Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox Live zadebiutuje w Polsce 10 listopada; znamy cenę złotego abonamentu

104 postów w tym temacie

TWO HUNDRED AND FORTY NINE POLISH ZLOTY
TWO HUNDRED AND FORTY NINE POLISH ZLOTY
TWO HUNDRED AND FORTY NINE POLISH ZLOTY

To co zrobił Micro$oft to fail skali epickiej. Wszyscy muszą się z tym zgodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 21:24, Lemonardo napisał:

TWO HUNDRED AND FORTY NINE POLISH ZLOTY
TWO HUNDRED AND FORTY NINE POLISH ZLOTY
TWO HUNDRED AND FORTY NINE POLISH ZLOTY

To co zrobił Micro$oft to fail skali epickiej. Wszyscy muszą się z tym zgodzić.

A co to, zaskoczyło to was? Tylko jedna firma może żądać 200zł za adapter Wi-Fi. Mają tańszą konsolę, ale muszą zarobić na czymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto post użytkownika Oloninho, który (choć w to wątpie) sprawi, że przejrzycie na oczy. Mam nadzieję, że się nie obrazisz, że pożyczyłem Twojego posta dla dobra ogółu ;)

"Człowieku! Zrozum, że te ~250 zł to jest cena oficjalna, wprowadzona przez MS (nie wierzysz? xbox.com - zapraszam). I taka cena funkcjonuje. Ale my - gracze nie dajemy się "okradać" Microsoftowi, dlatego kupujemy golda z nieoficjalnych (nieoficjalnych, nie znaczy nielegalnych) źródeł, tudzież online77, allegro, keye. Tam płacimy około połowę taniej. Po wprowadzeniu XBL do Polski cena OFICJALNA będzie wynosiła tyle co obecnie (~250 zł). Natomiast nieoficjalna połowę mniej. Ojejku! Również tyle co teraz! W takim razie te ceny tak naprawdę nie ulegną zmianie, ew. będą to zmiany naprawdę małe. Więc - szanowny kolego, przestań się wyżalać, że nie będziesz płacił absurdalnych kwot za Golda. Jeśli zostaniesz przy tym co dzisiaj, nie będziesz. Ale to już Twoja sprawa. Rób co chcesz..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Nie ma czegoś takiego jak Polski Live jest Live Europejski u nas jedynie jest ta usługa aktywowana.
2) 250 zł jest za ROK nie za miesiąc.
3) Cena jest taka sama jak w całej europie, były podwyżki cen golda za granicą.
4) 20,83zł miesięcznie to nie jest dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. To "oryginalna" cena,a że sklepy internetowe mają taniej to przyjęło 150zł za rok.
Myślę, że ceny będą takie same jak na konta UK.
Zune, Facebook i inne pierdółki NA RAZIE nie będą dostępne.
Będzie za to Live League, Play with Fame i Live Club (zniżki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale jak kupuje się kod na allegro za powiedzmy 130zł to jest napisane na EUROPĘ bądź AMERYKĘ, no to chyba nie będzie problemu kupić ten sam kod znowu za 130zł na Europę i go dodać? Kody nie są na poszczególne państwa przecież? Czy jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2010 o 10:11, L33T napisał:

2) 250 zł jest za ROK nie za miesiąc.


Nie rozumiem, w tekście jasno jest napisane.

Dnia 13.10.2010 o 10:11, L33T napisał:

3) Cena jest taka sama jak w całej europie, były podwyżki cen golda za granicą.


PKB na głowę w Wielkiej Brytanii/Niemczech - koło 30000 dolarów. W Polsce - 17000 dolarów.

A tymczasem Polacy muszą płacić albo tyle samo, albo więcej...

Dnia 13.10.2010 o 10:11, L33T napisał:

4) 20,83zł miesięcznie to nie jest dużo.


Za samą możliwość grania w gry po sieci? Na takiej jednej platformie jest to za darmo (i na takiej tam drugiej konsoli zresztą też).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zrobią parodię z Hitlerem ,jak zwykle.
Gold 249zł...Ja jeszcze nie zdążyłem nawet wykupić sobie miesięcznego golda,bo nie posiadam konta w banku online. Jeśli miałbym kupić, to tym Panom już podziękuje. Przynajmniej jeśli 30 zł będzie kosztować 1 miesiąc to jakoś ujdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2010 o 19:18, Feallan napisał:

PKB na głowę w Wielkiej Brytanii/Niemczech - koło 30000 dolarów. W Polsce - 17000 dolarów.

A tymczasem Polacy muszą płacić albo tyle samo, albo więcej...


Tak ciężko zrozumieć, że Polska nie jest pępkiem Europy? MS leje ciepłym moczem na zarobki Polaków. Co ich to obchodzi. A MS Polska nie ma żadnej władzy, żeby zmienić cenę. Zresztą i tak by się to nie udało, bo patrz jak Polak zobaczy tańsze auto w Niemczech to je ściąga (to samo jest z prawie wszystkim). Inne narody (a już w szczególności sprzedawcy) też mają wyszukiwarki i jeśli wyszukają ofertę w Polsce, gdzie kosztowałoby to np. 50 zł to też to ściągną.

Dnia 13.10.2010 o 19:18, Feallan napisał:

Za samą możliwość grania w gry po sieci? Na takiej jednej platformie jest to za darmo
(i na takiej tam drugiej konsoli zresztą też).


Pfff. Jeśli masz gadać takie głupoty to nie mów nic. Wiesz o polskim Xbox Live co ja o tajnych operacjach NASA. Zanim powiesz coś takiego to sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2010 o 20:58, Xjumpaytech napisał:

Tak ciężko zrozumieć, że Polska nie jest pępkiem Europy?


Z pewnością nie jest, co widać po zarobkach. :)

Dnia 13.10.2010 o 20:58, Xjumpaytech napisał:

MS leje ciepłym moczem na zarobki Polaków.


To ja leję ciepłym moczem na MS.

Dnia 13.10.2010 o 20:58, Xjumpaytech napisał:

Co ich to obchodzi. A MS Polska nie ma żadnej władzy, żeby zmienić cenę.


Nie, w ogóle. Ty najlepiej wiesz, co może i jak działa MS Polska.

Dnia 13.10.2010 o 20:58, Xjumpaytech napisał:

Zreszta i tak by się to nie udało, bo patrz jak Polak zobaczy tańsze auto w Niemczech to je ściąga
(to samo jest z prawie wszystkim).


No i co w związku z tym?

Dnia 13.10.2010 o 20:58, Xjumpaytech napisał:

Inne narody (a już w szczególności sprzedawcy) też mają wyszukiwarki i jeśli wyszukają ofertę w Polsce, gdzie kosztowałoby to np. 50 zł to też to ściągną.


Na Steamie taniej wychodzi kupowanie w dolarach. Ale Europejczycy sobie w dolarach nie kupią, bo Valve jest na tyle cwane, żeby IP sprawdzać. -.- Wnioski wyciągnij sam.

Dnia 13.10.2010 o 20:58, Xjumpaytech napisał:

Pfff. Jeśli masz gadać takie głupoty to nie mów nic. Wiesz o polskim Xbox Live co ja
o tajnych operacjach NASA. Zanim powiesz coś takiego to sprawdź.


O przepraszam. Będą jeszcze grający CELEBRYCI.

[podśmiewa się pod nosem i idzie sobie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2010 o 21:07, Feallan napisał:

To ja leję ciepłym moczem na MS.


A oni leją na Ciebie. I tak sądząc po wypowiedziach nie tracą nic (nawet 1 użytkownika).

Dnia 13.10.2010 o 21:07, Feallan napisał:

Nie, w ogóle. Ty najlepiej wiesz, co może i jak działa MS Polska.


Hahaha. Ehm, ehm. Hahaha. Cóż mam umiejętność wyciągania wniosków. Gdyby MS Polska miał cokolwiek do gadania to XBL byłby w Polsce jakieś ładne parę lat.

Dnia 13.10.2010 o 21:07, Feallan napisał:

No i co w związku z tym?


Problemy z czytaniem, czy rozumieniem?

Dnia 13.10.2010 o 21:07, Feallan napisał:

Na Steamie taniej wychodzi kupowanie w dolarach. Ale Europejczycy sobie w dolarach nie
kupią, bo Valve jest na tyle cwane, żeby IP sprawdzać. -.- Wnioski wyciągnij sam.


Czyli rozumiem, że będziesz blokować IP zdrapek? "Cfane".

Dnia 13.10.2010 o 21:07, Feallan napisał:

O przepraszam. Będą jeszcze grający CELEBRYCI.


Cóż zakrywanie niewygodnych faktów jednak jest w krwi Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2010 o 19:18, Feallan napisał:

Za samą możliwość grania w gry po sieci? Na takiej jednej platformie jest to za darmo
(i na takiej tam drugiej konsoli zresztą też).

To graj na takiej drugiej platformie i na takiej tam jednej konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2010 o 21:31, Xjumpaytech napisał:

A oni leją na Ciebie. I tak sądząc po wypowiedziach nie tracą nic (nawet 1 użytkownika).


No i lejemy na siebie nawzajem.

Nie tracą rzeczywiście nic, ale też nic nie zyskają.

Dnia 13.10.2010 o 21:31, Xjumpaytech napisał:

Hahaha. Ehm, ehm. Hahaha. Cóż mam umiejętność wyciągania wniosków. Gdyby MS Polska miał
cokolwiek do gadania to XBL byłby w Polsce jakieś ładne parę lat.


A skąd wiesz, może mieli jakiś ukryty biznes z braku Live w Polsce? :)

Dnia 13.10.2010 o 21:31, Xjumpaytech napisał:

Problemy z czytaniem, czy rozumieniem?


Z pisaniem. Ale to nie u mnie.

Dnia 13.10.2010 o 21:31, Xjumpaytech napisał:

Czyli rozumiem, że będziesz blokować IP zdrapek? "Cfane".


Człowieku. Proszę Cię. Zrób coś ze sobą. Mówisz niżej, że to ja zakrywam nie wygodne fakty, a sam takie głupoty gadasz, że głowa boli.

Wiesz, jakim problemem jest zrobienie zdrapek działających tylko w Polsce? ŻADNYM. Bo:

1. Żeby zdrapka działała, konto musi być założone na Polskę
2. Trzeba wpisać kod będąc zalogowanym w Polsce

Może zaraz zaczniesz o proxy gadać, ale wtedy to Cię śmiechem zabiję.

Dnia 13.10.2010 o 21:31, Xjumpaytech napisał:

Cóż zakrywanie niewygodnych faktów jednak jest w krwi Polaków.


Nie widzę absolutnie nic interesującego w XBL poza możliwością grania po sieci. Może i jestem dziwny. co ty tam widzisz? Wcześniejszy dostęp do dem? Suuuper. Zniżki w Marketplace? Nie ma to jak "płatne zniżki". :))) Live Club - jw. Turnieje? No nie wiem. Może wszyscy Xboxowicze potrzebują czegoś takiego. Ja nie mam czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buahahaha! Śmieję się Microsoftowi w twarz za te ich durne goldy. Mam Xklocka już prawie 2 miechy i ani razu nie podłączyłem go do neta. Powód?
a) Arcade nie ma wbudowanego wi-fi, a nie będę się ciągał z kablami przez pół domu
b) Mam PS3 i jak chcę pograć w sieci to kupuję tytuły właśnie na ten system. No, bo Sony w przeciwieństwie do M$ szanuje swoich klientów i nie próbuje ich obrabowywać na każdym kroku. Darmowy on-line to powinien być standard, a nie droga opcja.

Na maszynce Billa gram tylko by pograć w singla. Alan Wake, Fable 2, Gears of War 2, Lost Odyssey, itp. I wszystko jest picuś glancuś. Jedyny problem jaki z Xboxem mam to problem głośności. W życiu nie sądziłem, że urządzenie do grania może być tak głośne. Wiatraki i napęd w tym ustrojstwie wyją jakby ktoś je smagał batem po nerkach. Okropność. PS3 przy X360 jest kompletnie niesłyszalny. Serio, trzeba podgłaśniać TV dość znacznie by przebić się przez ten szum.

No, to sobie ponarzekałem :D Ważne jest jednak, że mam w d**** ichni Xbox-live i skupiam się tylko na singlowych tytułach, a jest kilka perełek, które ominęły PS3. Jednak obiektywnie, to maszynka Sony zjada Xboxa Bez popitki łojąc mu tyłek kulturą pracy, filmikami HD (X360 przez to, że używa mało-pojemnego DVD wszystkie cut-scenki wyświetla w jakości dobrego You-tube''a - czyli szarawe i z mocnymi śladami kompresji) no i oczywiście graniem za darmo po sieci.

Fani Xboxa, możecie zacząć po mnie jechać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 15:11, Feallan napisał:

A skąd wiesz, może mieli jakiś ukryty biznes z braku Live w Polsce? :)


Tak jak i Brazylia, Chile, Czachy, Węgry, Grecja itd. ;)?

Dnia 14.10.2010 o 15:11, Feallan napisał:

Z pisaniem. Ale to nie u mnie.


Raczej nie.

Dnia 14.10.2010 o 15:11, Feallan napisał:

Człowieku. Proszę Cię. Zrób coś ze sobą. Mówisz niżej, że to ja zakrywam nie wygodne
fakty, a sam takie głupoty gadasz, że głowa boli.
Wiesz, jakim problemem jest zrobienie zdrapek działających tylko w Polsce? ŻADNYM. Bo:


Chyba jednak dużym. http://www.gram.pl/sk0_9Q7rG,8_Abonament_Xbox_Live_GOLD_3_miesiace_EU_US.html

Dnia 14.10.2010 o 15:11, Feallan napisał:

1. Żeby zdrapka działała, konto musi być założone na Polskę


Musiałby być podział regionalny, a ten jeśli jest to jest tylko EU/US, ale i ten nie istnieje, bo zdrapki są na cały świat.

Dnia 14.10.2010 o 15:11, Feallan napisał:

Nie widzę absolutnie nic interesującego w XBL poza możliwością grania po sieci. Może
i jestem dziwny. co ty tam widzisz? Wcześniejszy dostęp do dem? Suuuper. Zniżki w Marketplace?
Nie ma to jak "płatne zniżki". :))) Live Club - jw. Turnieje? No nie wiem. Może wszyscy
Xboxowicze potrzebują czegoś takiego. Ja nie mam czasu.


"Płatne zniżki", hmm u konkurencji widziałem "płatne gratisy". Live Club jest wbrew pozorom opłacalnym biznesem. Załóżmy, że do kina chodzę 1 w miesiącu, a gier kupuje 5 rocznie. Dajmy na to cenę biletu 17 zł i zniżkę 10% (bo nie znamy jeszcze dokładnych "stawek") to 17zł x 0,90 = 15,30 zł to daje 20 zł obniżki, kupując 5 gier, które mają przy abonamencie obniżkę 5% to 200zł x 0,95 = 190 zł, co daje 50 zł obniżki. Czyli rocznie "oszczędzam" 70 zł, mając multi, turnieje, a dodatkowo bawiąc się w kinie i kupując gry. Chyba nie jest tak źle. Kupowałem to na Irlandzkim XBL to i teraz kupię, a przy okazji będę miał z tego dodatkowe korzyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 22:42, Xjumpaytech napisał:

Tak jak i Brazylia, Chile, Czachy, Węgry, Grecja itd. ;)?


Ja tam nie wiem. Dlatego milczę w sprawach, w których mogę tylko snuć domysły.

Dnia 16.10.2010 o 22:42, Xjumpaytech napisał:

Raczej nie.


Z pewnością nie. :))

Dnia 16.10.2010 o 22:42, Xjumpaytech napisał:

Dnia 16.10.2010 o 22:42, Xjumpaytech napisał:

Musiałby być podział regionalny, a ten jeśli jest to jest tylko EU/US, ale i ten nie
istnieje, bo zdrapki są na cały świat.


Można by zrobić podział regionalny. To zależy od tylko od tego, czy Microsoftowi się chce. Ja mówię, że to jest żaden problem - ale technicznie, jakie widzimisię ma MS to nie wiem.

Dnia 16.10.2010 o 22:42, Xjumpaytech napisał:

Załóżmy, że do kina chodzę 1 w miesiącu, a gier kupuje 5 rocznie.


Aż zazdroszczę, tysiączek rocznie na gry. :O

Dnia 16.10.2010 o 22:42, Xjumpaytech napisał:

Czyli rocznie "oszczędzam" 70 zł, mając multi, turnieje, a dodatkowo bawiąc się w kinie i kupując gry. Chyba > nie jest tak źle. Kupowałem to na Irlandzkim XBL to i teraz kupię, a przy okazji będę miał
z tego dodatkowe korzyści.


Tylko że wyliczenia wziąłeś z kosmosu, bo może 1% użytkowników Live ma kasę/chęci na tyle kina i gier rocznie. Jeśli ktoś kupuje tyle wszystkiego to rzeczywiście, 7 dyszek mu się zwraca. Tylko że większości ludzi zwróci się może 20 zł, bo gry będą kupowane w większości na Allegro długo po premierze, a kino raz na pół roku, jak akurat coś wartego obejrzenia się pojawi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować