Zaloguj się, aby obserwować  
Fizyczek

Grafika komputerowa!

463 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2007 o 20:22, dobrakos napisał:

hej graficy - czy uzywajac Paint Shop Pro 9 mozna stworzyc jakies sensowne grafiki czy bez
Adobe Photoshopa ani rusz ??? jestem zielony w temacie


Bez problemu, ja używam psp9 i wszystko na niej tworzę ;) a co do odpowiedzi to wielkie dzięki :D pomogłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzysztam z Gimpa i nie narzekam. bardzo fajny i rozbudowany (jakby ktoś nie wiedział jest darmowy!!) program do grafiki rastrowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej mam zamiar zrobic jakąś fajną animacje.. na razie robiłem w gimpie gify... (takie troche rozbudowane :P ) - mini historyjki... czy jest jakiś tez fajny po polku program z miłym interfejsem gdzie bym mógł zrobic animacje .. tak jakw gimpie i zapisac ją jako avi czy coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 17:14, Chester001 napisał:

hej mam zamiar zrobic jakąś fajną animacje.. na razie robiłem w gimpie gify... (takie troche
rozbudowane :P ) - mini historyjki... czy jest jakiś tez fajny po polku program z miłym interfejsem
gdzie bym mógł zrobic animacje .. tak jakw gimpie i zapisac ją jako avi czy coś ?


Żeby dać na .avi potrzeba mieć konwerter.
Po pierwsze:
Robisz animacje, zapisujesz na gif. Potem otwierasz movie maker (dołączony do windows''a) zapisujemy na dysk (po zapisaniu w MM jest w formacie .wmv)
Po drugie:
Ściągamy konwerter z neta (trzeba się popytać albo wejść na dobreprogramy.pl albo underpl.org i tam powinny być)
zmieniamy na avi i gotowe

Ale z tym MM to też można oglądać (w tym foramcie wmv)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy trafiłem na dobry temat, ale mam pytanie:
Znacie jakiś dobry, bezpłatny program do zrzutów ekranu? Bo muszę zrobić parę zrzutów ze starej gry, a Print Screen nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te, ktore ja znam to ''Fraps oraz HyperSnap-Dx. Ten drugi jest platny, ale sa tez i wersje bezplatne. Obydwa maja to czego potrzebujesz, a Fraps potafi jeszcze nagrywac filmiki z gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 17:14, Chester001 napisał:

hej mam zamiar zrobic jakąś fajną animacje.. na razie robiłem w gimpie gify... (takie troche
rozbudowane :P ) - mini historyjki... czy jest jakiś tez fajny po polku program z miłym interfejsem
gdzie bym mógł zrobic animacje .. tak jakw gimpie i zapisac ją jako avi czy coś ?


shorty91 troche zamotał
Animation Shop pozwala na takie lawirowanie i zapisuje w *avi
to dodatek do Paint shopa pro jest jak by co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak można zacząć robić flashe? Potrzebne mi chociaż podstawy. Mam do dyspozycji szczere chęci, samozaparcie i ferie :). Jeżeli ktoś mógłby pomóc to byłbym wdzięczny :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 15:34, Hoplita napisał:

A co zrobić, żeby w plikach z rozszerzeniem .gif zamiast białego koloru był przeźroczysty?


Prawdopodobnie ustawić tło transparentne, taką mam koncepcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem w związku z szybkowaniem nowego tła do gramsajta (wpadłem na ciekawy pomysł, ale pewnie jak zwykle łatwo pomyśleć, a trudniej zrobić ^^), otóż istnieje jakiś format zapisu pozwalający na zapisanie pliku o szer. 1152 i wysokości 3800? Nie pytajcie po co mi taki wielki, na razie chce zobaczyc jak to będzie wyglądac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jakoś sobie poradziłem ;p Ale jednego nie wiem - jak zrobić obrazek z przeźroczystym tłem, tzn chcę np dodać napis, który będzie wyświetlany tylko w nagłówku mojego gramsajta (możecie wejść, żeby mieć pełniejszy obraz sytuacji), ale tak, żeby nadal było widać całe tło (i napis oczywiście), a nie np napis w jakiejś ramce czy z innym tłem. Potrafi ktoś pomóc? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 02:42, Sth`Devilish napisał:

Dobra, jakoś sobie poradziłem ;p Ale jednego nie wiem - jak zrobić obrazek z przeźroczystym
tłem, tzn chcę np dodać napis, który będzie wyświetlany tylko w nagłówku mojego gramsajta (możecie
wejść, żeby mieć pełniejszy obraz sytuacji), ale tak, żeby nadal było widać całe tło (i napis
oczywiście), a nie np napis w jakiejś ramce czy z innym tłem. Potrafi ktoś pomóc? :]


Przy tworzeniu nowego obrazka w ramce w ktorej ustawiasz jego wielkosc i parametry zaznaczasz tło transparentne (przezroczyste) Tworzysz ten swoj napis (sklejasz warstwy jesli jest taka potrzeba) i zapisujesz w formacie *png.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 17:12, Mar i jusz napisał:

Prawdopodobnie ustawić tło transparentne, taką mam koncepcje

A mógłbyś powiedzieć jak to się robi (i jakim programem) bo jakoś nie bardzo się na tym znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 14:18, Hoplita napisał:

> Prawdopodobnie ustawić tło transparentne, taką mam koncepcje
A mógłbyś powiedzieć jak to się robi (i jakim programem) bo jakoś nie bardzo się na tym znam...


A ty masz juz jakis program czy dopiero zbierasz informacje?
Ustawiasz to tak mniej więcej jak napisałem wyżej do Sth`Devilish tworzac nowy obraz zachaczasz taka opcje i na tej warstwie bezbarwnej tworzysz wklejasz rendery czy co tam chcesz,
ja nie czesto robie gify i uzywam do tego Animation Shop Tez juz to pisalem ze to dodatek do Paint shop pro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, nie mam żadnego programu (przecież pisałem, że nie mam bladego pojęcia jak to się robi i czy jakiś specjalny program jest do tego potrzebny). Jedyne co posiadam to IrfanView i wydaje mi się, że kiedyś widziałem w nim coś takiego jak "efekt przeźroczystości", ale teraz nie mogę tego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 14:56, Hoplita napisał:

No, nie mam żadnego programu (przecież pisałem, że nie mam bladego pojęcia jak to się robi
i czy jakiś specjalny program jest do tego potrzebny). Jedyne co posiadam to IrfanView i wydaje
mi się, że kiedyś widziałem w nim coś takiego jak "efekt przeźroczystości", ale teraz nie mogę
tego znaleźć.


Tak z ciekawosci sobie go zainstalowalem ale on nie ma zbyt wielkich mozliwosci da sie ustawic tło transparentne ale trzeba kombinowac z tego co sie zorientowalem przez te 5 minut poszukaj jakiegos programu typowo do gifów bedzie wygodniej a jak sie upierasz to w pomocy wpisz co potrzebujesz tam jest cos opisane ale sie nie zagłębiałem za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 15:24, Mar i jusz napisał:

Tak z ciekawosci sobie go zainstalowalem ale on nie ma zbyt wielkich mozliwosci da sie ustawic
tło transparentne ale trzeba kombinowac z tego co sie zorientowalem przez te 5 minut poszukaj
jakiegos programu typowo do gifów bedzie wygodniej a jak sie upierasz to w pomocy wpisz co
potrzebujesz tam jest cos opisane ale sie nie zagłębiałem za bardzo.


Ok. Popróbuje najpierw coś z tym IrfanView''em porobić, a jak mi nie wyjdzie to ściągnę sobie jakąś darmochę do gif''ów. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jaki jest program do łączenia jpg''ów w animacje w formacie gif? Bo mam 3 obrazki i muszę z nich zrobić "gifa"? Z góry dziękuje za pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować