grało.

Btw. Zagrałem dziś pierwszy raz Discordway''em. Musze przyznać, że kopie tyłki nawet grupie Ceratadonów na HM. A dotychczas nie udawało mi się ubić więcej niż dwóch bez zgonu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dzisiaj widziałem na ab i mm w teamie się strasznie podniecał, chociaż już nie pamiętam konkretnego zestawu skilli. Mówił, że kilkadziesiąt minionów można z tego wycisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pff, kolejny DC, tym razem przy zmienianiu piętra w dungu. Ponadto nie zwykły, po którym można powrócić do lokacji, złośliwy wywalacz do miasta :P

I tu pytanie, czy ma ktoś sposób na relacje Neostrada + Guild Wars = Lag?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema mam takie dwa nurtujace pytanka, zalozylem postac - usunalem ja - chce zalozyc nowa, po jakim czasie od usuniecia bede mogl uzyc tej samej nazwy, po co jest ten strzep grobelinu ktory daje gwen w pre ascalonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 13:48, Ostrowiak napisał:

I tu pytanie, czy ma ktoś sposób na relacje Neostrada + Guild Wars = Lag?


Czy to jest Neostrada czy coś innego to nie ma wielkiego znaczenia jeśli masz odpowiednie łaczę.
Swoją drogą mam teraz problem z połączeniem się z GW. Code 013 już mnie dobija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować