Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Call of Duty: Black Ops ocenurowane w Niemczech

41 postów w tym temacie

Wszędzie cenzura i co gorsza nasila się z każdym rokiem w prawie każdej branży rozrywkowej... można by rzec że polska pod tym względem to ostoja demokracji ale niepokornie wierze że i u nas w końcu ta choroba zapanuje, poprawność polityczna pcha się do naszego życia z zachodu tak jak cała ich zachodnia kultura i fastfoody, kwestia czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby nikt nie zauważył to w nagłówku jest błąd. Chyba miało być ocenzurowane, a nie ocenurowane. ;) A tak ogólnie to nie dziwi mnie to. Dużo gier na tamtejszy rynek jest cenzurowanych. Także pod tym względem mamy dobrze u nas w kraju, że gry są w normalnych wersjach. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podzelam zdanie Katsper-a ,najprawdopodobniej nasz madry rzad tez wymysli podobne ustawy...w celu pokazania ze robia "cos dla mlodzerzy i w sprawie jej wychowania" bo patologia na osiedlach to wina gier,jest to dla mnie sprawa smieszna sam gram juz bardzo dlugo pamietam czasy amigi.Gry pieknie sie rozwinely,sa jak dobry fiml a czasem nawet jak ksiazka,wiec czasem potrzebna jest realistyka i brutalnosc to buduje moim zdaniem lepszy bardziej wyrazny klimat gry>pozdrawiam<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby to tylko do polski nie doszło. Niedługo będzie się w FPS strzelać z karabinów na wodę ( woda oczywiście będzie miała kolor różowy, albo jakiś uspokajający) trafiony wróg będzie z wesołą i pełną radości z zabawy twarzą schodził z pola walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... czy przypadkiem ta gra nie ma kategorii wiekowej PEGI 18+? Jeśli tak, jest produktem dla osób raczej dorosłych, więc... dlaczego taka cenzura? OK, może usunięcie elementów "antyogólnoustrojowych" da się zrozumieć, ale np. torturowanie więźnia? O piosence, wspomnianej przez przedmówców, nie wspominając...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ekscytacji, w Niemczech to normalka, ktoś kiedyś wyszedł z założenia, że trzeba cenzurować brutalność, bo to degeneruje młodzież i tak zostało. Coś u nich jest nie tak, cenzura, dubbingowanie wszystkiego co się rusza i nie... zielona krew przejdzie chyba do legendy.

Samo cenzurowanie brutalności mi nie przeszkadza, nie jestem fanem latających flaków i bryzgającej krwi, a "super realizm" wojny czy rzeczywistości, czy wirtualnej lekcji biologii czy czegoś tam nie stanowi dla mnie żadnego wyznacznika jakości, ale czasem świadczy o nędznym poziomie zarówno gry jak i intelektu developerów, kiedy zachwalają brutalność jako "ficzer", czy "ważny element". Moje zdanie.

Tak więc w Medal of Honor nawet i w Polsce mogliby łagodzić co tam chcą, wybuchy, killcamy i inne. Ale soundtrack? Wycinanie scen, integralnych części całości? Coś tam chyba nie gra.
Ale o ile mi wiadomo, dla niemieckich graczy to nie jest żaden problem. Niemieckojęzyczne wersje sprowadzą sobie z Austrii lub Szwajcarii, gdzie tamtejsza władza ustawodawcza ma bardziej poukładane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest śmieszne. Kiedy pomyślę, jak cały naród niemiecki, łącznie z intelektualistami, naukowcami i całą "śmietanką" został porwany szaleństwem jednej osoby, ostrożność Niemiec w cenzurze można tylko pochwalić. Mają sporo do nadrobienia i starają się, jak tylko mogą. Duży plus.

A ruchy neonazistowskie nie wyginęły i dalej działają, nie tylko w Niemczech ale też innych częściach świata. Zgrabna cenzura chroni, to oczywiste. Młodych ludzi przez szaleństwem z przed dziesiątków lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 12:30, Nalfein napisał:

Co to są elementy "antyogólnoustrojowe"? Powie mi ktoś?


Może w grze gdzieś pojawiają się swastyki i inne symbole III rzeszy, pewnie o to chodzi.

A ocenzurowanie piosenki Micka Jaggera mnie potwornie śmieszy :) Jak ta katechetka która stworzyła liste "szatańskiej" muzyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biedni Niemcy, to już kolejna gra w której została użyta cenzura. Poprzednio to był nowy Wolfstein. Im ich rynek jest dość dziwny. U nas jak by mieli coś takiego ocenzurować to wiedziałbym że tego nie kupie, nie lubie pociętych gier a tym bardziej z dzwiekiem pip :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fajnie... ci faszyści z unii niedługo wezmą sapera ocenzurują aby zamiast martwej głowy pojawiały się kwiatki na górze xP albo najlepiej niech szachy jeszcze ocenzurują bo im jakieś symbole "antyogólnoustrojowe" się poustawiają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować