Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Top 10 najstraszniejszych gier

136 postów w tym temacie

gram.pl

Ciemny pokój, niepokojące dźwięki sączące się z głośników, a do tego rysujące się na ekranie widoczki, które podkręcają puls nawet u najbardziej wyrobionego fana horroru. Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem najstraszniejszych gier!

Przeczytaj cały tekst "Top 10 najstraszniejszych gier" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie daliście F.E.A.R.a i Dead Space''a na pierwsze miejsca, bo straszenie w tych dwóch grach to zwykła tandeta. :] A wszyscy je tak pod tym kątem zachwalają.

Od siebie dodam The Path, bardzo klimatyczna gra. Nie pokazuje nic strasznego, zupełnie. Straszne jest to, co ludzka psychika robi z rzeczami, które można tam zobaczyć. Kto grał, ten wie o co mi chodzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee.... silent hill 2??? na pierwszym miejscu?????
Szczerze myślałem że pojawi się tam pierwsza część (zdecydowanie najstraszniejsza i to nie tylko ja to dostrzegłem) ew. trzecia, ale dać drugą no to przepraszam - fakt miała najbardziej wciągającą fabułę i ogólnie była dość przyjemna (no i ten kochany PH który już na jednym z pierszych sotkań gwałcił namekina o ile dobrze pamiętam), ale pod względem strachu to to zdecydowanie najsłabsza część (nawet piętka miała więcej strachu pomimo że niezbyt się udała (pierwsza lokacja i spadające z góry to "coś" gdy wracało się korytarzem))
A blair witch fa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Resident evil 4 na 4 miejscu? Parodia, nawet do pierwszej dziesiątki nie powinien wejść, gra całkiem niezła, ale bardziej to "survival" to jest, ale nie "horror" a "shooter"...
Silent Hill 2 na pierwszym? Bardzo serię lubię, ale tutaj raczej powinna wskoczyć "trójka", która miała o wiele cięższy lkimat i była po prostu straszniejsza, jak dla mnie idealny przykład grywalnego horroru.
A gdzie System Shock 2? Klimat wylewał się z tej gry strumieniami, zaskakujące sytuacje na każdym kroku.
A Alone in the Dark 1? Widzę, że w większości skupiliście się Panowie na nowszych tytułach, a zapomnieliście o klasyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Tytuł artykułu przeczytałem jako "Top 10 najstarszych gier" :D

A co do przedstawionych gier to grałem tylko w F.E.A.R. Pamiętam jak kiedyś grając u szwagra (który przyglądał się jak gram trzymając w ręku kufel z piwem) we dwóch dostaliśmy palpitacji serca, kiedy zacząłem schodzić po drabinie i Alma się pojawiła. To było w lokacji wodociągi czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest Blair Witch ? gdzie jest Nosferatu ? gdzie niedawno wydana Amnesia ?
Naprawdę się przestraszyłem gdy zobaczyłem czołówkę brrrr...strach się bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwaczna lista.
Dino Cisis 2, serio? To jak do listy najlepszych samochodów wstawić Opla Kadeta.
Silent Hill 2 na pierwszym? Dla mnie SH2 to najlepsza gra jaka kiedykolwiek powstała, ale na pewno nie najstraszniejsza.

Gdzie oczywiste pozycje? Gdzie Fatal Frame, Blair Witch (może gra nie jest najlepsza, ale straszna na pewno), Amnesia?

Wydaje mi się, że to raczej lista "wszystkich strasznych gier w które grał autor artykułu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Resident Evil 4? o_O Spośród wymienionych tu gier grałem tylko w to (był też F.E.A.R. i Penumbra, ale po parę minut), ale gra zupełnie nie jest straszna. Bardziej bałem się w dowolnym FPS-ie, gdy zza rogu wyskoczył mi przeciwnik. Zgadzam się co do The Path, gra ma cholernie ciężki klimat, bałem się też w AvP2 podczas grania marine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie najbardziej straszą gry... które nie mają takiego zamiaru. Pamiętam, że bałem się przykładowo w Gothicu 2 łazić nocą po lesie bo coś wyskoczy i zabije jednym ciosem.

A np. Silent Hill 2 straszny IMO nie był ale klimat to to miało świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Resident Evil 4 STRASZNE !!!? I to tak wysoko w rankingu!? Kpicie? Przecież to tylko zwykła gra akcji, już bardziej jest śmieszna niż straszna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować