Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Top 10 najstraszniejszych gier

136 postów w tym temacie

Brakuje wielu tytułów a najbardziej to NOSFERATU: GNIEW MALACHIASZA. Nigdy nie zapomnę tej nastrojowej muzyki, która idealnie wprowadzała gracza w arytmię serca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Silent Hill, Penumbra, FEAR i Dead Space - owszem, ale reszta? Resident 4? Wolne żarty, tutaj trzeba się pilnować, ale tylko po to, żeby nie zasnąć. Jeżeli już Resident Evil, to tylko część pierwsza (to OKO prawdziwego trupa patrzące na gracza). Brakuje System Shock, Doom 3, gdzie podziały się gry spod znaku Clive''a Barkera - Jericho a nade wszystko Undying? Gdzie Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth? (ta dziewczynka w kanałach i TEN SHOGGOTH - ciarki łażą po plecach na samo wspomnienie). Tak przy okazji jeszcze jedno: Singularity - NIGDY tak nie podskoczyłem ze strachu jak na widok tego trupa za zakrętem, który unosił się w wodzie -BAAARDZO dobry chwyt, kto nie widział, niech żałuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dziewięcioma grami z tej listy mogę się zgodzić, chodź w nie wszystkie grałem. Ale Dead Space nie jest wcale jakoś strasznie straszny. Bynajmniej nie na tyle żeby trafił na 4 miejsce, moim zdaniem powinien być na 10 a Fear na 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem na tej liście znalazł się Resident Evil 4 i to aż na 2 miejscu zestawienia. Owszem, jest to bardzo dobra i klimatyczna gra, ale straszna? Nie bardzo. To już prędzej Doom 3 powinien się tu znaleźć, choć też nie tak wysoko. F.E.A.R przesunąłbym chyba nawet nieco wyżej. Do dziś nie mogę zapomnieć momentu kiedy to podczas schodzenia po drabinie przede mną pojawiła się Alma. O mało co zawału wtedy nie dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 20:10, Silvari napisał:

to są stare gry??


a gdzie ELVIRA ??:D


Lol, jak Elvira to i Alone in the Dark :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba zapomnieliscie o jeszcze swiezym, amnesia: the dark descent.
naprawde najlepszy survival horror w jaki gralem. prenumbra, poprzednia gra tego studia, jest jednak o klase slabsza.
ale fakt SH2 tez jest mocnyyy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie grałem we wszystkie z wymienionych gier. Zgodzę się co do Silent Hilla 2, zdecydowanie zasługuje na bycie w czołówce tak jak zresztą cała seria. Na podium zasługuje też zdecydowanie Dead Space. Jednak miejsce drugie to jest chyba jakaś kpina? Resident Evil owszem, ale z jakiej racji część z numerkiem 4? Pytam bo zdecydowanie nie zgadza mi się to z tytułem artykułu, widzę tu konflikt natury technicznej. RE4 nie straszył, co innego części 1,2 i 3 i to właśnie jedna z nich powinna znaleźć się w zestawieniu. Do tego jak już słusznie zauważyli moi poprzednicy, zabrakło Doom''a 3, a według mnie również nie powinno. W mojej opinii pierwsza trójka przedstawiała by się jakoś tak:
1. Silent Hill 2
2. Dead Space
3. Resident Evil 2

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FEAR - Klimat całkiem fajny, ze dwa straszne momenty. Ale to nie jest horror.
Condemned: Criminal Origins - grałem w demo, też fajnie, jednak na horror również nie wyglądało...
Siren: Blood Curse - słyszałem o grze wiele dobrych rzeczy, niestety nie grałem.
The Suffering - niby wszystko ok, ale w ogóle ta gra do mnie nie przemówiła. Lecz przyznaję, jedna scena mocno mi zapadła w pamięć...
Dino Crisis 2 - uwielbiam dinozaury, ale tego na 100 % nie można nazwać horrorem. Przeszedłem, fajnie, ale strachu prawie zero.
Aliens vs Predator - grałem w dwójkę, nie podeszła mi. Serię szanuję.
Dead Space - miałem styczność, wygląda i straszy naprawdę fajnie. Czekam na czas by zagrać.
Penumbra: Przebudzenie - nie przeszedłem bo mi się sejvy zepsuły, ale do tego czasu było GENIALNIE.
Resident Evil 4 - TO NIE JEST HORROR
Silent Hill 2 - tu przyznam rację, gra fenomenalna, dzieło sztuki wręcz.

Ogólnie lista naprawdę słaba, jak na listę "najstraszniejszych gier". Tytuł wskazuje że będzie o horrorach, a nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Części gier mi brakuje (Call of Cthulhu : DCotE, Undying ?) ale z drugiej strony w sporo gier z listy nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie horror to nie mój konik ale...FEAR, Dino Crisis 2, The Suffering, Resident Evil 4 - to moim zdaniem wszystko dobre bądź nawet bardzo dobre gry, ale straszne? Nazwałbym je raczej klimatyczne/nastrojowe. W Siren, Penumbre i Dead Space muszę jeszcze zagrać kiedyś. Jedyna z tych gier która mnie dobrze wystraszyła to był Silent Hill 2, z tym że to było milion lat temu, byłem dzieckiem, więc nie wiem czy się liczy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Silent Hill 2 - pierwsze miejsce, dla mnie również. A co do reszty, to nie mam zamiaru się oburzać, że typy różnią się od moich, bo to Wasze Top 10. I nie będę pisał że się mylicie, bo czy można się mylić lubiąc coś lub nie? ;) Rozpisuję się o tym, bo przypomniało mi się, jak na YouTube szukałem "Top 10 metal bands". Wyskoczyło kilkadziesiąt wyników, w każdym zestawieniu układ nieco inny, i pod każdym komentarze: "jak mogłeś dać xxx, przecież oni są do ..., a jak mogłeś zapomnieć o yyy, przecież oni rządzą" itp ;) Z tego przydługiego komentarza chciałem wyciągnąć jedną myśl - jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować