Zaloguj się, aby obserwować  
Fizyczek

Grafika komputerowa!

463 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2013 o 09:49, Viear-StareKonto napisał:

edit:
chociaż patrząc na datę, niekoniecznie...


no cóż kupiłem L :P Ale jestem bardzo zadowolony.funkcja touch czasam a czsami zdarza się że coś się kliknie :P Natomiast zastanawiam się nad kupnem monitora. Bo obecny nie dość że nie panoramiczny(małe pole robocze trochę jest uciążliwe to już strasznie ciemny,szczególnie u góry. monitor nie musi być jakiś super. Zastanawiałem się nad eizo.Czytałem że są robione specjalnie pod grafików oraz tym że są długo żywotne (nie są to jakieś samsungi z ukrytymi wadam z którymi miałem już doczynienia)Zastanawiałem się nad tym modelem : http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/5383717_techniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie dotyczące rysowania za pomocą tabletu graficznego. Chciałbym kupić tablet A6 Wacoma Bamboo. I mam pytanie dotyczące tego jak wygląda rysowanie na takim rozmiarze gdy rozdzielczość projektu jest duża np. 1920x1080 i jeśli chodzi np. o rysowanie detali to się jakoś skaluje czy co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe tablety graficzne działają jedynie jako wskaźnik, tj. nie wyświetla się na nich żaden obraz. Czyli - rysujesz na powierzchni tabletu, efekty obserwujesz na monitorze. Zaawansowane modele z wbudowanymi wyświetlaczami to już nietani interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeśli ktoś ma potrzebę spełniania dobrych uczynków, mogę pomóc ją zrealizować. Chodzi o pomoc w renderowaniu animacji:) Całość zrobiona jest w darmowym opragromowaniu Blender 3D który ma 40mb i sam projekt o wadze 120mb. Owa pomoc polegałaby na zainstalowaniu ww. programu i wciśnięciu guziczka "render", następnie wrzucenie wyrenderowanych klatek na jakikolwiek z darmowych serwisów abym mógł je pobrać. Wiem, że prośba jest dosyć nie taktowna i głupia, szczerze wątpie aby ktoś się zainteresował, ale nuż jakaś dobra duszyczka się znajdzie :) W zamian mogę jedynie zaoferować wdzięczność i wzmiankę w deskrypcji na you tube. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Tak, o tym wiem. Ale jestem ciekaw jak wygląda praca na takim właśnie zwykłym tablecie graficznym i czy taki Wacom Bamboo Fun Pen & Touch A6 na początek wystarczy do photoshopa chodzi mi głównie o rysowanie i malowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2013 o 18:00, kryst90 napisał:

>

Tak, o tym wiem. Ale jestem ciekaw jak wygląda praca na takim właśnie zwykłym tablecie
graficznym i czy taki Wacom Bamboo Fun Pen & Touch A6 na początek wystarczy do photoshopa
chodzi mi głównie o rysowanie i malowanie.


Tak wystarcza, aczkolwiek trzeba mieć dobry procesor w komputerze. Przy zbyt słabym obraz na ekranie pojawia się z opóźnieniem i wychodzi krzywo. W takim wypadku pomaga używanie małozasobożernego programu malarskiego, np. dołączonego do tabletu ArtRage

Ogólnie lepiej mieć najtańszego wacoma niż droższy model czegoś innego.
Tą pracę wykonałam za pomocą poprzedniej generacji bambusa, format pocztówkowy:
http://asfodelium.deviantart.com/art/Blondie-328747351?q=gallery%3Aasfodelium%2F37644155&qo=20

Rysuje się trudniej niż na papierze, bo jeżdżenie piórkiem po tablecie i jednoczesne obserwowanie monitora jest nienaturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2013 o 00:18, wojcio102 napisał:

Dzięki wielkie, o to mi chodziło :)


To polecam się na przyszłość =P

asfodel

Bo ja wiem - imho z tą perspektywą papier->tablet to kwestia przyzwyczajenia i preferencji. Mam znajomych którym tradycyjnie "papierowo" idzie gorzej niż w wersji "pełna cyfrowa" ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Poszukuję bardzo prostego programu graficznego do tworzenia wykresów, prostych grafik i obrazków. Ktoś coś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem czy jest to odpowiedni temat, ale niech będzie - zaryzykuję ;)

Czy jest program lub sposób jakiś aby można było zrobić tekst graficznie podobny to stylu np. jakiegoś tytułu gry komputerowej. Powiedzmy coś takiego jakbym wziął tytuł Watch_Dogs i napisał w tym stylu Paczające_Pieseły.

Coś przy okazji jednego z konkursów gramowych widziałem, że niektórzy takiego programu używali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy: to był tylko przykład ;)

Chodziło mi bardziej o to, czy jest taki program. Bo kiedyś mi się obiło o uszy i chciałem się zapytać czy dobrze mi się usłyszało, czy też źle może coś przeczytałem rok temu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby istniał specjalny soft do takich rzeczy.
Podejrzewam, ze szybciej znajdziesz sobie konkretne czcionki lub ich odpowiedniki [czcionki stylizowane] w przypadku w którym nie udostępniono danego fonta od strony autorów gry/programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 13:41, Muradin_07 napisał:

W sumie to nie wiem czy jest to odpowiedni temat, ale niech będzie - zaryzykuję ;)

Czy jest program lub sposób jakiś aby można było zrobić tekst graficznie podobny to stylu
np. jakiegoś tytułu gry komputerowej. Powiedzmy coś takiego jakbym wziął tytuł Watch_Dogs
i napisał w tym stylu Paczające_Pieseły.

Coś przy okazji jednego z konkursów gramowych widziałem, że niektórzy takiego programu
używali :)


Może jakieś skrypty do Photoshopa? Nawet Gimp ma kilka filtrów, które gotowy tekst przerabiają na jakiś styl.
Czasami też ktoś zainspirowany jakimś efektem odtwarza go, ale to to już zależy od innych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 23:35, Maurycy_69 napisał:

zapomniałem którym narzędziem w PS dzieli się warstwę na 9 pól celem jej zniekształcania?

dobra już mam ale usunąć posta oczywiście nie mogę -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam problem potrzebuje dodać coś do texturepacka w Minecraft, chodzi mi o dodanie do pliku paintings_kristoffer_zetterstrand.png jednego zdjęcia, tak by w grze był wyświetlany w całości. Bawiłem się gimpem ale mi nic nie wychodzi, zna się ktoś na tym i pomógłby mi? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2013 o 20:27, Isildur napisał:

Witam,
mam problem potrzebuje dodać coś do texturepacka w Minecraft, chodzi mi o dodanie do
pliku paintings_kristoffer_zetterstrand.png jednego zdjęcia, tak by w grze był wyświetlany
w całości. Bawiłem się gimpem ale mi nic nie wychodzi, zna się ktoś na tym i pomógłby
mi? :)


Nie bawiłem się nigdy w takie dodawanie czegoś do tekstur, ale mogę spróbować, tylko napisz szczegółowo o co konkretnie chodzi, adres mailowy mam na gramsajcie, albo jak wolisz to PW też tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować