Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox Live zadebiutuje w Polsce 10 listopada; znamy cenę złotego abonamentu

104 postów w tym temacie

Dnia 12.10.2010 o 15:26, SpecShadow napisał:

Ja rozumiem że cena jest dostosowana do poziomu europejskiego (kij że w innych miejscach
jest taniej) no ale przecież polskie zarobki już na europejskim poziomie nie są. Niestety
motywacji do migracji nie ma żadnej.

Kij z tym, że nasza cena jest dostosowana do poziomu europejskiego, gdy nasz XBL będzie pozbawiony takich rzeczy jak FB, Twitter, Zune, Netflix i paru innych (M$ na "stara się" wprowadzić to wszędzie). Eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"""" Migracja pozwoli nam na przeniesienie nie tylko profili wraz z punktami i osiągnięciami, ale także wykupionym złotym abonamentem (o ile ktoś takowy posiada)."""

Czyli mamy dzis 12.10.10 to za miesiac cena bedzie 250zl :) a teraz jest za 140zl na allegro :D

Wiec oplaca sie kupic teraz na 12 miesiecy i aktywowac go 9 listopada :D albo teraz:) to i tak 110 zl do przodu:D A GOLD PRZEJDZIE !! :D

dobrze mysle!? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak np. w Niemczech Gold kosztuje te 60 euro ale tam zarabia się średnio 2000 euro a w Polsce zarabiamy średnio 1500zł i mamy mieć golda za 250zł. Widać różnicę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Info dla matołów:


249 zł. to jest cena oficjalna. Żadne zaskoczenie, bo już kilka lat temu w Empiku widziałem "zdarapki" dwunastomiesięczne (wówczas "nielegalne") grubo powyżej 200 zł. Czuję się więc w obowiązku poinformować wszelkich internetowych napinaczy, którzy na widok tej kwoty dostali zawału/zmoczyli majty, etc., że po 10 listopada sklepy internetowe, hurtownie i allegro nie ulegną likwidacji i nadal będzie można kupić taniej.

Co do migracji - sam zamierzam z niej skorzystać, ale nie od razu. W każdym razie cieszę się, że będzie to możliwe i chociaż ten raz, jeden jedyny raz mogę napisać coś dobrego o polskim oddziale Microsoftu. A to dlatego, że w innych krajach, w których sukcesywnie wprowadzano live nie było to możliwe - trzeba było zakładać nowe konto, albo pozostać na "nielegalnym" starym. Przyznam, że mnie byłoby szkoda gamerscora, gier i DLC, więc gdyby nie było to możliwe pewnie już do końca świata pozostałbym wirtualnym Irlandczykiem ;) Miło więc wiedzieć, że polski oddział trochę "pociskał" na centralę. Miałem obawy, że położą na to "lachę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba poważnie się zastanowię przed migracją konta :( chociaż podejrzewam że ta cena to jest jak w przypadku gier. Sugerowana : 239 zł. W sklepie 199 zł. W tanim sklepie 189zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm szczerze mówiąc nie wiem czy będę przenosił konto, teraz za abonament płacę 120-140zł rocznie więc nijak mi się to nie opłaca tylko po to żeby mieć konto na polskę zarejestrowane.
Ceny golda nie sądzę żeby wzrosły w krajach które go mają,wbrew temu co mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogo, coraz mniej sie opłaca grac na xklocku, wole 250 zł na rok wrzucić w pc + oszczędności na grach. Nie mam zamiaru wywołać kolejnej wojny, więc darujcie sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ta niby ceny mają być dostosowane do wszystkich to czemu sprowadzane kody są za 130 ,że

Dnia 12.10.2010 o 15:53, Rakjono napisał:

niby ci co sprowadzają z dobrego serca sprzedają 2x taniej??


Widzę, że nie odróżniasz ceny detalicznej od hurtowej, więc wytłumaczę najprostszym językiem jakim się da.

Jak po 10 listopada kupisz kod bezpośrednio z poziomu konsoli to zapłacisz 249 zł., bo taka jest cena detaliczna.

Jak Stefan kupi bezpośrednio od M$ z 40 tys. dwunastomiesięcznych "zdrapek" , to (przy takiej ilości) dostanie rabat i zdrapki kupi w cenie hurtowej. Załóżmy, że po przeliczeniu wyjdzie mu cena 100 zł. za szt. Teraz Stefan puszcza te zdrapki na allegro po 130 zł. sztuka. Po upchnięciu wszystkich jest ma jeden milion i dwieście tysięcy czystego zysku :)

Kapujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż - cena taka sama na całym świecie ale zastaw usług w PL ledwie Basic... KPINA!!! Ja rozumiem że kapitalistyczne świnie z M$ musza się nachapać i ciśnienie na Live PL wydało im się super okazją, ale obawiam się, że wtopią po całości. Ja osobiście jeszcze bardziej odwracam się od Xbox''a mimo tego, że przez wiele lat byłem zadowolonym użytkownikiem tej konsoli, a wersja "slim" była już na mojej liście zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie i tak płacenie jest wielką głupotą za coś co jest w necie... Przecież Microsoft to biedna firma i na czymś musi zarobić... ehhh. Ale trzeba być super frajerem żeby płacić za "golda". Gold jest dla tych którzy są frajerami i nie potrafią sami niczego w sieci znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn co znaleść ? Jak przerobić xboxa i (dostosowując poziom wypowiedzi) dymać twórców gier na lewo i prawo ściągając gry z Torrentów ? Tak fakt trzeba być frajerem żeby to robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 15:03, KrisPL napisał:

Normalna cena przystowana do europeskich standardow , we wloszech placilem 60 euro czyli
prawie tyle samo to czym sie dziwicie?


Ale bzdura... Tylko my tutaj zarabiajac dwa tysie PLN do łapy płacimy 250 zlotych za abonament a w losowo wybranym kraju w cywilizowanej Europie zarabiajac 2K EUR placi sie 60 EUR za abonament. Wiec chyba to nie jest normalne... Jakos gry komputerowe na PC kosztuja 19-119 wiec mozna prawda?

W ogole k...a rozp... mnie nie dosc to ze marnie zarabiamy to jeszcze sprzet jest drozszy niz za granicą! W Stanach losowo wybranego hamburgera stac na dobrą furę gdzie u Nas trzeba ciułać na wszystkim zeby kupic 10-letniego strupa z Niemiec.

Tak samo jest z konsolami... 60 USD w USA, a w Polsce na przeliczenu 239 PLN~75 USD. Jak to jest wytlumaczcie mi?

A co do tematu - dziekuje ale mowie pas. Bo jak kupie mozliwosc grania przez internet to za pare lat bede musial placic Kotickowi za to ze moge grac w CoD''a. Miesięcznie. Jeszcze mnie na tyle nie pogrzało.

Generalnie wlasnie ten zafajdany abonament hamuje mnie przed kupnem klocka. No i piractwo w naszej ojczyznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polityka cenowa M$ polska, niech ich szlag. Przynajmniej za rok, nie za miesiąc, ale dziwi mnie w jak bogatym kraju żyją ustalający to ludzie, bo moja Polska drugiej kategorii tak bogata nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 16:13, Colder napisał:

Dla mnie i tak płacenie jest wielką głupotą za coś co jest w necie... Przecież Microsoft
to biedna firma i na czymś musi zarobić... ehhh. Ale trzeba być super frajerem żeby płacić
za "golda". Gold jest dla tych którzy są frajerami i nie potrafią sami niczego w sieci
znaleźć.


Za to, że są bogaci niech rozdają Ferrari Enzo szefa za darmo!!!!111

Od kiedy bogactwo = działalności charytatywnej + rozdawaniu kasy na serwery. Jaka jest różnica między darmowym GfWL, a płatnym Xbox Live wszyscy wiemy. Oczywiście wszyscy chcieliby wszystko za darmo, ale niestety, żyjemy w czasach gdzie wszyscy chcą zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest cena rynkowa, 219 spokojnie, będzie kosztować u "partnerów" , zresztą na rok mogę tyle dac, bez problemu, 20zl za miesiąc pff. wiecej na papierosy, niektórzy wydaja.... stfu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować