Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Po prostu odczuwasz spadek klatek na sekundę, lecz chyba musisz odczuwać pewien dyskomfort podasz wchodzenia do miast, sam dawniej przy podobnej konfiguracji kompa wręcz musiałem zawsze chwilkę odczekać po wejściu do zatłoczonych miast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Pozwolisz,że zapytam-Trojan.vb.aqt?Jeśli tak to sie z nim długo pozmagasz :)

Profesja dodatkowa dla R jest nieistotna.Powiedziałbym,że mnich ma nieco przydatne skille typu Mending Touch albo Rebirth.

Devilish->zapewne mówisz o Splinter/Brutal Barragerze-jest lekko do d...y.Potencjał dmg ma duży,ale rzadko jest opcja wykorzystania go w 100%.

Budep->widze,że leszczu z luxońskich terenów wypluł Ci zielsko :) Spróbuj go opchnąć na aukcjach guru albo idź do Doomlore Shrine,bo stamtąd kolesie latają do jednego lochu(którego nazwy zaponiałem) i używają smite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 21:11, Jarzy napisał:

Devilish->zapewne mówisz o Splinter/Brutal Barragerze-jest lekko do d...y.Potencjał dmg
ma duży,ale rzadko jest opcja wykorzystania go w 100%.


Co ty pleciesz, 3/4 gry to walka z grupami przeciwników, którzy grzecznie układają się w rządek do odstrzału z Barrage :) Owszem, na początku cięzko to wykorzystać, ale potem okazji jest aż zanadto (a np Urgoz''s Warren czy Tombów bez tego sobie nie wyobrażam). Ta 1/4 gry to w zasadzie tylko sytuacje, kiedy potrzebny jest interrupter oraz kiedy jesteś jedynym rangerem w grupie na HM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Nie gram i tak na tej konfiguracji... :) Gram na minimalnych, tak jest mi po prostu wygodniej, czytelniej itd... :) Może się to wydawać dziwne, ale to kwestia przyzwyczajenia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej różnimy sie stylem gry.Powiem tak-Urgoz to jest miejscówka do farmu i logiczne,że tam użyjesz Splintera.Jednak jakoś nie wyobrażam sobie Splintera w normalnym przechodzeniu kampanii.Owszem,jest troche okazji do odstrzału leszczy no,ale powiedz kiedy ostatnio miałeś grupke 6 typków obok sibie,żeby SB podziałało na 100%?Nie mówie tu o miejscówkach typu Urgoz,Deep itd.Tak na marginesie pewnie nie miałem pożytku z SB,bo moja ekipa jest na tyle dobrana,że nie dają mi okazji do strzału :) Nadmienię tylko,że gram w 95% z herosami i henchami.
Tak w ogóle to SB jest w tej chwili dziadowski,bo oraniczyli ilość celów objętych Splinter Weapon i w dodatku zaklęcie to starcza na jeden strzał i dzieki temu energia idzie w dół bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 23:31, Jarzy napisał:

Tak w ogóle to SB jest w tej chwili dziadowski,bo oraniczyli ilość celów objętych Splinter
Weapon i w dodatku zaklęcie to starcza na jeden strzał i dzieki temu energia idzie w dół bardzo
szybko.


No nie bardzo - o ile nie ma od groma przeciwników w grupie (jak to np często jest w Urgoz''s Warren) to Splinter Weapon starcza na 2 strzały z Barrage - do tego czasu SW zdąży się odnowić i już można znowu go użyć. Po za tym - jak tobie energia idzie szybko w dół? Mi prawie nigdy nie sięga 0, wystarczy używać flatbowa z zealous... Oczywiście zealous daje korzyści tylko kiedy atakuje się więcej celów (czyli tylko wtedy, kiedy jest pełny pożytek z Barrage). W ten sposó co każdy strzał z Barrage można odzyskać nawet kilka punktów energii (chyba z 5-6 max).

Po za tym - co ty mi proponujesz zamiast Splinter Weapon? Brutal Weapon? Jeżeli walczysz z grupami ładnie układającymi się w kupkę (czyli idealnie do Barrage''a), to 4x dodatkowe punkty obrażeń po ok 40 dmg to znacznie więcej niż ok. +10 pkt dla każdej strzały z Barrage. Przynajmniej ja to tak widzę :) Po za tym tean weapon spell wymaga aż 10 punktów energii - nie tylko może być wtedy problem (są sytuacje kiedy nawet z zealousem energia trzyma się na pułapie kilku punktów przy ciągłym spamowaniu), ale też i Zealous będzie zwracać mniej energii (tylko tyle ile za strzały z Barrage - a tak ze Splinter Weapon miałbyś nieco większy zwrot, bo to też się liczy jako atak z bronii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Albo niewyraźnie pisze albo nie umiesz czytać :/ Napisałem chyba ze 2 razy,że mnie NIE CHODZI o miejscówki typu Deep czy Tomby,bo tam SW oczywście ładnie działa :/ MNie chodziło o normalne przechodzenie kampanii,czyli questy i misje-tam szybko schodzi energia ze względu na nie dość duże grupy wrogów.Flatbow z zealous to dla mnie w tej chwili dziadostwo jakich miało :/ Zdecydowanie wole longbowa,bo przynajmniej częściej trafia.
Co do Brutala to sam go nie używałem-tylko słyszałem,że można go nieźle wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 07:17, Jarzy napisał:

/ciach/

Oj Jarzy Jarzy - ponowne dywagacje na temat tego jaki łuk dla Barragera. Osobiście jako czysty Splinter Barrager używam Ironwing Flatbow z końca Factions: ciągle zapominasz, że Barrager ma na wyposażeniu Favorable Winds, a dzięki temu strzały z Flatbowa nadal mają największy zasięg, ale lecą dużo mniejszym łukiem niż normalnie*. A wysysanie się z Energii podczas gry PvE? O czym Ty piszesz? Jeszcze nigdy nie zdarzyła mi się taka sytuacja - zresztą ostatnio gram dużo bardziej energio-żernym buildem (BHA + SW + Volley + interrupty) i jakoś też problemów nie mam - jak to możliwe? :> Ogólnie dodam jeszcze tylko jedno: każdy do danego buildu używa tego łuku, który JEGO ZDANIEM nadaje się do tego najlepiej i raczej nikt i nic tego nie zmieni. :)

Oczywiście wszystko powyższe to tylko moje przemyślenia poparte doświadczeniem w graniu Rangerką mającą na chwilę obecną ~6mln exp - 95% PvE grałem nią właśnie jako Splinter Barragerką i wtedy zawsze używałem Ironwing Flatbow przełączając niekiedy na Drago`s Vampiric Flatbow w celu zadania jeszcze większej ilości obrażeń. ;)

*- pewnie będziesz chciał odpowiedzieć, że przy użyciu Flatbowa nie wchodzą interrupty? Po raz: wchodzą jeśli się wie jak i kiedy ich używać - zresztą będąc pod działaniem FW rzadko się zdarza, aby nie weszły. Po dwa: zadaniem Barragera jest zadawanie jak największego dmg jak największej ilości mobów, a przerywanie jest u niego sprawą drugorzędną. Gracz, który umie grać Rangerem wie kiedy użyć przerwania, aby było skuteczne i zrobi to każdym łukiem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Mnie sie często zdarzały braki energii przy SB,bo zwykle nie starczało mięsa do wysysania energii :/ FW nigdy nie biore ze sobą,bo jestem zbyt leniwy,żeby o za każdym razem stawiać i dlatego preferuje RtW :D Flatem idzie wszystko zrobić,ale mnie sie po prostu odwidział ze względu na celność.W interrupty kiedyś sie dużo bawiłem i wydaje mi sie,że wiem kiedy,co i jak.Jednak dawno temu zrezygnowałem z interruptów,bo przez większośc czasu mam w ekipie Gwen,która spokojnie zamyka najważniejsze cele :D

BTW
Ilśc exp nie świadczy o graczu,bo spokojnie można go nabić farmiąc a wiem,że zdarzało Ci sie farmić Battle for Turai''s Procession na HM a to daje naprawde duże liczby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 12:58, Ostrowiak napisał:

Słyszałem, że można uruchomić grę z parametrem -image, przez co pliki "doładowywane" są raz na zawsze, jak można to zrobić?


Dobrze slyszałeś. Do "Element dolecowy" w ikonie skrótu na pulpicie dodajesz -image, klikasz zastosuj i uruchamiasz grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm , słyszałem że na UW trzeba mieć specjalnie dobrany armor(runy) , specjalnie dobraną broń i oczywiście build. Czy to prawda że trzeba mieć jakąś przygotowaną na UW broń i zbroje? Nie sądze żeby to była prawda , ale się pytam :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 12:23, Jarzy napisał:

dlatego preferuje RtW :D

Znaczy się twierdzisz, że używasz RtW wraz z Barrage? Zdradź mi tajemnicę jak to robisz? :>

Dnia 17.01.2008 o 12:23, Jarzy napisał:

BTW
Ilśc exp nie świadczy o graczu,bo spokojnie można go nabić farmiąc a wiem,że zdarzało Ci sie
farmić Battle for Turai''s Procession na HM a to daje naprawde duże liczby :)

A i owszem, ale nabiłem tam 1mln to max - reszta jest nabita jak najbardziej uczciwie. :D

Ostrowiak wchodzi we właściwości skrótu GW i na końcu dopisujesz -image, zapisujesz, uruchamiasz grę z niego, czekasz, po ściągnięciu wszystkich plików ponownie wchodzisz w jego właściwości, usuwasz -image i tyle.

Budep tak jeśli idziesz tam solo/w dualu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, z chęcią to zastosuję, męczące są te ekrany między lokacjami...

PS. Gdzie dokładne wpisać owe "-image"? Próbowałem, lecz niestety nie wykrył niczego takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 13:16, Ostrowiak napisał:

PS. Gdzie dokładne wpisać owe "-image"? Próbowałem, lecz niestety nie wykrył niczego takiego...


20080117132306

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 13:23, Krejt napisał:

> PS. Gdzie dokładne wpisać owe "-image"? Próbowałem, lecz niestety nie wykrył niczego takiego...

Tak na wszelki jeszcze sprostuję: tekst na screenie objęty przez cudzysłów może być u Ciebie inny - po prostu masz w tym miejscu na końcu po spacji dopisać -image i z tak zmodyfikowanego skrótu uruchomić grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ech,moja niedokładność :/ Zapomniałem dopisać,że nie gram wcale Barragerką :) Gram Burning Arrow+pare tam pierdoł.W sumie to grałem,bo w tej chwili najbardziej bawi mnie Ursan :D Ekhem,byłeś grzeczny długi czas i znowu sie czepiasz :(

BTW
Nie robiłeś swoją R tytułów typu Skill Hunter? ;)
Tak sobiew patrze i widze,że można znowu obstawiać w Xunlat Tournament.Czy ktoś wie co to za skrót Q.P w nawiasie koło xywy gracza?Czy ktoś orientuje sie którzy z listy 1vs1 są najlepsi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 13:48, Jarzy napisał:

Nie robiłeś swoją R tytułów typu Skill Hunter? ;)

Jeszcze nie: elitki łapałem tylko w trakcie robienia LS-a - teraz jakoś odpuściłem i bawię się w vańkowanie.

BTW: nie czepiam się tylko uściślam - wszak rozmowa przez większość czasu traktowała o Barragerze, a nie o Rangerze z Burning Arrow - a IMO dla Barragera Flatbow z Zealous to dobry wybór. Ja grając z Burning Arrow biorę jakiś inny łuk i w żadnym razie nie Flatbowa - najczęściej Stingera ze względu na przedłużanie Poison i dodatkową szansę na przebicie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować