Zaloguj się, aby obserwować  
Fizyczek

Grafika komputerowa!

463 postów w tym temacie

Witam
Zainteresowałem się grafiką wektorową poszukuje jakiś tutoriali lecz takich nie nauczających podstaw a trochę rozwinięte wiem że odpowiedzieć że bez tabletu lub skanera to mogę zapomnieć o już posiadam skaner ^^ i jeszcze jedno używam programu inkscape czy jest on dobry czy są lepsze jak tak to jakie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2009 o 16:41, kanaka_zabijaka napisał:

Witam
Zainteresowałem się grafiką wektorową poszukuje jakiś tutoriali lecz takich nie nauczających
podstaw a trochę rozwinięte wiem że odpowiedzieć że bez tabletu lub skanera to mogę zapomnieć
o już posiadam skaner ^^ i jeszcze jedno używam programu inkscape czy jest on dobry czy
są lepsze jak tak to jakie ?


A to do Inkscape potrzeba jakiegoś poradnika? Wystarczy używać kresek :P A tak bardziej serio - w przypadku tej aplikacji chyba najlepszym poradnikiem jest praktyka i samodzielne eksperymenty. Inna sprawa, że osobiście nie widzę, jak skaner może pomóc w jego użyciu, co innego tablet ^^
Na ostatnie twoje pytanie odpowiedź brzmi - są np. Adobe Illustrator. Inna sprawa, że jego cena jest 3 cyfrowa. W dolarach.
Tu masz listę wszystkich programów do tworzenia grafiki wektorowej:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_vector_graphics_editors
Tylko tak szczerze mówiąc, ciężko tu mówić o lepszym/gorszym. Liczą się efekty, a te i w Inkscape mogą być spektakularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo do jakiego tematu wrzucić to pytanie, a tu n pewno nie będzie wielką pomyłką, tak wiec wybaczcie.
Mam problem robię ziomkowi okładkę płyty, i już wszystko mam tylko brakuje mi "naklejki"(?) na sam krążek, nie wiem jak się to fachowo nazywa, chodzi o ten obrazek co się tłoczy na płycie. Nie wiem jak to ogarnąć, by miało to odpowiedni rozmiary, normalnie pracuje w corel photopaint, a znalazłem tylko szablony do draw gdzie nie umiem kompletnie nic zrobić, próby po prostu stworzenia ręcznie kółek w odpowiednim rozmiarze też nic nie dały, gdyż z niewiadomych powodów robi mi się z tego "pikselówa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakas wersje Nero, to tam poszukaj, bo oprocz mozliwosci nagrywania plyt, Nero pozwala tez na... wiele innych rzeczy, chyba tez na projektowanie obrazkow na plyty. Tylko, zeby cos takiego wydrukowac, potrzebujesz specjalnej drukarki, zapytaj sie w jakims fotolabie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 15:29, kuba9876543210 napisał:

Jak masz jakas wersje Nero, to tam poszukaj, bo oprocz mozliwosci nagrywania plyt, Nero
pozwala tez na... wiele innych rzeczy, chyba tez na projektowanie obrazkow na plyty.
Tylko, zeby cos takiego wydrukowac, potrzebujesz specjalnej drukarki, zapytaj sie w jakims
fotolabie.


Musze zobaczyć, a to ma być tylko gotowy obrazek dla firmy, która wytłoczy te płyty, wiec kwestia drukarki już mnie chyba nie dotyczy.
Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Szukam grafiki związanej z giełdą, rachunkowością itp. Gdzie mogę takową znaleźć? Macie jakieś pomysły? Chodzi mi o jakieś wykresy, księgi, liczby... Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft? :)
exe?l :P
powerpoint ?:D
masz płatnych masz jeszcze OpenOffice
a tak bardziej serio to do takich wykresów gdzie się wprowadza dane to najlepszy jest exel (również w pakiecie open office) a do diagramów typu "drzewka rozwoju" strzałki itp itd to polecam inkscepe tylko trzeba go trochę poznać ale fajne filmiki instruktażowe znajdziesz tu http://www.inf.sgsp.edu.pl/lab/filmiki/filmiki.php
znajduje się też bardzo doby poradnik do OpenOfice również z Exelem (tam zwany calc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem w programie inkscape jak przesuwam obiekty gradient pozostaje w miejscu jest to trochę męczący odzienie ot przesuwać. Można jako to przeszuać jednoczesnie?

mam jeszcze pytanie jak się włącza inkscape jest taka kartka można wybrać różne formaty ale czy można samemu dobrać wielkość

edit

bardzo przepraszam za duble post nie zauważyłem poprzedniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam za bardzo nie mam czasu zajmowaniem się obrazkami ale gdyby ktoś mógł mi" przerobić:" jeden gif oczywiście jeżeli się da wystarczy usunąć dwa napisy jeden na górze ten po angielsku i jeden na dole pod koniec gifu
tutaj znajduje się gif

http://www.radioelectronicschool.net/files/downloads/faradyanim.gif

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś się tym zajął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dziekiii!!! :) a tak przy okazji da się to jakoś "rozszerzyć" jeżeli nie chcesz si ęjuż tym zajmować to spoko no ale "rozszerzenie" by się przydało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chcę sobie założyć galerię zdjęć i stoję przed wyborem: Flickr czy Picasa Web Album. Na Flickr jest ograniczenie do 200 zdjęć, natomiast na serwisie od Google, mam do wykorzystania 1GB. Obecnie coraz bardziej skłaniam się do Picasy. Co wy byście polecali? Macie jakieś inne propozycje? Z góry dzięki za porady ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować