Zaloguj się, aby obserwować  
Fizyczek

Grafika komputerowa!

463 postów w tym temacie

www.blender3d.pl
Zresztą jestem modem na tamtejszym forum^^
Z polskich stron jest jeszcze Blenderownia (www.blender.pl) ale tutki to raczej nie jest ich specjalizacja;P
Zato mają świetną galerię prac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, żeby się nudno nie robiło...
Drobny fotomontarz w Gimpie. Latajec wycięty z screena z "Gunshipa" i lekko poprawiony;)
Smigła niestety musiałem domalować ''ręcznie''.
PS
Nie ma tu opcji edytowania postów, nie tylko zaraz po napisaniu? Nie trzeba by dublować...

20080228215313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Czy w GIMPIE da się rysować rysunki od zera??
Np. chce rycerza w lśniącej zbroi, to sobie go rysuje.Tak jak to sie robi przy pomocy ołówka i kartki.I co jest do tego potrzebne.Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2008 o 22:00, Pawciu45 napisał:

Mam pytanie.Czy w GIMPIE da się rysować rysunki od zera??
Np. chce rycerza w lśniącej zbroi, to sobie go rysuje.Tak jak to sie robi przy pomocy
ołówka i kartki.I co jest do tego potrzebne.Z góry dziękuje za odpowiedź.


Masz na myśli zwykłe rysowanie, tak jak w Paincie?

Jeśli tak, to oczywiście Gimp to umożliwia. Wciśnij klawisze CTRL+N (lub wejdź w Plik -> Nowy... - lub coś podobnego, niestety nie mam ''materiału'' pod ręką) i ustaw parametry obrazu. Następnie kliknij OK - i gotowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa.... Do takich zabaw polecam zainwestować w tableta graficznego...
Jasne, że da się rysować. Mi jakoś się udało w powyższej pracy dorysować rotor od zera. Całą prackę jak najbardziej też można ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 14:25, Drakkainen666 napisał:

Jest gdzieś w necie z polszczenie do Gimpa? jak tak to możecie mi dac linka! konkretnie
to do GIMPshop 2.2.8 ale może być też do innych wersji.

Znalazłem tylko wersję 2.4.4, podobno spolszczona, nie próbowałem.
http://www.noweprogramy.com/index.php?str=lf&pr=11489

A ja mam prośbę do zaznajomionych w tego typu programach.
Czy ktoś mógłby mi przerobić tą mapę?? To dla mnie bardzo ważne. Chcę ją przerobić tak, aby było widać wszystkie granice - coś jak ta tutaj:
http://www.wybory-pl.com/img/wojewodztwa.gif
PS: A to jest ta mapa, którą chcę przerobić, jak widać granice są słabo zaznaczone:

20080312150108

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam , że grafika kieruje się w złą stronę. Nex genowe gry skupiają się na efektach świetlnych, a później idę sobie w jakiejś grze kimś tam i samochód błyszczy się, że ledwo go widać, a tak w realu nie jest. A najbardziej to widać w Just cause , tam wszystko się błyszczy co jest przesadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 15:20, Dominik000 napisał:

Ja uważam , że grafika kieruje się w złą stronę. Nex genowe gry skupiają się na efektach
świetlnych, a później idę sobie w jakiejś grze kimś tam i samochód błyszczy się, że ledwo
go widać, a tak w realu nie jest. A najbardziej to widać w Just cause , tam wszystko
się błyszczy co jest przesadą.

yhy....nie ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 16:32, jackass napisał:

> Ja uważam , że grafika kieruje się w złą stronę. Nex genowe gry skupiają się na
efektach
> świetlnych, a później idę sobie w jakiejś grze kimś tam i samochód błyszczy się,
że ledwo
> go widać, a tak w realu nie jest. A najbardziej to widać w Just cause , tam wszystko

> się błyszczy co jest przesadą.
yhy....nie ten temat

:):):):) , dobra dzięki teraz widzę. A więc, uważam, że gimp jest fajny i prosty w obsłudze, choć w paru opcjach jeszcze się nie łapię.Wyślę maila do komputer świat aby dali do niego taki 100%-owy poradnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 15:08, Kapizak1 napisał:

Czy ktoś mógłby mi przerobić tą mapę?? To dla mnie bardzo ważne.


Odpowiada ci coś takiego?

20080312200054

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 20:03, Zelgadis napisał:

> Czy ktoś mógłby mi przerobić tą mapę?? To dla mnie bardzo ważne.

Odpowiada ci coś takiego?

Dzięki, jest na pewno lepsze od oryginału, ale jeszcze nie o to mi chodzi.
To ma być mapka do gry, planszówki. Na tym nie byłoby widać dokładnie pionków/żetonów. Może jest jakiś sposób, żeby same granice (kontury) nałożyć na jakieś fajne tło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, oto jedna z moich pierwszych prac. Tak się bawiłem pędzlem w GIMPie i mi wyszło :) Swoją drogą myślicie, że aby zostać np. grafikiem 2D lub 3D trzeba ukończyć jakąś ASP, czy coś takiego? No i jaki format polecacie? Gdzieś czytałem, że PNG jest dobre i go używam, a wy?

PS. Widzę, że dużo osób ma taki avatar jak ja ^^

20080319182808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 18:28, Goxenul napisał:

Swoją drogą myślicie, że aby zostać np. grafikiem 2D lub 3D trzeba ukończyć jakąś
ASP, czy coś takiego? No i jaki format polecacie? Gdzieś czytałem, że PNG jest dobre
i go używam, a wy?


No to po kolei:
Aby zostać grafikiem, żadne ASP nie jest konieczne. Najważniejsze to opanować soft i mieć pasję;) Soft można bez większych przeszkód opanować samemu (wymaga tylko odrobinę cierpliwości...)

Jaki format polecam? Heh... zależy do czego. Jeśli robisz grafikę do dużego wydruku, to najlepsze formaty są te, które nie zawierają kompresji (np. Tif albo RAW). Ale jeśli chcesz tylko opublikować to w necie, to lepiej zostań przy klasycznym jpg.

Ok, teraz Twoja pracka:)
Ogólnie jest wporządku (technicznie), ale co to właściwie jest?!
Staraj się unikać apstrakcji i tworzyć coś co ma konkretną formę...

No i na koniec coś ode mnie;)
Zwykły fotomontaż w Gimpie.

20080324142840

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 14:25, Drakkainen666 napisał:

Jest gdzieś w necie z polszczenie do Gimpa? jak tak to możecie mi dac linka! konkretnie
to do GIMPshop 2.2.8 ale może być też do innych wersji.


po co Ci z polszczenie jak są polskie wersje?? :P
poszukaj tu powinno być http://www.dobreprogramy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walne prosto z mostu, bo nie ma co owijać w bawełnę. Widzę większość z Was ma talent do tego typu rzeczy, czego jedynie mogę pozazdrościć. Idąc jednak dalej chciałabym zapytać, czy nie byłby któryś z Was zainteresowany pomocą przy budowie strony/ gry mmorpg? Grafik na gwałt potrzebny (podobno kobiety mile widziane..), mamy jedynie programistę. Tak więc, czekam na chętnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 16:32, jackass napisał:

> Ja uważam , że grafika kieruje się w złą stronę. Nex genowe gry skupiają się na
efektach
> świetlnych, a później idę sobie w jakiejś grze kimś tam i samochód błyszczy się,
że ledwo
> go widać, a tak w realu nie jest. A najbardziej to widać w Just cause , tam wszystko

> się błyszczy co jest przesadą.
yhy....nie ten temat


a niby czemu? dziedzina gameart jak najbardziej zalicza się do grafiki komputerowej

uważam że obecne gry mają mało wspólnego z fotorealistyką. po prostu na pewnym etapie warstwa wizualna zaczęła się rozwijać bardziej w stronę efekciarstwa, często tandetnego i pod publiczkę niżeli prawdziwej fotorealistyki. na każdym kroku pełno motion blurów, błysków i innych efektów świetlnych które nie są raczej krokiem w stronę grafiki maksymalnie odwzorowującej rzeczywistość. wystarczy popatrzeć na obecnie panujące trendy w gamearcie np. pod kątem grafiki 3d. nie oszukujmy się, napęczniałe, pomarszczone i pięknie wyrzeźbione postaci świecące się jak psu jajca za sprawą coraz to nowych map bardziej przypominają plastikowe żołnierzyki niżeli prawdziwe postaci z życia codziennego. oczywiście wszystko jest podyktowane wymaganiami rynku. jest na to popyt więc nie ma potrzeby aby robić w inną stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 21:51, th07 napisał:

po prostu na pewnym etapie
warstwa wizualna zaczęła się rozwijać bardziej w stronę efekciarstwa, często tandetnego
i pod publiczkę niżeli prawdziwej fotorealistyki.


A próbowałeś kiedyś wyrenderować fotorealistyczną scenę? Z raytracingiem i HDRI? Wiesz ile potrzeba na to czasu? (oczywiście bez renderfarmy)

P.S. W takim np. Mass Effect jest bardzo ładna grafika, ze wspaniałymi modelami postaci. Jeśli studio do grafiki się przyłoży, wychodzi im wspaniałe dzieło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"A próbowałeś kiedyś wyrenderować fotorealistyczną scenę? Z raytracingiem i HDRI? Wiesz ile potrzeba na to czasu? (oczywiście bez renderfarmy)"

Nie jestem grafikiem 3d, nie próbowałem.

Nikt nie wymaga aby warstwa grafika w grach była porównywalna z tą widoczną na starannie wykonanych renderach z programów 3d bo to będzie efektem postępu, przyjdzie z czasem. Na myśli miałem wyłącznie kierunek w jakim idą pod tym względem ówczesne gry. Zupełnie nie wiem co ma do tego renderowanie specjalnie przygotowanych scen statycznych w odpowiednich programach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to dać, więc daje to tutaj. Proszę jakiegoś grafika o to, żeby zamiast Delfish, zrobił Napster 6, później zrobił kopie i zamiast Delfish, napisał szerszeń45. Z góry dziękuję

20080504163424

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować