Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zobacz Dragon Age II w akcji!

58 postów w tym temacie

Dnia 29.09.2010 o 02:17, Reddi napisał:

Opinia "branży" ma dla mnie niewielką wartość od czasu, gdy niegrywalny Empire: Total
War został przez nią uznany nieomal za best thing since sliced bread. A wśród społeczności

W zasadzie to mimo, że wielu gier ze szczyt list przebojów kiedyś wolałbym tam nie widzieć, to jednak zdałem sobie sprawę z tego, że moja opinia nie jest najważniejsza na świecie, a średnie ocen w większości "mają rację". Jeszcze przed premierą hate''owałem np. MW2 i po zagraniu dowiedziałem się, że to było głupie. A nie gustuję w wojennych FPSach i tej mechanice strzelania, więc coś jest na rzeczy. Właściwie walczyłem też nieco z Mass Effect''em dopóki nie zagrałem i nie zostałem zmieciony epickością dzieła. I mimo godzin spędzonych na forach ME ani w żadnej z kilkunastu recenzji nie znalazłem wzmianki żeby cokolwiek było gorzej zrobione. Wszędzie przewija się motyw: "Każdy element został poprawiony." Sam też przecież grałem i mam porównanie.
Może napisz, co wg. ciebie jest w ME2 gorsze w stosunku do oryginału.

Dnia 29.09.2010 o 02:17, Reddi napisał:

zdania są właśnie podzielone - nie wiem, z jakiego Internetu korzystasz, wystarczy poczytać
to forum :P

Mówisz teraz o ME czy E:TW? I co było tak strasznie zepsute w E:TW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra ja nie będę narzekał na slasherowość bo mi się nie chce. Ale grafika to już żenada. Żeby chociaż ta plansza była jakoś urozmaicona. A tu płaski teren i tyle, przypomniały mi się planety w ME. Masakra :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze 1:05 wygląda identycznie jak scena z Devil May Cry po drugie czy tylko mi kolorystyka i styl rysunków "interfejsu" przypomina ten z Guild Wars 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny:
To jest klon Dynasty Warriors i pokrewnych gier...
Zdanie zmienię (może!), jak zobaczę więcej elementów z gry.
Ale jak na razie - zonk. O.o

P.S.: Free Kevin! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh... Czy EA nauczy się w końcu, że pieniądze to nie wszystko? Nie pamiętam, żeby EA którejś z dobrej serii nad którymi pracują ich studia deweloperskie nie spieprzyło. Tak było z NFS, tak było z Fifami, grami w uniwersum LOTR (no może poza bitwami o śrudziemie), a teraz kolej na BioWare... Rozumiem, że zabolała EA porażka z Dante''s Inferno, ale dlaczego za wszelką cenę chcą odbić to na bardzo dobrze zaczynającej się serii? Rozumiem jakiś spin-of serii z jakimś podtytułem, ale ta gra nosi cyferkę "2" i ma być sequelem do jasnej cholery a nie testem co na rynku lepiej się sprzeda! DA pokazał to co było w starych RPG''ach bardzo fajne i dlaczego gracze tak lubili je. Najwidoczniej teraz wyszło szydło z worka... coś czuje że na Jade Empire 2 nie mamy co liczyć ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to ma byc? To nie ma nic wspolnego z Dragon Age!
Dobrze napisal Darkstar181 to wygalada jak jakas gra japonska - sieczka i krew na calym ekranie
a to wejscie do walki...wygladalo jak kratos w god of war, stoi na srdoku a dookola sie schodza przeciwnicy
ZAWIODLEM SIE:(
no chyba ze to tylko wersja konsolowa taka bedzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 03:24, TheAbsurd napisał:

Może napisz, co wg. ciebie jest w ME2 gorsze w stosunku do oryginału.

Muszę? Te zarzuty można spotkać przy każdej dyskusji o ME2. Jak napiszę je jeszcze raz ja to ty powiesz, że to tak naprawdę zalety. Tak zwykle wyglądają dyskusje na ten temat :P

Dnia 29.09.2010 o 03:24, TheAbsurd napisał:

> zdania są właśnie podzielone - nie wiem, z jakiego Internetu korzystasz, wystarczy
poczytać
> to forum :P
Mówisz teraz o ME czy E:TW? I co było tak strasznie zepsute w E:TW?

O ME2, bo co do tego, że E:TW było kiszką panuje w zasadzie konsensus. A zepsute były głównie technikalia (tu rozumiem, że recenzentowi gra może nie przyciąć ani się nie wykrzaczyć, choć wiele osób miało tego typu problemy) i sztuczna inteligencja w kampanii - nielogiczne sojusze, niezrozumiałe wojny, nienormalna niechęć do zawierania pokoju nawet przy bardzo korzystnych warunkach etc. Ponieważ w serii Total War jest to główna część rozgrywki a multi na tym poziomie nie istnieje, zgodzisz się chyba, że gra w chwili wyjścia była niegrywalna. Ciężko mi wytłumaczyć recenzentów, przecież nie dostali chyba egzemplarzy ze specjalnie podrasowanymi AI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaskakujące jak bardzo druga część będzie różnić się od pierwszej, i właśnie to mi się podoba, zamiast wydawać jeszcze raz to samo, twórcy poszli w zupełnie inną stronę, przynajmniej coś się dzieje, szkoda tych co liczyli na solidną powtórkę z pierwszej części, cóż najwyższa pora poszerzyć horyzonty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomyśleć, że były nadzieje, iż ta seria powróci do korzeni gier RPG :( no niestety, stwierdzone zostało już dawno, że produkcji typu Baldur/Icewind więcej nie uświadczymy, pozostaje chwytać się coraz bardziej płytkich gier oferujących zabawy na kilka (letnich) wieczorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Nie wiem co powiedzieć.
Nie jestem ani BW-filem ani BW-fobem i staram się zachować zdrowy dystans do tego co widzę na ekranie.
Rozumiem, że nie jest to ukończony produkt i grafika jest nader uboga w tej "lokacji" z racji "wczesnego" (można tak jeszcze powiedzieć?) stadium gry. Ale z drugiej strony nic w tej grafie nie zmieniło się od pierwszych pokazywanych screenów. Na dodatek ten "komiksowy" rys, którego nie znoszę. Zobaczymy jak to będzie, ale na tę chwilę wolę grafę z DA:O.
Co do stylu gry a''la Dynasty Warriors (takie było moje pierwsze skojarzenie) to ok. Mogę przyjąć usprawiedliwienie, że to tylko jakaś tam część opowieści, przekoloryzowana, po której następuje staro szkolna potyczka z drużyna i aktywną pauzą. Jednak te fontanny ketchupu wyglądają co najmniej śmiesznie i zupełnie mi do DA nie pasują.
A już w ogóle mistrzostwem są te nogi Pomiotu, które pozostają stojąc, po tym jak ich właściciel dostaje z projectile''a od maga. Nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Wierzę w chłopaków z BW, wiem, że potrafią robić bardzo dobre gry, ale niech się wezmą za robotę albo pokażą coś faktycznie w duchu BW bo jak na razie wygląda na to, że nie robią nic a to co pokazują to jakieś wersje pre-alpha zrobione na kolanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narracja narracją, ale jeżeli cześć gry ma się tak przedstawiać, to tylko dobitnie przedstawia, żę panom z Bio już się nudzi. Jeżeli będę chciał pograć w umoczonego w hektolitrach krwi zręcznościowego slashera, to nie ma problemu -podejde do TV-ka odpale PS-ke i naciesze sie GoW 3 lub DMC 4. Na piecyku chce coś nieco bardziej konserwatywnego i nie mówię tu o serii BG w nowoczesnym wydaniu (a chciało by sie, chciało), przynajmniej nowocześniejszego Neverwintera, przy którym DA1 i tak jest słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 09:35, davis87 napisał:

Co to ma byc? To nie ma nic wspolnego z Dragon Age!
Dobrze napisal Darkstar181 to wygalada jak jakas gra japonska - sieczka i krew na calym
ekranie
a to wejscie do walki...wygladalo jak kratos w god of war, stoi na srdoku a dookola sie
schodza przeciwnicy
ZAWIODLEM SIE:(
no chyba ze to tylko wersja konsolowa taka bedzie....



Ta gra "japońska " ma często bardziej dojrzałą i lepszą fabułę niż gry zachodnie.Mogę ci sypać przykłady dziesiątkami ,ale mie chce mi się tu ich wypisywac i tracić czas ,bo mam inne pożyteczniejsze rzeczy do roboty niż dyskusja ze "znafcami"

A co do DA2 ,trudno oceniać coś po jednym gameplayu.Ale mogę wyróżnić kilka rzeczy jak choćby system walki który zrobił na mnie wrażenie,tak samo mimika twarzy postaci,tak samo grafika której stylizacja jest bardzo klimatyczna i ładna.Minówsów nie dostrzegłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować