Zaloguj się, aby obserwować  
Bajuj

Na początku... (jaka była pierwsza gra w jaką grałeś?) :D

600 postów w tym temacie

Przeszukując bezkresne morze tematów. Korzystając (nie)umiejętnie z wyszukiwarki, szukałem tematu "pierwsza gra w która grałes" ( na PC ). Jako, że nic nie znalazłem postanowiłem narazić sie i załozyc taki temacik, może sie spodoba może nie.
-----
Moja pierwsza gra to ... Fifa 98. Grałem u kolegi była to pierwsza i wogóle jedyna gra w jaka grałem. Gdy wreszcie komp pojawił sie w mym domu, a było to już ładnych kilka lat temu grałem w wszystko. Pierwsza gra jaka zainstalowałem było demo Ford Racing :P. Pierwszym pełniakiem i pierwsza pudełkowa grą jaką kupiłem było Lego Racers. Gdy teraz o tym myśle to "mogłem kupic co innego - BG lub P:T, ale że sie nie znałem to już inna sprawa.
----
Czekam na wasze pierwsze chwile z grami :P :D
Może to nie ma sensu, ale nie mnie to oceniać - są do tego odpowiedzni ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właściwie to pierwszą grą, inna niż wszystkie logiczne i uczące, w moim przypadku była fifa ''99. Tak wspaniale się w nią grało... ach, wspomnienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze gry na kompie? Najstarsze trzy, które pamiętam to Prince Of Persia (nie żadne trójwymiarowe, chodzi o wielkie piksele w różnych kolorach szarości), Sokoban i Budokan. I chyba jeszcze był jakiś Tetris. Gry starsze niż niejeden forumowicz. Stare dobre czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza gra na komputerze w wieku 1,5 lat (około) to ruszanie myszką po ekranie. :D
Lecz gry prawdziwej to nie pamiętam. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam te czasy jakby to było wczoraj:) Mario... ehhh ile ja się z tą grą męczyłem jak byłem mały:) Potem to już nie wiem w co grałem:) Chociaż dużo przypalałem w komandosów jedyneczkę:) Ahhh piękne czasy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja pierwsza gra to byla na commodore 64
o ile dobrze pamietam to byl Rambo.
taki mały ludzik lazil splaszczony. ehhh szkoda ze juz tego nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, łza się w oku kręci na samą myśl :) Pierwsza gra to było takie A pośrodku ekranu, którym to A zestrzeliwało się meteoryty. Grałem w to u kumpla na Timex''ie 1024 (a''la ZX Spectrum).

Potem to był Bomber Jack. Sam miód, tylko czasami trzeba było głowicę poprawić bo nie czytała dobrze kaset :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pare latek, więc Król Lew, gdzie biegałem oczywiście małym Lwem. Inną, jedna z najstarszych to była jakaś strategia, ale nawy już nie pamiętam, ale cóż się dziwić, jak było to tak dawno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baaaardzo dawno temu gralem u kuzyna na wakacjach (wtedy jak ktos mail kompa, to byl mastah :D) w jakas koszykowke, ale nie potrafie powiedziec co to dokladnie byla za gra. Potem jak ciocia wychodzila z domu, gralem w Wolvenstein''a, ale zabronil jej o tym mowic, bo to krwawa gra byla. xD Tak mi zostalo do dzisiaj niestety... ;) A na swoim kompie to bylo jakies demo z takiego smiesznego niemieckiego czegostam (nie wiem jak to nazwac... Taki kartonik wielkosci A4 z piecioma plytami wypelnionymi demami, patchami i innymi dodatkami). Niestety nie pameitam jaka dokladnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza gra w jaką grałem to był pierwszy Quake. To dopiero było. Byłem mały, mama nie chciała żebym w to grał, ale nie mogłem po prostu "nie grać". Te korytarze bronie itd...ach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam dwie pierwsze gry w jakie grałem na moim świeżo zakupionym pececiku. Były to mianowicie
1. Forsaken - latało się po jakichś labiryntach antygrawitacyjnym motorkiem i nawalało do wroga z różnych działek (taki podpakowany Descent)
2. Clash (or something like that) strategia cosik troche w klimatach Herosów tyle że biedniejsze graficznie i wogóle. Poza tym była to POLSKA gra i całkiem przyjemnie się w nią pykało :-d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojciec kupił komputer, bo mu był potrzebny do pracy( Najlepszy jaki wtedy chyba był. Karta graficzna voodooo3fx czy coś takiego) .Była na nim zainstalowana w DOSie jedna gierka...

DOOM 2. Pierwsza gra w jaką grałem. Paradoksalnie nie grałem w ogole w jedynke ani w trojke jak do tej pory. Ale zabawa z dwojka była przednia. Zwłaszcza z powodu grania na kodach:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeehhh... Amiga.... To była moja pierwsza platforma na której grałem.. a pierwsza gra to chyba lemingi były... To było coś wtedy... Pamiętam jeszcze grę Ivanhoe, czy coś w tym stylu, w to też się pogrywało.. albo a Alladyna (ale to już na kompie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować