Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2009 o 19:59, dzeksondzekson napisał:

Co do tych włamań - po raz enty polecę program combofix, który większość śmieci które
raczej nie są usuwane przez pozostale programy usuwa praktycznie sam :)



Uważaj z tym Combofixem, bo znawcy na forach kamieniują takich, co to mylą go z antywirusami i używają do częstych skanów komputera.
Twierdzą, że to narzędzie może położyć system i niebezpiecznie używać go samemu, jak się nie umie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 18:20, Niewiernus napisał:

Przy robieniu LDoA można wykonać 2 questy? Wiem, że polega na tym, by ich nie robić,
ale nie będę za pomocą staffa/sworda i innego żelastwa walczył,bez jakichkolwiek skilli..


Możesz wykonać więcej. Kwestia jest tylko odbierania nagrody za q. Mały poradnik odnośnie LDoA.

Pierwsza i najważniejsza sprawa to nie jest tytuł sprinterski, wymaga cierpliwości i czasu.
Podstawy – akceptujemy nagrody tylko za dwa questy, pierwszy związany z naszą profesja drugi z sygnetem wskrzeszenia. Pierwszy jest niezbędny do otrzymania skill-ów drugi zaś bardzo się przydaje gdy chodzimy za mur z drugą osobą bowiem w przypadku zejścia jednej osoby druga może ją podnieść dzięki czemu oszczędzamy czas potrzebny do biegania od kapliczki wskrzeszenia do pola walki.
W pre można zdobyć w zależności od drugiej profesji 9900-10650 exp-a za wykonane questy. Ta ilość exp-a nie wystarczy na przejście z 16 na 17 lvl.

Zdobywanie doświadczenia można podzielić na trzy etapy.
Pierwszy chodzimy sobie i tłuczemy moby, które spotkamy na swojej drodze w następujących lokacjach Green Hills County, Lakeside County, Regent Valley, The Catacombs, Wizard''s Folly. Ponieważ maksymalny level mobów na tych terenach to 5 będziemy w stanie maksymalnie dobić do 10 lvl.
Drugi etap to wyprawy na mur (the Northlands) na tym terenie spędza się większość czasu podczas walki o 20 lvl. Maksymalny lvl mobów na tym terenie to 10 i dzięki temu będziemy w stanie dobić do 16 lvl.
Drugi etap ma dwie fazy:
- gdy dostajemy exp za moby +boss-y czyli do osiągnięcia 14 lvl (nie pisze o dolnym lvl-u z którym zaczniemy chodzić za mur bowiem można nawet na pierwszym lvl-u Pozdro Boogie)
- gdy dostajemy exp tylko za zabicie boss-ów czyli do osiągnięcia 16 lvl-u

Trzeci etap to deathleveling mobów. Deathleveling można podzielić na rodzaje:
a) Charr-ów – który chodzą w grupkach i awansują całe grupy,
b) Strusiów, Pająków i innego słabiactwa.

W kwestii DL wybór może być tylko jeden – levelowanie Popielców. DL strusiów itd. jest kompletną pomyłką i stratą czasu z racji tego, że jesteśmy wstanie wylevelować tylko jednego moba na raz, a w przypadku Charr-ów awansują grupki. Plus Popielcy zaczynają od 8 lvl (7lvl Szamanów należy zlikiwować przed DL).

Northlands – jest to dość trudna lokalizacja gdzie mamy do czynienia z trzema rodzajami mobów relatywnie najmniej groźne Oakheart, leszczykowe Grawl-e, które niestety mają tendencje do wchodzenia na plecy i strzelania w zadek i mimo nikczemnego lvl – 3 potrafią zrobić kuku gdy z przodu jesteśmy zajęci laniem Popielców. No i nasz główny przeciwnik Popielcy (ja Elkiem najmniej lubię ranger-ów który potrafią paskudnie przyspajkować)
Najlepiej jest chodzić z drugą osobą na eksterminacje Charr-ów do 16 lvl-u, tak jest po prostu szybciej (zgrany team jest w stanie eksterminować Charr-ów w czasie poniżej 5 minut od momentu wejścia do wyjścia). Pewnie pojawi się pytanie czy nie lepiej chodzić samemu na boss-ów bowiem na 14 lvl za solo wyjście dostajemy 4x64=256 expa czyli aby zdobyć 9800 expa potrzebnego na wbicie 15 lvl potrzebne jest nam ~38 solo wejść. Na 15 lvl dostajemy 4x32=128 expa czyli na wbicie 10400 expa potrzebne jest nam ~81 solo wejść.
Na niższych lvl można się wspomagać Ben-em 5lvl NPC, potrafi sobie radzić (quest Across the Wall)
Najefektywniejszy run po exp powinien wyglądać tak, omijamy dwie grupy charr-ów (jedna stacjonarna druga to patrol) zabijamy 3 Grawl-ów (bo moją tendencje do wchodzenia na plecy). Załatwiamy patrol 3 Charr-ów. Później lurka i załatwiamy 4 osobowy patrol z prawej strony (lepiej jest nie zlurować dwóch stacjonarnych warków Popielców). Następnie biegniemy na lewo i wchodzimy na górkę i z górki lurka na kolejny patrol. Później lurka na pojedynczego warka. Potem lurka na 2 boss-ów. (jeśli wcześniej załatwiliśmy dwóch stacjonarnych warków, jeśli nie to załatwiamy warków), potem kolejna lurka na 2 kolejnych boss-ów (choć w przypadku gdy z tyłu został mes i monk lepiej jest zlurować z boku tylko jednego) przy okazji kasujemy też w sumie 4 kolejnych warków jeśli nie mamy 14 lvl, jeśli mamy to wracamy do wyjścia. Całość powinna zająć ~4-5 minut (testowane E+W+Imp, E+N+Imp). Choć bez Impa też da się zrobić to w 5 minut.
Dlaczego lepiej jest chodzić w dwie osoby? Po pierwsze jest szybciej i odpada nam czas potrzebny na znalezienie GM i przebiegnięcie do bramy. Po drugie po dwóch wejściach i wyjściach mamy +10% do morale. Po trzecie jest przyjemniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 20:09, TYHE napisał:

Uważaj z tym Combofixem, bo znawcy na forach kamieniują takich, co to mylą go z antywirusami
i używają do częstych skanów komputera.
Twierdzą, że to narzędzie może położyć system i niebezpiecznie używać go samemu, jak
się nie umie.

Mi wystarczylo raz przeskanowac zeby usunac pozostale smiecie ktorych inaczej usunac nie moglem a poza tym nie wiem jak mozna zepsuc cos z combofixem skoro on wszystko robi automatycznie. Chyba ze wlasnie te czeste skanowanie. Ale od tego moim zdaniem jest spybot. Jednak po dluzszym zastanowieniu masz racje, bo w sieci czesto mozna spotkac roznych ludzi ktorzy niekoniecznie orientuja sie w tym co robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm dzięki za szczegółowy poradnik. Nie byłem właśnie pewny, gdyż na innych "poradnikach" z lekka absurdalne, bo wg. nich na "Charr at the Gate"(bodajże tak się nazywa) opłaca się bić do 11 lvl.

Ps. Twój komentarz jest wart doczepienia do 1st posta ;)
Dzięki jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 06:50, Niewiernus napisał:

Hmmmm dzięki za szczegółowy poradnik. Nie byłem właśnie pewny, gdyż na innych "poradnikach"
z lekka absurdalne, bo wg. nich na "Charr at the Gate"(bodajże tak się nazywa) opłaca
się bić do 11 lvl.

nie da sie wbic 11, skoro charrki tam maja bodajze najwiekszy lvl 5 totez po pewnym czasie nie dostajesz za nie juz expa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 09:00, dzeksondzekson napisał:

nie da sie wbic 11, skoro charrki tam maja bodajze najwiekszy lvl 5 totez po pewnym czasie
nie dostajesz za nie juz expa.


Nie masz racji. Moby są na 5 lvl więc
jeśli jesteś na 5 dostajesz 100 expa
na 6 lvl dostajesz 80
na 7 dostajesz 64
na 8 dostajesz 48
na 9 dostajesz 32
na 10 dostajesz 16

Expa nie dostaje się jeśli mob jest ma 6 lvl mniej niż Twój lvl. Przecież na bossach którzy są na 10 lvl wbija się 16 lvl, a potem już tylko DL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 16:05, Va-Dim napisał:

...bo przychodzi kiedyś taka chwila w życiu mężczyzny, kiedy czuje, że musi xD

Yeah! Nie lubię chaosów na dervie, więc dziele się z tobą szczęściem :P
Btw. Zastanawiałeś się nad tym, po co je kupiłeś?;) Mogłeś oddać biednym te ectokulki(SMS-y to przeżytek)

@UP- Bierz z niego przykład, jak twój derv ma chaosy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 17:15, Azra napisał:

bardziej niż chaosy pauę ssą tylko dragony i stone''y. paskudztwo, błe.


Nie marudź, chaosy czasami wyglądają bardzo fajnie, tylko trzeba umieć je dobrać, a nie pakować do wszystkiego ><

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 16:52, Niewiernus napisał:

@UP- Bierz z niego przykład, jak twój derv ma chaosy xD

wole za ta kase wynajac runnera na jakies misje/vanqi ktorych normalnie nie chcialoby mi sie robic ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 17:35, Some_kind_of_Devil napisał:

Takie pytanko. Zdjęli Ci już bana w gw? Jeśli tak to ile się naczekałeś na to? Bo ja
od czwartku czekam (wtedy mi kazali przysłać skany kodów aktywacyjnych) i zero odzewu
od nich -. -


Wszystkiego ze 3 dni może. Poprosiłem o odbanowanie i drugi koleś z którym gadałem już mnie odbanował, nic nie chciał ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hiho,
Zastanawiam się nad kupnem Guild Wars. Wiem już, że będę kupował je "po kolei". Dręczy mnie jednak jedna myśl. Czy każda gra uruchamia się z osobnego skrótu? I jeśli tak, jak to się ma do Eye of the North skoro jest to dodatek... Nie rozumiem tego. Skoro uruchamiasz Nightfall jak możesz grać w Factions? Tzn. przeskakiwać pomiędzy kontynentami.

Czy mógłby mnie ktoś oświecić? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 18:37, Ostrowiak napisał:

Statek międzykontynentalny :)


No dobrze, a co do skrótów na pulpicie? Bo np. w Warcraft 3 podstawkę i dodatek uruchamia się osobno i serwery BN też są osobne. W GW serwery są te same, tak mi się przynajmniej wydaje.

@Edit

No i dodatek EN... Co z nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GW przyjmuje metody innych MMO, wszystko jets jedną grą, poszczególne kampanie odblokowują część contentu. A EotN to dodatek, ale obowiązuje go ta sama zasada, chociaż do jego działania potrzebna ejst dowolna jedna kampania.

I nie ma serwerów, tylko jeden gigantyczny muł podzielony na dystrykty językowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować