Zaloguj się, aby obserwować  
Bajuj

Na początku... (jaka była pierwsza gra w jaką grałeś?) :D

600 postów w tym temacie

Jeśli chodzi o kompa ogólnie (bo na PC to nie wiem jaka pierwsza) to będzie
NUMER JEDEN !!! TADA !!!
ZX Spectrum 16K - Jetpac
krótko po tym:
ZX Spectrum 48K - Jet Set Willy i Knight Lore

swoja droga polecam www.staregry.org (można w przeglądarce zagrac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza gra? Nie pamiętam. Była to jakaś gra na Atari, a ja miałem jakieś cztery lata.
Pierwsza gra, w którą grałem, ale nie u siebie, bo jeszcze komputera nie mialem? Demo Jazz Jackrabbit 1
Pierwsza własna gra na peceta? Był to albo The Settlers (jedynka), albo pierwszy numer czasopisma CD-ROMek.
Pierwsza gra, którą uruchomiłem na swoim własnym kompie? (w Settlersów i CD-ROMka grałem u babci albo cioci) Half-Life (jedynka), bo dostałem ją razem z kompem, ale mi się nie spodobał
Pierwsza gra, jaką kupiłem na własnego kompa? Jazz Jackrabbit 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 22:16, Arqadius napisał:

Pierwsza gra to było takie A pośrodku ekranu, którym to A zestrzeliwało się meteoryty.

Masz na myśli Asteroids! Do dziś można w internecie znaleźć parę re-make''ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze dodam, że straciłem masę dziesięcio i dwudziestozłotówek na automaty do gry w takich budach na kółkach ;) Mooncresta, Galaga, Moonlander, Frogger, Pacman, 1942 i masę innych których w tej chwili nie pamiętam. (to jeszcze przed spectrumem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, powspominajmy sobie..e
Gry na Atari... nie pamiętam ich. Była jakaś gra, co się leciało samolotem przwed siebie i strzelało we wszystko coi się rusza i nie tylko. Była też jakaś gra, co się w niej grało strażakiem, najpierw pędziło się wozem strażackim, później gasilo mogień i wyczekiwało się, aż się pokaże taka ręka kiwając palcem na "przyjdź tu"

Gry na Amigę... do tych mam większy sentyment...
Wormsy jedynka - gra mi się podobała, ale była rarytasem - często mi się gdzieś gubiła, a nie zapamiętywałem nazwy, żeby móc o nią poprosić rodziców
Funturatum - fajna gra strategiczno-handlowa. Pływało się stateczkiem, co jakiś czas schodząc na ląd i zakładając plantacje, które się rozbudowywało. Były też miasta, w których można było ghandlować i kupować nowe statki... aż się l;ezka w oku kręci
Była też jakaś gra, w której się jeździło samochodem omijając przeszkody i co jakiś czas wjeżdżając do takiej ciężarówki, w ktorej można było samochód ulepszyć.
Co jeszcze... no tak, Mortal Kombat! Grałem w to kuzynem i siostrą, znaczy się wciskałem wszystkie możliwe klawoisze
No i Golden Axe - chodziło się cały czas przed siebie po różnych planszach. Było się nieśmiertelnym, więc kłópotu nie było
Była jakaś... słabo ją pamiętam... chodziło się po różnych sceneriach i strzelało się...

[*]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 22:42, Hubi Koshi napisał:

Swoją drogą pogrywasz jeszcze czasami w tego starocia ??

Pewnie. Nadal mam grę na dysku. To jest dla mnie jedna z najlepszych gier z jakimi miałem doczynienia. Obecnie szukam sposobu na odpalenie gierki w multi. Jak na razie udało mi się tylko w domowej sieci, ale nadal kombinuję jak zagrać przez neta. Jeśli grałeś przez neta podzielisz się informacją i doświadczeniem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku to grałem w River Raid i Tappera na Atari 65XE (chyba taki był symbol) potem przyszedł czas na Doomy (kuzyn kupił w USA kompa: Pentium 75,. CD-ROM x4, i ze 32 MB RAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w swoim życiu to taka gra na Amigę, samolociki co trzebabyło lecieć do góry jednak tytułu nie pamiętam było to bodajrze 15 lat temu, a teraz mam 20.

Takie tytuły się pamięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tytułu nie pamietam, ale to były gry dokładane do C64 przy kupnie. Jedna była oparta na Jamsie Bondzie, druga na Night Breeds, takiego horroru. Strasznie długo się ładowały, to kupiłem taki kartridż, co kompresował programy, można je było potem skopiować na inną taśmę i już było szybciej.
Potem była Amiga 600 i Syndicat.
Potem brat kupił PC-ta , pentium 100, 32 ramu, 2 giga twardy, cd-rom 8x, i namiętnie graliśmy w Quake''a I.
A potem długo nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja pierwsza gra??? bierki?? zabawa w 4 pancernych i psa (zawsze byłęm szarikIem niewiem czemu :D )
a moja pierwsza gra elektroniczna to chyba był CarMageddon 1 albo coś w tym stylu (rok 1996)puźniej gra której nigdy nie zapomnę Redneck REmpage to dopero wymiata !!!!! zaje fajny motyw z piłą tarczową z wystrzeliwanymi tarczami albo biustonasz z minigunami, kusza z dynamitem i broń którą bezczelnie zjumał H-L vzyli niepowtarzalny jedyny w swoim rodzaju, Uwaga panie, panowie ŁOM proszę o gromkie brawa dla zwycięzcy (nie wyszedł z pracy przed swoim szefem ani nie wybrał to co w rzyciu warzne anie nie założył knajpy na plarzy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza gra na PC to był chyba Wilk i Zając (demo z CDA :)) a pierwsza pełna wersja to było Star Wars: The Phantom Menace (pograłbym sobie w to :) Zajefajny klimat miała gierka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PC-ta to Wolf 3D. Ta gra była genialna. Grałem u wujka. Czasami jak się bałem, albo nie mogłem przejść to siadałem wujkowi na kolanach i on sterował, a ja tylko celowałem i strzelałem XD Ale jaka satysfakacja była jak Adolfa pokonaliśmy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ajjjj zapomniałem o czasach jak jeszcze u taty w pracy grałem :) Miałem wtedy z 5 lat i grałem w Dooma, Wolfa i jakieś Wyścigi. Nie wiem czy to było Test Drive czy jakiś NFS :D W każdym razie jak sie wpadło w przepaść to przednia szyba pękała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2006 o 09:38, Hegemon napisał:

Nie pamietam dokladnie. Prawdopodobnie Montezuma''s Revenge jeszcze na C64.

Której nie dało sie ukończyc :P
Było o tym nawet w CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować