Zaloguj się, aby obserwować  
Fizyczek

Grafika komputerowa!

463 postów w tym temacie

Dnia 19.11.2013 o 19:47, ManweKallahan napisał:

Nie bawiłem się nigdy w takie dodawanie czegoś do tekstur, ale mogę spróbować, tylko
napisz szczegółowo o co konkretnie chodzi, adres mailowy mam na gramsajcie, albo jak
wolisz to PW też tam jest.


Dobra to ja zaraz napisze maila co i jak oraz wyśle Tobie pliki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 17:31, marekl1975 napisał:

Nabyłem program Corel Video Studio Pro X5 Ultimate w języku angielskim (dystrybucja holenderska).
Jest jakaś możliwość spolszczenia tego programu?

jeśli jest, to byłoby to nielegalne, a chyba zależy ci na legalności skoro kupowałeś program?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu zaraz nielegalne jak sam sobie spolszczy i nie ruszy jądra programu (a nie ruszy) to nie jest to nielegalne chyba,że powkleja pliki z polskiej wersji programu wtedy to będzie kradzież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2014 o 15:01, Carter napisał:

chyba,że powkleja pliki z polskiej wersji programu wtedy to
będzie kradzież.

no na tym chyba polega spolszczenie programu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2014 o 11:09, Maurycy_69 napisał:

> chyba,że powkleja pliki z polskiej wersji programu wtedy to
> będzie kradzież.
no na tym chyba polega spolszczenie programu :)

Jak powkleja z polskiej wersji to kradzierz i masz racje ale jak sam sobie przetłumaczy i podmieni pliki to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam do was (grafików) pytanie. Na czym polega przedstawienie "czegośtam" w skali szarości? Próbowałem się dowiedzieć od dr. googla ale wysyłał mnie na strony gdzie było dużo czytanie, które było dla mnie mało zrozumiałe niestety, bo kompletnie nie obracam się w tych tematach.
Piszę, ponieważ muszę zadecydować czy logotyp sponsora na odwrocie mojej książki ma być przedstawiony w skali szarości. Gdyby ktoś był na tyle uprzejmy i w dość jasny sposób wyjaśnił mi co to znaczy byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2014 o 15:43, akwyx napisał:

Słuchajcie, mam do was (grafików) pytanie. Na czym polega przedstawienie "czegośtam"
w skali szarości? Próbowałem się dowiedzieć od dr. googla ale wysyłał mnie na strony
gdzie było dużo czytanie, które było dla mnie mało zrozumiałe niestety, bo kompletnie
nie obracam się w tych tematach.

Jeśli chodzi o grayscale to wiki bardzo czytelnie to przedstawia- to nic innego jak ograniczenie palety barw obrazka dosłownie do skali szarości, czyli wszystkie kolory to szary o różnej jasności -tak jak drzewiej na "czarno-białych" zdjęciach i TV.

Dnia 10.02.2014 o 15:43, akwyx napisał:

Piszę, ponieważ muszę zadecydować czy logotyp sponsora na odwrocie mojej książki ma być
przedstawiony w skali szarości. Gdyby ktoś był na tyle uprzejmy i w dość jasny sposób
wyjaśnił mi co to znaczy byłbym wdzięczny.

W najgorszym razie będzie wyglądało anemicznie w najlepszym wyjdzie noir;)

BTW Kto normalny przedstawia do zaopiniowania projekt graficzny bez grafiki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, pomogło bardzo!

Co do przestawienia bez projektu - sprawa jest taka, że zostałem o to zapytany gdy otrzymałem już egzemplarz sygnalny, czyli najwidoczniej ktoś mądry w wydawnictwie kiedy zobaczył jak logotyp wygląda po wydruku doszedł do wniosku, że przydałoby się go "poszarzyć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem!

Panowie, jako zupelnie zielony w sprawach grafiki i animacji mam do Was pewne pytanie.

Muszę zrobić mape fikcyjnego świata - szkic juz mam, muszę to przelać to na ekran monitora i stworzyc animacje
.
Problem jest jednak większy - po ukonczeniu mapy muszę zrobić prostą animacje.
Pokaże na przykładzie:
http://www.youtube.com/watch?v=_SnJPTkrD7o - chcę aby kamera poruszała się na zblizeniu w konkretne
miejsce. Oczywiście tutaj mamy fajerwerki w postaci lini, która brnie niczym bohater i bijące światlo. Mi chodzi
o coś zupelnie banalnego czyli plynnie poruszający się obraz.

Teraz pytanie - jak tego dokonać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 17:05, Almarcino napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=eQsxgBLDotA - 3:30, chodzi mi dokladnie o coś takiego
:-)


Ściągnij sobie Lightworks, jest darmowy ( http://www.dobreprogramy.pl/Lightworks,Program,Windows,31448.html)

Później ogarnij sobie jakiś tutorial, np. http://www.youtube.com/watch?v=8j2nJP4HAn0

To chyba najprostsza droga do osiągnięcia efektu, ewentualnie zainteresuj się Prezi, tam pewnie też da się coś takiego zrobić, a i roboty będzie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
szukam miłego grafika, który poświęciłby chwilę swojego czasu i stworzył dla mnie logo.
Z podanego niżej zdjęcia trzeba by usunąć ten napis "ujarani.pl" i wprowadzić pochyły napis "fckyeah20" najlepiej w jakimś pasującym kolorze (w ogóle superancko by było gdyby ten napis miał jakiś efek - pojawiał się i znikał/świecił się, co kolowiek grafikowi będzie tu pasowało).
Dodaję dwa obrazki, jeden do przerobienia a drugi z "instrukcją" jakby to miało wyglądać ;)
Jeżeli znajdzie się tak miła osoba będę bardzo, bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować