Zaloguj się, aby obserwować  
Fizyczek

Grafika komputerowa!

463 postów w tym temacie

No i zacząłem pracować.
A oto mój pierwszy prawdziwy owoc pracy - tło GramSajta do Madii (? - Madia - jak to się odmienia?). Szkoda tylko, że dopiero teraz zobaczyłem, że przeżywa piłkarską załamkę....
Ciekawe, czy jej się spodoba, bo wraca dopiero wieczorem i jeszcze nie miałem dzisiaj okazji z nią pogadać, więc nawet nie wie, że takie coś zrobiłem :D (ale nakręciłem :D)

20070606201604

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja dodam kilka moich:
1. Corvette Stingray - miałem farta ją złapać w Holandii. Trochę poprzerobione kolorki.
2. Jeden z moich najnowszych screenshotów z Trackmanii United. Używam ich do prezentowania swoich tras.
3. Tak jak wyżej - Doubleback to oczywiście nazwa mojej trasy.
4. Ogród z Holandii przerobiony na mniej miluśką wersję :)

20070606202101

20070606202148

20070606202232

20070606202310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, zacząłem się troszkę bawić z GIMPem i nie wiem jak można w nim zrobić jakieś napisy, narzędzie tekstowe które tam jest właściwie nie nadaje się za bardzo do niczego (albo raczej ja nie potrafię z niego korzystać) można wpisac tylko tekst i tyle, nawet nie ma czcionki, ani jej wielkości do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm a może by tak dodać parę swoich prac ;] ostatnio nie miałem czasu na zabawę, więc moje prace są na, hmm, powiedzmy, przeciętnym poziomie... ale liczę, że się wam spodobają ;]

20070608183332

20070608183404

20070608183454

20070608183602

20070608183635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 18:27, kordzio1 napisał:

A ja mam pytanie, zacząłem się troszkę bawić z GIMPem i nie wiem jak można w nim zrobić jakieś
napisy, narzędzie tekstowe które tam jest właściwie nie nadaje się za bardzo do niczego (albo
raczej ja nie potrafię z niego korzystać) można wpisac tylko tekst i tyle, nawet nie ma czcionki,
ani jej wielkości do wyboru.

No i jednak udało mi się znaleźć sposób jak normalnie pisać w GIMPie, akurat gdy szukałem czegoś zupełni einnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy powiekszanie zdięcia i zrozpikselowanego obrazu da sie go wyostrzyć czy to kolejna filmowa bujda jeżeli to prawda mugłby mi ktoś podać nazwe takiego programu (najlepiej bezpłatnego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 18:52, gracz 155 napisał:

a ja mam pytanie czy powiekszanie zdięcia i zrozpikselowanego obrazu da sie go wyostrzyć czy
to kolejna filmowa bujda jeżeli to prawda mugłby mi ktoś podać nazwe takiego programu (najlepiej
bezpłatnego)


To raczej bujda, bo obrazek o mneijszej rozdzielczości zawiera mniej szczegółów, których już chyba nie sposób przywrócić. Chyba że obrazek powiększa się np. o jakieś 120% i chce się usunąć powstałe w ten sposób niedoskonałości - w takich przypadkach używam narzędzia Rozmycie w Photoshopie. Jeśli jednak powiększasz obrazek o np. 300%, to nie ma chyba możliwości, by wychwycić z niego szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś zrobić tapetkę na pulpit 1280x1024????
Chodzi mi o granatowe tło, i taki napis a la pioruny (nie takie komiksowe tylko prawdziwe) "nie dotykać". Gdyby ktos spróbował to dzięki wielkie, jak nie to... mniejsze
Pozdrawiam grafików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 19:56, OloMax napisał:

Czy mógłby mi ktoś zrobić tapetkę na pulpit 1280x1024????
Chodzi mi o granatowe tło, i taki napis a la pioruny (nie takie komiksowe tylko prawdziwe)
"nie dotykać". Gdyby ktos spróbował to dzięki wielkie, jak nie to... mniejsze
Pozdrawiam grafików



Może być? Jeśli jednak chcesz inne tło/czcionkę, to mów.

Również pozdrawiam, choć grafikiem nie jestem :D

20070621203309

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 20:33, Lesz3yk napisał:

Może być? Jeśli jednak chcesz inne tło/czcionkę, to mów.

Również pozdrawiam, choć grafikiem nie jestem :D

Prawie, prawie, tylko tło dużo bardziej ciemne, prawie czarne. I czy dałoby się zrobić ten napis z tych piorunów w tle???

Pozdrawiam .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem można odczytać przeźroczystego .tiff ?? W Photoshopie, GIMPie i Corel Draw zamiast przeźroczystości jest czarne tło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników jakże popularnego GIMPa: dlaczego gdy próbuję otworzyć plik .svg (w GIMPie rzecz jasna), otwiera mi się on w dziwny sposób? Cała strona zajmuje duży obszar, jednak fragment (!) właściwego pliku jest w lewym górnym rogu.
obrazek 1 - prawidłowe logo (to tylko przykład)
obrazek 2 - a tak mi się ono wyświetla w .svg przy użyciu GIMPa

20070720140431

20070720140455

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna! popracuj jeszcze nad wygładzeniami i przenikaniami warstw! Żeby "nakładane" warstwy się tak bardzo nie wybijały! Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować