Zaloguj się, aby obserwować  
Fizyczek

Grafika komputerowa!

463 postów w tym temacie

Czy istnieje jakiś program, który ze zdjęcie zrobi obraz który będzie wyglądał jak namalowany? Taki program, który zmieni każdy piksel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie efekty znajdują się w wielu programach. Z pewnością w Photoshopie i Corel''u. Być może także w PhotoFiltre i Gimpie. Nie oczekuj jednak wspaniałych efektów - nikogo nie oszukasz, że to obraz...

A jeśli chciałbyś malować na ekranie komputera to polecam darmowy (no prawie - za dodatkowe funkcje płacisz) program ArtRage (czy jakoś tak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - dobry program do obróbki grafiki (Corel PHOTO-PAINT, Photoshop).
Po drugie - wybierasz narzędzie maska (mask).
Po trzecie - zaznaczasz obszar tła.
Po czwarte i ostatnie - wycinasz/usuwasz obszar.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam :D
Lesz3yk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 18:12, Lesz3yk napisał:

Po pierwsze - dobry program do obróbki grafiki (Corel PHOTO-PAINT, Photoshop).
Po drugie - wybierasz narzędzie maska (mask).
Po trzecie - zaznaczasz obszar tła.
Po czwarte i ostatnie - wycinasz/usuwasz obszar.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam :D
Lesz3yk \


A Corel Phot House może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bawię się czasami w Adobe Photoshopie. Zbyt dużego doświadczenia nie mam ale staram się robić fajne tła z użyciem różnych pędzli. Kilka moich prac:

20070603182445

20070603182617

20070603182657

20070603182713

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 18:27, rafisport napisał:

Ja bawię się czasami w Adobe Photoshopie. Zbyt dużego doświadczenia nie mam ale staram się
robić fajne tła z użyciem różnych pędzli. Kilka moich prac:

Fajne te prace :) . A czy mógłbyś powiedzieć, skąd ściągasz te brushe/pędzle, bo ja szukałem po necie, ale nic ciekawego nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 18:32, milten6 napisał:

Fajne te prace :) . A czy mógłbyś powiedzieć, skąd ściągasz te brushe/pędzle, bo ja szukałem
po necie, ale nic ciekawego nie znalazłem.


Dzięki :D

http://www.deviantart.com/ - to jest chyba najlepsza strona z różnymi akcesoriami do Photoshopa. W wyszukiwarce wpisujesz brush albo brushes i ściągasz te które Ci się podobają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę przenieść się na Photoshopa, bo w Corelu co prawda fajnie się pracuje, ale chyba nie można mieć do niego dodatkowych brush(ów?). Tylko teraz ciekawe ile zajmie mi nauka...

A robi ktoś w 3DMaxie? Czy jest bardzo trudny w obsłudze? Bo nie wiem czy w ogóle ściągać triala (moja neo jest wolna jak muł, więc nie chcę zbędnie marnować czasu)... W blenderze w miarę sobie radzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 19:21, Lesz3yk napisał:

Ja muszę przenieść się na Photoshopa, bo w Corelu co prawda fajnie się pracuje, ale chyba nie
można mieć do niego dodatkowych brush(ów?). Tylko teraz ciekawe ile zajmie mi nauka...

A robi ktoś w 3DMaxie? Czy jest bardzo trudny w obsłudze? Bo nie wiem czy w ogóle ściągać triala
(moja neo jest wolna jak muł, więc nie chcę zbędnie marnować czasu)... W blenderze w miarę
sobie radzę.


Dzięki na pewno o tobie nie zapomnę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 19:21, Lesz3yk napisał:

Ja muszę przenieść się na Photoshopa, bo w Corelu co prawda fajnie się pracuje, ale chyba nie
można mieć do niego dodatkowych brush(ów?). Tylko teraz ciekawe ile zajmie mi nauka...

A robi ktoś w 3DMaxie? Czy jest bardzo trudny w obsłudze? Bo nie wiem czy w ogóle ściągać triala
(moja neo jest wolna jak muł, więc nie chcę zbędnie marnować czasu)... W blenderze w miarę
sobie radzę.


Ah... Mam jeszcze jeden problem: wykasowałem tło, lecz teraz został obiekt na białym tle. Jak się go pozbyć ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tła, czy obiektu?

Jeśli tła, to musisz zaznaczyć obiekt, skopiować go. Następnie utwórz nowy dokument bez tła. Tam wklej obiekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 21:41, Lesz3yk napisał:

Tła, czy obiektu?

Jeśli tła, to musisz zaznaczyć obiekt, skopiować go. Następnie utwórz nowy dokument bez tła.
Tam wklej obiekt.


Posłuchaj: tło było niebieskie, wykasowałem je i teraz mam białe. Potrzebuję wydobyć sam obiekt: np. jest postać na tle różowym, a ma zostać postać bez tła.

Psia kostka, właśnie nie mogę zaznaczyć tego obiektu, bo już wcześniej próbowałem to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto moje pierwsze pracki w photoshopie, dwie pierwsze to avki a ostatnia i przed ostatnia to tapetka ale już mi się nie podoba a i jeszcze top do gramsajta ale już nieaktualny...

20070603222438

20070603222800

20070603223532

20070603223717

20070603223748

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już mam Photoshopa! Nie jest tak źle jak mi sie wydawało!
Mam pytanie: jak ładować dodatkowe brushe? Ściągnąłem kilka z DevianART, wsadziłem do Presents/brushes i.... NIC!
Prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź - 30 dni to nie jest za dużo (trial)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 16:39, Lesz3yk napisał:

Już mam Photoshopa! Nie jest tak źle jak mi sie wydawało!
Mam pytanie: jak ładować dodatkowe brushe? Ściągnąłem kilka z DevianART, wsadziłem do Presents/brushes
i.... NIC!
Prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź - 30 dni to nie jest za dużo (trial)...


W programie przy wyborze pędzli masz po prawej taką małą strzałkę. Gdy na nią naciśniesz pojawiają się opcję. Tam wybierasz ''wczytaj pędzle'' i wszytsko jasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 21:13, Lesz3yk napisał:

Wiem, że trochę późno, ale może Ci jeszcze pomogę (tworzę w Corel PHOTO-PAINT, ale myślę, że
dużo się on nie różni od Photoshopa). Mianowicie najpierw tworzysz maskę, która będzie określała
kształt. Następnie w osobnym dokumencie wpisujesz wybrany tekst, kopiujesz go i wklejasz do
zaznaczenia. Koniec :D


Wstyd sie przyznac, ale po prawie miesiacu stwierdzam: nie potrafie. :| Potrafii ktos moze zrobic to w photoshopie, najlepiej z dokladnym opisem krok po kroku? Bylbym bardzo wdzieczny, gdzyz jestem poczatkujacym w temacie bardziej zaawansowanej grafiki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować