Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Top 10 najstraszniejszych gier

136 postów w tym temacie

Silent Hill 2 jak najbardziej zasłużenie, ale RE4 to już nieporozumienie. I brakuje mi Black Mirror, ale przygodówki pewnie nawet nie były brane pod uwagę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy panowie (i panie też) - ktoś sobie kpi z świetnych horrorów, które są dużo lepsze, i przede wszystkim straszniejsze, niż wyżej wymienione.. no sorki, ale buble. Na tej liście pasuje mi jedynie Penumbra, która powinna być IMHO na pierwszym miejscu. Już bardziej Doom 3 mnie wystraszył, niż FEAR (a i jedno i drugie to FPSy). Brakuje tutaj System Shocka, i paru innych tytułów. Nie wiem, kto układał tą listę, ale założę się, że za dużo horrorów w życiu nie widział. Dziękuje - to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

F.E.A.R. - grałem były straszne momenty
Condemned - nie grałem
Siren - grałem, trzymała klimacik
The suffering - nie grałem
Dino crisis 2 - świetna gra, ale horror ? zaszła chyba jakaś pomyłka już bardziej nadaje się Dino Crysis 1
AVP - nie grałem
Dead Space - momentami straszna
Penumbra - nie grałem
RE4 - no cóż może momentami straszny
SH2 - zgadzam się, ale bardziej bym wskazywał na pierwszą odsłonę gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynie Fear mnie przestraszył, nie wiem czemu.W sumie Dead Space również, aczkolwiek już raczej ciężko mnie przestraszyc, ze względu na to, że zanim wydarzy się akcja, dostrzec można rózne elementy, inna muzyke, i jest wieelka cisza :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram pl wiadomo - komercja od dawna :D śmieszni k**a jesteście, Dead Space straszna gra hahah - przez pierwsze 5minut , nie wiem co tu też robi taki FEAR . Gdzie gry na podstawie powieści Clive''a Bakersa? Gdzie sławny Blairch Witch przy którym imo większość "pro" graczy posrała by się w gacie na etapie testowym [w pomieszczeniach ,gdzie mamy potwory jak na tacy] ,gdzie ja się pytam AvP [oczywiście nie ten nowy] , Silient Hill [1] - żenujący jesteście : ) ŻENADA - chcecie zapewne poprzez taki drobny zabieg wypromować w jakiś sposób owe gry żeby wysprzedać je w swoim sklepie ,hah.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...że co ku*wa ? WyTyFy ? Kto do ch0ja robił tą listę cholera ?!?! Nie grałem silent hill 2 ani penumbra wiec nie wiem, ale skoro ludzie sobie cenią te gry pod względem "straszności" to może coś w tym jest, ok... ale F.E.A.R na 10 miejscu ? CO NAJMNIEJ na drugie max trzecie !

*Dead Space - ...jest przereklamowana. Miał być najstraszniejszą grą... a gówno jest ;] To po prostu survival-shooter (+0 do straszności)
*Dino Crisis 2 - tak bardzo was straszy jakaś popixelowana gra ? Może jest straszna, ale dla 5-latków ?
*AvP - (...) czy kogos z forumowiczów gra przestraszyła ? ...a przepraszam te wyskakujące pixele zza rogu są przerażające :)
*Resident Evil 4 - :( omg naprawdę ? To może dodajmy L4D albo L4D2 do najstraszniejszych gier ? RE4 dajcie do "top 10 survival-zombie-game"

Brakuje mi F.E.A.R 2 który jest naprawdę dobrą "powtórką" jedynki. Również trzymająca w napięciu ;]
Lecz wg. mnie na chwilę obecną NIE MA ANI JEDNEJ NAPRAWDE PRZERAŻAJĄCEJ GRY ! czy ktoś się podejmie tego zadania ;/ !?!??!!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku wiedziałem, że znajdzie się Silent Hill i Resident Evil na waszej liście, ale nigdy bym nie pomyślał, że to będzie Resident Evil 4 (i do tego na drugim miejscu), no i nie zgadzam się z Fearem na ostatnim miejscu :P Szkoda, że nie daliście takich gier jak Alone in the Dark oraz Blair Witch Project.

EDIT: Ja (oraz zapewne mnóstwo innych ludzi) uważam Resident Evil 4 za najgorszą ze wszystkich części :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, to się chłopaki rzeczywiście postarali. The Suffering? Dino Crissis 2? F.E.A.R.? Ktoś tu się naczytał informacji prasowych, bo na bank nie grali w te produkcje. A o Undying, AvP 2 (AvP adrenaliny 3x tyle co w AvP) albo Cryostasis słyszeli?
Ech kiedy ludzie zrozumieją,ze parę czerwonych kropek, wrzaski i mrok to nie od razu horror. Od połowy tytułów w zestawieniu bardziej straszny był Half-Life.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 19:23, DKX1992 napisał:

...że co ku*wa ? WyTyFy ? Kto do ch0ja robił tą listę cholera ?!?! Nie grałem silent
hill 2 ani penumbra wiec nie wiem, ale skoro ludzie sobie cenią te gry pod względem "straszności"
to może coś w tym jest, ok... ale F.E.A.R na 10 miejscu ? CO NAJMNIEJ na drugie max trzecie



Fear mnie nie straszył praktycznie wcale, może dlatego, że byłem świeżo po przejściu Condemned- spróbuj, warto ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie co do: Silent Hilla, Penumbry i Dead Space''a - o ile pierwsze 2 tytuly potrafily i za dnia sprawic, abym odczuwal strach (Zrodzona z Wspomnienia przechodzilem po polnocy w kolko powtarzajac "niech to juz sie skonczy"), a DS potrafil momentami przestraszyc. Za to mam duze objekcje co do FEARa, The Sufferinga, no i glownie do RE4. FEAR straszyl tylko w momencie, gdy Alma szla bezposrednio na ciebie zabijajac wszystko dookola, a ty nie miales, gdzie uciec. The Suffering byl straszny do momentu znalezienia pistoletu - pozniej zrobili z tego shooter rodem z The Thinga. A RE4? To w ogole jest horror? Na cala gre przypadaja 2 w miare stresujace momenty (labirynt z wilkami i ten czarny gosciu lazacy po suficie), ale nie nazwalbym tego strasznym. Przegladajac 2gie miejsce zaczalem sie obawiac, ze na #1 bedzie Far Cry (ktory notabene w momencie wprowadzenia mutantow w budynkach straszyl bardziej niz RE4).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam straszne gry nie interesują, bo zwyczajnie nie widzę w nich nic fajnego. Ale przyznaję się bez bicia, że w Stalkerze robiłem momentami pod siebie ze strachu. Zwłaszcza w podziemnych laboratoriach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez DOOMa 3? Podziękuję. Teraz w to gram i przyznam, że dźwięki w tej grze na prawdę przyprawiają o dreszcze.
Jak widzi się kałużę krwi na podłodze prowadzącą do zaciemnionej toalety i świadomość, że trzeba tam wejść, ehh...
a pisząc o stalkerach że są straszne to już profanacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że DUŻO bardziej cenię sobie Silent Hilla 1 niż 2. Szkoła, tragiczny wątek Lisy, psychodeliczne dźwięki... Ach wspomnienia! Ta gra wryła mi się w psyche na zawsze.
Poza tym reszta listy jest imo mocno nierówna. Część tytułów trafiła na nią chyba tylko z braku sensownej konkurencji. No bo przecież horrory nie są zbyt popularnym gatunkiem gier i wbrew pozorom nie tak łatwo wybrać 10 autentycznie strasznych, a przy tym dobrych tytułów.
Sam umieściłbym za to na liście Fatal Frame 3 (PS2). I to bardzo wysoko. Przy wymienionych tytułach uplasowałbym go chyba tuż za SH1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze miejsce Silent Hillowi się należy, ale Resident Evil 4 na drugim miejscu? Z której strony? To już na to miejsce wstawiłbym Penumbrę. Nie zauważyłem czegoś strasznego w RE4. :D Poprzednie części owszem, one nadawałyby się na najstraszniejszą grę. Przykładowo RE0 lub RE1 na GameCube''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam jeszcze Alone in The Dark 1, Shadow of the Comet i Gabriel Knight Sins of the Fathers - w tej ostatniej nie ma dużo strasznych momentów, ale w powietrzu wisi groza - potem robi się "gęściej". Gabriela można kupić na GOG-u - serdecznie polecam, to absolutna klasyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować