Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Mam problem z misją: Muszę isc z mistrzem Togo i tym drugim, zabijac chorych strażnioków. Dochodzę do takiego momentu gdzie, jest ich wielu i nie daję rady zabijaja mnei i moja druzyne. Mam 7 lvl łowca/mnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 15:52, Jaki Ganh1 napisał:

Słuchajcie, bo nie wiem czy mam dobre EQ. mam 3 lvl, nic nie zmieniałem, oprócz broni,
które wypadną z mobków, mam teraz jakąś broń co zadaje 5-7 dmg, a zbroja, jak mówiłem,
taka sama. Na razie może tak być?


Ekhm, a czy to przypadkiem nie jest One Million Edition? Bo jeżeli tak, to wpisz w mieście "/bonus", pojawi ci się trochę porządnego oręża. Wprawdzie na początku nie będziesz spełniał req, ale później się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 18:11, dambialko napisał:

Mam problem z misją: Muszę isc z mistrzem Togo i tym drugim, zabijac chorych strażnioków.
Dochodzę do takiego momentu gdzie, jest ich wielu i nie daję rady zabijaja mnei i moja
druzyne. Mam 7 lvl łowca/mnich.


To powbijaj kilka lvl , albo poproś kogoś z gildi. Zapewnie chodzi Ci o misje w Posiadłości Ministra Cho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 18:26, Budep napisał:

> Mam problem z misją: Muszę isc z mistrzem Togo i tym drugim, zabijac chorych strażnioków.

> Dochodzę do takiego momentu gdzie, jest ich wielu i nie daję rady zabijaja mnei
i moja
> druzyne. Mam 7 lvl łowca/mnich.

To powbijaj kilka lvl , albo poproś kogoś z gildi. Zapewnie chodzi Ci o misje w Posiadłości
Ministra Cho.


Tak, to ta misja. A zaprosic nie tak hop, siup dużo graczy w klasztorze Shing Jea. W ogóle są jeszcze gdze indziej gracze ? niby 5 mln graczy, a tak mało ich jest. Będę gdzieś wyruszał ? bo widziałem, że Wyspa Shing Jea, to pierwszy zakątek świata GW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 18:33, dambialko napisał:

niby 5 mln graczy, a tak mało ich jest. Będę gdzieś
wyruszał ? bo widziałem, że Wyspa Shing Jea, to pierwszy zakątek świata GW.



LOL W GW chyba nawet miliona aktywnych graczy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 18:33, dambialko napisał:


Tak, to ta misja. A zaprosic nie tak hop, siup dużo graczy w klasztorze Shing Jea. W
ogóle są jeszcze gdze indziej gracze ? niby 5 mln graczy, a tak mało ich jest. Będę gdzieś
wyruszał ? bo widziałem, że Wyspa Shing Jea, to pierwszy zakątek świata GW.



Z gildi zaproś ew. znajomi. Nie wiem skąd masz takie informacje , że 5 mln garczy , ale tylu na pewno nie ma. Jest tylko sprzedane 5 mln pudełek z grą , 5 czy nawet 3 , sam nie pamiętam xD. Shing Jea jest wypusztoszałym miastem. Ogólnie FC , nie cieszy się zbytnim powodzeniem wśród polaków. Będziesz wyruszał , jak wykońasz wszystkie - 2- misje na wyspie shing jea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 18:33, dambialko napisał:

niby 5 mln graczy, a tak mało ich jest.


5 milionów na świecie, a nie tylko w Polsce, poszukaj na innych dystryktach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największe miasto w Facu to Kanieing, ale nie ma tam dużo ludzi. Max 4 amerykańskie w godzinach szczytu. A jeśli chodzi o Polaków to będzie ich tam conajwyżej 3 ;) Wszyscy siedzą na angielskich/amerykańskich i nikt się że tak brzydko powiem nie pierniczy na polskich gdzie max w Kamadanie jest 20 osób w tym połowa dzieci neo. Jeśli chodzi o tą posiadłość to gdzie tam jest ich zbyt wielu? Max 4 w grupie a jeśli grupy są blisko siebie to stosujesz tzw. lurowanie/pullowanie. Flagujesz henczów gdzieś dalej ty strzelasz do nich z longbowa, cofasz się a oni sami dochoodzą tym samym oddalając się od drugiej grupy. Ale skoro ty masz problemy w posiadłości to co będzie w "wielkim skażonym mieście" gdzie przeciwnicy mają lvl 20+. Minus za rzut na głęboką wodę dla Faca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym Was jeszcze podręczyć, żebyście nie mogli zasnąć :) Otóż zrobiłem sobie Elementalistę, druga profesja Mnich. Gra mi się całkiem przyjemnie, nie mam problemów podczas misji, łatwo pokonywać moby itd. itd., lecz czuję pewien niedosyt, gdyż spodobała mi się klasa Nekromanty. I taką mam zamiar stworzyć, jako drugą postać. I teraz nasuwa mi się pytanie, jaką drugą profesję dać tej postaci? I czy może to właśnie Nekromantę zrobić jako drugą postać? Myślałem o tym, żeby zacząć grać Nekromantą, a później, jako 2nd profesję Wojownika, bądź na odwrót. Czy to dobre rozwiązanie? Czarami Nekromanty (nie wiem jakie ma dokładnie) osłabiać wrogów, a paroma uderzeniami mieczem ich wykańczać. I kolejne pytanie, czy Wojownik w GW jest bardziej nastawiony na tankowanie, atakowanie, czy zrównoważony pod obiema kategoriami? A jeśli to nie jest dobre rozwiązanie, to jaką klasę dołączyć do Nekromanty? I jak spisuje się Mesmer, nie widać, żeby zbyt duża ilość graczy nim grała, więc wywnioskowałem że jest jedną z najmniej praktyczniejszych klas? I jakie połączenie klas dobrze by się spisywało zarówno w PvE jak i PvP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 23:41, Jaki Ganh1 napisał:

klasa Nekromanty. I taką mam zamiar stworzyć, jako drugą postać. I teraz nasuwa mi się pytanie, jaką drugą profesję dać tej postaci?

Monk, dla powtarzalnego resa.

Dnia 17.07.2008 o 23:41, Jaki Ganh1 napisał:

I czy może to właśnie Nekromantę zrobić jako drugą postać? Myślałem o tym, żeby zacząć grać Nekromantą, a później, jako 2nd profesję Wojownika, bądź na odwrót. Czy to dobre rozwiązanie? Czarami Nekromanty (nie wiem jakie ma dokładnie) osłabiać wrogów, a paroma uderzeniami mieczem ich wykańczać.

Bad idea. Nie masz dostatecznej klasy pancerza by walczyć w pierwszej linii jako warek. W odwrotnym układzie - W/N - nie wyrobisz z energią. Tylko pojedyncze skille necro się przydają w grze warkiem.
Necro to możłiwość gry minion masterem - jedną z najprzydatniejszych postaci w GW. Nie wyobrażam sobie 90% misji bez MM.

Dnia 17.07.2008 o 23:41, Jaki Ganh1 napisał:

I kolejne pytanie, czy Wojownik w GW jest bardziej nastawiony na tankowanie, atakowanie, czy zrównoważony pod obiema kategoriami?

Zależy od buildu. Na niektóre lokacje trzeba iść tankiem, na inne można zbalansować tankowanie i obrażenia, w jeszcze inne można się nastawić na obrażenia.

Dnia 17.07.2008 o 23:41, Jaki Ganh1 napisał:

A jeśli to nie jest dobre rozwiązanie, to jaką klasę dołączyć do Nekromanty?

Mnich - dla powtarzalnego resa.

Dnia 17.07.2008 o 23:41, Jaki Ganh1 napisał:

I jak spisuje się Mesmer, nie widać, żeby zbyt duża ilość graczy nim grała, więc wywnioskowałem że jest jedną z najmniej praktyczniejszych klas?

Jedną z najtrudniejszych do prowadzenia. W PvE. W pvp mesmer to potęga.

Dnia 17.07.2008 o 23:41, Jaki Ganh1 napisał:

I jakie połączenie klas dobrze by się spisywało zarówno w PvE jak i PvP?

PvP: http://www.pvxwiki.com/wiki/Category:Great_working_PvP_builds
PvE: http://www.pvxwiki.com/wiki/Category:Great_working_PvE_builds
Sam porównaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 23:51, walgierz napisał:

Monk, dla powtarzalnego resa.


Ahem... Uhm... No tak... Czyli po to, żeby wszystkich w kółko resać? I dlaczego powtarzalnego? Czy normalny res jest jednorazowy? :)

Dnia 17.07.2008 o 23:51, walgierz napisał:

Bad idea. Nie masz dostatecznej klasy pancerza by walczyć w pierwszej linii jako warek.
W odwrotnym układzie - W/N - nie wyrobisz z energią. Tylko pojedyncze skille necro się
przydają w grze warkiem.
Necro to możłiwość gry minion masterem - jedną z najprzydatniejszych postaci w GW. Nie
wyobrażam sobie 90% misji bez MM.


To zaraz, są klasy profesji? Tak jak w Lineage 2? Że jest się Necormancerem, a potem transformacja na Minion Mastera O_o?

Dnia 17.07.2008 o 23:51, walgierz napisał:

Mnich - dla powtarzalnego resa.


Patrz wyżej! :)

Dnia 17.07.2008 o 23:51, walgierz napisał:

Jedną z najtrudniejszych do prowadzenia. W PvE. W pvp mesmer to potęga.


A niby na czym polega ta jego potęga?

Dnia 17.07.2008 o 23:51, walgierz napisał:


Thank you so much!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 23:57, Jaki Ganh1 napisał:

Ahem... Uhm... No tak... Czyli po to, żeby wszystkich w kółko resać? I dlaczego powtarzalnego?
Czy normalny res jest jednorazowy? :)


Zasadniczo każda klasa ma dostęp do sygnetu wskrzeszenia, który po użyciu staje się nieaktywny aż do uzyskania premii do morale, co ma miejsce np. po zabiciu bossa. A to nie zawsze ma miejsce na tyle często, by móc co chwilę kogoś stawiać na nogi. A w PvP w ogóle nie ma bossów, więc tam sygnet jest zawsze jednorazowy. Natomiast mnich (a także rytualista i patron) mają dostęp do resów wielokrotnych, które same się odnawiają po chwili, jak każda kulturalna umiejętność. Ogólnie, dobrze jest mieć ww drużynie kogoś z wielokrotnym resem, jakby coś poszło źle.

Dnia 17.07.2008 o 23:57, Jaki Ganh1 napisał:

To zaraz, są klasy profesji? Tak jak w Lineage 2? Że jest się Necormancerem, a potem
transformacja na Minion Mastera O_o?


Tak właściwie, to nie klasy profesji, tylko nazwy jakie gracz przyjęli stosować na osoby mające takie a nie inne umiejętności. Każdą profesją można grać na różne sposoby, więc niektóre mają nazwy, żeby szybciej można się dogadać o co chodzi (lub mniej zajmowały w oknie szukania drużyny). I tak łowca stawiający pułapki to trapper, nekromanta tworzący armię truposzy to Minion Master (a w praktyce MM) itp. I nie ma żadnych transformacji w MM, bo cały czas jesteś nekromantą, po prostu wybierasz odpowiednie umiejętności, które możesz potem zmienić i zamiast MM być np. SS (nekromanta używający Spiteful Spirit) lub BiP (Blood is Power). Ale dalej pozostanie to tylko nazwą używaną przez graczy, gra jako taka w żaden sposób nie zanotuje tego.

Dnia 17.07.2008 o 23:57, Jaki Ganh1 napisał:

A niby na czym polega ta jego potęga?


Może np. przeszkadzać w używaniu umiejętności, kraść energię, zadawać obrażenia przy każdym użyciu czarów i inne takie paskudne rzeczy. I nieważne jakie umiejętności masz, na nic się zdadzą, gdy wrogi mesmer nie pozwoli Ci z nich skorzystać. Ale granie mesmerem wymaga znajomości nie tylko swoich ale i umiejętności innych profesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 23:57, Jaki Ganh1 napisał:

A niby na czym polega ta jego potęga?


Chociażby na tym, że wiekszość przeciwników pve jest znacznie potężniejsza od graczy i wiele czarów mesmera im tak naprawdę nie przeszkadza (np kradzież x pkt energii- skoro ma ich 120, przerwanie czaru, skoro ma krótszy recharge). Za to jak grasz przeciwko graczom to już bardzo przeciwnika zaboli :)

Dla nekromanty jako drugą profkę polecam mnicha, albo mesmera dla arcane echo. Co do warów w gw- oni są do wszystkiego! Najlepsza profka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O mój Boże, zniechęcacie mnie do tej gry ;-) Wszystko jakieś takie skomplikowane. Najgorzej z tą Guild Warsową Wiki, gdyż jest po angielsku, a nie chętnie podchodzę do tego języka, lecz bądź co bądź, w mniejszym czy większym stopniu go znam :-) I jeszcze jedno, na jakiej polskiej stronie GW znajdę najlepiej objaśnione, uhm, wszystko? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 10:49, Jaki Ganh1 napisał:

O mój Boże, zniechęcacie mnie do tej gry ;-) Wszystko jakieś takie skomplikowane. Najgorzej
z tą Guild Warsową Wiki, gdyż jest po angielsku, a nie chętnie podchodzę do tego języka,
lecz bądź co bądź, w mniejszym czy większym stopniu go znam :-) I jeszcze jedno, na jakiej
polskiej stronie GW znajdę najlepiej objaśnione, uhm, wszystko? :)



www.guildwars.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 10:49, Jaki Ganh1 napisał:

O mój Boże, zniechęcacie mnie do tej gry ;-) Wszystko jakieś takie skomplikowane. Najgorzej
z tą Guild Warsową Wiki, gdyż jest po angielsku, a nie chętnie podchodzę do tego języka,
lecz bądź co bądź, w mniejszym czy większym stopniu go znam :-) I jeszcze jedno, na jakiej
polskiej stronie GW znajdę najlepiej objaśnione, uhm, wszystko? :)


ee, nie ma polskiej wiki, przepraszamy :P. Zapraszam na guildwars.pl, tam na forum znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cie pytania ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 10:51, Pernia napisał:

ee, nie ma polskiej wiki, przepraszamy :P.


Przeprosiny przyjęte ;-) Chociaż tacy fani jak Wy powinniście już to spolszczać :D Dobra, wiadomo, chyba nikt aż tak uzależniony nie jest :) Zobaczę co się kryję na gw.pl :)

[EDIT]: takie pytanie z ciekawości, jaką 2 klasę wybralibyście dla mesmera, lub jaką klasę wybralibyście, żeby jako drugą dać mesmera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 10:58, Jaki Ganh1 napisał:

> ee, nie ma polskiej wiki, przepraszamy :P.

Przeprosiny przyjęte ;-) Chociaż tacy fani jak Wy powinniście już to spolszczać :D Dobra,
wiadomo, chyba nikt aż tak uzależniony nie jest :) Zobaczę co się kryję na gw.pl :)


[EDIT]: takie pytanie z ciekawości, jaką 2 klasę wybralibyście dla mesmera, lub jaką
klasę wybralibyście, żeby jako drugą dać mesmera?

Hm, kilka wariantów jest ;). Ja bym najbardziej Polecał Monka lub Warriora, w zależności z kim, i jak masz zamiar walczyć ...
Edit tzn Wojownika lub Mnicha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować