Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Dawno w GW nie grałem ale pomyślałem że może FC kupie. Ale nie chcę lecieć w ciemno więc chcę zapytać jak tam kondycja GW graczy przybywa czy może jest ich coraz mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 23:09, Largooo napisał:

Dawno w GW nie grałem ale pomyślałem że może FC kupie. Ale nie chcę lecieć w ciemno więc
chcę zapytać jak tam kondycja GW graczy przybywa czy może jest ich coraz mniej?

Milo, ze troszczysz sie o moja kondycje. xd GW zyje i ma sie dobrze, wystarczy sprawdzic ile jest teraz disow w Kamadanie albo na Arenach Losowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Premiera GW2 za 2 lata, ludzi jest bardzo dużo, przez XTH znacznie więcej kont. A Ty nie wiesz czy fc kupić? Bez wszystkich kampanii do niczego nie dojdziesz w PvP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 21:16, watti napisał:

Mam pytanie co do Hall of Monuments.Czy jak kupiłem od kolesia minipety i one są przypisane
do jego konta to ja teraz też mogę je przypisać u siebie ?


nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem system i standardowo GW poszło z nim. Zachowałem GW.dat. Zainstalowałem nowego klienta i podmieniłem GW.dat. Niestety Gw nie chce się uruchomic. Dostaję info, że Gw ma atrybut tylko do zapisu czy inny program go używa. Co zrobi, żeby nowa instalka GW poszła ze starym GW.dat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też dawno nie grałem. 2 miesiące temu. Ale w moim przypadku FC było gwoździem do trumny. Od tego momentu zaczął się mój kryzys z GW. Miałem 2 dłuższe przerwy z czego jedna trwa do dnia dzisiejszego. Myślę, że dopóki traktowałem to jako zabawę było najlepiej. A naj naj, było kiedy zacząłem grać. Taki noobek w pre-Ascalonie skaczący między strusiami :]. W każdym razie po 600 godzinach przegranych, może się to znudzić. Może to dziwne ale prawie każdy z moich znajomych grających w Guild Wars posiada podobny problem jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umieć się umie gorzej z właśnie chęciami i z czasem. Gdy wracam padnięty ze szkoły/treningu itd. to ostatnio wolę coś takiego gdzie mogę się cieszyć grą a nie mieć problemy typu kiedy rozpadnie się gildia, skąd wziąć kasę na to, najpierw robić vanq tu czy tam. Swoją drogą mam nadzieję, że przez pisanie tutaj o GW nabiorę chęci do gry... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 13:53, Azra napisał:

no to niezłe z was lamy, pewnie HM się nie chce / nie umie robić, co? ;]
<- 1500 godzin i ciągle rośnie ;]

HM jak najbardziej, ale... Ciągle się ginie, bo ciężko jest. Nie da się skomponować fajnego zestawu z kampaniami FC i Prop. oraz do rozpoczęcia zabawy trochę mija czasu, a ja wolę od razu się bawić. Jednak w wakacje postaram się kupić NF i pograć jeszcze...

Mam niecałe 500 godzin w tą grę i stała się nudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mi problem, kasy w GW zawsze jest za dużo :O A HM to zabawa, dopiero w gwen jest tam ciutkę trudniej bo moby mają (trochę) przemyślane buildy.
Grinczar--------> Bierzesz się za HM bez hero i dziwisz że nikogo z henczami zabić nie możesz :] Z propa i fc da sie zrobić dobry build, jedyny zgrzyt to uzależnienie od innych graczy w teamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 14:38, Infinitas napisał:

Też mi problem, kasy w GW zawsze jest za dużo :O (...)


A niby skąd? Poza obstawianiem na XTH nie widziałem jakoś możliwości zarobku w tej grze. Handel w GW kuleje, a wszystko przez założenia gry. Najlepsze przedmioty można mieć za grosze (staty), a najdroższe to te z najrzadszymi skinami. Farm? No dajcie spokój, kogo to podnieca? A XTH zdecydowanie za rzadko, więc czeka się z utęsknieniem "nareszcie cokolwiek wpadnie...". Kasa z mobów dzielona na 8... Zdobywanie szmalu w GW to katorga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 14:38, Infinitas napisał:

Grinczar--------> Bierzesz się za HM bez hero i dziwisz że nikogo z henczami zabić
nie możesz :] Z propa i fc da sie zrobić dobry build, jedyny zgrzyt to uzależnienie od
innych graczy w teamie.

Biorę się za HM z prawdziwymi osobami i ponieważ jestem od ich umiejętności uzależniony, to jest ciężko. I tak jak zauważyłeś nie da się zbudować niezależnego zestawu mając FC i Prop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 14:47, Ash napisał:

A XTH zdecydowanie za rzadko, więc czeka się z utęsknieniem "nareszcie cokolwiek
wpadnie...". Kasa z mobów dzielona na 8... Zdobywanie szmalu w GW to katorga.


Bzdury piszesz. W GW jest masa możliwości zarabiania gotówki.
Jest tylko jedno ale. Trzeba grać.
Oczywiście XTH jest super bo wymaga raptem kilku minut i masz kilkadziesiąt k (choć oczywiście trzeba poczekać ponad 2 tygodnie pomiędzy obstawieniem a odbiorem kasy)
XTH za rzadko? BUHAHAHA. Gdyby było częściej to myślisz, że klucze nadal by kosztowały tyle ile kosztują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 14:47, Ash napisał:

> Też mi problem, kasy w GW zawsze jest za dużo :O (...)

A niby skąd? Poza obstawianiem na XTH nie widziałem jakoś możliwości zarobku w tej grze.
Handel w GW kuleje, a wszystko przez założenia gry. Najlepsze przedmioty można mieć za
grosze (staty), a najdroższe to te z najrzadszymi skinami.
Farm? No dajcie spokój, kogo
to podnieca?

Na HM w elitarnych lokacjach masa dobrych rzeczy dropi, wystawiasz na guru zamiast spamować w kama. A z PvP jest masa kasy za zkeye, no chyba że ktoś grać nie umie, ale to już nie moja wina :P

Dnia 05.04.2009 o 14:47, Ash napisał:

A XTH zdecydowanie za rzadko, więc czeka się z utęsknieniem "nareszcie cokolwiek
wpadnie...". Kasa z mobów dzielona na 8... Zdobywanie szmalu w GW to katorga.

Nie no wywaliłem się na plecy. Może XTH byś co tydzień chciał? ~80-150k na miech to co niby mało? A sorka, zapomniałem, ten puszkowaty noob-armor z fowa kosztuje kilka razy tyle xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 15:07, Rzezim napisał:

Bzdury piszesz. W GW jest masa możliwości zarabiania gotówki.
Jest tylko jedno ale. Trzeba grać.


Jak w każdym MMO. Ale jak po 1h grania wynosiłem jakieś 1-2k z lokacji, zbierając wszystkie śmieci jakie się tylko da to bez jaj...

Dnia 05.04.2009 o 15:07, Rzezim napisał:

[...]
XTH za rzadko? BUHAHAHA. Gdyby było częściej to myślisz, że klucze nadal by kosztowały
tyle ile kosztują?


Chodziło mi, że za rzadko jest taka możliwość zarobku.

@ Infinitas

Dnia 05.04.2009 o 15:07, Rzezim napisał:

Na HM w elitarnych lokacjach masa dobrych rzeczy dropi,


Na HM pograłem sporo, cały Vanq Elony + Cantha. Jedyny zarobek jaki miałem to to co zleciało (przedmioty, bez maksymalnych statystyk, wprost do mercha) + kasa za skończony vanq (często nawet nie 1k...).

Dnia 05.04.2009 o 15:07, Rzezim napisał:

wystawiasz na guru zamiast spamować w kama.


Robiłem tak, na dłuższą metę nie wypaliło. Highendowe itemki schodzą za kilka k... liczą się tylko rzadkie skiny.

Dnia 05.04.2009 o 15:07, Rzezim napisał:

A z PvP jest masa kasy za zkeye, no chyba że ktoś grać nie umie, ale to już nie moja wina :P


A PvP mnie bawiło tylko na JQ. I faktycznie, z-keyów trochę było. Ale i tak za mało by uznać to za jakiś sensowny zarobek.

PS. Jakby w GW utrudniono robienie przedmiotów perfect, rzadsze byłyby też perfect statystyki to handel w grze by wiele zyskał. Poza tym brak mi sensownego systemu handlu (może będzie w GW2?), który pozwoliłby na wygodną sprzedaż w grze. Bo ja czasu nie mam na stanie w Spamadanie i czekać aż ktos się skusi na itemek warty max. 2-3k. A jak jeszcze grałem handel opierał się na kupnie i sprzedaży z-keyów, ecto i voltaic spear. No i minipety. Hm... no cóż to moje zdanie, może macie inne doświadczenia, ale ja zawsze miałem problemy z kasą w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 18:17, Ash napisał:

Jak w każdym MMO. Ale jak po 1h grania wynosiłem jakieś 1-2k z lokacji, zbierając wszystkie
śmieci jakie się tylko da to bez jaj...


Albo jesteś jakimś mega pechowcem, albo ja jestem mega farciarzem. Gotówki w tej grze jest multum. Np FoW tow zależności jak szardy lecą 10-20k za 1,5-2h zabawy. Robienie misji + książka elona HM np. 17+9k+ lecące śmieci.

Zresztą ostatnio znajomy przy okazji robienia LS-a grając i robiąc questy przed r2 miał ponad 40k. Tylko kto robi te śmieszne questy za 500g.

Dnia 05.04.2009 o 18:17, Ash napisał:

Chodziło mi, że za rzadko jest taka możliwość zarobku.

I bardzo dobrze ze nie ma częściej. Gdyby był wypłaty za obstawianie byłby by częstsze to wartość ZK-jów była by też niższa. Zauważ, że sporo z grających ma więcej niż jedno konto do obstawiania i na rynku jest więcej ZK czyli ich cena spada.
No chyba, że chce się mieć obsi bez wysiłku.

Dnia 05.04.2009 o 18:17, Ash napisał:

Robiłem tak, na dłuższą metę nie wypaliło. Highendowe itemki schodzą za kilka k... liczą
się tylko rzadkie skiny.

Co to znaczy highendowe? z max statsami? To, że z rzadkimi skin-ami są cenniejsze przecież to normalna sprawa prosta relacja popytu i podaży. Im coś jest mniej dostępne tym jest cenniejsze. Rzadkie skin-y są dostępne w elitarnych lokacjach. Nie chodzisz tam to masz o wiele mniejsze szanse na zarobek.

>Bo ja czasu nie mam na stanie w Spamadanie i czekać aż ktos się skusi na itemek warty max. 2-3k.

Stanie w Kamadanie z itemem za 2-3k to dla mnie głupota i strata czasu. Lepiej jest pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich graczy GW.
Czy gracie też w jakąś inną MMORPG (tak wiem, że GW to CORPG)?

Bo ja jakoś nie znajduje tego co potrzebuję w GW. Wcześniej grałem w L2 i tam był handel, porachunki, otwarty świat, świetne PvP, Raidbossy. Siedziałem w mieście np. przez tydzień nie wychodzą i handlowałem. Jednak L2 jest płatne..a na offie zresztą i tak są boty i sprzęt +16.
GW jest dla mnie takie suche. Dlatego albo chcę mieć drugą grę i GW będzie takim dodatkiem...albo ktoś mi uświadomi co można robić w GW?? Może też gracie w jeszcze jedną grę?? jeżeli tak to jaką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować