Zaloguj się, aby obserwować  
Fizyczek

Grafika komputerowa!

463 postów w tym temacie

UWAGA!!!

POSZUKUJĘ GRAFIKA, KTÓRY MA DOŚWIADCZENIE W ROBIENIU LAYOUTÓW. JEŚLI KTOŚ JEST ZAINTERESOWANY TO PROSZĘ O KONTAKT NA GG: 626214 lub jaworskip@o2.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się ostatnio grafiką komputerową, a dokładnie Manga Cars. Chciałbym zrobić carbonową maskę. Jak się to robi?? Tzn. zaznaczyć maskę umiem, ale nie wiem jak ją wypełnić warstwą. Znalazłem kilka tutoriali do Photoshopa, ale ja mam PSP9 i te tutki mi w ogóle nie pomogły. Proszę o pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w klasie kolegę, który chociaż nie ma za wiele lat już od dawna bardzo interesuje się wszelką grafiką komputerową. Pytany o to co chce robić w przyszłości odpowiada zawsze tak samo "Chcę być grafikiem komputerowym". Nie wiem do końca na czym to tak naprawde polega, ale myślę, że musi być dość trudne ;O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem dotyczacy garfiki tworzenia czarno-bialej (co jak mysle dosc ulatwia sprawe :)). Otoz chce wpisac do pewnego ksztaltu swoj tekst, tak, aby byl widoczny zarowno ksztalt, jak i napis. Hm... Ciezko to wytlumaczyc, wiec pokaze o co dokladnie mi chodzi: http://static.last.fm/proposedimages/sidebar/6/2066788/8305.jpg - widzimy tu napis, ktory ejst w takim ksztalcie, ze wyglada jak kontynent afrykanski. Chce zrobic cos podobnego, tylko z innym napisem i innym ksztaltem. Mile byloby, gdyby ktos wytlumaczyl mi jak mozna zrobic cos takeigo w Photoshopie, ale kazda pomoc napewno bedzie przydatna. :) Z gory najmocniej dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy da się samemu na domowym sprzęcie zrobić menu do filmu aby to jakoś razem zgrać na płytkę? Chodzi o to co jest na płytce jak kupujesz jakiś film DVD. Jest menu i tam np. start filmu, dodatki, rozdziały...Da się zrobić taki panel w domu, ew. za pomocą jakiegoś programu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, kiedyś pracowałem w firmie i dostałem płatnego Photoshopa CS 2 i jest dobrze xP. Tylko strasznie dużo pamięci żre ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że trochę późno, ale może Ci jeszcze pomogę (tworzę w Corel PHOTO-PAINT, ale myślę, że dużo się on nie różni od Photoshopa). Mianowicie najpierw tworzysz maskę, która będzie określała kształt. Następnie w osobnym dokumencie wpisujesz wybrany tekst, kopiujesz go i wklejasz do zaznaczenia. Koniec :D

Ja osobiście lubię pobawić się w Virtual Tuning, ale porównując moje pracę do profesjonalistów, to szkoda gadać... Może jak zrobię coś nowego, to tu zapodam (miałem niedawno formata i na dysku nie mam żadnych prac).

Ostatnio na potrzeby mojego GS''a przerobiłem kadr z filmu Pulp Fiction. Efekt poniżej.

Pozdrawiam
Lesz3yk


20070516211157

20070516211222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 21:13, Lesz3yk napisał:

Wiem, że trochę późno, ale może Ci jeszcze pomogę (tworzę w Corel PHOTO-PAINT, ale myślę, że
dużo się on nie różni od Photoshopa). Mianowicie najpierw tworzysz maskę, która będzie określała
kształt. Następnie w osobnym dokumencie wpisujesz wybrany tekst, kopiujesz go i wklejasz do
zaznaczenia. Koniec :D


Bardzo dziekuje, bo sam do tej pory nie rozkminilem tego problemu do tej pory. Prawde mowiac nie pokladam w sobie etraz wszystkich nadziei, bo wciaz jestem poczatkujacym w tej dziedzinie, ale moze uda mi sie cos takiego zrobic. A przyda sie, przyda. ;) Jeszcze raz wielkie dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne moje "dzieła", tym razem oparte na Gothic 3.
I mam jeszcze małe pytanko - czy ktoś z was tworzy w Corel''u (9)? Bo szczerze mówiąc ja wole go od Photoshopa, choć wiem, że ten drugi jest jednak lepszy - ale cóż - przyzwyczajenia. Gdy siadłem do triala CS 2 to zbytnio połapać sie nie mogłem :D A w Corel''u wszystko jest pięknie i przejrzyście, a i efekty złe nie są.

PS. Dlaczego tak rzadko tutaj zaglądacie?

20070519212035

20070519212126

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc ja też pochwalę się swoim (amatorskim) dziełem.
Najprostsza scena jaka mogłem stworzyć na Blenderze (niedługo zamieszczę bardziej skomplikowane modele)... Leżące na drewnianym stole karty (tekstury z windowsowego Pasjansa).
Drugi obrazek to moja zabawa w PhotoShopie, mój znaczek - NoZ (Norbert Ziółkowski) :D

Jeśli chodzi o program jakiego używam i preferuję do obróbki zdjęć to bez wahania powiem, że jest to... PhotoFiltre, jest niedrogi (właściwie to jest darmowy), przystępny i oferuje bardzo dużo możliwości. ;)

20070519215155

20070519215625

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy całkiem fajny (drugi też ma swój klimat :D), ale jeszcze ładniej wyglądałyby grubsze talie (więcej kart pod spodem).

Ja w 3D za dużo jeszcze nie tworzyłem (tyle co kiedyś w Carrara z PCF i Blenderze), ale mam zamiar niedługo wziąć się za triala 3DMax''a. Wiem, że nie jest to prosty program, ale kiedyś trzeba zacząć, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam GIMPa 2.2.4 i nie wiem za bardzo jak na nim pracować. Może mi ktoś polecić jakis dobry poradnik do tego programu. No i mały efekt mojej pracy

20070526143055(1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie, mógłby ktoś zapodać jakiś poradnik. Grafika komputerowa mnie ciekawi. Kiedyś zrobiłem 3 gify :P. Z chęcią bym się pobawił jescze z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 14:30, stanlee napisał:

Mam GIMPa 2.2.4 i nie wiem za bardzo jak na nim pracować. Może mi ktoś polecić jakis dobry
poradnik do tego programu. No i mały efekt mojej pracy

Nie wiem czy wszystko będzie tak jak w tej wersji, ale w większość się zgadza. Jest to zbiór ćwiczeń z objaśnieniami. Po nich powinno być łatwiej :)
http://gajdaw.pl/gimp/index.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ten obrazek wykorzystałem jako tło na Gramsajcie powiedźcie czy wam się podoba?Ale czywiście nie jest to tak zrobione jak zrobił forumowicz Lesz3yk

20070526150316

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować