Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2008 o 14:34, Pajonk78 napisał:

> /ciach/
A co było niekonkretnego w mej odpowiedzi? W linku masz nawet podane jakie przedmioty
możesz otrzymać, za ile Klasztornych Kredytów i u kogo/gdzie, więc... ;>


Pajonk, ja rozumiem że w szkole miałeś średnią 6.0, ale możesz zrozumieć że nie wszyscy umieją angielski, i mogą nie rozumieć wiki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 16:57, Pernia napisał:

Pajonk, ja rozumiem że w szkole miałeś średnią 6.0, ale możesz zrozumieć że nie wszyscy
umieją angielski, i mogą nie rozumieć wiki ?

Jedną z umiejętności grania w GW jest właśnie znajomość angielskiego, a nierozumienie tego języka sprowadza wiele problemów z komunikacją i efektywnymi postępami w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ze wyjdę na jakiegoś n00b''a czy coś, al;e kontaktu z takimi grami nigdy nie miałem, a pytanie mam. ;PP

Ano, bo chodzę sobie po tym fantastycznym świecie, ale przejdę z 20 kroków i postać mi się cofa o kilka czy jakoś tak... Trudno to wyjaśnić. ;) Po prostu przeskakuje w inne miejsce. Czego to wina?? Wysoki ping? Internet jakiś słaby czy co? A może wyłączyć po prostu antywirusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 17:12, Chaotizz napisał:

Ano, bo chodzę sobie po tym fantastycznym świecie, ale przejdę z 20 kroków i postać mi
się cofa o kilka czy jakoś tak... Trudno to wyjaśnić. ;) Po prostu przeskakuje w inne
miejsce. Czego to wina?? Wysoki ping? Internet jakiś słaby czy co? A może wyłączyć po
prostu antywirusa?

Lagi :). Spróbuj skonfigurować swojego firewalla/sprawdzić czy antywirus coś muli/pogrzebać ogólnie w działających w tle programach. Możliwe że akurat twój dostawca internetu coś u siebie robi i to spowalnia ci łącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 17:12, kavior15 napisał:

I dlatego GW zostało spolszczone. Teraz nie trzeba siedziec ze słownikiem w ręku.

Nie zrozumiałeś :P Żeby móc swobodnie porozumiewać sie w GW trzeba znać angielski, bez angielskiego daleko nie pociągniesz. Polski język jest przeznaczony raczej tylko na początek aby rozumieć mechanikę. Bo nawet potem kiedy chcesz o coś zapytać to po polsku możesz dostać odpowiedź tylko "Możesz po angielsku?".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 17:12, kavior15 napisał:

I dlatego GW zostało spolszczone. Teraz nie trzeba siedziec ze słownikiem w ręku.


Tak, ale opierając się na polskiej wersji gry zamykasz się w gettcie, w dodatku nieładnie tam pachnie. Na poslkich disach najczęściej można spotkać głupotę, chamstwo i dzieciarstwo. A bez znajomości angielskich nazw ani nie znajdziesz sam fajnego buildu, ani nie pohandlujesz, ani nie pogadasz z innymi niż Polacy graczami.
Krótko mówiąc - kaszanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 14:34, Pajonk78 napisał:

A co było niekonkretnego w mej odpowiedzi? W linku masz nawet podane jakie przedmioty
możesz otrzymać, za ile Klasztornych Kredytów i u kogo/gdzie, więc... ;>


Nie wspomniałeś o "czarodziejskiej" książeczce zwanej instrukcją obsługi, która była dołączona do pudełka z grą. Tam też o tym mowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Ja rozumiem, że jako taka znajomośc języka się przydaje. Sam też nie gram na polskich dystryktach, chociaż wczoraj podszedł do mnie koleś i pisze: "Pomurz plis". Muahaha?
Ale nie oznacza to, że nie znający angielskiego ma w ogóle do gry nie podchodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 18:09, kavior15 napisał:

Ja rozumiem, że jako taka znajomośc języka się przydaje. Sam też nie gram na polskich
dystryktach, chociaż wczoraj podszedł do mnie koleś i pisze: "Pomurz plis". Muahaha?
Ale nie oznacza to, że nie znający angielskiego ma w ogóle do gry nie podchodzic.


"Pomurze" to znana rasa graczy. Niemało ich na polskich disach.
Co do znajomości języka - nic nie stoi na przeszkodzie by grać po polsku, ale uczyć się angielskich nazw umiejętności i lokacji. Dzięki temu będzie o dużo łatwiej. Poza tym zawsze można trochę języka poznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 18:15, walgierz napisał:

> Ja rozumiem, że jako taka znajomośc języka się przydaje. Sam też nie gram na polskich

> dystryktach, chociaż wczoraj podszedł do mnie koleś i pisze: "Pomurz plis". Muahaha?

> Ale nie oznacza to, że nie znający angielskiego ma w ogóle do gry nie podchodzic.


"Pomurze" to znana rasa graczy. Niemało ich na polskich disach.
Co do znajomości języka - nic nie stoi na przeszkodzie by grać po polsku, ale uczyć się
angielskich nazw umiejętności i lokacji. Dzięki temu będzie o dużo łatwiej. Poza tym
zawsze można trochę języka poznać.


Jak chce się coś przetłumaczyc z polskiego na angielski wystarczy ctrl przytrzymac. Ja umiem nawet angielski, ale nie aż tak. Nie to że nie umiem, ale GW bardziej mi pasuję po polsku i tak ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mieście shing jea widzę, że sporo ludzi ma minipety. Ktoś wie jak je zdobyć ? Nie chodzi mi o płacenie co najmniej 5 platyny, tylko czy jest jakiś inny sposób, bo ja chcę jednego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 22:18, Varo napisał:

W mieście shing jea widzę, że sporo ludzi ma minipety. Ktoś wie jak je zdobyć ? Nie chodzi
mi o płacenie co najmniej 5 platyny, tylko czy jest jakiś inny sposób, bo ja chcę jednego
:)

Nie raz sa dołączane do różnych zinów w necie, nie raz jako prezenty do gazet (Asura w CDA), a nie raz sa do wygrania w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 22:18, Varo napisał:

W mieście shing jea widzę, że sporo ludzi ma minipety. Ktoś wie jak je zdobyć ? Nie chodzi
mi o płacenie co najmniej 5 platyny, tylko czy jest jakiś inny sposób, bo ja chcę jednego
:)

Dostaniesz na urodziny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 22:18, Varo napisał:

W mieście shing jea widzę, że sporo ludzi ma minipety. Ktoś wie jak je zdobyć ? Nie chodzi
mi o płacenie co najmniej 5 platyny, tylko czy jest jakiś inny sposób, bo ja chcę jednego
:)

Posiadanie edycji kolekcjonerskiej Factions lub Nightfall, zdobycie promocyjnego kodu na minipeta lub po prostu doczekanie do pierwszych/drugich/trzecich "urodzin" postaci to gwarancja otrzymania minipeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wip_01 - Nie skorzystam, poczekam rok :)
Smoczy Wilq i czapla56 - Fajnie :) No to poczekam rok xD
Krejt - Ciekaw jestem, czy na gram.pl są jeszcze jakieś edycje ...
Budep - Mówiłem, że oprócz kupowania, jest problem bo szkoda forsy. A jeśli nawet kupiłbym, to czy tem minipet dostępny by był do każdej postaci czy tylko do tej jednej wybranej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 22:22, Varo napisał:

wip_01 - Nie skorzystam, poczekam rok :)
Smoczy Wilq i czapla56 - Fajnie :) No to poczekam rok xD



Mozna tez kupic od innych, co to za problem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 22:22, Varo napisał:

wip_01 - Nie skorzystam, poczekam rok :)
Smoczy Wilq i czapla56 - Fajnie :) No to poczekam rok xD
Krejt - Ciekaw jestem, czy na gram.pl są jeszcze jakieś edycje ...
Budep - Mówiłem, że oprócz kupowania, jest problem bo szkoda forsy. A jeśli nawet
kupiłbym, to czy tem minipet dostępny by był do każdej postaci czy tylko do tej jednej
wybranej ?


Dla wszystkich. Będziesz mógł go przekładać przez schowek do innych postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować