Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox Live zadebiutuje w Polsce 10 listopada; znamy cenę złotego abonamentu

104 postów w tym temacie

I nie siejcie mitów o wielkich zarobkach w innych krajach. Po pierwsze jak Lordpilot wytłumaczył to jest cena detaliczna, a cena dla zwykłego człowieka w takim gram.pl czy allegro będzie niższa, a i jeszcze zniżki się dostaje na kina, siłownie, gry i inne sprawy. A sprawa druga to w takich Włoszech wcale nie zarabiają tyle kasy. Jedyne kraje w Europie, w których są takie zarobki to Wlk. Brytania i po części Niemcy i Francja. Reszta Europy nie zarabia nie wiadomo jakich kokosów. We Włoszech nie zarabiają 2k € na rękę. Tyle to zarabiają w dużych miastach, tyle, że ubrania, chemia, artykuły spożywcze nie są za darmo. We Włoszech jest bardzo drogo, więc co z tego, że nawet gdy ktoś tyle zarabia to utrzymanie kosztuje tak dużo, że na przyjemności zostaje tyle co w Polsce. I to wszystko tyczy się dużych miast. W małych nie turystycznych na prawdę jest duża bieda.

Czyli podsumowując. Cała Europa ma tą samą cenę, a korzysta na tym tylko kilka krajów, a abonament będzie niższy, bo jest to cena sugerowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh czyli przed 10 listopada trzeba będzie sobie opłacić abonament na 2 lata z góry, bo potem rok będzie kosztował tyle samo. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się niczego dobrego po Micro$hicie. Fakt faktem - Xbox360 jest najlepszym produktem w ich historii, ale za 249 to ja wolę jakąś dobrą singleplayerową grę :) Szczególnie, że rodzimy live będzie pewnie okrojony ze wszystkiego co w tej usłudze dobre oprócz grania online, które powinno być i tak za darmo moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buhahah zabawne...........
Dobrze ze kupilem sobie Golda na 14 miesięcy dopiero ;) Zapłaciłem 169zł za 14 miesięczny abonament.
A to 249zł to jest istna masakra i zdzierstwo z strony M$ POLAND i niech się nie wykręcają wachaniem złotówki bo to jest juz smieszne...
Przewiduje ze oficjalny abonament kupi moze 5 osób miesięcznie bo kto bedzie tyle przepłacał....
Microsoft Kinect+XBL GOLD Combo Epic Fail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lamentujecie jak stare baby.

Ja bym chciał wiedzieć tylko co z kastrowanymi grami? Czy po migracji będzie ryzyko, że wydawcy nadal będą wypuszczać takie wynalazki jak "polski" AC2 czy "polska" Mafia, które nie są kompatybilne z DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że M$ zdał sobie sprawę, że istnieje kraj Polska. Teraz nauczymy go ile dostajemy pensji miesięcznie i ile kosztuje tutaj bochenek chleba, a jak nie podziała to wepchniemy mu do gardła te 249 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 16:49, penny napisał:

Lamentujecie jak stare baby.

Ja bym chciał wiedzieć tylko co z kastrowanymi grami? Czy po migracji będzie ryzyko,
że wydawcy nadal będą wypuszczać takie wynalazki jak "polski" AC2 czy "polska" Mafia,
które nie są kompatybilne z DLC.

Ja bym się chciał zapytać, co ze starymi grami, które były wykastrowane. Dodadzą kody do nowych wydań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 16:54, Henrar napisał:

Ja bym się chciał zapytać, co ze starymi grami, które były wykastrowane. Dodadzą kody
do nowych wydań?

Teoretycznie powinni wydać patche i po sprawie... no ale tego bym się raczej nie spodziewał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 16:54, Henrar napisał:

Ja bym się chciał zapytać, co ze starymi grami, które były wykastrowane. Dodadzą kody
do nowych wydań?


No właśnie :). Taki AC2 ma wycięty cały system Ubi, a aktualizacja może mieć tylko 7 MB. Ciekawe czy wymienią mi moją płytę na tą z ich systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej ograniczyłbym się do zwykłegoa "hahaha", ale aż mi żal biednych konsolowców. Co z tego, ze nie muszą upować sprzętu, skoro mają do spłacenia taki haracz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejmę jeszcze jedną próbę, choć jak widzę zaplutych zółcią nastoletnich tłuków, to nie wiem czy do tych prostych umysłów to dotrze:

249 zł to jest oficjalna cena detaliczna. Nikt Wam nie każe za taką cenę kupować. W sklepach internetowych/na allegro NADAL BĘDZIECIE MOGLI KUPOWAĆ TANIEJ.

Dotarło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Najchętniej ograniczyłbym się do zwykłegoa "hahaha", ale aż mi żal biednych konsolowców.

Dnia 12.10.2010 o 17:17, hans_olo napisał:

Co z tego, ze nie muszą upować sprzętu, skoro mają do spłacenia taki haracz?


Że gimdebile nie rozumieja słowa pisanego i podstaw matematyki to jeszcze rozumiem, ale Ty, dorosły podobno człowiek ? Nawet gdybym płacił te 249 zł. (co jest bzdurą bo roczne zdrapki na allegro to 120- 150 zł) to koszta karty graficznej (średniego segmentu, gdybym chciał jakis high end to... ho ho) osiągnę po plus - minus 4 latach. Samej karty graficznej. Twój nowiutki komp po tych 4 latach będzie już totalnym złomem, na którym pograsz co najwyżej w pasjansa.
Także "haha" zachowaj dla siebie - ani to specjalnie mądre, ani dojrzałe, za to mocno dziecinne. Bo tylko tak można to nazwać - kiedy dorosły człowiek zabiera głos w temacie, który go nie dotyczy tylko po to żeby wywołac flejma i strolowac dyskusję jak jakiś dzieciak. Jak to pisze młodzież - ŻAL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 17:17, Lordpilot napisał:

249 zł to jest oficjalna cena detaliczna. Nikt Wam nie każe za taką cenę kupować.
W sklepach internetowych/na allegro NADAL BĘDZIECIE MOGLI KUPOWAĆ TANIEJ.
Dotarło ?

Niedotarło, bo z tego co kojarzę, to nici z amerykańskich zdrapek na koncie PL. Znajomy opowiadał, że musiał kombinować Golda z Kanady, bo miał na nią konto. Czyli nic nikomu nie da, ze po 120zł za rok będzie na allegro. No chyba, że kody Europejskie co są od wyspiarzy będą działać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 17:17, Lordpilot napisał:

249 zł to jest oficjalna cena detaliczna. Nikt Wam nie każe za taką cenę kupować.
W sklepach internetowych/na allegro NADAL BĘDZIECIE MOGLI KUPOWAĆ TANIEJ.

Dotarło ?


Tak? To dobrze. Wierzę Ci, bo chcę wierzyć.
Pod wypowiedzią skierowaną do hans_olo podpisuję się rękami i nogami. Poza tym do grania nie trzeba mieć LIVE Golda... Chyba że ktoś jest fanatykiem multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że kody Europejskie co są od

Dnia 12.10.2010 o 17:35, Albii napisał:

wyspiarzy będą działać..


Oczywiście, że będą działać - u nas mozesz kupić tylko dwa rodzaje kodów: US i Europa. Nie sądzisz chyba, że dla Polski zrobią specjalne zdrapki ? Podciągną nas pod Europę, ot co.

Jasne, że zdrapki US na zadziałaja na polskim koncie, tak jak nie działają na kontach europejskich, ale to jest problem tylko tych, którzy zakładali konta na USA i sąsiadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jednak będą działały, bo MS mówił, że te co kupujemy są nielegalne (bo MS Polska na nich nie zarabia :) ), więc osoby, które kupią te zdrapki z oficjalnej dystrybucji będą miały te zniżki. Jeszcze jest inne źródło. Pamiętacie jak gram.pl na początku sprzedawało zdrapki po 249 zł? Po burzach i 0 sprzedaży zmniejszyli do poziomu trochę wyższego od Allegro. Też zasugerowali się ceną sugerowaną w UK, a w Polsce prawie nikt nie kupi czegoś drożej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować