Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Ostrowiak
DambialkoX
Budo


Sorki za złe sfourmułowanie... Chodziło mi o to że posiadam wszystkie poprzednie części (całe gw1), ale nie umiałem za bardzo w to grać... całe to farmienie i takie tam, nie umiałem po prostu :D i czy gw2 dla takiego nooba jak ja nie będzie za trudne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 19:48, noobie napisał:

i czy gw2 dla takiego nooba jak ja nie będzie za trudne...


Rzezima nie ma, a to zwykle on wróżył z kryształowej kuli. ja swoje herbaciane fusy zostawiłem w innych spodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Guild Wars jest prostą grą, czasami może być trudno na początku, ale ogólnie wszystko jest do skumania po jakimś czasie... gw2 będzie raczej bardziej skomplikowane od jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 19:58, Budo napisał:

/.../

Guild Wars jest prostą grą, czasami może być trudno na początku, ale ogólnie wszystko
jest do skumania po jakimś czasie... gw2 będzie raczej bardziej skomplikowane od jedynki.

lolz...Co do tego,że będzie 2 skomplikowana,skąd wiesz ;)? Kurcze... troche czasu jest myślę,że zdążę do zmaxowania all tiles GWEoTN .Powodzenia ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Skąd wiem? Bo sequel danej gry musi być bardziej rozbudowany niż poprzednik, w przypadku mmo na pewno. Więcej możliwości, większa swoboda, otwarty świat, więcej ras, więcej "opcji" gry takich jak crafting, czy rozbudowana interakcja. Sami twórcy mówią, że gw2 jest najbardziej ambitnym projektem nad jakim pracowali i ma zmieść gracza z fotela przy pierwszym kontakcie. Dlatego sądzę, że dwójka będzie bardziej skomplikowana niż jedynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2009 o 20:18, Budo napisał:

Dlatego sądzę, że dwójka będzie bardziej skomplikowana niż jedynka.


I dobrze, przynajmniej może większość trolli odpadnie.
...
Tak, wiem, że to tzw. "marzenia ściętej głowy", no ale nadzieje zawsze mieć warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 20:57, Budo napisał:


Trolle to odpadną jak gw będzie po angliczańsku, ew. bork bork bork.


A właśnie. Wiadomo coś na temat wydawnictwa w Polsce? Mnie to w zasadzie bez różnicy (chociaż w GW1 czasem trafiało się pare słówek, których nie znałem), ale czasem milej się gra w ojczystym języku. Polonizacja w "jedynce" była w miarę ok, z tego co pamiętam, więc może będzie ten sam wydawca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Polonizacja jedynki nie jest ok ><
Ja się obawiam, że dwójkę spolonizują jakoś niedługo po premierze, albo nawet od razu będzie po polsku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 21:03, Budo napisał:

/.../

Polonizacja jedynki nie jest ok ><


Nie no, mówię, że nie pamiętam jej ogółu, ale nie była też taka znowu najgorsza. Tzn. znam inne, mniej przyjazne dla oka.

Dnia 23.08.2009 o 21:03, Budo napisał:

Ja się obawiam, że dwójkę spolonizują jakoś niedługo po premierze, albo nawet od razu
będzie po polsku...


:< Ja myślałem, że trochę (minimum te pół roku?) będzie można pograć tylko po angielsku, byłby ten klimat no i nie od razu byłaby ta migracja trolli. Chociaż, w zasadzie to znam takie przypadki, że ludzie grali w WoWa bez jakiejkolwiek znajomości angielskiego, szukając np. poradników czy wiki po polsku, bo angielski "jest be". Więc Polak potrafi, wystarczy tylko chcieć... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2009 o 21:03, Budo napisał:

Ja się obawiam, że dwójkę spolonizują jakoś niedługo po premierze, albo nawet od razu
będzie po polsku...


Boogie kiedyś wspominał, że mają już swoich ludzi od polskich tłumaczeń, którzy przekładają tekst na bieżąco - podobno w GW2 polski ma od razu być do wyboru, ale to tylko plotka, nie chce mi się szukać żadnych konkretnych danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2009 o 21:11, Budo napisał:

Używam umiejętności: Awanturnicze Uderzenie Głową na wrogu: Szeleszczący Buszniak Trzcinowiec!


W miarę dobry komentarz :P Ale przynajmniej to tłumaczenie jest takie no... Humorystyczne? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Kurde, jak chcę się pośmiać, to idę do kwasów, albo odpalam sobie jakiś kabaret ;]
No, ale nic, pożyjemy zobaczymy, myslę, że wyboru języka nie usuną z opcji. Gorzej, że pewnie nie będzie dystryktów, więc jak Polska dostanie osobne serwery, to będziemy skazani na wszystkich zabujcuf, ryceeszy i spam na czacie ><

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2009 o 21:32, Budo napisał:

pewnie nie będzie dystryktów, więc jak Polska dostanie osobne serwery, to będziemy skazani
na wszystkich zabujcuf, ryceeszy i spam na czacie ><


Ups. O takiej możliwości nie pomyślałem x.X Z drugiej strony, spójrz na to z dobrej strony - Cinus będzie miał więcej okazji do łapania tych jakże poetyckich nicków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 21:32, Budo napisał:

No, ale nic, pożyjemy zobaczymy, myslę, że wyboru języka nie usuną z opcji. Gorzej, że
pewnie nie będzie dystryktów, więc jak Polska dostanie osobne serwery, to będziemy skazani
na wszystkich zabujcuf, ryceeszy i spam na czacie ><


Dystrykty będą.
Nie będzie podziałów na serwery jak to jest w innych MMO.

EDIT: http://wiki.guildwars2.com/wiki/Guild_Wars_2/FAQ#Servers.2FWorlds
Czyli będzie praktycznie tak samo jak w jedynce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, doskonale wiesz, że polonizacji nie dało się przeprowadzić lepiej - jeśli uważasz, że się dało - czekałem na propozycje ;)

Polonizowanie fifty-fifty nie miało tutaj sensu i w ogóle nie wchodziło w grę o czym też doskonale wiesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Oczywiście, że się dało, skoro do tej pory ludzie znajdują błędy w skillach... tak samo bardzo często sa pozamieniane płcie (płci?) npc, uważam, że polonizacja jest badziewna :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 23:42, Budo napisał:

/.../

Oczywiście, że się dało, skoro do tej pory ludzie znajdują błędy w skillach... tak samo
bardzo często sa pozamieniane płcie (płci?) npc, uważam, że polonizacja jest badziewna
:/

Racja, niekiedy kretyńskie nazwy potworów... jednak ja używam polskiej wersji, by zrozumieć wszelkie dialogi i opisy questów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błędy w skillach to powstają/powstały już po updatach, kiedy ja poprawiałem część opisów to wszystko działało i tyle ;)
Błędy płci, nie wiem czy tego jest wiele ale z tego co wiem to sporo było zgłaszane a kiedy ja sobie sam przechodziłem GWEN to błędów nie spotkałem.
W GW masz ten bajer, że nie podoba się - nie używasz, nie widzę nawet najmniejszego sensu w marudzeniu ponieważ była możliwość wpłynięcia na grę tylko większość miała to totalnie w nosie - lepiej marudzić (oczywiście wielkie graty które przeznaczyły czas na pokazanie błędów w tłumaczeniach!)
Polonizacja jest badziewna ok, a jakie masz odniesienie do innych takich produkcji?
Ja chciałem pomóc, coś pomogłem i jestem z siebie zadowolony, grosza nie wziąłem za to ale czasem po prostu nie mogę znieść takiego bezsensownego oraz bezpodstawnego marudzenia.

Rozumiem, że dla każdego betką jest przeznaczanie charytatywnie swojego czasu na poprawianie co każdy patch parudziesięciu stron ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować