Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CDP: Wiedźmin i Dragon Age mogą współistnieć

66 postów w tym temacie

Dnia 04.10.2010 o 09:21, Smooqu napisał:

Przypominam, że większość FPSów ma tryb multiplayer który znacznie przedłuża żywot gry.
Np. w Modern Warfare 2 grałem w single''a 7h, a w multi 45. Czyli łącznie ponad 50h.
Dłużej niż niejeden współczesny RPG :)

Dla mnie to bez znaczenia, bo liczy się tylko kampania single.

A co do Wiedźmina i DA2 - gameplay pierwszego totalnie mnie rozczarował (wolałbym system walki z pierwszej części), światem drugiego już jestem zmęczony. W sumie raczej poczekam na pierwsze recenzje i opinie zanim którąkolwiek z gier kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apeluje do polskich graczy, by wspierali rodzimych producentow. Dragon Agow jest od za...., sa to blyskawiczne twory, ktore maja zasklepic braki w tematyce RPG. Polska literatura zas przedstawia o wiele wiecej blizszych nam aspektow kulturowych. Wiedzmin jest tego idealnym przykladem.
Na calym swiecie panuje solidarnosc narodowa, a u nas ludzie wola zachodni popshit od prawdziwej polskiej tworczosci stojacej na wysokim poziomie.
Wrescie widac nadzieje, a tutaj komentarze typu wole DA, bo pierwszy wiedzmin poszedl w zapomnienie. Gdyby osoba to piszaca chociaz zapoznala sie z tworczoscia Sapkowskiego to o zapomnieniu nie bylo by mowy. DA i Blogi, czy do tego zmierza nasza mlodziez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak dla twórcy łatwo powiedzieć kłamstwa,jakby zapomniał że to właśnie między innymi dzięki pomocy Bioware Wiedźmin 1 powstał.

Ja czekam na DA 2 ,bo jestem po prostu zwolennikiem "Tolkienowskiego " podejścia do fantasy,epickich fabuł,dialogów ,emocjonalnej i dojrzałej fabuły,efektownej walki.Dlatego priorytetem wśród RPGów przyszłego roku jest dla mnie DA 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wybór pad ana wiedźmina 2 z prozaicznego powodu - patrząc na DA:O będę musiał odczekać jakiś rok, dwa lata aż wypuszczą wydanie zbiorcze z tymi dodatkami (ciekawe co tym razem wykombinują z tymi DLC, może neutralizacja dysków twardych graczy którzy nie zakupili przynajmniej 70% DLC do gry? :]).

@Ukradli_mi_Nick
Nie narzekaj na młodzież bo się tylko zmarszczek nabawisz :] Apel ma średni sens bo nikt nikogo nie zmusza do zakupów a brak wersji konsolowej tylko utrudnia sprawę. Zresztą na razie DA2 nie zapowiada się dobrze wiec bądź dobrej myśli :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzbraniałbym się z używaniem terminu "współistnienie", a to z tego powodu, że co by się nie stało na świecie, Wiedźmin 2 w marketingowym starciu nie będzie miał żadnych szans, a o takim współistnieniu mówimy. Jakiej kasy by nie wpompowano w promocję, która też idzie swoją drogą, bo musi mieścić się w granicy opłacalności i zakładanego zysku. A w Polsce w grę wchodzą nieco inne kwoty, jak mniemam.

Zachód kupi Dragon Age 2, a info o Wiedźminie - trudnej grze z dorosłą, mroczną opowieścią osadzoną w słowiańskiej kulturze prości mieszkańcy lądów zza oceanu wypuszczą drugim uchem po wpuszczeniu pierwszym.

Na chwilę obecną Wiedźmin ma u mnie pozycję totalnie zamurowaną, jako jedyna gra przyszłego roku obok inFamous 2. Dragon Age 2? Jak dotąd widziałem jakiś krótki gameplay na szaroburej mapie wyglądającej jak z jakiejś pre-alphy. Totalne zero, ale to w końcu BioWare. Zobaczę konkrety, pomyślę. Kształt końcowy mnie zadowoli, kupię. Nie będę wybierał między dobrymi grami, bo to głupie, chyba że w grę wchodzi brak czasu. A tego osobiście będę miał pod dostatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 10:47, Ukradli_mi_Nick napisał:

Apeluje do polskich graczy, by wspierali rodzimych producentow. Dragon Agow jest od za....,
sa to blyskawiczne twory, ktore maja zasklepic braki w tematyce RPG. Polska literatura
zas przedstawia o wiele wiecej blizszych nam aspektow kulturowych. Wiedzmin jest tego
idealnym przykladem.
Na calym swiecie panuje solidarnosc narodowa, a u nas ludzie wola zachodni popshit od
prawdziwej polskiej tworczosci stojacej na wysokim poziomie.
Wrescie widac nadzieje, a tutaj komentarze typu wole DA, bo pierwszy wiedzmin poszedl
w zapomnienie. Gdyby osoba to piszaca chociaz zapoznala sie z tworczoscia Sapkowskiego
to o zapomnieniu nie bylo by mowy. DA i Blogi, czy do tego zmierza nasza mlodziez?


Muszę cię zmartwić,ja na przykład jako ,między innymi zwolennik fantasy ,który przeczytał z tego gatunku dużo różnych powieści,nie trawie Sapkowskiego i jego podejścia do gatunku fantasy.Wolę klasyczną literaturę fantasy jak np. Conan czy Władca pierścieni.

I druga sprawa,dlaczego DA 2 ma być "pop shitem" ?Widziałeś tą grę?Grałeś w nią?Że wyciągasz pochopne wnioski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czuję wewnętrznej potrzeby kupienia gry tylko dlatego że zrobili ją Polacy, natomiast w Wiedźmina zainwestuję gdyż jedynka była znacznie bliżej gatunku crpg niż Dragon Age.

Nie spodziewam się wiele więcej po sequelu DA, nie wiąże też jakichś ogromnych nadziei z Wiedźminem ale jak wspomniałem ''jest bliżej niż dalej'', a kto wie może mnie pozytywnie zaskoczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasłona dymna, aż w oczy szczypie. Wiedźmin wyjdzie w lutym i będzie pozamiatane. Mój DA kupiony za pół ceny jeszcze nie tknięty. Znowu kupię kolekcjonerskiego Wieśka w preorderze, a DA2 po roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 09:13, Azuredragon napisał:

Współistnieć? Z jak dotąd zaprezentowanych materiałów wynika, że nasza polska produkcja
zjada twór kanadyjskiego giganta na śniadanie!


Na pewno nie jest gorsza, ale skąd takie opinie? Dla mnie drugi Dragon Age zapowiada się bardzo podobnie do pierwszego Wiedźmina - rozgrywka trochę w stylu "Die by the Sword": kliknij, to twoja postać machnie mieczem. Wiedźmin 2 coś zmienia pod tym względem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Dragon Effecta raczej nie zagram widząc to co robią z marką. Wiedźmin 2 jak najbardziej, świetne uniwersum, jedynka miała chyba najlepszą fabułę w jakimkolwiek erpegu w jakiego grałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Wiedźmin 2 wyjdzie na PS3 to wtedy pewnie nad nim sie zastanowie. Obecnie jednak tylko Dragon Age 2 sie dla mnie liczyc. Przy jedynce bawiłem się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 11:22, znawcaRPG napisał:

Ja czekam na DA 2 ,bo jestem po prostu zwolennikiem "Tolkienowskiego " podejścia do fantasy,epickich
fabuł,dialogów ,emocjonalnej i dojrzałej fabuły,efektownej walki.Dlatego priorytetem
wśród RPGów przyszłego roku jest dla mnie DA 2.


I oczekujesz tego od Bioware? Dobre, dobre, nieźle się właśnie uśmiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 11:47, mjr napisał:

Zasłona dymna, aż w oczy szczypie. Wiedźmin wyjdzie w lutym i będzie pozamiatane. Mój
DA kupiony za pół ceny jeszcze nie tknięty. Znowu kupię kolekcjonerskiego Wieśka w preorderze,
a DA2 po roku.


REDzi Wiedźmina 2 planują ukończyć pod koniec marca, gra jeszcze musi pójść do tłoczni (nie wiem ile dokłądnie tak spędzie czasu) i prawdopodobnie wyjdzie w kwietniu. Wątpię żeby REDzi wypuścili wcześniej (o 2 miesiące) mniej dopracowaną wersję. Spokojnie będą robić grę, gdy wyjdzie będą czekać na pierwsze wyniki sprzedaży i może zaczną robić wersje na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 10:19, BluesBoy napisał:

Kupię Wieśka 2, jeśli wyjdzie na konsole.... pomyślcie trochę o rynku zachodnim, a nie
tylko o Rosji, gdzie królują pc-ty


Jeśli gra ma odpowiedni poziom i marketing to się sprzeda niezależnie od platformy. Jak nie ma to i wydanie konsolowe nic nie zmieni (jak choćby RUSE, które w Anglii wystartowało gorzej niż Civ V, chociaż civka jest tylko na PC, a RUSE to multiplatforma). Naprawdę skończcie z tym gadaniem, że na Zachodzie nikt nie kupi gry, jeśli nie jest na konsole, bo to bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jo czekam na wieśka. Jedynka była bardzo przednia i mi się podobała, więc od razu po przejściu gry pomyślałem: Kurcze, mam nadzieję, że zrobią drugą część.
A pierwszy Dragon Age był po prostu rpgowym nie wypałem, miało być super, miał być następcą Baldura, miał być niesamowitym RPG, a wyszła koniec końców totalna szmira... No dobra przesadzam. Giera fajna, ale nie tego jednak oczekiwałem i uważam ją (mimo, że jest fajna, bo w końcu w jakimś tam stopniu rpg jest) za jedną z największych klap tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W NWNa gralem latami a w Dragon Age w sumie moze godzine-dwie. Mnie osobiscie nie wciagnal, ale gra jest na pewno conajmniej dobra.
Natomiast gameplay DA2 jaki widzialem (wygladalo raczej jak japonski h&s, nie rpg) to sadze, ze Wiedzmin zassie ta gre jedna dziurka od nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogie ce-ej-peg-fanie.
Dla mnie DA to fail polskiej wersji, fail mechaniki i fail jeśli chodzi o dlc. Tbh gdyby nie fabuła ta gra była tragedią którą oznaczono jako "spadkobierca Baldurs Gate". I owszem widziałem fragment gemaplay-u który mnie do zakupu nie zachęcił, a wręcz przeciwnie odrzucił na kilometr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że żeby kupić która kolwiek z tych gier trzeba wiedziec czy jest warta pieniędzy które producenci z nie chcą. Ogólnie po pierwszej częśći Wieska czekałem na drugą częsc, lecz jak widziałem jak to wygląda to się zniechęciłem. Podobnie jest z Dragon Agem. Jak nie pokaża czegoś co przyciągnie rzeczywiśćie do takich gier to niech zapomną o sprzedawniu czegokolwiek. Mam już lipne gry które miał być hitami, po co mi następne crapy na półce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować