Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Mam takie pytanie. Właśnie chcę zamówić Guild Wars, ale wciąż mnie niepokoi, że wydam te 50 zł w błoto ;/ Mógłby mi ktoś, tylko nie żaden fanboy, ktoś kto jeszcze nie postradał zmysłów :) wymienić wady i zalety? Ale tak ze szczerego serca, bo nie chcę się zawieść na tej grze, i żałować pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-brak abonamentu
-niezła grafika
-polska wersja językowa
-polskie dystrykty, na których możesz spotkać graczy z Polski
-wiele klas postaci
-masa misji i questów
-eventy
-oddzielenie PvE od PvP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 21:32, Jaki Ganh1 napisał:

Mam takie pytanie. Właśnie chcę zamówić Guild Wars, ale wciąż mnie niepokoi, że wydam
te 50 zł w błoto ;/ Mógłby mi ktoś, tylko nie żaden fanboy, ktoś kto jeszcze nie postradał
zmysłów :) wymienić wady i zalety? Ale tak ze szczerego serca, bo nie chcę się zawieść
na tej grze, i żałować pieniędzy.

Kolega wymienił zalety, ja podam wady.
-brak otwartego świata
-maksymalny lvl to 20
-Brak różnorodności przedmiotów miecz za 1000g od miecza za 10mln g rózni się tylko wyglądem. Obrażenia zadasz te same. To samo tyczy się pancerzy. Na początku fajnie ale potem nie widzisz tego ze grasz juz w gre X czasu ale nie stajesz się potężniejszy.
- Maksymalnie 8skili na raz(dla niektórych to wada), i brak możliwosci ich zmiany poza miastem
- w Pve niektóre postacie praktycznie nie istnieją. Zapomnij o graniu mesmerem/rangerem gdyż Ursan roxx...(Przekozaczony skill z kampani Gw:EN)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 21:32, Jaki Ganh1 napisał:

Mam takie pytanie. Właśnie chcę zamówić Guild Wars, ale wciąż mnie niepokoi, że wydam
te 50 zł w błoto ;/ Mógłby mi ktoś, tylko nie żaden fanboy, ktoś kto jeszcze nie postradał
zmysłów :) wymienić wady i zalety? Ale tak ze szczerego serca, bo nie chcę się zawieść
na tej grze, i żałować pieniędzy.


Powiem tak, (przyznaję się bez bicia, jestem fanboyem, ale zmysłów nieposkradałem ;P). Więc zacznijmy tak, że swiat gry jest ogromny. Gra nie wciągnie cie na 12h grania non stop po pierwszym uruchomieniu gry, bo trzeba poprostu trochę się tutaj ogarnąć ( można znaleźć dobrą gildie, która ci wszystko wytłumaczy, a w razie co masz nas :) ). Zawsze znajdziesz jakąś profesję dla siebie, i gra nie znudzi ci się i nie skończy tak jak inne gry po 6h grania - sam mam nagrane 1300 godzin, i wciąż nie mam dużo zdobyte, wręcz odwrotnie, mało, i dalej chcę grać. Ale jest jedna wada, dla portfela :P. Jak się wkręcisz, to będziesz błagał mame/tate/dziadków/babcie/inną rodzinę aby dali ci na kolejne części, bo nie oszukujmy się, jeżeli chcesz sobie pograć to musisz mieć wszystkie części. Ale to nie tak odrazu, a warto zauważyć że Prophecies jest długi, i jeżeli dodać do niego czas nauki gry, to w tym czasie już napewno nazbierasz na nową kampanię. Mam nadzieję że pomogłem, Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie:

Dnia 15.07.2008 o 22:04, Solstheim napisał:

-maksymalny lvl to 20

Dla mnie to zaleta. Nie muszę stawać się nolifem, żeby dobić maksymalny level. Po prostu nabijam 20-ty, a potem liczy się taktyka.

Dnia 15.07.2008 o 22:04, Solstheim napisał:

miecz /.../ rózni się tylko wyglądem. Obrażenia zadasz te same.

Spersonalizować postać mogę sobie wyglądem, a nikt nie ma przy tym ''niezdrowej'' przewagi (tak by było z przekozaczonymi itemami).

Dnia 15.07.2008 o 22:04, Solstheim napisał:

potem nie widzisz tego ze grasz juz w gre X czasu ale nie stajesz się potężniejszy.

Od szpanowania ilością czasu poświęconego na GW są title :P

Dnia 15.07.2008 o 22:04, Solstheim napisał:

- w Pve niektóre postacie praktycznie nie istnieją. Zapomnij o graniu mesmerem/rangerem gdyż Ursan roxx...

Nie zgadzam się definitywnie. Nie wiem jak ranger, bo rzadko mi się zdarza grać na PvE z rangerami (nikt ze znajomych nim nie gra), ale mesmer jest baaardzo pomocny podczas wykonywania misji (w niektórych jest wręcz niezastąpiony). No chyba, że grasz tylko z henchami.. ;] A Ursan jak Ursan, czasami się przydaje, ale wolę grać innymi, bardziej ''angażującymi'' buildami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 22:21, Belegdil napisał:

Moje zdanie:

Solstheim podał fakty często uważane za wady. Dla innych są to zalety. Podobnie jak Ty uważam, że 1,2,3 i 4 punkt to zalety tej gry.

Dnia 15.07.2008 o 22:21, Belegdil napisał:

Nie zgadzam się definitywnie. Nie wiem jak ranger, bo rzadko mi się zdarza grać na PvE z rangerami (nikt ze znajomych nim nie gra),


U mnie w gildii roi się od rangerów. Nie pamiętam wyprawy bez nich, nie zdarzyło się, by ktoś kiedyś podczas wypadu stwierdził, że to nieprzydatna klasa. Ranger wspomożony skillami innej profesji zadaje dmg nie mniejszy od elka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś czy jest możliwość zmiany hasła NIE przez plaync.com? Bo tam nie mogę gry dodać więc nie ma możliwości :/

I jeszcze pytanko - czy A/W to dobre połączenie? Bo właśnie na takie coś się zdecydowałem i mam nadzieję, że nie będę żałować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 22:04, Solstheim napisał:

gdyż Ursan roxx...(Przekozaczony skill z kampani Gw:EN)

Niedługo szykuje sie nerf :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 09:16, Budo napisał:

AN chyba pogięło, będzie wintersday w przyszły weekend xD
Śnieżki i specjalne itemy O_O


No właśnie, troche dziwne. Walki na śnieżki w środku lata. To chyba coś z myślą o mieszkańcach półkuli południowej. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Im się po porostu skończyły pomysły... ale chodziło mi o "ten" weekend a nie przyszły... wpadłem żeby uściślić. W ogóle to zrobiłem parasa i obawiam się, że to Twój klon, sorki Human :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 09:24, Budo napisał:

W ogóle to zrobiłem parasa i obawiam się, że to Twój klon, sorki Human :P


Hehehehe to zrobimy w GH wojnę klonów. Tylko musimy sobie elementale załatwić żeby wyglądało przekonywująco. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 22:21, Belegdil napisał:

Moje zdanie:

Co człowiek to inne podejście. Dla mnie po ponad 2,5roku grania w gw dobija to ze od noobów z kama-pol 1 różnie mnie tylko wygląd, i mam więcej skilla. Obrażenia zadam te same, z czysto logicznego puktu widzenia czy wojownik będący na wojnie długi czas walczy tak samo jak ten co dopiero skończył "akademie"?.
Do rangera, nie twierdze ze nie jest przydatny. Inni tak twierdzą. Często jak robiłem cos w random teamie zamiast wziąc rangera woleli wziąck olejnego elesa( a eles e/mo z medingiem..). Takie jest podejscie ludzi, nie moje.
Owszem mesmer jest pomocny, ale zeby go spotkać gdzieś poza obszarami pvp trzeba liczyć na cud. Sytuacja podobnie jak z rangerami, po co nam mesmer który nie zada(widocznego)dmgu, jak można wziąc kolejnego e/mo.
Mówiłeś ze wolisz spersonalizować postać. Ja zamiast wydawać 10000k na miecz który mi sie podoba wole juz zainstalowac mod który podmieni mi tekstury na te które mi się podobają(ofc będe to widział tylko ja), no ale co z tego skoro dmg zadam i dostane taki sam.
Tak więcnie mówie ze Gw to gra zła, imho na dłuższą mete jest grą w której nie ma co robić, i co osiągać. Dlatego tez aktualnie gram w wowa.
Wszystko co napisałem jest moją opinią i nikt nie musi się z nią zgadzać. Zaczynaliśmy w innych czasach, w innych kampaniach, bylismy w innych gildiach z innymi ludzmi. Tak więc mamy prawo mieć całkowicie inne poglądy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 10:15, Adamzzz napisał:

Wintersday w środku lata? ANet chyba głowa boli :D.

Nie ma się co martwić, w końcu kolejne punkty do Sweet Tootha :D.


co? Gdzie o tym przeczytałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 10:22, Prince07 napisał:

> co? Gdzie o tym przeczytałeś?

Włącz grę i przeczytaj o tym w oknie komunikatów ;)


O lol. "Lipcowe przesilenie zimowe" Eee , nie czaje zbytnio , ale będzie okazja się zabawić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować