Zaloguj się, aby obserwować  
Fizyczek

Grafika komputerowa!

463 postów w tym temacie

Dnia 02.06.2012 o 23:30, Polinka198 napisał:

> To znowu ja :D
>
> Jak komuś się nudzi to może coś dla mnie zrobić, będę wdzięczny ^^


Może być?


Tak, dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey
Proszę o pomoc.
Chciałbym zrobić nowe domki do gry Knights and Merchants.
Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć z jakich programów mógłbym skorzystać ?

20120711172741

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! Mam pytanie do grafików. Chciałbym kupić sobie tablet graficzny. Jestem początkującym ale chciałbym kupić tablet na dłużej. Poczytałem trochę opinii i wszyscy jednomyślnie pisali że Wacom nie ma w sobie równych. Mam odłożone 2000 zł . i zastanawiam się nad tym tabletem : http://www.gral.pl/Wacom+Intuos5+Touch+L+PTH-850-PL_455.html. Co doradzacie mili forumowicze :) ? Czy to dobry wybór ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Potrzebuję pomocy. Szukam kogoś kto zaprojektowałby logo zespołu o nazwie SANTEE (SANTI). Pochodzi od nazwy plemienia amerykańskiego. Muzyka grana to hardrock. Imię i nazwisko będzie oczywiście udostępnione na stronie, na której będzie logo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chester001, photoshop lub gimp + tablet do rysowania

kanaka_zabijaka, powinieneś byc zadowolony, nawet nie wiem czy to nie za dużo jak dla początkującego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkujący, no może nie tak bardzo. Mam na swoim koncie kilka prac zaliczeniowych z LO. Umiem w stopniu dobrym używać GIMPA i Blendera. Chciałbym jednak się rozwijać i tutaj moje pytanie. Czy 3ds max jest gdzieś w wersji dla studentów? Niekomercyjnej? I jakie książki do niego polecacie? Zastanawiam się też, czy zaopatrzyć się w książki do GIMP`a i Blendera, czy zostawić ten temat? Za pomoc będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

całe oprogramowanie autodesku jest dostępne za darmo dla studentów - trzeba się zarejestrowac u nich na stronie, podczas pobierania wersji trial zaznacz ze jestes studentem i cie przekieruje.
Zamiast gimpa i blendera postaw w Photoshopa oraz Max/Maya/Cinema4d

Najlepsza nauka to tutoriale w sieci. Dużo jest darmowych videotutoriali w sieci, wystarczy poszukać. Np. na 3dtotal.com mają dużo fajnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 13.08.2012 o 16:48, ozonex napisał:

Najlepsza nauka to tutoriale w sieci. Dużo jest darmowych videotutoriali w sieci, wystarczy
poszukać. Np. na 3dtotal.com mają dużo fajnych.

Wiem, już znalazłem kilka ciekawych, co prawda na poziomie ''Master'', ale znajdę tez coś ''lżejszego''.

Co do reszty programów wymienionych przez ciebie, dostane je jako student za free? Zawsze starałem się bawić w tych naprawdę darmowych, wiec z innymi jestem do tyłu.

Za odpowiedz dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 18:05, Dregorio napisał:

Za odpowiedz dziękuje.


3Ds Max - dostępny za darmo jeśli zarejestrujesz się na ich stronie jako student. Maya - z tego co kojarzę to oni od dawna mieli wersję tutorialową - zostawiała swoje logo w każdej pracy (zresztą to samo dotyczy 3Ds Maxa) ale poza tym była to pełnoprawna aplikacja.

Photoshop - o ile kojarzę to jest tylko rabat (fakt że często naprawdę duży, z cenami zjeżdżają np. z 4000 zł do 200), nie ma wersji darmowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś porady dla początkującego właściciela tabletu? Jak chronić go przed zarysowaniem, jak rysować i w jakich programach (Gimp znany i używany :) itp.

Powierzchnia użytkowa tabletu wydaje się skrajnie podatna na zniszczenie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2012 o 11:10, Boguslav4 napisał:

Jakieś porady dla początkującego właściciela tabletu? Jak chronić go przed zarysowaniem,
jak rysować i w jakich programach (Gimp znany i używany :) itp.

Powierzchnia użytkowa tabletu wydaje się skrajnie podatna na zniszczenie :/


Chronić przed zarysowaniami - a po co? Mój rzeczywiście z bliska wygląda jakby miał tysiące rys ale nie przeszkadza to w jego działaniu a parę latek już ma. Jeśli masz pełnoprawny tablet (czyt. Wacom) to nie będzie z tym problemu i nie przejmowałbym się tym. To już prędzej końcówka do piórka będzie problemem bo się zużyje (w końcu to tylko plastikowa wykałaczka ^^) i trzeba tak z raz na rok-dwa ją wymienić.

Co do programów - Paint Tool Sai, ArtRage, Photoshop, Corel Painter, Inkscape...do wyboru do koloru. Jeśli tabletem który kupiłeś jest Wacom Bamboo Fun to sporą część tych aplikacji dostajesz razem z nim. Gimpa osobiście nie trawię bo ma siermiężny i skrajnie nieintuicyjny interfejs.

A na pytanie "jak" rysować - każdy artysta ma własny styl, rysuj sobie tak jak ci wygodnie. Znajdź sobie jakieś podobające ci się prace, próbuj uzyskać podobne efekty... tutaj nie ma perfekcyjnych poradników, najlepiej po prostu eksperymentować i zobaczyć co ci się najbardziej podoba - jedni lubią speedpaintingi, inni linearty i style mangowe, jeszcze inni pracują na rozdzielczościach rzędu 6000x6000 i potem całość zmniejszają żeby mieć bardzo ładne i wyraźne detale itd.

Ja osobiście łączę Paint Tool Sai z Photoshopem bo mi tak najwygodniej. Ten pierwszy ma bardzo prosty interfejs i świetne wygładzanie kreski, do tego obsługuje wektory więc idealnie się w nim robi linearty i prace cel-shadingowe. Photoshop z kolei jest bardzo dobry do kolorowania i wszelkiej maści speed paintingów bo można łatwo do niego znaleźć setki fajnych wtyczek, pędzli itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać o jedną rzecz dotyczącą tabletów graficznych. Bo różne są wielkości są A6, A5 itp. Ja myślałem o kupnie wacoom pen & touch a5 to jest dobry wybór na początek ? Chodzi mi czy będę mógł za jego pomocą szkicować, rysować w photoshopie i np. wykorzystywać do innych programów graficznych. Oraz czy jeśli wielkość jest A5 to tylko na takiej powierzchni mogę rysować w photoshopie ? Chodzi mi o to czy jak jest większa rozdzielczość jeśli tak to moge powiedzieć niż A5 czy będę mógł tam wykorzystać rysik czy tam na części roboczej tam sięgnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, A5 jest na początek w zupełności wystarczające. A sam rozmiar nie ma oczywiście żadnego wpływu na możliwość tworzenia obrazów w różnych rozdzielczościach. Tablet jest urządzeniem wskazującym, to tak jakby myszka miała Ci coś ograniczać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 20:10, LESZ3u napisał:

Tak, A5 jest na początek w zupełności wystarczające. A sam rozmiar nie ma oczywiście
żadnego wpływu na możliwość tworzenia obrazów w różnych rozdzielczościach. Tablet jest
urządzeniem wskazującym, to tak jakby myszka miała Ci coś ograniczać ;)


Ok wielkie dzięki za pomoc. Niedługo pewnie się zdecyduje na kupno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję programu graficznego który dobrze sprawdzi się w tworzeniu planu budynku (szkoły).

Nie jest to nic na licencję budowlaną, jedynie informacja gdzie co znaleźć, z naciskiem na pomieszczenia administracyjne, z uwagi na to że szkoła po remoncie i troszkę się pozmieniało.

Ma to być coś w rodzaju planów w większych galeriach handlowych typu ''you''re here''.

Nie wiem czy jest jakiś specjalny program lub moduł do tego, jako klasa informatyczna czasem korzystamy z Corel''a chociaż program ten nie jest mi zbyt bliski w obsłudze.

Co by tu jeszcze dodać, format 2m x 1,2m, dopuszczalne jasne, nie gryzące kolory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2012 o 16:06, Ciekawski94 napisał:

Witam, chciałem zrobić napis z jakimiś efektami jaki polecacie program? PowerPoint odpada.


Świetne efekt otrzymasz już w Gimpie- istnieje wiele tutoriali również po polsku dostępnych na najbardziej znanej polskiej stronie tego programu. :)

Czasami pojawiają się osoby polecające do wszystkiego Photoshopa- jest to zdecydowanie przesada :P Chyba, że zamierza się związać z tym swoją przyszłość.

Edit. W nowym gimpie po skończonej pracy plik w innym niż format xfc gimpa formacie dostaje się używając opcji
Plik->Wyeksportuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiegoś prostego programu graficznego, który potrafiłby tworzyć tablice ze zdjęciami w komórkach. Zrobiony na szybko w Paincie przykład załączam niżej. Dodatkowe opcje w postaci ramek mile widziane. ;)

20121103172501

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 00:17, kanaka_zabijaka napisał:

Hej! Mam pytanie do grafików. Chciałbym kupić sobie tablet graficzny. Jestem początkującym
ale chciałbym kupić tablet na dłużej. Poczytałem trochę opinii i wszyscy jednomyślnie
pisali że Wacom nie ma w sobie równych. Mam odłożone 2000 zł . i zastanawiam się nad
tym tabletem : http://www.gral.pl/Wacom+Intuos5+Touch+L+PTH-850-PL_455.html. Co doradzacie
mili forumowicze :) ? Czy to dobry wybór ?


Tak, Wacom 5 to dobry wybór, sam takiego mam. ALE! Po co Ci aż L? M jest tej wielkości, że w zupełności wystarczy Ci do wszystkiego, a i tak będziesz czasem klął, że za duży. L-ki są dobre tylko dla architektów. No i jeszcze drugie "ale" - kupuj bez opcji Touch. Zupełnie zbędny wodotrysk, którego jedynym zadaniem jest podbicie ceny o te kilka stów.

Mam nadzieję, że zdążyłem odpowiedzieć, zanim dokonałeś zakupu? ;)

edit:
chociaż patrząc na datę, niekoniecznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować