Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

27.000 plikow, 480MB danych, sciagane pol dnia z niepelna predkoscia (czasem 2kilo, czasem 40, zamiast standardowych 64)

a teraz uwaga: rozmiar pliku gw.dat to 7.324.441.312 (ponad 7 giga)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 22:25, Patryk R napisał:

Może i lepiej dodać -image, ale zwiększa się ilość plików do ściągnięcia, jak u siebie sprawdzałem
to było ich 37k.


ja daje image zawsze po kazdym update, teraz bylo ponad 27.000 plikow

preferuje takie rozwiazanie poniewaz, po sciagnieciu przez image, gra nic wiecej juz nie dociaga w trakcie gry (zadnych przestojow przy przechodzeniu map)

ps. a propo mojego poprzedniego posta, zanim gra zaczela sciagac dane to rozmiar pliku byl ok 3GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 22:29, Arkadiusz napisał:

> Może i lepiej dodać -image, ale zwiększa się ilość plików do ściągnięcia, jak u siebie
sprawdzałem
> to było ich 37k.

ja daje image zawsze po kazdym update, teraz bylo ponad 27.000 plikow


Przed chwilą sprawdziłem ile u mnie jest plików na -image. Aż 47k, gdy to zobczyłem to zwątpiłem ;p
Jednak ja chyba wiem dlaczego tego jest aż tyle. Po prostu gra chce ściągnąć całe factions... tyle że ja nie wiem po co (factions nie mam, ale jak był pre-order to grałem pare dni - i chyba tu jest pies pogrzebany)
Dlatego wolę pozostawić włączone GW w tle niż mieć zupełnie niepotrzebnie zapchane 2 Gb na dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 22:35, Latniak napisał:

> > Może i lepiej dodać -image, ale zwiększa się ilość plików do ściągnięcia, jak u siebie

> sprawdzałem
> > to było ich 37k.
>
> ja daje image zawsze po kazdym update, teraz bylo ponad 27.000 plikow
>

Przed chwilą sprawdziłem ile u mnie jest plików na -image. Aż 47k, gdy to zobczyłem to zwątpiłem
;p
Jednak ja chyba wiem dlaczego tego jest aż tyle. Po prostu gra chce ściągnąć całe factions...
tyle że ja nie wiem po co (factions nie mam, ale jak był pre-order to grałem pare dni - i chyba
tu jest pies pogrzebany)
Dlatego wolę pozostawić włączone GW w tle niż mieć zupełnie niepotrzebnie zapchane 2 Gb na
dysku.


cale prophecies plus cale faction = 3gb na dysku (stan na dzis rano)
[...sciaganie 480MB, 27.000 plikow...]
cale prophecies plus cale faction plus niewiadomo ile nightfall (stan na dzis wieczor)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 22:40, Arkadiusz napisał:

cale prophecies plus cale faction = 3gb na dysku (stan na dzis rano)
[...sciaganie 480MB, 27.000 plikow...]
cale prophecies plus cale faction plus niewiadomo ile nightfall (stan na dzis wieczor)


edit:
cale prophecies plus cale faction plus niewiadomo ile nightfall = 7,5gb na dysku (stan na dzis wieczor)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem bez sensu sciagac wszystko ;]
przestoje w czasie ladowania sie lokacji nie traja dluzej jak kilka sekund gdy trzeba sciagnac jakis plik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 23:17, Drirr napisał:

wedlug mnie masz za duzy ten plik... mi po zgraniu wszystkiego zajmuje 2.9gb ;]


po sciagnieciu nowego builda zmniejszyl sie do 6gb, chyba zawartosc tego pliku to cos w rodzaju dysku w ktorym gw sobie przechowuje rozne dane niepokolei, i jezeli na koncu pliku sa zbedne rzeczy to go przycina

kiedys gw.dat mial u mnie 3,5gb po zrobieniu image i z czasem przy kolejnych updatach zmiejszyl sie stopniowo do 3gb; mam nadzieje ze teraz tez tak bedzie bo chwilowo to mam 2,5gb smieci pewnie (ale przy 360GB na dyskach to zaden problem :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszke dziwne, moj plik gw.dat ma 3.4 gb
Mam GW i GW:F :)
Robie -image regularnie. Wiecie co, mam wrazenie, ze gra trzyma stare pliki na dysku, aby sie ich pozbyc, wywalcie gw.dat i sciagnicie gre jeszcze raz (2,7gb =])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ja mam GW.Dat i zajmuje 2,2 GB a teraz zostawiam GW włączone na cały dzien i całą noc i niech sie streaminguje wszytsko.... W ciągu 1,5 godziny ściągnąłem 250mb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 22:27, Arkadiusz napisał:

27.000 plikow, 480MB danych, sciagane pol dnia z niepelna predkoscia (czasem 2kilo, czasem
40, zamiast standardowych 64)

a teraz uwaga: rozmiar pliku gw.dat to 7.324.441.312 (ponad 7 giga)


Wypowiedż Gaile Gray - myśle że wiesz kto to ;)

I was asked about this earlier, and here''s the official response from Mike O''Brien: The full Gw.dat file size is currently about 2.7 GB. Anyone whose Gw.dat file is larger than that is suffering from an old bug where space wasn''t being reused efficiently. That bug was fixed in March. People with larger Gw.dat files should see them stay the same or slowly shrink over time.

Now, more info for you: If you want to, you are welcome to delete and pull a completely new .dat file. But keep in mind that if you do this, you will be downloading a lot of files, and that each time you join a mission you''ll need to fetch a new map. So doing this is up to you. Reacquiring the GW.dat file will reduce the size of the file right away and by a considerable amount, if that is a goal that you feel is important. It will, however, take a bit of time and trouble on your part, and you may choose to stick with what you have, knowing it will adjust for size over time.

I hope this helps!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem ze może nie wszyscy znają angielski :P

Oficjalny rozmiar pliku GW.dat wynosi tera 2.7GB - Ci którzy mają większy, wciąż cierpią z powodu buga, który został naprawiony w marcu. Najlepiej gdyby byli w stanie sciągnąć całość na nowo (co wiąże się ze ściągnięciem gry od początku - a ja sam nie polecam tego w tej chwili gdy inni gracze sciągają obecnie duży ostatni update).

Przy okazji link do tematu na forum angielskim: http://www.guildwarsguru.com/forum/showthread.php?t=10044762

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać:
"Lub też mogą poczekać, aż plik wróci do normalnych rozmiarów (sam się kurczy do normalnego rozmiaru, ale może to potrwać)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 11:28, Krejt napisał:

(sam się kurczy do normalnego rozmiaru, ale może to potrwać).

Jak w życiu:)
Myslałem, że omina mnie problemy z disconnectami ale .. niestety. Raz po zmianie dzielnicy na międzynarodowa i wyjściu z miasta - disco.
ostatnio nie załadowało mi się Riverside Province. Musiałem zmieniać w ustawieniach konta terytorium na Amerykę, wtedy poszło. Swoją drogą lagi na Ameryce były minimalne, a graczy jakby więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 11:28, Krejt napisał:

Zapomniałeś dodać:
"Lub też mogą poczekać, aż plik wróci do normalnych rozmiarów (sam się kurczy do normalnego
rozmiaru, ale może to potrwać)."


A tak, przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować