Zaloguj się, aby obserwować  
Fizyczek

Grafika komputerowa!

463 postów w tym temacie

Mam pytanko. Czy jakbym zrobił jakiś baner klanu z gry UT3 (chyba, że ktoś z nudów by chciał zrobić jakieś logo klanu ^^ ) czy byłby ktoś w stanie dodać do niego napis Volt w formie takiej, e... no prądu/piorunów czy jak to tam określić. Taki napis Volt jakby pod napięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bedzie dobra duszyczka i mi ogarnie logo filmowe do jutra :)? Cos na szybko, byle jakos wygladalo :)

Bede bardzo, bardzo wdzieczny!

szczególy moge podac na gg: 4383912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Poszukujemy grafików do tworzenia nowego i pierwszego w Polsce porządnego serwisu o uniwersum Hellgate ( London i Tokyo). Najlepiej jeśli ktoś pomógłby nam przynajmniej przy zrobieniu baneru, aby strona mogła zacząć normalnie funkcjonować.

adres stronki i dalsze info :

http://hellgateworld.ugu.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2011 o 16:05, Wrukos napisał:

Wiem, jak zrobić render, ale jak dodać na nim napisy? Tak jak na zdjęciu.

Zapomniałem dopisać: GIMP 2.6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! :) czy ktoś zna się na tworzeniu stron internetowych przy użyciu min. programów graficznych ? Ponieważ mam pare nurtujących mnie pytań...
1) kiedy już stworzy się szate graficzną np w Photoshopie, to po co się ją później tnie na kawałki ???
2) co dalej zrobic z tak pocietymi kawałkami ?
3) i jak tu przydaje się znajomość styli css htmla czy phpa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 17:06, Logan10 napisał:

1) kiedy już stworzy się szate graficzną np w Photoshopie, to po co się ją później tnie na kawałki ???


Na przykład masz przycisk który po najechaniu go myszą zmienia wygląd. Działa to tak, że obrazek danego przycisku jest zmieniany na inny. Ten przycisk musi być zatem osobnym obrazkiem, niezależnym od tła.
Główna część strony gdzie znajduje się treść w zależności od ilości tego tekstu lubi się rozciągać w pionie. Musisz zatem mieć osobny obrazek dla tła, aby je powtarzać pod tekstem.

Dnia 01.05.2011 o 17:06, Logan10 napisał:

2) co dalej zrobic z tak pocietymi kawałkami ?
3) i jak tu przydaje się znajomość styli css htmla czy phpa ?


No właśnie przy użyciu HTML i CSS składa się w całość, ale już nie w formie obrazka, tyko strony internetowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 21:38, Volvox napisał:

> 1) kiedy już stworzy się szate graficzną np w Photoshopie, to po co się ją później
tnie na kawałki ???

Na przykład masz przycisk który po najechaniu go myszą zmienia wygląd. Działa to tak,
że obrazek danego przycisku jest zmieniany na inny. Ten przycisk musi być zatem osobnym
obrazkiem, niezależnym od tła.
Główna część strony gdzie znajduje się treść w zależności od ilości tego tekstu lubi
się rozciągać w pionie. Musisz zatem mieć osobny obrazek dla tła, aby je powtarzać pod
tekstem.

Czyli każdy przycisk itd. trzeba wyciąc każdy z osobna ?

Dnia 01.05.2011 o 21:38, Volvox napisał:

> 2) co dalej zrobic z tak pocietymi kawałkami ?
> 3) i jak tu przydaje się znajomość styli css htmla czy phpa ?

No właśnie przy użyciu HTML i CSS składa się w całość, ale już nie w formie obrazka,
tyko strony internetowej :)


Yhm, wiec przypuśćmy że zapisze pocietą szate graficzną przy użyciu photoshopa w htmlu i co potem ? Jak złozyć to w całość używająć htmla i cssa ? są do tego jakieś osobne programy do takiego "składania" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 00:32, Logan10 napisał:

Czyli każdy przycisk itd. trzeba wyciąc każdy z osobna ?


W zasadzie tak. Nie ma ścisłych wytycznych co i jak wycinać. To trochę kwestia doświadczenia. Warto ściągnąć jakiś layout gotowy i zobaczyć jak został pocięty.

Dnia 02.05.2011 o 00:32, Logan10 napisał:

Yhm, wiec przypuśćmy że zapisze pocietą szate graficzną przy użyciu photoshopa w htmlu
i co potem ? Jak złozyć to w całość używająć htmla i cssa ? są do tego jakieś osobne
programy do takiego "składania" ?


Photoshop potrafi poskładać już w HTML, ale robi to dość niezdarnie. Zwykle trzeba to robić od nowa samemu, bo program nie wie które elementy są stałe, a które mogą się zmieniać (szerokość i wysokość pól tekstowych na przykład).
HTML i CSS można edytować nawet notatnikiem, chociaż warto wyposażyć się w chociażby Notepad++, który pokoloruje składnie ułatwiając sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 01:43, Volvox napisał:

> Yhm, wiec przypuśćmy że zapisze pocietą szate graficzną przy użyciu photoshopa w
htmlu
> i co potem ? Jak złozyć to w całość używająć htmla i cssa ? są do tego jakieś osobne

> programy do takiego "składania" ?

Photoshop potrafi poskładać już w HTML, ale robi to dość niezdarnie. Zwykle trzeba to
robić od nowa samemu, bo program nie wie które elementy są stałe, a które mogą się zmieniać
(szerokość i wysokość pól tekstowych na przykład).
HTML i CSS można edytować nawet notatnikiem, chociaż warto wyposażyć się w chociażby
Notepad++, który pokoloruje składnie ułatwiając sprawę.


W takim razie stworzoną szatę graficzną w PS''e w jaki sposób zapisać, w jaim formacie pliku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdą część zapisuj osobno w plikach .jpeg, .gif, .png. Tak jak pisał Volvox - poszperaj sobie w źródłach różnych stron, zobaczysz jak ciąć (cała sztuka polega na tym, żeby przy jak najmniejszym rozmiarze całej strony, zachować planowany w projekcie wygląd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce zapisac animacje w photoshopie u siebie na pulpicie. Kiedy daje zapisz dla internetu i urzadzen wyskakuje mi zze moze byc problem z zapisem z powodu braku pamieci. Kiedy daje zeby kontynuowal mimo tego to przy koncowej probie zapisu wyskakuje to samo i nie da sie zapisacc animacji. O co chodzi, jaki brak pamięci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2011 o 20:14, Logan10 napisał:

Chce zapisac animacje w photoshopie u siebie na pulpicie. Kiedy daje zapisz dla internetu
i urzadzen wyskakuje mi zze moze byc problem z zapisem z powodu braku pamieci. Kiedy
daje zeby kontynuowal mimo tego to przy koncowej probie zapisu wyskakuje to samo i nie
da sie zapisacc animacji. O co chodzi, jaki brak pamięci ?


Prawdopodobnie masz za mało miejsca na domyślnym dysku. Nie wiem jak to jest po polsku, jakoś przyzwyczaiłam się do angielskich wersji programów graficznych, ale wejdź: Edycja- Preferences (Ustawienia? w każdym razie na samym dole) - Performance (wydajność?), tutaj masz ustawienia pamięci, zaznacz inny dysk lub wszystkie. Możesz też zwiększyć ilość pamięci przydzielonej domyślnie photoshopowi. Powinien działać raźniej. Photoshop potrafi tworzyć pokaźne pliki tymczasowe w tempie, nawet 5-10 GB, warto o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2011 o 20:38, Polinka198 napisał:

Prawdopodobnie masz za mało miejsca na domyślnym dysku. Nie wiem jak to jest po polsku,
jakoś przyzwyczaiłam się do angielskich wersji programów graficznych, ale wejdź: Edycja-
Preferences (Ustawienia? w każdym razie na samym dole) - Performance (wydajność?), tutaj
masz ustawienia pamięci, zaznacz inny dysk lub wszystkie. Możesz też zwiększyć ilość
pamięci przydzielonej domyślnie photoshopowi. Powinien działać raźniej. Photoshop potrafi
tworzyć pokaźne pliki tymczasowe w tempie, nawet 5-10 GB, warto o tym pamiętać.


Zwiekszylem mu pamiec do 1500mB jak pisalo na tym suwaku, zaznaczylem 2 dyski, jeden 6 drugi 7 GB mimo to wyskakuje z buntem ze za malo pamieci ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6+7 GB? Nie znam się na animacjach, ale to chyba trochę mało. 5-10GB to mi zajmuje jak pracuję na tiffie 300dpi, co prawda 30x30 cm i kilkadziesiąt warstw, ale animacja może potrzebować więcej. A może to problem w ogóle w czymś innym? Możesz zrobić trochę więcej miejsca na jednym z dysków? Będzie wiadomo, że to w tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inne pytanie, cop zrobic kiedy nie mam ikonek pedzla czy tez gumki (i nawet nie wiem jaki gumka ma aktualnie rozmiar ;/ ) zamiast tego wyswietla mi sie krzyżyk ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś tu jeszcze zagąda to czy możecie rzucić okiem na moją ulotką i powiedzieć mi (generalnie to schepać mnie ;) co jest w niej wg was nie tak ? Mi się osobiście podoba, ale kochana pani profesor kazala używać duzo pióra ale juz wystarczy ocena jak wygląda jako zwykła ulotka, co dodać, co usunac zeby było lepiej.
pozdrawiam

20110613211548

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować