Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Ma na pewno lepszą i lepiej opowiedzianą niż inne sieciowe gry. Tam jakakolwiek fabulą albo nie istniala, albo była ledwo ledwo widoczna. Wystarczy spojrzeć na "guru" WoW - niby ma jakąś tam fabułę, ale tego zupelnei nie widać. Wynika to z prostej rzeczy - każdy quest musi się "respawnować", w efekcie za cholerę nie widać, ze gracz ma jakikolwiek wpływ na świat. W GW z tym jest daleko do ideału, ale na pewno lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 22:59, Night Elf napisał:

LOL... czego by tu nie powiedziec... to ta gra nie ma interesujacej fabuly...

Pozatym, nie to ze musze pomarudzic, ale pare razy znalazlem sie w takiej sytuacji gdzie mnie
te sciany normalnie strasznie X%)*#&()*%@(#*... coz, ale zadna gra nie jest pozbawiona wad...
niestety wady GW potrafia zirytowac i to strasznie...


Nie ekscytuj się aż tak bardzo. ;) To czy dana fabuła jest czy nie jest interesująca to tylko kwestia gustu. Mi osobiście odpowiada, bo jak na taką grę jest bardzo fajna. Poza tym ja nie mówiłem o fabule tylko o jej poprowadzeniu, a to nie to samo.

A co do tych ścian...meliska? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 22:59, Night Elf napisał:

LOL... czego by tu nie powiedziec... to ta gra nie ma interesujacej fabuly...

Pozatym, nie to ze musze pomarudzic, ale pare razy znalazlem sie w takiej sytuacji gdzie mnie
te sciany normalnie strasznie X%)*#&()*%@(#*... coz, ale zadna gra nie jest pozbawiona wad...
niestety wady GW potrafia zirytowac i to strasznie...

Czepiasz sie po prostu!Mnie tam fabuła odpowiada.Co do wad to ich aż tak dużo nie ma.Za to jest jedna upierdliwa-czasem możesz "przeskoczyć" jak np.wchodzisz na most,przejdziesz kawałek i jesteś cofany do jego początku albo jakby "spadasz z niego".To jest owszem irutyjące.Ale reszta jest ok,no może poza 20poziomem maxymalnym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2005 o 22:46, Draghmar napisał:

Chodzi o to, żeby Twoja drużyna jako pierwsza doniosła prezentów do awatara boga, u którego
walczy. Drużyny są równe.


Zapomniałeś o zwierzakach. Już mnie nieraz 20-o poziomowa pantera zabiła :/ Nie powinno być zwierząt w wojnie na śniezki.

Aha, jak się wydostać z tej lokacji z ogniskiem? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 22:59, Night Elf napisał:

LOL... czego by tu nie powiedziec... to ta gra nie ma interesujacej fabuly...


Dokładnie - do tego liniowość na maksa!:]

Dnia 29.12.2005 o 22:59, Night Elf napisał:


Pozatym, nie to ze musze pomarudzic, ale pare razy znalazlem sie w takiej sytuacji gdzie mnie
te sciany normalnie strasznie X%)*#&()*%@(#*... coz, ale zadna gra nie jest pozbawiona wad...
niestety wady GW potrafia zirytowac i to strasznie...


Aż dziw bierze, że w XXI wieku w grze sieciowej aspirującej do miana cRPG, można było zastosować niewidzialne ściany:]

No cóż nie ma nic za darmo.... albo są właśnie knoty typu GW - jakieś dziwne hybrydy, które w sumie to do żadnego istniejącego gatunku podpiąć się nie da i twórcy musieli się wysilić na jakieś tam nowe skróty MMOCORPG czy ja tam to oni wymęczyli? (Nie pamiętam już dokładnie)...:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2005 o 10:16, T34 napisał:

No cóż nie ma nic za darmo.... albo są właśnie knoty typu GW - jakieś dziwne hybrydy,
które w sumie to do żadnego istniejącego gatunku podpiąć się nie da i twórcy musieli się wysilić
na jakieś tam nowe skróty MMOCORPG czy ja tam to oni wymęczyli? (Nie pamiętam już dokładnie)...:]


Jeśli GW jest knotem wg ciebie to się grubo mylisz. A jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia to idź stąd. Proste?
Co mnie obchodzą jakieś skróty, ważne że gra jest fajna i wciąga. Skoro wolisz WoW''a (który na pewno ma strasznie ciekawą i nieliniową fabułę), to idź do odpowiedniego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2005 o 10:44, Budo napisał:

Jeśli GW jest knotem wg ciebie to się grubo mylisz. A jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia
to idź stąd. Proste?
Co mnie obchodzą jakieś skróty, ważne że gra jest fajna i wciąga. Skoro wolisz WoW''a (który
na pewno ma strasznie ciekawą i nieliniową fabułę), to idź do odpowiedniego tematu.


Jestem w odpowiednim temacie i wypowiadam się na temat, a próba dyskredytowanie czyjejś opini nie zmienia faktu, że GW jest grą bardzo słabą. Każdy ma swoje zdanie na dany temat, a moje i nie tylko moje jest takie jak powyżej. Jeżeli ciebie nie irytuje liniowa do bólu fabuła i "ściany" rodem z początków gier na PC to gratuluję determinacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 10:44, Budo napisał:

A jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia


Natomiast co do ciekawości wypowiedzi, to uważam, że dla ludzi którzy jeszcze GW nie kupili informacja o tym, że ta gra jest bardzo słaba jest informacją ciekawą i pozwoli zaoszczędzić im wyrzucania pieniędzy w błoto.
Jak sam nazwa tematu jest to temat ogólny o GW i nie tylko kadzidła muszą się tutaj znależć, tym bardziej że miałe tą wątpliwą przyjemność grania w to coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest grą słabą... bo ? Może jakieś argumenty poza jednym o liniowości fabuły, którą zresztą tutaj nikt się nie zachłystuje i informacja o liniowości i niezbyt dużej ciekawości była podawana przynajmniej przeze mnie w poście http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=62&pid=1115 więc żadna nowość to nie jest.

Esencją tej gry jest pvp, pve to dodatek, moby tłucze się tak samo w każdej grze czy jest to Diablo, Baldur, Doom czy inny Quake. IMO GW powinno przyrównywać się bardziej do CSa lub AAO, a nie MMORPGów. Element RPG w tej grze jest dodatkiem urozmaicającym rozgrywkę i różnicującym postacie, a głównym celem gry jest dawanie przyjemności ze współzawodniczenia z innymi graczami na arenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 11:09, T34 napisał:

Natomiast co do ciekawości wypowiedzi, to uważam, że dla ludzi którzy jeszcze GW nie kupili
informacja o tym, że ta gra jest bardzo słaba jest informacją ciekawą i pozwoli zaoszczędzić
im wyrzucania pieniędzy w błoto.


AHA, rozumiem, WSZYSCY KTÓRZY JESZCZE NIE KUPILI GW DZIĘKUJCIE T34! Czyli gra jest bardzo słaba dlatego, że TY tak uważasz? A nie zwróciłeś przypadkiem uwagi na dziesiątki innych postów które chwalą tę grę? Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie : czy ty w ogóle grałeś w Guild Wars?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak to brak argumentacji i nieprzemyslane posty ;D. Moze jak pan T34 wysili sie na cos wiecej to podyskutujemy :>. No tak...bardzo slaba moze i sobie byc dla T34( sa gusta i gusciki ;p), choc ciekawi mnie czy poznal wszystkie elementy rozgrywki :>.
Ja natomiast gram w GW od styczniowej bety, ale ten czas leci ;). Przy grze trzyma mnie oczywiscie rewelacyjne PvP, w szczegolnosci walki gildii. Tak jak napisal Galileo, esencją GW jest swietnie zbalansowana rozgrywka PvP, a jak kogos bawi tylko nieustanne zabijanie stworow i placze z powodu niewidzialnej sciany, to jest przeciez wiele mmorpg ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

T34----> nie no niezły jesteś, naprawdę. Aż brak słów normalnie.

Jak rozpakować prezenty? Bo dwa już rozwaliłem, a chciałbym się załapać na świąteczną broń..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie... mi sie ta gra nawet podoba, ale poprostu smiac mi sie chce, jak ktos krytykuje GW, a wy juz tu wielka afere robicie... ta gra ma wiele niewykorzystanego potencjalu... np. grafika jest super, az sie prosi by wejsc do jakiegos domu, czy tez nawet miec swoj wlasny dom, szczegolnie, ze poza swiatem tworzy lokacje tylko dla nas. Jest lokacja... gdzie jest kopalnia krasnoludow bodajze i tam jest pelno drewnianych pomostow... normalnie az sie pros, by mozna bylo pochodzic po nich, czy tez ewentualnie powalczyc na nich. Co z tego, ze teren jest urozmaicony jak mozemy na te wszystkie bajery tylko patrzec z oddali. Irytujace sa nietylko niewidzialne sciany, ale takze to, ze jak sie wchodzi na jakis obszar to odrazu respawnuja sie stworki... troche to irytujace jak przypadkowo sie zmieni obszar, czy wejdzie do miasta pocos pilnego i znowu trzeba sie przebijac przez 40minut by gdzies dojsc, a przebiegnosc obok stworow tez sie nie da, bo odrazu atakuja, a i przez naprawde dlugi czas im uciec sie nie da.... np. w WoW to da sie uciec przed stworami... w GW prawie nie. Gra ma pelno niedopatrzen, bugow i irytujacych szczegolow... nie jest to napewno gra roku... moze pod wzgledem grafiki, ale to nie ona sie liczy w grze... coz, ale tez nie jest zla... moge sie zalozyc, ze byscie innaczej o niej spiewali jakby byl abonament taki jak w WoWie, bo czesc ludzi, jak nie wiekszosc nie nawidzi WOWa za abonament i sobie wmawiaja ze GW czy jakas tez inna gra OnLine za free jest o wiele lepsza.... Ja gralem w obie... kazda ma wady i zalety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 12:19, Budo napisał:

Jak rozpakować prezenty? Bo dwa już rozwaliłem, a chciałbym się załapać na świąteczną broń..


Wydaje mi się że używaleś do rozpakowywania salvage kitu :D. Żeby rozpakować prezent wystarczy kliknąć na nim dwa razy a w jego miejscu pojawi się jego "niespodziewana" zawarość ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 13:20, Galileo napisał:


Wydaje mi się że używaleś do rozpakowywania salvage kitu :D. Żeby rozpakować prezent wystarczy
kliknąć na nim dwa razy a w jego miejscu pojawi się jego "niespodziewana" zawarość ;-)


Właśnie, że nie użył. Źle go zrozumiałeś. Tych prezentów nie da się "rozpakować" za pomocą salvage kit. Je się otwiera, a wybuchły mu przez to, że te prezenty dostał jak walczył i przegrał daną walkę.
No i teraz powiem jak to jest z prezentami. Kończąc walkę na arenie obie drużyny, ta zwycięzka i przegrana, otrzymują prezenty. Lecz tylko zwycięzcy będą mieli coś w środku, a przegranym po prostu paczka wybucha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 13:24, DEViANCE napisał:

Lecz tylko zwycięzcy będą mieli coś w środku, a przegranym po prostu paczka wybucha ;)


a chyba bylem niegrzeczny bo 2 prezenty nie wybuchly, ale w srodku byl wegiel (rare material) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować