Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

pr0gram - odcinek 12, z inwazją Obcych i Kotickiem w tle

17 postów w tym temacie

gram.pl

Przed nami kolejny piątkowy wieczór i kolejny pr0gram, w którym Myszasty i Lucas jak zwykle posprzeczają się na temat DLC, pokibicują walce Kotick vs EA, opowiedzą o grach terenowych, wypasionym sprzęcie i polskiej postapokalipsie.

Przeczytaj cały tekst "pr0gram - odcinek 12, z inwazją Obcych i Kotickiem w tle" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 20:48, Bimber1995 napisał:

Dopóki nie będzie możliwości ściągnięcia na kompa i odsłuchania w winampie nie mam zamiaru
tego wysłuchać.

Otwierasz link, który dał Ci Dared00, PPM na ikonce z zieloną strzałką -> Zapisz plik docelowy jako

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 21:07, Sandro napisał:

> Dopóki nie będzie możliwości ściągnięcia na kompa i odsłuchania w winampie nie mam
zamiaru
> tego wysłuchać.
Otwierasz link, który dał Ci Dared00, PPM na ikonce z zieloną strzałką -> Zapisz plik
docelowy jako


To była wina przeglądarki. Po raz pierwszy wierny Google Chrome sprawił mi taki kłopot. Musiałem ściągnąć przez Firefox''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresować się toczonymi "grami" w kraju.
Praktycznie każdy z konwentów fantastyki uatrakcyjniony jest często nawet i kilkoma LARPami w różnych klimatach.
Można też i w ciemno zorganizować coś takiego z paczką kilku znajomych idąc "na żywioł" bez zasad, a tylko bawiąc się w odgrywanie postaci.
Koszta?
Zależy jak chcemy się bawić.
Na konwentach zazwyczaj wcześniej trzeba się zapisać na kilka dni przed samym wydarzeniem, a i od czasu do czasu wpłacić jakąś sumkę za zabawę.
Wiem, że w Krakowie chyba nadal funkcjonuje jedna grupa, która cyklicznie organizuje za kasę takie zabawy niezależnie od konwentów.

Obczaj subdział Poltera, z tego co pamiętam były tam kiedyś ogólne artykuły o samym zjawisku:
http://larp.polter.pl/

No i zaciekawiłeś mnie samym podcastem, że aż sobie ściągnę i posłucham w tygodniu. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również z chęcią dowiedziałbym się więcej na temat LARP-ów.
I oczywiście podcast jak zawsze: ciekawy i tendencja: podcast_aktualny>podcast_poprzedni się na szczęście utrzymuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moja uwagę zwróciła rozmowa o DLC do Mafii. Słuchałem Lucasa i uszom nie wierzyłem: "3 dolce [za 2 ubranka i 2 samochody] to wcale nie tak duzo". Że jak ?! Aż mnie ciary przeszly i goraco mi sie zrobilo :) Jestem niemile zaskoczony jak szybko zmienily sie nastroje graczy i ich tolerancja na zjawisko "dodatków". Jeszcze 2 lata temu byla wielka wrzawa i wszyscy byli na "nie", w tej chwili kilka dolarow za nowy dresik w grze jest juz OK.... brrrr. DLC mozna porównac do socjalizmu - idea sama w sobie jest sluszna, jednak w obu przypadkach zostala obrocona przeciwko tym dla ktorych zostala stworzona.
Teraz jestesmy na etapie w ktorym pierwsze DLC wychodzi dzien po premierze i jest wycieta czescia wlasciwej gry, a za 5 mapek do multi placi sie 8 dolarow - na czym sie skonczy wole nie myslec.

A co do samego podcastu to rzeczywiscie widac poprawe z odcinka na odcinek. Tworczy chaos jest coraz bardziej uporzadkowany - kazdy wazniejszy temat rozmowy ma swoj wyraźny poczatek i koniec z plynnymi przejsciami pomiedzy kolejnymi tematam, a Myszasty juz nie zapedza sie ze swoimi wypowiedziami w zbyt glebokie dygresje (a nawet jezeli chce to Lucas go stopuje :) ) No cóż.... Brawo! I trzymajcie tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 22:38, Harrolfo napisał:

Już przed 11, gdzie ten pr0gram? :)


Strasznie nam przykro, ale w ten weekend niestety nie byliśmy w stanie przygotować dla Was podcasta. Choć próbowaliśmy, to jednak nagranie po 15 minutach przerwaliśmy. Uwierzcie, że festiwal kaszlu w naszym wykonaniu zupełnie nie nadawał się do odsłuchania. Obaj z Lucasem jesteśmy aktualnie chorzy, mnie udało się przynajmniej w jakiś sposób pozbyć gorączki, ale z tego, co wiem, nasz naczalnik nie ma tak dobrze. Pozostaje nam mieć nadzieję, że do przyszłego piątku staniemy na nogi, nasze wokale przestaną brzmieć, jak po dwudziestu latach picia wody brzozowej na mrozie i pociągniemy to dalej. :)
Postaramy się na pewno jakoś to zrekompensować - choćby i rocznicową tematyką, bo jako od lat obecni na portalu, na pewno powspominamy sobie o naszych początkach i ogólnie poplotkujemy o gramie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 21:23, Harrolfo napisał:

Szkoda, że nie było podcasta, ale nie wasza wina.


A skąd wiesz, że nie ich wina? Może chodzili bez szalika i beretu? To by dużo tłumaczyło. Mama zawsze powtarza, że należy się ciepło ubierać, gdy nadciąga jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować