Zaloguj się, aby obserwować  
Fizyczek

Grafika komputerowa!

463 postów w tym temacie

Witam wszystkich znawców programu Corel... Mam prośbę, która potrzebuje szybkiego rozstrzygnięcia...

Słuchajcie, mam problem... Czy ktoś POTRAFI zrobić KRZYWE dla tego obrazku. PILNIE mi to potrzebne, naprawdę...

http://www.gritspringer.de/fusion/images/cky03_thumb.gif

I przy okazji pokazać mi screen?... Proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar rozpocząc przygodę z grafiką komputerową. Ciekawe programy do tego już mam, ale czy są jakieś książki/kursy, które jakoś wprowadzają w tą dziedzinę? Jak tak, to proszę o tytuły ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie znalazłem. W niezmiernych czeluściach mojego komputera. Moja praca 3D... Piękny, lśniący, chromowany kran. Zastanawiałem się czy nie zrobić staromodnego, ale takie są teraz najczęściej spotykane w łazienkach i bardzo prosto je zrobić. Tak więc... Jak Wam się podoba?

20071024202645

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo :) A można wiedzieć do jakiego celu wykorzystasz obrazek? Jeśli jako tło GS''a, to odradzam - jest w zbyt małej rozdzielczości.

20071107185906

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 18:59, Lesz3yk napisał:

Proszę bardzo :) A można wiedzieć do jakiego celu wykorzystasz obrazek? Jeśli jako tło GS''a,
to odradzam - jest w zbyt małej rozdzielczości.

Dzięki, prawie nie ma śladu ;).
Tak, wiem, że ten obrazek jest za mały na tło GSa i nie zamierzam go do tego wykorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hey, mam pytanie, czy da rade zrobić w gimpie tak, że wycinam kawałek obrazu i potem ten kawałek posłuży mi za wypełnienie warstwy? prosiłbym o szybką odpowiedź i możliwą instrukcje ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam zamiar rozpocząc przygodę z grafiką komputerową. Ciekawe programy do tego już mam, ale
> czy są jakieś książki/kursy, które jakoś wprowadzają w tą dziedzinę? Jak tak, to proszę o tytuły
> ;]

oczywiście, że są ;)

choć ja polecam Ci poradniki/itp. zupełnie za damo - przez internet ;)

znam taką pewną stronkę o GIMP''ie : http://www.gimpuj.info/
a tutaj masz link do froum tej stronki : http://www.gimpuj.info/index.php

na forum znajdziesz mnóstwo różnych rzeczy : brushe, poradniki, desenie, itp.
naprawdę fajna stronka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy w dobrym miejscu piszę, jak coś to mnie nakierujcie :) Otóż chcę zrobić animację, jednak nie wiem dokładnie jak.... Mógłby mi ktoś pomóc (wskazówki)?
Programy, których używam:
GIMP
PhotoFiltre

Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema. dzisiaj rozpocząłem swoją zabawę z Gimpem i po kilku godzinach na podstawie renderków z neta wyprodukowałem takie coś. daje radę? bo mi się podoba ^^

20080113160101

20080113160133

20080113160211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś obcykany w temacie może polecić mi jakąś książkę dla osób początkujących w grafice, lubujących się w GIMPie? Potrzebna jest mojemu znajomemu, a ja nie znam się zbytnio na temacie, dlatego prosze Was o radę.

Z góry dzięki!

Widże, że na górze są podane linki do poradników internetowych, jednak wolałbym książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 00:16, DJ Danielus napisał:

Nie wiem, czy w dobrym miejscu piszę, jak coś to mnie nakierujcie :) Otóż chcę zrobić animację,
jednak nie wiem dokładnie jak.... Mógłby mi ktoś pomóc (wskazówki)?
Programy, których używam:
GIMP
Proszę o pomoc!


Może już rozwiązałeś swój problem, może nie. Wyłączając obie opcje ;-), bezczelnie skopiowałem zawartość tego http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=31554&pid=69 posta.

1. Włączasz Gimpa.
2. Otwierasz obrazek, który ma być treścią animacji - ważne, aby miał rozmiary 300 pikseli szerokości na 100 pikseli wysokości. (jeśli chcesz własnoręcznie stworzyć nowe arcydzieło, wciśnij CTRL+N i ustaw właściwe parametry)
3. W miejscu, gdzie masz opcje narzędzia (dolna część głównego okienka Gimpa) klikasz na guzik z małym trójkącikiem, wybierasz Dodaj zakładkę a następnie Warstwy. Pojawi Ci się nowa zakładka z jedną warstwą. To Twoja pierwsza klatka animacji.
4. Jeśli chcesz dodać drugą i każdą kolejną, klikasz na czystą kartkę w lewym dolnym rogu okienka Warstwy i tworzysz nową o takich samych wymiarach. (jeśli nie chcesz robić skomplikowanej animacji, ustaw Typ wypełniania warstwy jako Białe)
5. W międzyczasie możesz dowolnie zmieniać wygląd kolejnych warstw, co przyczyni się różnorodności animacji. ;-)
6. Gdy masz już kilka klatek, wypadałoby pogrzebać w prędkości ich znikania. Każda warstwa (klatka, jak się domyśliłeś ;-) ) posiada nazwę, którą można również i ten parametr określić.
Kliknij dwukrotnie na warstwę, której prędkość chcesz modyfikować. Następnie ustaw według wzoru:
[nazwa warstwy] (XXXms) - to będzie oznaczało, że klatka animacji [nazwa warstwy] zniknie po XXX milisekund.
Ta wartość dotyczy każdej klatki z osobna!
7. Pamiętaj, że nie musisz zapisywać i wczytywać pracy, aby zobaczyć jak się prezentuje. Kliknij prawym przyciskiem myszy na jednym z obrazków, wybierz Filtry, Animacja i kliknij na Playback... .
8. Gdy sądzisz, że Twoja animacja jest już gotowa, warto ją zapisać. Czyli kliknij po kolei na - Plik, Zapisz jako... Nazwę wybierz dowolną, jednak rozszerzeniem musi być koniecznie .gif. Następnie w okienku Eksport pliku, które wyskoczyło, bardzo ważnym jest ustawienie Zapisz jako animację. Klikamy na Eksportuj i OK.
9. KONIEC.

Może trochę zagmatwane, ale nieco później naprawdę upraszcza życie. ;-) Wybacz również, że pisałem gdzieniegdzie o sprawach oczywistych - a nóż się komuś przyda? ;-) Póki co, możesz spróbować animować w dużo prostszych programach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - miejmy nadzieję, że jakoś to będzie :) A co jeśli chcę tylko pewien fragment animowany? Nie chcę zrobić banera, ale pobawić się nagłówkiem. Z jednej strony byłaby część nie zmienna, a po drugiej właśnie ta animacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 16:57, DJ Danielus napisał:

Dzięki - miejmy nadzieję, że jakoś to będzie :) A co jeśli chcę tylko pewien fragment animowany?
Nie chcę zrobić banera, ale pobawić się nagłówkiem. Z jednej strony byłaby część nie zmienna,
a po drugiej właśnie ta animacja.


Masz na myśli jeden obrazek, który będzie podzielony na strefę X (animowana) i strefę Y (nieanimowana)? Niestety, będziesz zmuszony po prostu zrobić animację, gdzie właśnie pewien jej fragment będzie w każdej klatce wyglądał tak samo. Nie znam innego sposobu i wątpię, aby dało się to zrobić inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry sposób na nabicie posta, takie pokazywanie swoich prac ;] choć zazwyczaj mi się nie chce.
Tapetka taka sobie, wykonana dla brata toteż się nie starałem, w końcu tylko on miał ją zobaczyć.. ;P

20080127220022

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować