Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Planescape: Torment w ofercie GOG.com

31 postów w tym temacie

Torment. Kupilem go pierwszego dnia i do tej pory posiadam. Cudowna gra. i choc pozniejsze etapy zbytnio nastawione na walke, imho, to jednak gra ponadczasowa. A do tego depresja gwarantowana ;)

I tylko szkoda, ze po angielsku. Polonizacja wszak byla naprawde genialna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku, już wiem co sobie kupić w najbliższym czasie :)
@Piotrek_K: e tam, ja się cieszę z angielskiej wersji, polska już mi się przejadła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"[...]To co odróżnia tę produkcję od innych RPG-ów, to możliwość rozwiązania większości problemów tylko poprzez rozmowę. Z rzadka wymaga się natomiast od gracza stosowania przemocy[...]"

Co ciekawe, to samo było w serii Fallout, a w żadnych innych RPG-ach znaleźć czegoś takiego nie potrafiłem.
Gołym okiem widać w tych grach rękę ludzi z Black Isle =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pewnie dlatego żałosne CD Projekt przesunęło premierę XK Legendy RPG. Bo w końcu po co sprzedawać wszystkie klasyki (BG, ID i Tormenta) za 20 złotych skoro można każdą z osobna opchnąć za 6 dolców ;/ Kasa, kasa, kasa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, nie ma to jak ciekawie opisać najlepszego RPG, jaki kiedykolwiek powstał. "Absolutnie czarująca historia". Ech.

Kto tej gry nie zna, ten kiep. Kto jej nie zna i mówi, że lubi RPG - to współczuję mu, biedak wychował się pewnie na grach Bioware. A Torment zjada na śniadanie wszystkie gry tego studia i wyśmiewa (skądinąd dobre) Mass Effecty za jej płaskie postacie.

Mimo wszystko szkoda, że nie ma wyboru angielski-polski, no ale polska wersja jest do kupienia w sklepie za tyle samo, co angielska na GoG. Dobrze, że jest wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 20:31, Feallan napisał:

Kto tej gry nie zna, ten kiep. Kto jej nie zna i mówi, że lubi RPG - to współczuję mu,
biedak wychował się pewnie na grach Bioware. A Torment zjada na śniadanie wszystkie gry
tego studia i wyśmiewa (skądinąd dobre) Mass Effecty za jej płaskie postacie.

Czy to aluzja do naszej forumowej (obecnie zbanowanej) gwiazdy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja będę mniej brutalny niż poprzednik i powiem, że ten kto nie grał, ten trąbka. ;P
Akurat tym razem nie zakupię, bo swój egzemplarz posiadam. Ci, którzy jeszcze nie mają - rzucać się do zakupu. :)

crpgfan, prosimy o komentarz w tej sprawie. No i o podanie w końcu twojego wieku.

P.S.: Free Kevin! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 20:34, Henrar napisał:

Czy to aluzja do naszej forumowej (obecnie zbanowanej) gwiazdy? :)


Tego jakiegoś crpgfana?

Niee, z trollami się nie zadaję. :) Ale IMO Bioware może twórcom Tormenta i Fallouta buty czyścić. BG i ME oczywiście są bardzo fajne, ale to nie one są najlepsze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gratulacje za tę cenną, acz mocno draśniętą zębem czasu, pozycję.

Torment nie jest "draśnięty zębem czasu". Ani mocno, ani słabo. Fabuła i udźwiękowienie się przecież nie zestarzały, a grafika 3D zwyczajnie by tu nie pasowała. Żadna trójwymiarowa gra w którą grałem nie była choć w połowie tak klimatyczna.

Jeśli chodzi o 2D, to technologicznie wyżej niż Torment stoi tylko Baldur''s Gate 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planescape: Torment - gratka dla wszystkich fanów cRPG. Bezsprzecznie jeden z najlepszych cRPGów jakie kiedykolwiek powstały. Chociaż ja swój egzemplarz zakupiłem w extra klasyce to i tak te 6 dolców to nie jest wygórowana cena, za książkę w formie gry xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 20:13, Piotrek_K napisał:

I tylko szkoda, ze po angielsku. Polonizacja wszak byla naprawde genialna :)


Polską może bym kupił. Za angielską chyba podziękuję ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2010 o 20:29, Berkel napisał:

Co ciekawe, to samo było w serii Fallout, a w żadnych innych RPG-ach znaleźć czegoś takiego
nie potrafiłem.

A ja gram obecnie w ocierającą się o geniusz grę Drakensang - The River of Time. Mając w drużynie łotrzyka i wojownika stajemy przed wyborami: rozwiązujemy misje sprytem (np. skłócić ze sobą wrogów), czy siłą (zaatakować). Gra jest świetna. Owszem walki są, ale niedużo ich. Tylko bossowie i napotkane potworki w lesie trzeba wytłuc.

A wracając do tematu: Świetnie, że CDP ma umowę bezpośrednio z Hasbro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ale wersja wydana w tej całej serii Extra klasyka gold? nie chce mi się na półkę sięgać i sprawdzać dokładnie też bez problemu chodzi na Win7, a nawet dodany został patch który pozwala odpalić grę w aspekcie panoramicznym. No i wszytko jest na jednej płycie dvd, więc żonglerki płytami się nie uświadczy.
Tak tylko mówie, gdyby ktoś miał ochotę na zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze będzie Baldur''s Gate 2 + dodatek oraz Icewind Dale 1 i 2. A może i Neverwinter Nights? Nie wiem, jaką GOG przyjął cezurę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie wersje gry. Niestety lata temu byłem gupi i nie kupiłem pierwszego wydania. Eeeech - produkcja ponadczasowa. Nigdy nie chciałbym zobaczyć remaku na modłę współczesnych gier. Jedyne co w tej grze technologicznie można zmienić to przerzucić 2D na 3D bez zmiany koncepcji prezentacji. Reszta jest w zasadzie doskonała i nie da się jej poprawić, łącznie z lokalizacją - jedną z nielicznych, które nie są do pupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować