Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Top 10 najstraszniejszych gier

136 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2010 o 16:54, Krzycho napisał:

A mnie najbardziej straszą gry... które nie mają takiego zamiaru. Pamiętam, że bałem
się przykładowo w Gothicu 2 łazić nocą po lesie bo coś wyskoczy i zabije jednym ciosem.

A np. Silent Hill 2 straszny IMO nie był ale klimat to to miało świetny.


Prawda, gry nie mające zamiaru straszyć też straszą. ;)
W moim przypadku bardziej schizował mnie RtcW i poziomy X-Labs. Odgłosy+muzyka+zaszczucie=odpał na miejscu. ;)
Ale Gothic też daje radę w tym przypadku.

Pragnę też zauważyć, że co jak co, ale Doom 3 także ma kilka dobrych momentów. :)

P.S.: Free Kevin! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Resident Evil 4 STRASZNE !!!? I to tak wysoko w rankingu!? Kpicie? Przecież to tylko zwykła gra akcji, już bardziej jest śmieszna niż straszna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dzieciaka bałem się przy grze Clive Barker''s: Undying. Niezapomniane chwile, gdy pojawiał się duch w lustrze, albo potwory spadały z sufitu. Niestety straszyła mnie tylko za pierwszym razem, jak trochę podrosłem i zagrałem po raz kolejny już tego nie czułem tak mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RE4 ma świetny klimat zaszczucia, ale do straszności mu daleko. Przydałoby się miejsce dla Fatal Frame i pierwszego Blair Witch. Zamiast Dino Crisis można wepchnąć ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grając w połowę z tych tytułów stwierdzam, że niektóre gry powinny być na innych pozycjach, niektóre to... wcale nie mogą być na liście.
Oj autorzy, autorzy - wracać do szkoły i powtarzać materiał z dobrych straszydeł ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kilka osób wcześniej, wyrażam swoje zdziwienie obecnością Resident Evil na 2 miejscu (a właściwie jej obecnością wśród 10 w ogóle). Gra jest faktycznie bardzo dobra i bawiłem się przy niej świetnie, ale bać się tam za bardzo nie było czego - no, może pierwsze spotkanie z kobietami z piłami spalinowymi wywołało lekki dreszcz, ale to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Survival shooter na drugiej pozycji? Żart jakiś..
A Bloodline: Uśpione Zło to gdzie? Mimo loadingów długich jak równik gra to jeden czysty horror.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Bloodline to było coś. S.T.A.L.K.E.R. i jego laboratoria potrafią czasem dać niezły zastrzyk adrenaliny. DOOM 3 ma też tego kopa, ale brakuje tu jeszcze Instinct.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tej listy

F.E.A.R. - może być na tej liście bo ma sporo momentów
Condemned - spoks
Siren - spoks
the suffering - ehem zwykły shooter nie pasuje na liście
Dino crisis 2 - no comment
AVP - może być pod warunkiem że o 1 mowa
Dead Space - WTF?? liniowy shooter gdzie momentami normalnie zamiast alarmów itp. lepiej pasuje coś takiego http://www.youtube.com/watch?v=WvufFwdqMzg i nudna rozgrywka na dłuższą metę.
Penumbra - może być
RE4 - shooter jakich wiele choć miał swoje momenty
SH2 - spoks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robicie z tą listą.
The Suffering nie jest straszny, bliżej mu do Gore niż Horrorów.
Dino Crisis...no ma "momenty" straszne.
F.E.A.R jest bardziej na zasadzie "wtf" niż gęsia skórka
Penumbra - zgadzam się w pełni

Dla mnie na liście brakuje:

OBU System Shocków

Niektorych momentów z Thief 1.

Niestety nie jestem dobrym źródłem jeśli chodzi o "straaszne gry" bo nie działa to na mnie.
Bardziej chodzi o klimat gry i nastawienie gracza i środowisko w jakim gra. Ciemność, Gracz i Świecący Monitor. No i nie czytanie opisów gry i spoilerów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować