Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Dnia 04.10.2006 o 20:19, oOreVenOo napisał:

> Jakie tam trudności. Wystarczy wynająć runner''a który przeniesie cię do Ascalonu i problem
> z głowy ( nie licząc żeod Ascalonu do LA nie dostajesz Exp''a za misje i nie masz z tamtąd
> żadnych Questów )

Dobrze ale weź pod uwage nie doświadczonych graczy którzy nie maja pojęcia co to runner a tym
samym nie maja nawet pieniędzy na niego....


To sobie przyswoi pojęcie runner, a ceny takiego są dosyć niskie, robiąc same questy z Faction można się dorobić ~8k (uwzględniając sprzedawanie Monastery Credits).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 21:01, DragonLord napisał:

To sobie przyswoi pojęcie runner, a ceny takiego są dosyć niskie, robiąc same questy z Faction
można się dorobić ~8k (uwzględniając sprzedawanie Monastery Credits).


Gram w tą grę rok i dobrze wiem co to znaczy runner...A jeśli Ciebie coś urgyzło to sie poprostu nie wypowidaj. Już usłyszałem Twoja krytyke , nie masz nic więcej do powiedzenia więc zamilcz. Są ludzie w tej grze którzy posiadają po 20+mln w storage są tacy dla których 1k golda jest wyczynem i jest to głównie ludzie nowi w świecie którzy nie dość że nie maja pojecia o grze to nie maja pieniedzy na runnerow. Wiec pomyśl troche to że Tobie nie sprzyda sie owy post nie znaczy że innym sie nie sprzyda. Zresztą skonczmy juz ten temat. Moderator zarządzi co zrobic z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 21:01, DragonLord napisał:

> > Jakie tam trudności. Wystarczy wynająć runner''a który przeniesie cię do Ascalonu
i problem
> > z głowy ( nie licząc żeod Ascalonu do LA nie dostajesz Exp''a za misje i nie masz
z tamtąd
> > żadnych Questów )
>
> Dobrze ale weź pod uwage nie doświadczonych graczy którzy nie maja pojęcia co to runner
a tym
> samym nie maja nawet pieniędzy na niego....

To sobie przyswoi pojęcie runner, a ceny takiego są dosyć niskie, robiąc same questy z Faction
można się dorobić ~8k (uwzględniając sprzedawanie Monastery Credits).

Przeglądam tak pare stron i widze ze kolega sie tylko mądruje. Rozumiem ze łatwiej jest krytykować niż samemu cos zrobic ale skoro wytykasz tyle błed Orevenowi(sry ale nei chcialo mi sie zaznaczac tych małych i duzych O) to czemu sam nie napiszesz lepszego?... uh ulżyło mi teraz moge isc spokojnie spac.... i tak w ogóle jeżeli bys mógł to podaj lub powiedz czy twoja gildia ma w tagu [SB]? bo twój nick jest identyczny jak nick mojego znajomego z GW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Pewnie dlatego, że wszystko o co pytają nowi jest na gw.pl, a jak leniom nie chce sie czytać to po co i przypięte posty? I tak każdy stwierdzi "nie chce mi sie szukać" i zapyta. Posta mozna dać, może komuś być pomocny, ale i tak większość go nawet nie zauważy---> patrz topic ze zdjęciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 08:22, Lex napisał:

Takie pytanko. Ile jest wart Sskai''s Sword ??? Za ile opłaca się go kupić ???


W cenniku jest za 10-15k, wiec w tych granicach opłaca się go kupić. Oczywiście im taniej tym lepiej. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 12:42, HumanGhost napisał:

> Hehe - abonamentu jak w WOW nie ma, ale jak przeliczysz częstotliwość dodatków * cena,
to Ci wyjdzie prawie WOW :P

No to przeliczmy:

Guild Wars - premiera 28 kwietnia 2005, cena: 129,90
GW: Factions - premiera 28 kwietnia 2006, cena: 129,90
GW: Nightfall - premiera 26 października 2006, cena: 129,90
Podsumowanie: 389,70zł

World of Warcraft - premiera 23 listopad 2004, cena 199,90 (od premiery)
Abonament do października 2006 - 11x109,00=1199 (gra od premiery WoW do premiery GW:N)
Podsumowanie: 1398,90zł

Nie licze tu dodatku płatnego do WoW''a, kóry niebawem wyjdzie. Ceny abonamentu to miesiące
podzielone przez dwa (karta pre-paid minus darmowy miesiąc gry). Jak widać to twoje prawie
oznacza czterokrotnie drożej na niekorzyść WoW''a. Mogłem się pomylić o miesiąc czy dwa. W
każdym razie i tak różnica duża.
Tak więc najpierw sprawdź zamin coś napiszesz, bo możesz kogoś w błąd wprowadzić. :-)


Moja wypowiedź była z lekkim przekąsem - nie wiem czy wiesz, ale "prawie" robi wielką różnicę :P - to jest taki uśmieszek z językiem *(taka emotka...)
Co do sprawdzanie - mam i GW i WOW-a - wiem co ile kosztuje, wiem też jak to potem wychodzi "w życiu".
Twoje obliczenia są świetne jeżeli pytający grałby od momentu wydania jednej czy drugiej gry. Chcący w tej chwili być na bieżąco i pograć z kolegami w GW musiałby od razu inwestować w podstawkę i GWF, jeszcze dobrze sie nie wciągnie a już GWN by się przydało, a potem... nie wiadomo co ile kolejne - co bedzie jak co trzy m-ce ?!. To, że po roku bez dodatków nagle firma wypuszcza dwa w przeciągu pół roku wróży kolejne,co z jednej strony jest super - gracze co chwila mają nowe tereny itp., ale z drugiej strony jeżeli grasz w gildii - a w GW granie bez gildii mija się z założeniami gry - to albo kupisz nowy dodatek - albo sobie z tymi którzy kupią nie bardzo pograsz, ponieważ oni będą eksplorowali nowe tereny a Ty będziesz uwiązany do terenów ze starych części, ograniczony do starych klas itp.
Zaczynając więc teraz gę i licząc na grę przez pół roku (zakładając, że kupujący ma już wirtualne PLN, ceny podaje trochę na oko, ale dużo się chyba nie pomylę ):
- WOW - 124,90 (w tym ok 40 dni gratis) +( 5*54)=394.90 zł
- GW + dwa dodatki ok 299 zł
Dla mnie jest to "prawie" to samo. Liczę pół roku, ponieważ nie wiadomo co będzie dalej - może abonament WOW zmaleje (wątpliwe, ale...), może GW wprowadzi abonament (również wątpliwe) lub będzie wypuszczać dodatek co miesiąc... w końcu silnik gry jest dobry, wystarczy dokładać nowe kontynenty, instance itp.(w końcu liczba graczy rośnie, z tym rośnie liczba serwerów - muszą skądś uzyskać kasę na ich utrzymanie).
A może gracz po prostu za pół roku znudzi się grą... pojawiają się przecież nowe, ciekawe tytuły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wyrywał zdań z kontekstu, odpowiem zbiorczo. :-)
Wiesz, post napisany z lekkim przymróżeniem oka nie kazdy musi tak odebrać, a wiec zgodnie z intencją autora. Minąłeś się w nim ostro z prawdą i należało to wyjaśnić, bo wielu jest tu młodych gracz, którzy jakby zobaczyli Twój post bez dokładnego wyjaśnienia to po prostu zniechęciliby się do gry.
Twoje nowe obliczenia odnośnie zaczynania gry teraz i grania przez pół roku też są niewiele warte, bo nie doliczyłeś płatnego dodatku do WoW''a, kóry niedługo wyjdzie. A zgodnie z twoją argumentacją na temat gry kupno tego dodatku stanie się obowiązkowe jesli ktoś chce sie cieszyć w pełni z danej gry. W ten sposób różnica juz będzie duża i to nie będzie prawie to samo.
Idąc dalej. Nie ma przymusu kupowania każdego dodatku do GW - to jest błędna argumentacja. Osobiście posiadam tylko pierwszą część i w niczym mi to nie utrudnia gry wraz z moją gildią. A więc upada kolejne twoje twierdzenie. Jak wiesz wraz z gildią można spokojnie grać postacią stworzoną PvP, więc żadne nowe tereny nie są potrzebne. Zresztą wiekszość walk gildii i tak skupia się wokół pierwszej części gry i nie sądzę, aby to się wiele zmieniło.
GW:N wychodzi za pare tygodni. Sądząc z eventów będzie to znacznie lepsza częśc niż GW:F, które można było przejsć w kilka dni. Dlatego właśnie nie kupowałem tego. Wybór zależy od indywidualnych upodobań każdego gracza i nie posiadanie którejs części w niczym nie umniejsza radości z gry.
Jak sam widzisz napisałeś koleny stek głupot delikatnie mówiąc, kóre mogą kogoś wprowadzić w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem juz nie odpowiadać, ale "koleny stek głupot delikatnie mówiąc" jest Twoją dość subiektywną oceną. Celowo nie pisałem o WOW BC - nie wiem dokładnie kiedy i w jakiej cenie będzie dodany (na marginesie - to będzie pierwszy dodatek od 2 lat), a liczyłem tylko znane mi i Tobie ceny. PvP - masz całkowitą rację, ale niektórzy chcą też cieszyć się PvE zdobywając przy okazji umiejętności do PvP i lubią to robic w grupie z kolegami...
Poza tym jakbyś przeczytał dokładnie to byś wiedział, że mam obie gry - nie wyciągam wniosków z powietrza tylko z moich doświadczeń. Koszty tych gier będą zależały od sposobu grania - można pozostać przy podstawce i ciąć koszty jak Ty- a można kupować kolejne dodatki jak np. ja. I w zależności od tego dopiero można oszacować ile naprawdę nas gra kosztuje (nie wspomnę o tym, że niektórzy preferują różne wersje kolekcjonerskie itp. co również zmienia i Twoje i moje obliczenia ;P ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było wspomnieć, że będzie dodatek do WoW i planowane jest wydawanie płatnych dodatków raz na rok.
Umiejętności najbardziej rpzydatne są nadal zawarte w pierwszej częsci gry. Najlepsze buildy opieraja sie na skillach z podstawki i tylko częśc wykorzystuje w pełni skille z Factions.
Przeczytałem dokładnie. Ja nie tnę kosztów ze względu na same koszty. Oceniam czy dana gra jest fajna na tyle żeby ją kupić. Oceniłem, że Factions takie fajne nie jest i nie kupiłem. Nightfall natomiast mam juz zamówiony.
Oszacować ile gra nas kosztuje można po podliczeniu tego co sie kupiło a nie wszystkich wydanych części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 16:19, oOreVenOo napisał:

Dodatek ktory pojawił sie 27 kwietnia wzbudził wiele zachwytu oraz rozczarowanie. Gracze PvE sa wniebowzięci dostali dwie nowe klasy zabójce oraz rytualiste , dwie frakcje Kurzick i Luxon oraz nowy olbrzymi kontynent Cantha. Co do trybu PvP nie zmienil on sie , dodano pare nowych Guild Halli oraz bitwy Alliance 12vs12 ). Nowa część opowiada o rozprzestniajacej sie zarazie ktora ogarneła Canthe."


Bo gracze pvp nie moga wziasc rt i asska. PVP zmienia sie, ale nie bylo to bum. Juz teraz, Boon protów zastepuja blesed light, czyli praktycznie factionowy monk ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 10:31, Selv napisał:

Bo gracze pvp nie moga wziasc rt i asska. PVP zmienia sie, ale nie bylo to bum. Juz teraz,
Boon protów zastepuja blesed light, czyli praktycznie factionowy monk ;>


Selv ja to wszytsko wiem ale zrozum jeśli miał bym opisac wszytsko dokladnie to ten post był by 3 razy dłuższy a już i tak jest dosc duzy.Najgorsze jest to że nie ma tutaj edycji postów nie wiem dlaczego , ale strasznie to utrudnia życie. Piotrek K wszytskie literówki , rzeczy które pozmieniał UpDate , zmieni ale musimy poczekac na to.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, zalozenie tekstu w ktorym beda link ido najwazniejszych miejsc sa OK. Taki post mialby moze 6 czy 7 linikej.
Strona na gw.pl, guru, wiki i jakies ciekawsze odnosniki, np: do recenzji czy faq. Ale taki wielki opis?
Bez sensu, niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie mam zamiar kupic gulida i nie wiem co kupić czy najpierw podstawe a dopiero póżniej factions czy zaczynac od razu od factions i czy w takim wypadku będe miał dostęp do krain z gulid podstawki dzieki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 13:33, shrekinator napisał:

witam mam pytanie mam zamiar kupic gulida i nie wiem co kupić czy najpierw podstawe a dopiero
póżniej factions czy zaczynac od razu od factions i czy w takim wypadku będe miał dostęp do
krain z gulid podstawki dzieki za info

Jeśli kupisz tylko Factions to ine bedziesz miał krain z Prophecies, jest to na zasadzie dodatków, czyli np. masz podstawkę i dopiszesz klucz z Factions, to do podstawki dodatkowo dochodzą Ci rzeczy w Factions, np krainy itd. Jeśli chodzi o wybór, to polecam Prophecies, wg. wypowiedzi ludzi posiadających jedno i drugie to mówią, że Prophecies jest lepsze. Ale poczekaj aż ktoś jeszcze da Ci odpowiedź, poczytaj recenzje no i w końcu sam dokonaj wyboru;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 09:09, Kiri- napisał:

Twoje obliczenia są świetne jeżeli pytający grałby od momentu wydania jednej czy drugiej gry.
Chcący w tej chwili być na bieżąco i pograć z kolegami w GW musiałby od razu inwestować w
podstawkę i GWF, jeszcze dobrze sie nie wciągnie a już GWN by się przydało, a potem... nie
wiadomo co ile kolejne - co bedzie jak co trzy m-ce ?!. To, że po roku bez dodatków nagle firma


Nie będzie 100% co trzy miesiące :)

Dnia 05.10.2006 o 09:09, Kiri- napisał:

wypuszcza dwa w przeciągu pół roku wróży kolejne,co z jednej strony jest super - gracze co


To jest inaczej - ANet zapowiedziala ze bedzie wydawac dodatek 2 razy w roku wiec "raz na pół" ;)

Dnia 05.10.2006 o 09:09, Kiri- napisał:

Dla mnie jest to "prawie" to samo. Liczę pół roku, ponieważ nie wiadomo co będzie dalej - może
abonament WOW zmaleje (wątpliwe, ale...), może GW wprowadzi abonament (również wątpliwe) lub
będzie wypuszczać dodatek co miesiąc... w końcu silnik gry jest dobry, wystarczy dokładać nowe


GW nie bedzie miało nigdy abonametu - zapowiedziane już dawno, podobnie jak z czestotliwością dodatków - tak ak napisałem wyżej.

Dnia 05.10.2006 o 09:09, Kiri- napisał:

kontynenty, instance itp.(w końcu liczba graczy rośnie, z tym rośnie liczba serwerów - muszą
skądś uzyskać kasę na ich utrzymanie).


Kasa bedzie z wydawania nowych dodatkow - dwa razy do roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 10:40, Selv napisał:

Powiem tak, zalozenie tekstu w ktorym beda link ido najwazniejszych miejsc sa OK. Taki post
mialby moze 6 czy 7 linikej.
Strona na gw.pl, guru, wiki i jakies ciekawsze odnosniki, np: do recenzji czy faq. Ale taki
wielki opis?
Bez sensu, niestety :(


zgadzam sie, najlepiej gdyby zrobic osobna strone na ktorej byly by te wszystkie informacje w jednym miejscu ,a tutaj przykleic tylko link do tej strony (np. na kolektywie gram wrzucic te info)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 23:07, Solstheim napisał:

Przeglądam tak pare stron i widze ze kolega sie tylko mądruje. Rozumiem ze łatwiej jest krytykować
niż samemu cos zrobic ale skoro wytykasz tyle błed Orevenowi(sry ale nei chcialo mi sie zaznaczac
tych małych i duzych O) to czemu sam nie napiszesz lepszego?... uh ulżyło mi teraz moge isc
spokojnie spac.... i tak w ogóle jeżeli bys mógł to podaj lub powiedz czy twoja gildia ma w
tagu [SB]? bo twój nick jest identyczny jak nick mojego znajomego z GW


Przeczytaj moją sygnaturkę i zgadnij, co ja (lub my - jako zespół gw.pl) tam robię, hmm? A informacje zawarte w tym wielkim poście można w większości znaleść w FAQ (resztę w innych działach ze strony głównej). A jestem w gildi forumowej (TsH).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 16:35, DragonLord napisał:

Przeczytaj moją sygnaturkę i zgadnij, co ja (lub my - jako zespół gw.pl) tam robię, hmm? A
informacje zawarte w tym wielkim poście można w większości znaleść w FAQ (resztę w innych działach
ze strony głównej). A jestem w gildi forumowej (TsH).


Ale nie wszyscy poczatkujacy znaja strone guildwars.pl , nie wszyscy maja ochote korzystac z tej strony , niektrorzy wola miec cos tutaj , pod reka. Pozatym skonczmy raz na zawsze temat mojego posta bo to juz naprawde zaczayna sie robic denerwujace. Bedzie Moderator on zarzadzi co z tym zrobic i finał. Nie potrzeban jest dyskusja ciągła na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować