Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Mniejsza z tym jaką masz część. Większość profesji jest wspólna. Pomyśl, jak lubisz grać, np. w grach w które grałeś wcześniej wybierałeś łuczniczkę, maga, wojownika? Jeśli chodzi o profesje typowo factionowskie, to rytualista jest całkiem potężny, ale nie wiem czy na początek dobry, bo początkowo nie widziałam w nim aż tyle potencjału, dopiero jak moja rytualistka wbiła 20lvl, dostała odpowiedni osprzęt i armorek oraz ustaliłam sobie ulubiony wygodny buildzik (pewnie się kiedyś zmieni).
Najłatwiej chyba zacząc którymś z absolutnych klasyków - wojownikiem lub elementalistą.
Elementalista ognia zadaje obrażenia obszarowe, ale lepiej zeby wrogowie stali w miejscu :)
Elementalista powietrza zadaje większe i szybsze obrażenia pojedynczym celom.
Ale nie ma się co stresować, gdyż przeskakujesz z ognia na powietrze zmieniając tylko oko na głowie i build ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 13:59, zakrokrzy napisał:

Jaką klasę proponujecie jeśli mam tylko factions?


Zalezy co lubisz, ale ja polecam Rytualiste. Do wszystkiego i do niczego, ale fajnie sie nim gra :)

//edit- jakos blado teraz moja rada wyglada xD Naprawimy to//

Bla bla bla ple ple, blabla. Ble ble, bla bla. Bla. Bla bla bla ple ple, blabla. Ble ble, bla bla. Bla. Bla bla bla ple ple, blabla. Ble ble, bla bla. Bla. Bla bla bla ple ple, blabla. Ble ble, bla bla. Bla. Bla bla bla ple ple, blabla. Ble ble, bla bla. Bla. Bla bla bla ple ple, blabla. Ble ble, bla bla. Bla. Bla bla bla ple ple, blabla. Ble ble, bla bla. Bla. Bla bla bla ple ple, blabla. Ble ble, bla bla. Bla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 14:11, Budo napisał:

//edit- jakos blado teraz moja rada wyglada xD

Se błysłeś ;D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 14:14, TYHE napisał:

Se błysłeś ;D :P


Wyczerpalem temat rytualisty :p

/edit- ah ta pamiec. Ryta polecam jeszcze ze wzgledu na kozacki taniec, oraz zbroje kurzick 15k :)/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak sobie rozmawiamy, to chciałabym z tego miejsca powiedzieć, że rytualista jest fajny, bo jego duszki nie dziczeją po zgonie rytualisty tak jak minionki nekromanty, które zaczynają siec własną drużynę, dziękuję za uwagę :)

/edit - zbroje kurzick są paskudne - mówię o rytualistce; ja mam imperiala żeby się odróżnić od tych wielgachnych spódnic które wszyscy noszą/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i już wszytko wiem ;)
A tak na serio nie wiedziałem co wybrać, gdyż kumpel mówił iż jak mam factions to klasy, które nie były tu dodane będą miały mniej umiejętności niż inne. Na szczęście tak nie jest więc pomóżcie wybrać: rytualista, mesmer, łowca czy elementalista? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mesmer jest najbardziej wymagającą profesją.
Dla ambitnych ;)
Prawda jest taka, że nikt mesmera nie chce brać na wypady :(
Jak masz kogoś kto będzie Cię oprowadzał po całej kampanii możesz zaryzykować, ale na początek nie polecam, weź jakąś postać, którą będziesz mógł także samodzielnie biegać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 14:25, zakrokrzy napisał:

gdyż kumpel mówił iż jak mam factions to klasy, które nie były tu dodane będą miały mniej umiejętności niż inne

Miał rację - dlatego dziwię się, że zastanawiasz się nad np. Elementalistą. Prawda jest taka, że tylko Assassin oraz Rytualista w pełni korzystają ze skilli z Factions - jest wiele umiejętności dostępnych tylko w Prophecies bez których ciężko złożyć sensowny build klasą, która do nich dostępu nie będzie miała. :/
Mesmer to postać dla ludzi, którzy GW znają naprawdę dobrze - jeśli jesteś początkującym to:
a) Mesmer wyda Ci się cholernie ciężką do prowadzenia postacią;
b) wynikające z a) - GW doprowadzi do Twej frustracji. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja sztandarowa postacią jest Ele i nie mam Propa tylko F i NF :P i nie zauwazyłam, żeby moja Ele była przez to straszliwie ułomna ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Chciałem ostatnio rozpocząć przygodę z Guild Wars ale niestety okazało się gra jest już niedostępna w sklepie gram.pl. W MM''ku też szukałem i już nie ma. W Empiku nie byłem ale jeszcze się rozejrzę. No więc z tego co się do wiedziałem jedynie dodatek Nightfall nie wymaga podstawki do działania. No i pytanka brzmią kolejno: 1. Czy to że Nightfall nie wymaga podstawki oznacza że ma te jakieś tam kampanie z podstawki w sobie? 2. Jeśli nie to czy dużo straciłbym gdybym rozpoczął giercowanie w serię GW od Nightfalla? 3. Czy opłaca się w ogóle rozpoczynać grę w GW od jakiegokolwiek dodatku? Czy nie będzie zbyt trudno czy coś? Proszę o uświadomienie mnie w temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 14:36, TYHE napisał:

/ciach/

Chłopak posiada tylko Factions, a to IMO niezbyt dobra kampania dla Elka. ;> Ot moje zdanie i tyle - poparte prawie 3-ma latami spędzonymi w GW. :)

EDIT
CR7 polecam przeczytanie przypiętego posta: znajduje się on na samej górze każdej strony tego tematu i na pewno nie jest tam umieszczony bez powodu, więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie stresuj się tylko weź co Ci się podoba.
Niektórzy tutaj rozmawiają na poziomie setnych punktów potrzebnych w wyprawach w trybie hard :P
Po pierwsze masz kilka miejsc na postacie wiec zrób kilka i sobie sam porównasz. Po drugie zawsze sobie możesz kiedyś dokupić kolejne cześci gry przecież.
Możesz też obejrzeć buildy na stronce http://www.pvxwiki.com/wiki/Main_Page - masz tam napisane z jakich częsci pochodza fajne skille.


edit - http://www.pvxwiki.com/wiki/Build:E/any_Dual_Attunement_Air_Spiker świetny build ze skilli factions/ogólnych (core)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 14:38, CR7 napisał:

/.../

Nightfall, tak jak Factions i Prophecies to nie dodatki, tylko oddzielne kampanie.

Dnia 06.05.2008 o 14:38, CR7 napisał:

1. Czy to że Nightfall nie wymaga podstawki oznacza że ma te jakieś tam kampanie z podstawki w sobie?

Nightfall samo w sobie jest podstawką bo to oddzielna kampani która nie potrzebuje Factions ani Prophecies do uruchomienia. A Prophecies jest nazywane podstawka bo zostało wydane jako pierwsze i ma najlpeszy samouczek.

Dnia 06.05.2008 o 14:38, CR7 napisał:

3. Czy opłaca się w ogóle rozpoczynać grę w GW od jakiegokolwiek dodatku? Czy nie będzie
zbyt trudno czy coś?

Nie można rozpocząć gry od dodatku Eye of the Northg ponieważ do uruchomienia tej części grypotrzebna jest któraś z kampani. Są trzy kampanie, każda charakteryzuje sie czymś innym. Jak dla nowego gracza to imo najlepszy jest Prophecies i Nightfall. Prophecies ze wzglądu na dobry samouczek i niezbyt wygórowane trudności na początek, a Nightfall ze względu na bohaterów którym sam dajesz ekwipunek i ustalasz umiejętności (tacy lepsi najemnicy);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2008 o 14:39, Pajonk78 napisał:

EDIT
CR7 polecam przeczytanie przypiętego posta: znajduje się on na samej górze każdej
strony tego tematu i na pewno nie jest tam umieszczony bez powodu, więc...


sori. Dopiero teraz zczaiłem że jest przypięty. Myślałem że jakaś inna rozmowa ;)

Tak czy inaczej wychodzi na to że najlepiej jednak szukać jeszcze podstawki. Dziwne troszkę że gra która utrzymuje się w cenie ok. 100zł nie jest dotłaczana i brakuje jej po sklepach. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 23:48, Agntx napisał:

Nic nie reinstaluj, nic nie formatuj.


No mnie też nie porywa ta myśl ;)
Rzeczywiście najlogiczniej wygląda podejrzenie skierowane ku karcie sieciowej. Sterowniki są zainstalowane z płytki dodanej do kompa, datowane na 2006 rok, więc podejrzewam, że aktualniejsze gdzieś znajdę.

A te lagi to są co najmniej dziwne - gra się czasem nieźle, zielona lampeczka, nie czuć laga, napiszę coś na czacie i gigant 20 sekundowy. Czy naprawdę czat w grze aż tak obciąża łącze? O_o

System jest świeży, nie instalowałem niczego podejrzanego, więc szansa na robaka/wirusa jest prawie zerowa.
Dzięki wszystkim za rady, pogłowię się jeszcze nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 15:20, player000 napisał:

co do lagów to podobno defragmentacja bardzo pomaga


Tak, ale to tygodniowy system. Nie za bardzo jest co defragmentować ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować