Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

15 lat PlayStation (PS)

75 postów w tym temacie

Dla mnie PSX to Final Fantasy VII i Metal Gear Solid. W moim prywatnym rankingu to najlepsze gry, w jakie miałem przyjemność kiedykolwiek zagrać, a ta pierwsza... Jedna scena, jedna jedyna scena, serce pęka i nic już nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt nie wymienił MDK, wiem że na pc też było ale kto miał psx to chyba właśnie na konsoli pykał.
A czy ktoś pamięta Porshe Challenge z Boxsterem w roli głównej? Graficznie dawał do wiwatu. Było tego trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem na PS one. To chyba była pierwsza konsola na plyty. Tony Hawk''s 1 ! Pamiętam nawet rayman 2 z 1998 roku wyszedł na "karcie pamięci" (nie wiem jak to nazwać) na saturna a PS juz na płytacg jechało od kilku lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sto lat PlayStation!
Ja pamiętam jak przychodziłem do kolegi grać na PSX w Tekkena 3. Czas leciał niesamowicie, a zabawa była ogromna. Wspaniałe czasy... Ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoim działaniem wyprzedziłem ten jubileuszowy artykuł o prawie pół roku. Właśnie wtedy, pogrążony nudą i monotonią dzisiejszych gier nastawionych w 90% tylko na graficzne wodotryski absolutnie nie wspierane fabułą, kupiłem na Allegro za totalnie śmieszne pieniądze PSX-a przerobionego zresztą ( nie dla piratów tylko dla odtwarzania gier NTSC). Kupiłem, bo moja dusza zatęskniła właśnie za FF VII, VIII i IX oraz za CHRONO CROSSEM. Kupiłem też wszystkie wymienione tytuły oraz jeszcze kilka innych m.in. całą PSX-ową sagę Tomb Raidera oraz Star Ocean. I właśnie te zakupy stały się ukojeniem mojej duszy.W takich FF VII i IX oraz Chrono Crossie jest coś, że nie można odejść od telewizora.Tymi grami się żyje. A że widać pikselozę i inne jakieś braki? Pies to trącał.Ale to są Gry przez duże "G".
Mam też PS2 i FF X, X-2, XII oraz kilkadziesiąt innych i jakoś mnie wszystkie nie powaliły tak jak te z PSX-a. Mam też Xboxa 360 kupionego tylko po to aby pograć w FF XIII. I co? Totalne rozczarowanie. Chała, komercha i totalne dno. Square stacza się po równi i widzą już dno.To już nie jest FF. To tylko totalna, bezduszna siekanina. Jedynym przebłyskiem na X360 jest dla mnie Lost Odyssey. A dlaczego to bardzo piękna gra? Bo wyszła spod tej samej ręki co tworzyła FF VII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 01:17, GanD napisał:

Dla mnie PSX to Final Fantasy VII i Metal Gear Solid. W moim prywatnym rankingu to najlepsze
gry, w jakie miałem przyjemność kiedykolwiek zagrać, a ta pierwsza... Jedna scena, jedna
jedyna scena, serce pęka i nic już nie ma znaczenia.


Popieram.TA JEDNA JEDYNA SCENA !!!Zamkniesz oczy i po wielu latach ją widzisz. Nawet widzę kolor sukienki w tej wodzie :=(. Ale szczerze powiem ( nawiązując do mojego poprzedniego postu), że w końcu po tylu latach od tamtych moich wilgotnych oczu przy FF VII od kilku tygodni czasami też mi się zawilgocą. Właśnie przy "Lost Odyssey". Scena zbierania kwiatków na grób matki przez Cooke POWALA! No ale Hironobu Sakaguchi potrafi grać na emocjach jak nikt inny.Oj potrafi. On chyba jak teraz widzi takie "coś" jak FF XIII to zawału dostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza konsola niema co jak Suikoden I i II jedna z najlepszych gier typu RPG ale Tekken 3 tez jeszcze posiadam ta konsole i niekiedy sobie pogrywam Tekken 3 byla jedna z najlepszych gier na PSone a teraz Namco tekkena zmascilo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować