Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Już jest wszytsko wporządku , wszytsko działa i wróciło do normy jednak tak jak mówiłem o dużym UpDate''cie możemy tylko niestety pomażyć za to napewno w ramach przeprosin dostaniemu kolejny Double Idiot Event....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mógłby ktoś podrzucić jakiegoś linka gdzie mógłbym sobie poczytać o GWP, chcę się wdrożyć zanim dostanę zamówioną grę:) może być po też angielsku, aha www.guildwars.com i www.guildwars.pl już przerobiłem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 14:56, sodolis napisał:

Witam, mógłby ktoś podrzucić jakiegoś linka gdzie mógłbym sobie poczytać o GWP, chcę się wdrożyć
zanim dostanę zamówioną grę:) może być po też angielsku, aha www.guildwars.com i www.guildwars.pl
już przerobiłem;)


Skoro przerobiłeś te dwa linki to wiele więcej Ci nie trzeba. Jeśli nadal masz głód wiedzy, to zostaje

http://gw.gamewikis.org/wiki/Main_Page
oraz
http://www.guildwarsguru.com/
miłego czytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

och, dzięki, dzięki.

może w najbliższym czasie sie skuszę na małego Nightfalla [w sensie - kiedy wyjdzie, a ja będę miał kasę]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 15:38, Budo napisał:

> Witam, mógłby ktoś podrzucić jakiegoś linka gdzie mógłbym sobie poczytać o GWP, chcę się
wdrożyć
> zanim dostanę zamówioną grę:) może być po też angielsku, aha www.guildwars.com i www.guildwars.pl

> już przerobiłem;)

Skoro przerobiłeś te dwa linki to wiele więcej Ci nie trzeba. Jeśli nadal masz głód wiedzy,
to zostaje

http://gw.gamewikis.org/wiki/Main_Page
oraz
http://www.guildwarsguru.com/
miłego czytania


Dzięki o to chodziło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myslicie ze
echo ss
nadaje sie do HA? :P statnio sie troche tam bawilem... ale nie za bardzo wychodzilo przez dobor teamu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 21:40, d7 napisał:

myslicie ze
echo ss
nadaje sie do HA? :P statnio sie troche tam bawilem... ale nie za bardzo wychodzilo przez dobor
teamu ;/


Hmm ciężkie pytanie , popierwsze zalezy to od builda po drugie od builda przeciw któremu będzie sie walczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sproro stron do przejrzenia...
Mam kilka pytań - jestem nowy w świecie GW
Czy GW , GW Factions i GW Nighfall będą wydane w polskiej wersji językowej ? Jeśli tak to kiedy ?
Czy GW Nightfall wymaga GW i GW Factions czy tylko GW ?
Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 22:37, Pharaun Mizzrym napisał:

Sproro stron do przejrzenia...
Mam kilka pytań - jestem nowy w świecie GW
Czy GW , GW Factions i GW Nighfall będą wydane w polskiej wersji językowej ? Jeśli tak to kiedy
?


nie bedzie osobnego wydania polskiego, po prostu pewnego pieknego dnia obudzisz sie rano i zobaczysz ze w opcjach jest polski jezyk do wyboru (ten piekny dzien to jeszcze w tym roku bedzie)

Dnia 03.10.2006 o 22:37, Pharaun Mizzrym napisał:

Czy GW Nightfall wymaga GW i GW Factions czy tylko GW ?
Z góry dziękuję


GW Nightfall nie wymaga niczego (podobnie jak GW Prophecies i GW Factions; kazda z tych gier dziala samodzielnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 22:37, Pharaun Mizzrym napisał:

Sproro stron do przejrzenia...
Mam kilka pytań - jestem nowy w świecie GW
Czy GW , GW Factions i GW Nighfall będą wydane w polskiej wersji językowej ? Jeśli tak to kiedy
?


Polska wersja ma się pojawić najprawdopodobniej wraz z premierą GWN.

Dnia 03.10.2006 o 22:37, Pharaun Mizzrym napisał:

Czy GW Nightfall wymaga GW i GW Factions czy tylko GW ?


Nie wymaga żadnej części, jest to samodzielny dodatek

Dnia 03.10.2006 o 22:37, Pharaun Mizzrym napisał:

Z góry dziękuję


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Polska wersja językowa pojawi sie w formie update/u w grze w okolicy premiery Nightfall. Każda część GW jest w formie stand alone, czyli działa zarówno sama, jak i z innymi dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 22:27, oOreVenOo napisał:

Hmm ciężkie pytanie , popierwsze zalezy to od builda po drugie od builda przeciw któremu będzie
sie walczyc.


w sumie dobrze odpowiedziales :P
w tej chwili najwiekszym wrogiem builda echo ss (z mojego doswiadczenia) sa wszelkie interrupty zarowno od wojow, przez mesmerow, na rangerach konczac...
no i oczywiscie potrzebna jest stala opieka monka. Po kilku partyjkach zauwazylem, ze przy chwilowej nieuwadze monka bardzo latwo stracic cale hp w kilka s... wystarczy zeby bylo 2v1 ;P

w dodatku niewielu ss widzialem na HA... ale MM byl... tylko jeden poki co xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko co do Necro/Mesmer 55hp... Jestem ciekaw jak takiego zrobić, co jets potrzebne oraz jaki build zastosowac :) mowie oczywiscie o farmerze solo

PS. Czytalem tutaj na forum i na guildwars.pl ale jakos nie za abrdzo to do mnie przemawia :P byl bym bardzo wdzieczny jesli by mi ktos to napisal w przystepny sposob i bez skrutow jakichs mm, ss czy sv :| w ogole nie czaje o co w nich chodzi :P

Dzieki z gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 07:24, Wolvi napisał:

Mam takie pytanko co do Necro/Mesmer 55hp... Jestem ciekaw jak takiego zrobić, co jets potrzebne
oraz jaki build zastosowac :) mowie oczywiscie o farmerze solo

PS. Czytalem tutaj na forum i na guildwars.pl ale jakos nie za abrdzo to do mnie przemawia
:P byl bym bardzo wdzieczny jesli by mi ktos to napisal w przystepny sposob i bez skrutow jakichs
mm, ss czy sv :| w ogole nie czaje o co w nich chodzi :P

Dzieki z gory :)


Zacznijmy od tego że takie skróty jak ss,sv,rh,br,uw,fow,SF,HA,TA,RA,55hp itp to wszytsko musisz przyswoic...Ale jako że mam dobre serce wiec uważnie przeczytaj i sie naucz...

SS - Czar Nekromanty Spiteful Spirit (Curses)
SV - Czar Mesmera Symphetic Visage (Ilusion Magic)
RH - Czar Nekromanty Relackles Haste (Curses)
BR - Czar Nekromanty Blood Ritula (Blood Magic)
UW - Underworld
FoW - The Fissure of Woe
SF - Sorrow''s Furrnace
HA - Heroes Ascent
RA - Random Arena
TA - Team Arena
55hp - monk posiadający 55hp czyli 55 życia wykorzystywany głownie w solo lub dual farmach w FoW albo UW.

To masz dokładnie opisany build N/Mo 55hp wraz ze skillami itp itd...

http://gw.gamewikis.org/wiki/N/Mo_55hp_Solo_Necromancer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AC - Ascalon City.

- AFK - Away From Keybord - (jestem) z dala od klawiatury;

- Aggro - zwrócenie uwagi potwora na siebie, poprzez wejście w jego pole agresywności (pole agresywności prezentuje mniejsze kółko na mini mapie), potwór wtedy ruszy za nami, zwabienie zbyt dużej ilości zazwyczaj kończy się śmiercią drużyny;

- AN - ArenaNet - developer Guild Wars;

- AoE - Area of Effect - oznacza zaklęcie, którego działanie odczuwają istoty znajdujące się w ustalonym w opisie czaru obszarze (czary ofensywne nie działają na sprzymierzeńców, a defensywne na wrogów);

- BBL - Be Back Later - będę później;

- BRB - Be Right Back - zaraz wracam;

- Buff - wzmocnienie sprzymierzeńca poprzez użycie odpowiednich umiejętności np. użycie Aegis, które daje dodatkową ochronę przeciw wrogim atakom;

- Call Target - wyznaczanie celu całej drużynie, zazwyczaj odpowiedzialna jest za to jedna osoba (ctrl + dwukrotne kliknięcie na wroga lub ctrl + spacja gdy ma się namierzonego przeciwnika);

- Celestial Sigil - przedmiot, który można nabyć od sigil tradera (znajduje się w Tombs of the Primeval Kings) lub wygrać w Hall of Heroes, jest ceną założenia Guild Hall dla gildii;

- Constant Damage - obrażenia, które zadajemy nieprzerwanie w walce, często są określane w dps;

- De-buff - usunięcie buffa z przeciwnika;

- Degen - degeneracja życia, postać traci życie ciągle, a na jej pasku życia pojawiają się strzałki "cofające" (maksymalnie 10), status ten wywołuje np. Poison i m.in. skille Mesmerskie i Necromanckie;

- DoT - Damage over Time - obrażenia w czasie - efekt wielu czarów, inaczej nazywane degeneracją życia, postać/potwór ciągle traci pewną ilość (w zależności od czaru) życia; na pasku zdrowia pojawiają się strzałki "cofające" życie, maksymalna ilość tych strzałek to 10;

- DPS - Damage Per Second - obrażenia na sekundę - to pojęcie często jest stosowane jako porównanie skuteczności umiejętności, ile mogą zadać obrażeń na sekundę, często wylicza się DPS dzieląc obrażenia w opisie umiejętności na czas odnowy skilla + czas rzucania;

- Energy Denial - negowanie energii, specjalny build, którym zadaniem jest pozbawianie energii wroga, doskonale nadaje się do tego Mesmerowskie drzewko Dominacji oraz Inspiracji;

- Energy Managment - możliwość uzupełniania swojej energii (many), najważniejsza u Monków, często służy do tego Nekromancki skill Offering of Blood lub Mesmerskie czary drainujące energię;

- FF - Fansite Friday - copiątkowa seria pytań zadawanych Gaile Gray (specjalistką od PR ANet);

- FotM - Flavour of the Month - build drużyny lub postaci, który w danym miesiącu jest najpopularniejszy i najbardziej rozpowszechniony w grze;

- FoW - Fissure of Woe - dodatkowa lokacja związana z WaW; popularne miejsce farmu;

- GG - Greate/Good Game - dobra, niezła, zacieta walka; popularny zwrot używany po zakończeniu walki;

- GH - Guild Hall - lokacja wyłącznie dla członków gildii, aby gildia ją posiadała należy wpierw zdobyć Celestial Sigil;

- GL - Good Luck - powodzenia; popularny zwrot używany przed rozpoczęciem walki;

- Grind/farm - monotonne zbieranie pewnej rzeczy (np. przedmiotów, doświadczenia) przez ciągłe zabijanie potworów;

- GvG - Guild vs Guild - skrót oznaczający walkę między gildiami;

- GWWC - Guild Wars World Championship - światowe Mistrzostwa w Guild Wars;

- HA - Heros Audience - stare, popularne tomby; lokacja mieszcząca się na Battle Isles (przeniesiona z Tombs of the Premival Kings); rozgrywają się tu walki 8vs8, których ostatnim etapem jest HoH (patrz niżej);

- hf - have fun - miłej zabawy; popularny zwrot używany przy rozpoczęciu walki;

- HoH - Hall of Heroes - ostatni etap zmagań w Heros Audience, jeśli dany świat (Korea, Europa, Ameryka, Tajwan lub Japonia) wygra w HoH 5 razy z rzędu, to otrzyma Favor of Gods i tym samym dostęp do Underworld i Fissure of Woe w Temple of the Ages;

- ID - identyfikować (Identification Kitem);

- imo/imho - in my (humble) opinion - moim (skromnym) zdaniem;

- IWAY - I Will Avenge You - nazwa grupy, która polega na okrzyku Warriora "I Will Avenge You!", standardowy IWAY posiada 2 Necro (jeden z Order of Vampire i Order of Pain a drugi z Defile Flesh) i 6 Warrów. Istnieją jednak różne kombinacje, które zawierają również Monka i Rangerów;

- LA - Lion''s Arch - najpopularnieje miasto w GW;

- LFG/LFP - Looking For Group/Party - szukam drużyny;

- Infuse - (spoiler: nasycenie zbroi w misji Iron Mines od Moladune w celu uzyskania dodatkowej ochrony przed atakami Mursaat);

- LFM - Looking For Member - szukam członka do drużyny;

- lol - laughing out loud - głośny śmiech;

- Loot - zdobycz z pokonanego potwora;

- M8 - mate - przyjaciel/kolega;

- MF - Minion Factory - Jest to build, który polega na tworzeniu dużej liczby minionów;

- MM - Minion Master - gracz, którego znadniem jets tworzenie minionów;

- Mob - potwór;

- Nerf - osłabienie czegoś przez developerów;

- Newbie (newb/noob) - nowy Gracz, który nie ma pojęcie o grze;

- OMG - Oh My God - o mój boże;

- PUG - Pick Up Group - grupa uformowana z losowych nie znających siebie osób (chociaż nemal zawsze znajdzie się tam mnich lub dwóch), taka grupa nie jest zgrana ze sobą i przez to gorsza niż grupa złożona z członków gildii bądź znajomych;

- Pull/lure - wyciągać pojedyncze potwory z grupy lub małe grupki z większych skupisk przeciwników, aby łatwiej pokonać wroga, zwykle wroga wabi jeden Gracz, gdy reszta czeka kawałek dalej na przybycie wyciąganego potwora/-ów;

- PvE/PvM - Player versus Enviroment/Monsters - jeden z dwóch trybów gry; skrót oznaczający walkę Gracza z potworami;

- PvP - Player versus Player - jeden z dwóch trybów gry; skrót oznaczający walkę między Graczami;

- +xR / Rx - (w miejsce X cyferka) - w skrócie Rank X;

- Rdy - Ready - Gotów;

- Rez - wskrzeszenie, w Guild Wars dostęp do wskrzeszeń mają przede wszystkim Mnisi, ale też każda postać, która zdobyła Resurrect Signet;

- Rtrn - Return - Powróć;

- Stack - nakładanie się, sumowanie (efektów czarów/run);

- Tank - czołg - mięso armatnie; postać, która służy jako chodząca tarcza, skupia na sobie uwagę wroga, ponieważ ma wysoki poziom pancerza i przetrzyma ataki lepiej niż kompani;

- ToA - Temple of Ages - outpost, z którego można dostać się do Underworld i Fissure of Woe (pod warunkiem, że dane terytorium posiada aktualnie favor of gods (patrz WaW);

- Tombs - Tomb of the Primeval Kings - dawniej miejsce rozgrywek pvp (przeniesione do Heros Audience - HA) obecnie miejsce farmu; zwane "starymi tombami", ponieważ zwrot "tomby" wciąż funkcjonuje jako określenie walk w HA;

- toucher - R/N; nazywany tak ze względu na posiadane "touch" skile; build opierający się na szybkim wykradaniu życia (ekspertyza + blood magic);

- TS - Team Speak - program do rozmowy po Sieci, najczęściej pomiędzy Graczami;

- UW - Underworld - podobnie, jak FoW, dodatkowa lokacja związana z WaW; popularne miejsce farmu;

- Vent - Ventrillo, patrz: TS;

- W8 - wait - poczekaj;

- WaW - Worlds at War - nieustannie trwający turniej na zdobywanie i bronienie Favor of Gods (łaski bogów) poprzez wygrywanie w HoH (Hall of Heroes), jeśli dany świat (Korea, Europa, Ameryka, Tajwan lub Japonia) ma Favor of Gods, to ma dostęp do lokacji Underworld i Fissure of Woe;

- WTB - Want To Buy - chcę kupić

- WTF/WTH - What The F*ck/Hell - co do cholery/diabła;

- WTS - Want To Sale - chcę sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować