Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z Alienware - Alienware M15x, czyli złoty środek

9 postów w tym temacie

Przepraszam, że przeszkadzam. Gdzie można znaleźć cennik dla tych bajeranckich komputrów? Bo się mi już mało miejsca na biurku zrobiło a coś takiego zdecydowanie życie by ułatwiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale ta "ufoludkowo-nowoczesna" stylistyka kompletnie mnie odrzuca. To chyba wygląd dedykowany "młodym gniewnym" ;). Rozmiary też są spore, a ja lubię lapki małe i lekkie.

Tryb "stealth" rozbawił mnie do łez :D. Do tej pory myślałem, że wystarczy włączyć opcję zasilania "zrównoważony", bądź "oszczędny", ale stealth to dopiero wypasik. Dobrze, że lapek przy tym nie znika ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 11:29, palpatine napisał:

No niestety, ale ta "ufoludkowo-nowoczesna" stylistyka kompletnie mnie odrzuca. To chyba
wygląd dedykowany "młodym gniewnym" ;). Rozmiary też są spore, a ja lubię lapki małe
i lekkie.

Tryb "stealth" rozbawił mnie do łez :D. Do tej pory myślałem, że wystarczy włączyć opcję
zasilania "zrównoważony", bądź "oszczędny", ale stealth to dopiero wypasik. Dobrze, że
lapek przy tym nie znika ;).


Dobrze że dodałeś " a ja lubie" Nie jesteś targetem dla tego typu sprzętu , co nie oznacza odrazu że Ci którzy do tej grupy nalezą są jak to określiłeś ironicznie "młodymi gniewnymi". Co do trybu ( nazewnictwo fakt faktem naciągane ) stealth , do obnizenia jasnosci matrycy i powylaczaniu niepotrzebnych w danym momencie podzespołów dochodzi tutaj tez obnizenie taktowania procesora i przelaczenie karty graficznej na wbudowaną, takze nie wiem czy jest to równoznaczne z przestawieniem opcji zasilania.

Imho nie opłaca się kupować mocno rozbudowanej wersji m15, lepiej ociupinke dolozyc i kupic m17x ( ktorego cena u nas mocno mnie zaskoczyła in plus mimo podejzen o gigantyczny narzut ze strony polskiego Della po zbadaniu cen komputerów stacjonarnych )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 14:09, SimplyLucas napisał:

> No niestety, ale ta "ufoludkowo-nowoczesna" stylistyka kompletnie mnie odrzuca.
To chyba
> wygląd dedykowany "młodym gniewnym" ;). Rozmiary też są spore, a ja lubię lapki
małe
> i lekkie.
>
> Tryb "stealth" rozbawił mnie do łez :D. Do tej pory myślałem, że wystarczy włączyć
opcję
> zasilania "zrównoważony", bądź "oszczędny", ale stealth to dopiero wypasik. Dobrze,
że
> lapek przy tym nie znika ;).

Dobrze że dodałeś " a ja lubie" Nie jesteś targetem dla tego typu sprzętu , co nie oznacza
odrazu że Ci którzy do tej grupy nalezą są jak to określiłeś ironicznie "młodymi gniewnymi".
Co do trybu ( nazewnictwo fakt faktem naciągane ) stealth , do obnizenia jasnosci matrycy
i powylaczaniu niepotrzebnych w danym momencie podzespołów dochodzi tutaj tez obnizenie
taktowania procesora i przelaczenie karty graficznej na wbudowaną, takze nie wiem czy
jest to równoznaczne z przestawieniem opcji zasilania.

Imho nie opłaca się kupować mocno rozbudowanej wersji m15, lepiej ociupinke dolozyc i
kupic m17x ( ktorego cena u nas mocno mnie zaskoczyła in plus mimo podejzen o gigantyczny
narzut ze strony polskiego Della po zbadaniu cen komputerów stacjonarnych )


Warto też zauważyć, że stosunek jakości do ceny w tym przypadku nie istnieje. W ogóle nie opłaca się tego kupować :). Ceny są z kosmosu. Można za to kupić sprzęt porównywalny, a 2 razy tańszy.

Ale jest tak w każdym przypadku, w którym płacimy za zwykłe zbajerowanie lub rzeczy, których nawet nie użyjemy, a nie czystą funkcjonalność. Dlatego określiłem ten sprzęt mianem "dla młodych gniewnych" ;). To typowy przedstawiciel rodziny "naciągaczy".

P.S. Tryb stealth ma bezpośredni związek z zarządzaniem energią w laptopie. Komputer w "inteligentny" sposób zarządza zasilaniem poszczególnych komponentów i odłącza je w momencie, kiedy nie są potrzebne, lub obniża ich wydajność, jeśli istnieje taka potrzeba. Ale jak widać, ZBAJEROWANA nazwa robi swoje :).

Do mnie to nie przemawia, bo tak, jak zauważyłeś- nie jestem targetem dla tego sprzętu he he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złoty środek ;''D hahahha już dawno się tak nie uśmiałem. Wnioskując po cenie to ten notebook ma chyba naprawdę środek ze złota :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować