Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2008 o 17:20, lukasz11111 napisał:

No to ja mam jeszcze kilka pytań.

1.) Czy do GW są różne serwery czy tylko 1 ogólny?

2.) Na pewnej stronie była zakładka PvP i PvE, co to ma znaczyć? ( nie chodzi mi o skróty,
to znaczy że GW można i tak i tak? )

3.) Jak jest najlepsza klasa dla początkującego?


1.Jest jeden, podzielony na dystrykty dla kontynentów np. Europejskie dystrykty to Angielski, polski. Każdego jest co najmniej 2.
2. PvE(fabuła) postacie zaczynają z 1 lvlem, muszą sobie odblokować miasta, zbroje kupują tylko w sklepach. PvP postacie zaczynają z maksymalnym 20 lvlem, zbroje mogą robić w każdej chwili i za darmo, nie mają one dostępu do terenów PvE. Postacie PvE mogą brać udział w PvP.
3.To zależy, którą kampanię zamówiłeś. Bo w Factions i Nightfall są dodatkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 17:20, lukasz11111 napisał:

3.) Jak jest najlepsza klasa dla początkującego?


W powszechnej opinii najtrudniejsza klasa na początek jest Mesmer. Najłatwiejszą Wojownik, bo najdłużej przetrwa w walce w pierwszysch fazach gry.
Ale polecam Mnicha lub Elementalistę. Grając Mnichem nie bedziesz miał problemów ze znalezieniem drużyny na misje czy questy a Elemek jest zawsze mile widziany w grupie ze wzgledu na niezły dmg jaki potrafi zaserwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 17:40, HumanGhost napisał:

Ale polecam Mnicha lub Elementalistę. Grając Mnichem nie bedziesz miał problemów ze znalezieniem
drużyny na misje czy questy

Ojj, ja gorąco nie polecam mnicha na początek. Zbyt duża odpowiedzialność w rękach niedoświadczonego gracza... Ja osobiście polecam elementalistę - proste w użyciu a jednak w miarę silne czary, jedyna trudność to stanie z dala od wrogów. Sam nim zaczynałem i nie było ciężko. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Nie ma nic bardziej zgubnego niż noob grający mnichem :/ PAmiętam doskonale jak kiedyś robiłem Nahpui Quarter z żywą ekipą za czasów,gdy jeszcze herosów nie było.Typson spamował Orison of Healing i Healing Breeze.Nawet nie miał WoH''a :/ Kolo owszem dostanie się do każdej ekipy,ale duża ich część odpłaci mu noobami jeśli nie będzie spełniał swojej roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 19:22, Jarzy napisał:

Kolo owszem dostanie się do każdej ekipy,ale duża ich część odpłaci mu noobami jeśli nie będzie spełniał swojej roli.


Wiesz, to działą w dwie strony. Dobry mnich jak pogra z noobami to też mu odpłacą "noobami". Przykład - na AB można ludziom mówić, że mają się trzymać w kupie albo leczą się sami. Każdy poleci w inną stronę, dostaną czapę, a potem jadą po monku. No, ale głupich nie sieją ;)
Nawet najlepszy mnich jeśli będzie z grał z idiotami, to nie da rady, trzeba mu trochę pomóc - nie zbierając więcej dmg niż to konieczne ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 17:40, HumanGhost napisał:

Ale polecam Mnicha lub Elementalistę. Grając Mnichem nie bedziesz miał problemów ze znalezieniem
drużyny na misje czy questy

Też jestem przeciwny wyborowi Mnicha jako pierwszej profesji do gry. Ktoś wspomnial że gra mnichem nie opiera się tylko na patrzeniu w okienko party kto ma mniej życia. Odpowiedzialność w tej grze która spoczywa na mnichu jest duza, bo ta gra głównie opiera się na grze druzynowej, a mnie to główne ogniwo. Trzeba poznać skille, trzeba poznać mechanikę gry, wtedy dopiero można ze spokojem objąć tą profesje. NIedoświadczonemu graczowi grajacemu mniechem trudno by było, a jakby sie okazało ze jest nowym graczem to zostałby skrytykowany i kicknięty. Dlatego najlepszą profesją na początek to wojownik i elementalista, badź łowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Jestem Nowy i zaczynam grać Necromancerem w Guild Wars. Chciałbym żebyście mi doradzili w sprawie stylu gry Necro. Z góry thx :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 21:05, ja33no napisał:

Mam pytanko, czy ten najnowszy dodatek dodaje jakieś klimatyczne stroje, typu peleryna
ze skóry wilka?

Zabawny pomysł, ale nie. Nie ma peleryny ze skóry wilka, niedźwiedziej czapy i rękawic z kruczych piór. :)
Jest za to trochę "nowych" zestawów zbroi i tzw. common armor, czyli różne rękawice dla każdej z profesji oraz malunki na twarz, maski, opaski i tego typu bzdurki. Sprawdź sam: http://wiki.guildwars.com/wiki/Common_armor#Eye_of_the_North_armor_art

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda... a już się cieszyłem, że klimat GW poszedł troszkę w stronę moich klimatów.
Kopalnie, krasnoludy, zima, wilki, lasy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 21:29, ja33no napisał:

Szkoda... a już się cieszyłem, że klimat GW poszedł troszkę w stronę moich klimatów.
Kopalnie, krasnoludy, zima, wilki, lasy itd.

Hmm:
-kopalnie : są lochy, które oddają klimat kopalni imo
-krasnoludy: są jak najbardziej :D
-zima: można spotkać śnieg, gdyż w obszarach znajdują się dalekie północne shiverpeaki
-wilki: http://guildwars.wikia.com/wiki/Arctic_Wolf np taki wilczek :D
-lasy: na dobrą sprawę lokacje Asurów i Charrów to lasy :P

Czyli wszystko mamy, a więc nie zastanawiaj się nad kupnem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jestem Nowy i zaczynam grać Necromancerem w Guild Wars.
> Chciałbym żebyście mi doradzili
> w sprawie stylu gry Necro. Z góry thx :D
Nekromanta jest dosyć skomplikowaną klasa jak na początek przygody z Guild Wars, ale jeśli już bardzo chcesz nią grać to polecam granie minion masterem - nekromantą specjalizującym się w przyzywaniu nieumarłych sługusów. Co prawda nie jest to zbyt łatwe na początku, trzeba pilnować aby ich utrzymywać jak najdłużej przy życiu i ciągle robić nowe. Bardzo użytecznym, praktycznie nieodzownym skillem MMa jest blood of the master (krew władcy), warto używać go w każdej wolnej chwili aby leczyć swoich podopiecznych. Należy mieć też na pasku kilka rodzajów skilli do ożywiania sługusów, ponieważ zazwyczaj mają one długi czas odnawiania się a minion master powinien robić ich jak najwięcej. Oczywiście pozostaje problem ciał, bo tylko z nich można ich przyzywać, dlatego warto zawsze podczas walk zużyć wszystkie. Aby efektywnie grać nie trzeba atakować podczas bitew, wystarczy ciągle leczyć starych i ożywiać nowych sługusów. Jest też kilka przydatnych skilli dla MMa, zależnie jaką masz kampanię:
Nightfall - Animate Shambling Horror oraz Signet of Lost Souls
Factions - Animate Flesh Golem (elita) oraz Animate Vampiric Horror
Oczywiście jeśli masz Propehecies to też znajdziesz użyteczne skille, ale te wyżej wymienione są przypisane do konkretnych kampanii. Polecam też używanie Animate Bone Fiend, dostępne w każdej kampanii.
Najgorsze co może się przytrafić drużynie, to śmierć takiego minion mastera. Wszystkie sługusy przestają być pod kontrolą drużyny i atakują najbliższe osoby, zazwyczaj jej członków. Dlatego na sytuacje awaryjne polecam Taste of Death, co prawda kosztem miniona się leczymy, ale za to bardzo szybko i porządnie. Do tych w/w skilli można dodać coś do bezpośredniego ataku (ot, nawet deathly swarm) i mamy skuteczny, prosty w użyciu build dla minion mastera. O rany, rozpisałem się... Jeśli jakąś głupotę strzeliłem to sorka, jestem trochę senny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 21:29, ja33no napisał:

Szkoda... a już się cieszyłem, że klimat GW poszedł troszkę w stronę moich klimatów.
Kopalnie, krasnoludy, zima, wilki, lasy itd.


A akurat EoTN jest akurat w takich klimatach, jakie byś sobie życzył ;). Są lochy do zwiedzenia, sympatyczne krasnoludy, dzika fauna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze się do końca z waszą opinią o zaczynaniu gry Mnichem. Mówimy przeciez o początkach dla niedoświadczonego gracza. O początkach, gdzie drużynę naprawdę trudno zabić w czasie wykonywania pierwszych misji czy questów. A jak drużyna ma mnicha, nawet niedoświadczonego to już jest bardzo trudno ja wykończyć. To nie PvP, tylko PvE, głupi komputer. Zanim chłopak dojdzie tym Mnichem do trudniejszych misji w którymkolwiek rozdziale to nabierze już wystarczająco doświadczenia, aby nie robić debilnych rzeczy. Może to złudna wiara w ludzi, ale mimo wszystko warto zagrać Mnichem na początku, w dodatku teraz kiedy sa herosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 08:03, HumanGhost napisał:

Nie zgodze się do końca z waszą opinią o zaczynaniu gry Mnichem. Mówimy przeciez o początkach
dla niedoświadczonego gracza. O początkach, gdzie drużynę naprawdę trudno zabić w czasie
wykonywania pierwszych misji czy questów. A jak drużyna ma mnicha, nawet niedoświadczonego
to już jest bardzo trudno ja wykończyć. To nie PvP, tylko PvE, głupi komputer. Zanim
chłopak dojdzie tym Mnichem do trudniejszych misji w którymkolwiek rozdziale to nabierze
już wystarczająco doświadczenia, aby nie robić debilnych rzeczy. Może to złudna wiara
w ludzi, ale mimo wszystko warto zagrać Mnichem na początku, w dodatku teraz kiedy sa
herosi.


Trzeba tez brać pod rozwagę, że stosunkowo niewiele osób gra na terenach początkowych, a jak już to farmią, grają na HM lub też szkolą kolejną postać wykonując questy z hero. Zakładac nalezy, że spory obszar zwiedzi się z hero lub heńkami, a te chyba wyjątkowo nie lubią mnichów :) tzn. dosć trudno się nimi kieruje, bo są nastawione na atak tego samego moba którego atakuje postać, problem w tym że monk zazwyczaj nie atakuje :P
Z tego powodu gdy już zacząłem szkolic monka, to z początku zrobiłem z niego smitera, który ew. może lekki heal zapodać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Widze,że rozpoczęła się niezła dyskusja :D W tym momencie rozmawiamy chyba raczej o PvE,bo ziomek jest początkujący.Noob mnich na PvP to już tragedia :/

Do modów->może ktoś zgarnąć typa o xywie Zippo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 11:46, Jarzy napisał:

Widze,że rozpoczęła się niezła dyskusja :D W tym momencie rozmawiamy chyba raczej o PvE,bo ziomek jest początkujący.Noob mnich na PvP to już tragedia :/

Źle mnie zrozumiałeś, ja mówiłem o noobach wyzywających mnicha od "n00bów" z racji swojego upośledzenia :)

Dnia 14.05.2008 o 11:46, Jarzy napisał:

Do modów->może ktoś zgarnąć typa o xywie Zippo?

Primo - takie wnioski to na formularz
Secundo - już dawno ma bana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Na początku często jest tak,że jak mnich nie wyrabia to od razu dostaje pare wiązek.Początkujący gracz może się łatwo zrazić.Jednym dobrych powodów,aby nie tworzyć na początek mnicha jest ten,że mnich latając z henchami musi przestawić się na atak a nie na bezpieczną obronę z tyłu.Może to być lekko upierdliwe.Poza tym ciągłe szukanie żywej drużyny jest męczące i zabiera dużo czasu.
BTW Dobrze,że kolo ma bana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować