Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Wiktorowi Cegle z gram.pl!

324 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2012 o 12:31, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Źródła - podajemy w miejscach kiedy ma to sens.


To ma sens ZAWSZE, gdy info nie pochodzi od Was - gdy nie dostaliście pressinfo ani screenshotów na skrzynkę. To ma sens zawsze, bo zawsze należy szanować wysiłek kolegów po fachu, którzy podali tę informację wcześniej.

Dnia 02.03.2012 o 12:31, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Jeśli producent gry wypuszcza nowe screeny, podaje datę premiery lub
wypowiada się na jakiś temat oficjalnymi kanałami to nie wspominamy
jak informacja do nas dotarła,


Jw. Jeśli źródłem jest zagraniczna strona, to powinien być podany link i koniec kropka. Tako rzecze kodeks zawodowy.

Dnia 02.03.2012 o 12:31, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

bo najczęsciej byla to informacja prasowa albo wiadomośc
jest już w tylu miejscach, że nie da się określić dokładnie jej pochodzenia.


Wtedy można zwyczajnie podać źródło, z którego korzystał newsman. Czy można prościej?

Dnia 02.03.2012 o 12:31, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Jeżeli natomiast
jeden serwis dał życie jakiejś wiadomości, na przykład umieścil jako pierwszy w sieci
zdjecia czegoś, to zwykle (napisałbym zawsze, ale wtedy ktoś pewnie wyciągnie jakiś wpis
gdzie tego nie będzie z winy autora i mi się dostanie ;) ) credit jest.


Pepsi NIGDY nie linkuje do źródeł. I co, wszystko gra? Dalej będziesz szukał wymówek? Bo właśnie to robisz - próbujesz znaleźć usprawiedliwienie czegoś, co sensownie usprawiedliwić się nie da. Jak to jest, że innym serwisom nie sprawia to żadnego problemu, a dla Was jest nim niemal zawsze (niemal, bo Osti podaje)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie pod tym co napisal Vojtas... chcialbym widziec wszystkie zrodla jakimi sie posluzyl autor newsa/artykulu, jesli lista jest dluga moze byc oddzielny link, albo rozwijane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy Heroes of Might and Magic 6 potrzebuje stałego połaczenia z netem, czy tylko aby zarejestrować gre lub pobrać np. 50 Mb pliku ( tak jak w Wiedzminie 2). Za odpowiedz dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 19:01, Krzysiek_Ogrodnik napisał:


RakietaKomando – wątpię, żeby odpowiedzieli mi cokolwiek sensownego, ale postaram
się do nich dotrzeć skoro tak Ci zależy. Jeśli uzyskam jakąś odpowiedź, dam znać.


Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 20:42, Vojtas napisał:

To ma sens ZAWSZE, gdy info nie pochodzi od Was - gdy nie dostaliście pressinfo ani screenshotów
na skrzynkę. To ma sens zawsze, bo zawsze należy szanować wysiłek kolegów po fachu, którzy
podali tę informację wcześniej. [...] Wtedy można zwyczajnie podać źródło, z którego korzystał newsman. Czy można prościej?


Czyli uważasz, że powinniśmy dawać credit sajtom, które same nie podają źródła, ale pierwsze wyskoczyły w naszym RSS-ie?

Dnia 03.03.2012 o 20:42, Vojtas napisał:

Pepsi NIGDY nie linkuje do źródeł.


Sprawdzę, jeśli to prawda - pogadam z nim na ten temat.

Ogólnie - przemyślę temat naszej polityki źródłowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 19:01, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Skyrim – najważniejsze błędy już dawno poprawione, a to jest kolejny patch, który
do tego zassie się ludziom automatycznie przy kolejnym uruchomieniu gry.

Najwyrazniej NIE, skoro nawet IGN dal artykul o tym jak dziala Skryim na PS3 (a ktory mial OGROMNE problemyzwiazane ze stabilnoscia gry gdy save byl sporej wielkosci). Ale widac gram.pl nadal chce traktowac graczy PS3 jako mniejszosc...

http://uk.ps3.ign.com/articles/121/1219516p1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 19:54, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Czyli uważasz, że powinniśmy dawać credit sajtom, które same nie podają źródła, ale pierwsze
wyskoczyły w naszym RSS-ie?


Gdybym ja był newsmanem, zawsze starałbym się linkować do strony, która info opublikowała najwcześniej - ale z braku laku dobre jest każde źródło, które stanowiło podstawę dla mojego tekstu.

Dnia 04.03.2012 o 19:54, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Ogólnie - przemyślę temat naszej polityki źródłowej.


Przemyśl. Gdy już podejmiesz decyzję, możesz ją nam oznajmić w tym wątku, Wiktor się chyba nie obrazi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dziś na mojego gramsajta wrzuciłem nagrany przeze mnie oraz moich znajomych podcast, zależało mi na tym aby jak najwięcej osób wyraziło o nim swoją opinię więc całożyłem na forum temat gdzie zachęcałem do tego. Podcast jest bezpośrednio związany z tematyką tego serwisu, a ja sam jestem aktywnym człownkiem gramowej społeczności. Dlaczego więc temat został zamknięty a jego treść usunięta? Do tej pory wydawało mi się, że jesteście przychylni kreatywnym użytkonikom, czyżbym się mylił? Nie muszę chyba dodawać, że w moim temacie nie złamałem netykiety więc taki powód zamknięcia tematu z miejsca odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem jako osoba nadzorująca pracę Moderatorów:

Generalnie wątki, które mają na celu tylko i wyłącznie reklamę są zamykane - w tym wypadku treść nie ma celu komercyjnego czy handlowego (chyba, bo nie słuchałem), więc może nie było specjalnej potrzeby jej usuwać. Tym niemniej swoją pracą możesz się podzielić choćby tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=69110. Wyobraź sobie co by się działo na forum, gdyby każdy chciał poinformować o swoim wpisie, filmie i podcaście w nowym wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na nadgorliwość, nie zauważyłem żeby na jakichkolwiek innych forach growych moderatorzy kasowali takie tematy.
Może wartoby napisać w regulaminie, że zakazane jest publikowanie swojej twórczości poza tematami zbiorczymi nawet gdy nie mają one charakteru komercyjnego? Nie dochodziłoby do nieporozumień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 19:54, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Czyli uważasz, że powinniśmy dawać credit sajtom, które same nie podają źródła, ale pierwsze
wyskoczyły w naszym RSS-ie?


No wiesz, jeżeli coś od nich bierzecie (tu: wiedzę o danym zdarzeniu) to jednak uważam, że powinniście ów credit dać. To, że inni nie trzymaja standardów nie jest raczej usprawiedliwieniem dla Was, by też ich nie trzymać.

Dnia 04.03.2012 o 19:54, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Sprawdzę, jeśli to prawda - pogadam z nim na ten temat.

Ogólnie - przemyślę temat naszej polityki źródłowej.


Przemyśl, bo to ważne. Już pomijając nawet etykę, niejednokrotnie brak odnosnika do źródła prowadzi do dezinformacji. Mianowicie nieraz newsy zawierają fragmenty przetłumaczone z angielskiego, a jak wiadomo, czasem niefortunne przełożenie jednego słowa może prowadzić do zmiany wydźwieku informacji. Również często w newsie zawarte są jedynie wybrane, najciekawsze zdaniem autora, elementy cytowanej treści. A jesli przypadkiem autor newsa pominie coś istotnego, co zmienia obraz sytuacji...

Powyższe przykłady pochodzą z doświadczenia, z realnych sytuacji jakie niejednokrotnie mają miejsce w newsach u Was. Nie jest to więc jakiś wymysł czy coś.

Tak więc sprawą serio wypadałoby się rzetelnie zająć.

Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 22:07, GringoG3 napisał:


Cóż mi pozostaje powiedzieć... Egzemplarze "testowe" naprawdę były takie.

Dnia 28.03.2012 o 22:07, GringoG3 napisał:

P.S. Jak tam z wysyłką za granice, kiedy pojawi się taka możliwość. (pytałem o to chyba
jakieś 2 lata temu i odpisałeś mi że nie "w tym roku"). Może teraz coś wiadomo.


Temat odłożony na przyszłość, bo bardzo trudny księgowo-logistycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nie tyle pytanie, co sugestię, która nasunęła mi się po próbie zamówienia u Was w pre-orderze Diablo 3 EK (niestety, już niedostępne :(). Warto by było przy takich premierach (a jest takich w roku nieraz kilka), kolekcjonerkach, tworzyć listy rezerwowe. Wiadomo, że część graczy nie potwierdzi zamówienia, część nie odbierze etc, więc pewna pula na pewno się zwolni. Jednak jest to raz, że loteria, a dwa, że wtedy zaczynają się wyścigi. Lepiej by było i czytelniej, gdyby, po wyczerpaniu "puli" przed premierą, tworzyć listę rezerwową, w której każdy by miał jasno napisane, na którym jej miejscu jest, wiedział, czy ma szansę się jeszcze "załapać", czy raczej nie ma takiej opcji. Graczom by to pomogło, a Wam dało lepsze rozeznanie, na jaką sprzedaż w dniu premiery możecie liczyć, ile ew. Wam zostanie etc.

Co Ty na to, Wiktorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 18:52, Tenebrael napisał:

Mam nie tyle pytanie, co sugestię, która nasunęła mi się po próbie zamówienia u Was w
pre-orderze Diablo 3 EK (niestety, już niedostępne :(). Warto by było przy takich premierach
(a jest takich w roku nieraz kilka), kolekcjonerkach, tworzyć listy rezerwowe. Wiadomo,
że część graczy nie potwierdzi zamówienia, część nie odbierze etc, więc pewna pula na
pewno się zwolni. Jednak jest to raz, że loteria, a dwa, że wtedy zaczynają się wyścigi.
Lepiej by było i czytelniej, gdyby, po wyczerpaniu "puli" przed premierą, tworzyć listę
rezerwową, w której każdy by miał jasno napisane, na którym jej miejscu jest, wiedział,
czy ma szansę się jeszcze "załapać", czy raczej nie ma takiej opcji. Graczom by to pomogło,
a Wam dało lepsze rozeznanie, na jaką sprzedaż w dniu premiery możecie liczyć, ile ew.
Wam zostanie etc.

Co Ty na to, Wiktorze?


Dobry pomysł, podoba mi się, prześlę go do kolejki rzeczy do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2012 o 21:58, Wiktor_Cegla napisał:

Dobry pomysł, podoba mi się, prześlę go do kolejki rzeczy do roboty.


No cóż, to skoro się pomysł spodobał, to jeszcze kilka słów, jak bym to widział (oczywiście jedynie w formie sugestii :)).

Otóż widziałbym to tak, że każda gra przed premierą, której ilość jest/może być ograniczona, ma w swojej karcie katalogowej dwa przyciski: "Kup/dodaj do koszyka" (czyli tak, jak jest teraz) plus przycisk "Lista rezerwowa". Gdy pula przewidziana na daną grę się jeszcze nie wyczerpie, przycisk "Lista rezerwowa" jest zaciemniony (nieaktywny). Z kolei gdy się wyczerpie, przycisk staje się aktywny. W tym momencie można go kliknąć, przez co automatycznie zostaniemy dopisani do listy rezerwowej. W statusie zamówienia pojawia się oznaczenie listy rezerwowej - po kliknięciu na szczegóły zamówienia mamy informację, na którym miejscu listy jesteśmy (BARDZO istotne, gdyż bez tej informacji cała funkcjonalność jest bezużyteczna - nic nie mówi graczowi, czy ma szansę się jeszcze załapać, czy też nie). Lista jest odświerzana raz na... bo ja wiem? Zalezy od aspektów technicznych, ale idealnie by było w czasie rzeczywistym lub co godzinę (maks co 1 dzień). Gdy okaże się, że wskoczyliśmy na odpowiednie miejsce, dostajemy informację z prośbą o potwierdzenie zamówienia (tutaj czas powinien być krótszy niż zwyczajowe 7 dni, aby kolejne osoby nie blokowały listy - 3 dni powiedzmy max). No i... tyle, tak to widzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W którym roku w sklepie gram.pl wprowadzony zostanie program lojalnościowy????
Czy planujecie sprzedawać same klucze bez pudełek (np. steam, orgin) ??

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 23:00, tomekt1 napisał:

Witam!

W którym roku w sklepie gram.pl wprowadzony zostanie program lojalnościowy????


"Jest za wcześnie, by o tym mówić".

Dnia 01.05.2012 o 23:00, tomekt1 napisał:

Czy planujecie sprzedawać same klucze bez pudełek (np. steam, orgin) ??


Przecież mamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bardziej prywatnie do Ciebie - jak zostałeś dyrektorem zarządzającym, dlaczego Cię to kręci i jaką drogę musiałeś pokonać aby pełnić wymarzone stanowisko? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2012 o 19:26, sebo212 napisał:

Pytanie bardziej prywatnie do Ciebie - jak zostałeś dyrektorem zarządzającym, dlaczego
Cię to kręci i jaką drogę musiałeś pokonać aby pełnić wymarzone stanowisko? Pozdrawiam.


Hej,

Niezręcznie bym się czuł odpowiadając na takie pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować