Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pro Evolution Soccer 2011 - recenzja

36 postów w tym temacie

No to niezła ocena, FIFA 10 miała wyższą. A szczerze wątpię, żeby ten PES był gorszy. No ale nie grałem, więc patrzę tylko na recenzję. FIFA wróciła na tron PC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale ta gra mnie od siebie odrzuca. Nie wiem czemu. Może to przez to, że odkąd zagrałem w PES 2005 to bramkarz był na poziomie takim, że nie wychodził do piłki choć ona była przed nim i miał jakby to nazwać ruchy jak jakaś lebioda. A w 2011 nie widzę zbytniej różnicy.
Może to wszystko przez to, że jestem fanem fify, ale wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bardzo dobra i nie zasłużyła na taką ocenę. Widać, że recenzent jest "wielkim fanem fify", a jeśli relacje zrobiłaby osoba obiektywna to gra dostałaby o wiele wyższe noty i przede wszystkim nie byłoby wytykania palcem błędu za błędem, których na prawdę nie jest aż tak dużo.

Ps. Czy porównując recenzje Fify z Pesem nie macie wrażenia, że była ona podpłacona, bądź chociaż jednostronna? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciezko zachowac obiektywizm w porownaniu tych dwoch gier. Wg. mnie fifa 11 to najlepsza gra z serii, ale PES zrobil przez ostatni rok rowniez ogromny progress IMO nie zasluguje na 6/10 tylko na 8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam takiego wrażenia, że była podpłacona bądź jednostronna. Recenzent ma ABSOLUTNĄ rację co do tego PESa. Drewniane animacje biegania zawodników z kijem w dupie ranią oczy od bodajże 08. A sugerowanie, że recenzent wziął łapówkę od EA jest naprawdę głupie i nie na miejscu. Przegrałem w pesa ostatnie 4 lata. To co stało się z tą serią woła o pomstę do nieba. Sztuczna inteligencja w pesie SSIE prze okrutnie. bramkarze od 06 zachowują się jak debile. W Fifie obrońcy wychodzą z siebie, skaczą, fruwają, wystawiaja nogi jak leci piłka. A pes? no błagam... Fifa ma pare błędów. Ale są to błędy naprawdę nieznaczne i do zniesienia. A Konami przyjęło taktykę EA. Odgrzewają kotleta, nawet nie udając, że poprawili błędy (SI bramkarza i obrony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do oceny tej "gry sportowej" w 100%.

EDIT. WTF?! Pomijam to, że twarze zawodników praktycznie się nie zmieniły, ale taki Borriello jeszcze w Milanie? Niech sprzedają PESa tylko w Japonii, dla dobra ogółu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka jest prawda i fani muszą się pogodzić :P PES jest gorszy od Fify.... I nie ma co pisać,że ta ocena jest za mała bo i Fifa została "surowo" potraktowana. Konami musi się wziąć do roboty bo i na PC Fifa już króluje..Nie wspomnę o Xbox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem, że w tym roku, już trochę znużony Fifą, wróciłem do Pro Evolution Soccer i... gra mi się całkiem przyjemnie. Myślę, że za rok król powróci na swoje miejsce. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Gdzie jakieś niedociągnięcia, przetarcia na boiskach, race, krzyki zawodników?"

przecież w przeciwieństwie do FIFY na trybunach są race. w ogóle kibice w PESie są przedstawieni o wiele lepiej niż w FIFIE. zobaczcie chociażby na ich "dziwne" zachowanie podczas wykonywania rzutu karnego (w FIFIE ofc.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, ocena końcowa jest... naprawdę grubo zaniżona.
Tak, przyznaję że wiele argumentów i zdań wobec nowej odsłony PES jest tutaj trafnych, ale gra ogólnie... jest naprawdę, całkiem udana (głównie w porównaniu z zeszłoroczną edycją). Zaznajomiłem się już z najnowszą PC-ową Fifą - i rzeczywiście, gra jest o niebo lepsza, progress jest potężny. Ale w bezpośrednim pojedynku z nowym PES''em... Hmmm, nie wiem, ale dużo większą przyjemność czerpię z gry Konami właśnie. Fifa jest jakaś-taka... "cukierkowa", niby animacje cudne, niby licencje, niby oprawa i gameplay bardzo fajne ale... - ta gra nie ma dla mnie klimatu. Klimatu prawdziwego spotkania piłkarskiego. Momentami gra EA staje się bardzo schematyczna. A PES... - jest nieprzewidywalny. Nowy system podań (o ile gra się padem, z użyciem gałki analogowej...) jest wprost kapitalny, kamera (mimo tak wielu narzekań) szybko przypadła mi do gustu. No i nieśmiertelny tryb Master League, (który jeszcze od czasów archaicznego ISS''a) sprawia ogromną ilość frajdy. Fakt... SI bramkarzy, tudzież innych zawodników często potrafi zawiść, ale nie oszukujmy się - w fifie zdarza się to również.
Naprawdę, gra Konami w odsłonie na PC zasługuje spokojnie na ocenę rzędu 8.0, bez dwóch zdań. Co więcej, myslę że Konami sukcesywnie powoli zacznie odzyskiwać prymat futbolowy na komputerach osobistych, i jeśli nie stanie się tak w przyszłym roku, to już edycja 2013 powinna wrócić do ...poprzeczki zawieszonej pod samym sufitem. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem jakiś wielkich niedociągnięć w SI FIFY - zaś w SI PES co chwila przydarzały się takie kiksy, że miałem dość po 2 meczach. Poza tym to właśnie FIFA ma dla Mnie klimat prawdziwego spotkania zaś PES wydaje się tylko drobną rozrywką - tak jakby porównać granie w szachy z grą w warcaby. Wiadomo, że jedno i drugie sprawia frajdę ale tylko jedno jest naprawdę wymagającą, wielką grą.

Cóż, jeśli wg Ciebie edycja PES 2013 zawiesi poprzeczkę pod samym sufitem to jeśli FIFA będzie trzymała taki progress, sufit znajdzie się pod poprzeczką FIFY.

PS. Treść mojego posta jest moim subiektywnym zdaniem. W żaden sposób nie chciałem Cię nim urazić, zaatakować lub skrytykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli FIFA już na wszystkie platformy jest najlepsza. Nawet jakby PES podgonił wersję PC to nadal jest biedny z licencjami, które można załatać, ale w Multi jest tragedia. Fani kupią, a ci co chcą jak najlepszą piłkę przejdą na FIFE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielu pisze, że nowy PES zasługuje na ocenę 8.0 a nawet nowa FIFA11 na PC tyle nie dostała.
KONAMI powinno w końcu usiąść i przemyśleć kilka spraw dotyczących co chcą w następnej serii pokazać, bo jeśli SI bramkarzy zaś będzie takie samo to wątpię, że ocena podniesie się nawet do 7.0.
Zauważyłem grając w demo PESa, że jak stoi się przed bramkarzem to on wybije piłkę przez naszego zawodnika jakby tam go nie było a w FIFie bramkarz czeka aż odejdziemy od niego a jak tego nie zrobimy to szybko odbiegnie i wybije.
Jeszcze chciałem o jednej rzeczy mianowicie o podaniach ... tragiczne jak dla mnie. Czasami te podania mnie rozbawiają. Niekiedy są tak niedokładnie, że to się w nie mieści w głowie. Bo żeby Messi podawał jak Rasiak no to tu coś musi być nie halo.
Niektórzy piłkarze w ogóle nie są w tych klubach co powinni np. Ibra nadal jest w Barcy choć już jest David Villa.
Tyle ode mnie to jest wszystko pisane po zagraniu w demo tejże gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować